Vlašim – Pánské jízdní elektrokolo za bezmála třicet tisíc korun ukradl zloděj ze sklepní kóje panelového domu v ulici Družstevní ve Vlašimi. Případ se měl stát v době od 7. do 10. února.
Benešovsko - Dorostenci Vlašimi prohráli v ledním hokeji po samostatných nájezdech v Příbrami. Chřipková epidemie nezabránila benešovských mladším žákům, aby ve velmi prořídlé sestavě, v šestnáctigólové přestřelce, vybojovali výhru v Černošicích. Mladí Rytíři zpod Blaníka si poradili s Nymburským Lvem, ale v dohrávce nestačili na Mělník.
Benešovsko – Ve 13. kole krajského přeboru I. třídy se týmům okresu dařilo. Druhý Benešov sehrál atraktivní vítězné zápasy se čtvrtými Roztoky u Prahy. V prvním utkání udávali domácí hráči od začátku tempo hry, a tak hladce zvítězili v prvních dvou setech.
Benešov /FOTOGALERIE/ – I když křižovatka Nádražní a Tyršovy ulice nepůsobí jako nějaký velký logistický problém, opak je pravdou. Potíže tam účastníkům silničního provozu působí především to, že místem prochází krajská silnice od Tábora, Neveklova a Týnce na Vlašim. Z opačného směru pak auta projíždějí Benešovem často až k silnici I/3 na Červených Vršcích, tedy ve směru na Prahu. Do toho všeho se běžným provozem proplétají desítky autobusů k nedalekému nádraží a do vozovky vstupují i stovky chodců mířících od vlaků do centra města.
Byla to akce jako vystřižená z fotbalové učebnice. Žádný dotek navíc ani zbytečná zasekávačka. Prostě přihrávka, střílený centr a přesně mířená rána mezi nohy bezmocného brankáře Greifa.
Vlašim/Votice - Dámské kabelky zaujaly neznámé pachatele ve Vlašimi a ve Voticích. V obou městech museli policisté řešit během jednoho dne, ve čtvrtek 1. února, dosti podobný případ. Proto apelují na obyvatele, aby byli obezřetní a rozhodně nenechávali svůj majetek, tedy osobní věci jako kabelky či příruční tašky, bez dozoru. Pachatelům hrozí až dva roky za mřížemi.
Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Do poměrně intenzivní bitvy proti vzniku dalších nových doupat hazardu vytáhli už před několika lety benešovští komunální politici. Herny ve městě, kde žije přes 16 tisíc lidí, už proto nejméně dva roky nevznikají.
Neveklov – Okresní futsalový přebor odjel v minimálním počtu další turnaj. Místo šesti týmů se zúčastnily zápasů jen čtyři mužstva OTS Benešov, Eltsen Benešov, Daniho Parťáci Mrač a Rumová Smršť Vlašim.
Vlašim – Fotbalisté Kácova odehráli doma ve Vlašimi první přípravný zápas proti Sázavě. Sobotní utkání skončilo výhrou domácích 5:1. Sázava znovu nastoupila k utkání jen s jedenácti hráči. Dvanáctý se přidal až v průběhu.
Benešov – Po vítězném zápase na ledě Čáslavi (druhá ve skupině) je již jasné, že Lvi z Benešova se stali vítězem základní části Krajské hokejové ligy, skupiny východ. „Hrál se hokej, který se blíží k play off. Rychlý důrazný, plný soubojů, což se divákům muselo líbit,“ poznamenal po zápase trenér Benešova Pavel Dvořák.
Vlašim - V neděli (11. února) nastoupili Vlašimští fotbalisté na umělé trávě na Xaverově a uřízli si ostudu, když ač v přípravě, prohráli s juniorkou Slavie Praha 1:4. Druholigový celek nastoupil k utkání většinou s hráči, kteří nebyli v základu s Jihlavou (nastoupili jen Štochl a Mareček), a ti trenéra Petra Havlíčka, který zkoušel ze Sparty Praha brankáře Čtvrtečku a útočníka Dao, moc nepotěšili.
Votice – Fotbalisty Votic (I. A třída) stihl opět bůr, tentokrát v dobrém smyslu. Po dvou pětigólových nadílkách od přeborových týmů Libiše (1:5) a Želče (3:5), nastříleli pět gólů do sítě účastníka I. A třídy, ale jiné skupiny, Jawy Divišov. Ta má nového trenéra Reného Burceva. Pracovně vytížený Ivan Vondrák se posunul na pozici asistenta. „Ulevilo se mi,“ vzal s povděkem bývalý kouč, jenž má dost starostí s vedením restaurace.
Vlašim - Předposlední kolo krajské hokejové ligy rozhodlo, že Rytíři z Vlašimi nepostoupí do play off, když prohráli v domácím prostředí s Velkými Popovicemi, jenž vtěsnaly všechny tři své góly do minuty (35. – 36.).
Vlašim - Benefiční koncert "Děkujeme Vám 2018" připravila pro příznivce vlašimské Farní charita v sobotu 10. února v Kulturním domě Blaník ve Vlašimi. Zahájení se zhostil dětský pěvecký sbor, načež organizátoři představili divákům úspěchy letošní Tříkrálové sbírky.
Jihlava, Praha – Druholigoví fotbalisté Vlašimi nastoupili na přírodní trávě na hřišti Jihlavy, pro kterou to byla generálka na ligu. O výhře favorita rozhodl dvěma góly Dvořák. „Byl to pro nás první zápas na trávě se soupeřem, který je v jiném stádiu přípravy než my, což se v pro nás těžkém utkání podepsalo. Domácí byli rozehranější. Nám zápas hodně ukázal, navíc jsme zkoušeli jiné rozestavění,“ podotkl po porážce asistent trenéra Vlašimi Miloslav Brožek.
Praha /ROZHOVOR/ – Rodák z Vlašimi Michal Řepík se dočkal ve své kariéře dalšího milníku. Zamířil do jihokorejského Pchjongčchangu, kde bude na zimních olympijských hrách bojovat o co nejlepší umístění v turnaji ledních hokejistů.
Jihlava – Liga se blíží. Už příští týden vypuknou jarní boje v tuzemské nejvyšší fotbalové soutěži. V sobotu proto absolvují generálku na náročnou záchranářskou misi hráči FC Vysočina, kteří přivítají na svém stadionu druholigovou Vlašim.
Benešovsko - Ve středu 14. února 2018 mezi 14. - 15. hodinou odpoví na otázky čtenářů Benešovského deníku fotbalista FC Sellier&Bellot Vlašim David Skopec.
Příbram – O následujícím víkendu si přijdou na své především fanoušci futsalu, fotbalu a hokeje. Na programu je totiž další kolo futsalového Středočeského přeboru, přípravné utkání druholigových fotbalistů 1. FK Příbram a několik střetnutí hokejové mládeže.
Liberec - Brankář Filip Nguyen (25 let), který byl na podzim brankářskou jedničkou ve druholigové Vlašimi, podepsal smlouvu se Slovan Liberec do roku 2021.
Liberec - Brankář Filip Nguyen (25 let), který byl na podzim brankářskou jedničkou ve druholigové Vlašimi, podepsal smlouvu se Slovan Liberec do roku 2021.
Vlašim - Benefiční koncert s názvem „Děkujeme Vám 2018“, který pořádá Farní charita Vlašim, se blíží. Akce se uskuteční v sobotu 10. února od 16 hodin ve vlašimském Kulturním domě Blaník, a připravena je jak pro příznivce vlašimské charity, tak také pro dobrovolníky a dárce Tříkrálové sbírky.
Střední Čechy – V krajské hokejové lize začíná jít do tuhého. Už příští zápasy mohou některý z týmů uvrhnout do baráže. Dvě kola před koncem základní části mají situaci nejvíce nahnutou nováčkové z Neratovic a Kutné Hory.
Neveklov – Okresní futsalový přebor odjel další turnaj, na kterém kralovali hráči lídra tabulky OTS, kteří za tři zápasy nastříleli 27 gólů, když osm branek nasypali Tismi (hattrick Macháček), tucet branek nasázeli Bruins a nakonec si podali sedmkrát krotkou Jablonnou. V čele tabulky tak mají čtyři body před obhájcem Tenisáky.
Příbram – Porážku museli skousnout třebíčští hokejisté, kteří v sedmém kole nadstavbové části Ligy mladšího dorostu zavítali do Příbrami. Utkání na středočeském ledě se pro Horáckou Slavii nevyvíjelo od začátku dobře.
Opřetice/Benešov - Fenka jménem Pú se ztratila. Utekla při venčení v neděli 4. února. Naposledy byla viděna u benzínové pumpy v Benešově směrem na Vlašim v pondělí 5. února ráno. Jelikož je velice plachá, nelze ji snadno chytit. Nynějším domovem fenky je opřetický útulek. V minulosti patřila mezi několik psů z týnecké kauzy.
Mladá Boleslav – S jedním z lídrů krajské ligy drželi dvě třetiny krok. Za stavu 3:3 ale rezerva Bruslařského klubu zápas s Mělníkem ztratila a prohrála 3:6. O uhájení účasti v play-off tak ještě bude muset zabojovat v závěrečných dvou kolech.
Vlašim /FOTOGALERIE/ - Fotbalový stadion ve Vlašimi, v ulici Kollárova, navštěvují často vandalové. Do letošního ledna se jednalo o výtržníky, kteří za sebou nechali maximálně rozbité lahve či nepořádek. Tedy škody byly nevýznamné. Na začátku tohoto roku ale nezvaní hosté poškodili asi dvacet sedadel na tribuně pro fanoušky. Škoda je bezmála dvacet tisíc korun.
Vlašim /ROZHOVOR/ – Druholigoví fotbalisté Vlašimi mají za sebou čtyři přípravné zápasy. V posledním porazili lídra ČFL Chrudim 2:0. „Soupeř je kvalitní a jsem rád, že jsme vyhráli bez obdržené branky. Navíc jsme převážnou část utkání kontrolovali hru s kvalitním držením míče,“ dodal k utkání trenér Vlašimi Petr Havlíček, jenž je rád, že se mužstvo stále zlepšuje v herním projevu.
Neratovice – Smolná ztráta, která může na konci sezony hodně mrzet. Neratovičtí hokejisté jeli po řadě povedených výkonů do Poděbrad, kde mohli stoupající formu potvrdit. Utkání se však Buldokům nepovedlo, v boji o vyhnutí se baráži nezískali tentokrát ani bod a prohráli 3:5.
Načeradec - Divadelní hru Pygmalion odehráli načeradští ochotníci v sobotu 3. února v místní základní škole. Představení připravovali skoro celý rok. Nyní je čeká ještě několik zastavení po okrese, kde se se známou komedií také představí. Diváci se na divadelníky z Načeradce mohou těšit v Olbramovicích 23. února, v Trhovém Štěpánově 24. února, ve Vlašimi 13. března a v Louňovicích pod Blaníkem 24. března.
Vlašim - Po patnáctigólové, neúspěšné přestřelce v Rakovníku se Rytířům opět nezadařilo, tentokrát doma prohráli tři kola před koncem základní části krajské hokejové ligy se Slaným, když padlo třináct branek a Vlašim opět dala o gól méně.
Vlašim – Druholigoví fotbalisté Vlašimi sehráli čtvrtý přípravný zápas v zimní přípravě. Po porážkách s ligovými celky Teplic (0:2) a Duklou Praha (1:2) si během tří dnů poradili s třetiligovými týmy Vyšehradem (5:2) a v sobotu na hřišti Na Lukách pokořila Chrudim, když se v prvním poločase trefil Fotr a ve druhém hráč na testech, Hanson Boakai z Guinei.