Vlašim – Jako zájezd studentů na benátském náměstí se v některé z dalších epizod seriálu Ohnivý kuře objeví také studenti Obchodní akademie Vlašim. Ti se do natáčení dostali jako vítězové ve školním sběru víček pro nadaci Dobrý anděl třída.
Kutná Hora - Žáci 6.A, 6.B a 7.B z kutnohorské Masaryčky se zapojili do celorepublikové akce Krabice od bot, kterou zorganizovala Diakonie Českobratrské církve evangelické.
Vlašim - Dva velké dopravní projekty znemožní napřesrok řidičům hladký průjezd městem Vlašimí. Avizovaná oprava mostku ve Vlasákově ulici se blíží. I přesto, že stavba měla být původně, podle slov vedení města Vlašim, zahájena již letos, projekt musel být nakonec odložen, jelikož byl problém s překládkou kabelu ČEZu.
Vlašim - Prověřovací cvičení jednotek požární ochrany se konalo na zimním stadionu ve Vlašimi. Úkolem požárníků bylo zjistit případná úskalí při zásahu kvůli úniku čpavku.
Kolín - V neděli 10. prosince se na pražském Strahově uskutečnil halový Středočeský pohár družstev mládeže za účasti 12 týmů chlapců a 11 celků děvčat. Kolínští závodníci si vedli výborně a potvrdili letošní úspěchy, když chlapci zvítězili o propastných 110 bodů a dívky v dramatickém závěru v boji o prvenství zdolaly atletky z Berouna.
Beroun – Ve čtrnáctém kole krajské hokejové ligy zaznamenali důležitou výhru hráči Králova Dvora, kteří v domácím prostředí zdolali Rytíře Vlašim 5:3 po třetinách 1:1, 3:0 a 1:2 a dotáhli se v tabulce na svého soupeře na jednobodovou ztrátu.
Dobřichovice – V devátém, posledním podzimním kole zajížděli volejbalisté TJ Sokol Benešov v krajském přeboru na palubovku TJ Sokol Dobřichovice B, kde získali dvě cenné a vydřené výhry, protože se jim moc nedařilo.
Vlašim – Obrovský zájem známých a příbuzných nových absolventů tanečního kurzu vedeného mistry Jitkou a Karlem Maršálkovými dokresloval atmosféru závěrečného Věnečku. Konal se ve vlašimské sokolovně v sobotu 9. prosince.
Rakovník – Opět před domácími diváky se představí v dalším kole krajské ligy hokejisté HC Rakovník. Svěřenci kouče Otakara Vejvody přivítají po výhře nad Příbramí sice papírově slabší tým – Poděbrady, ale podcenit by ho neměli. Hoši z lázeňského města totiž naposledy jasně přehráli silnou Vlašim. Začátek je stanoven na neděli od 17:30 hodin.
Kovářská – Velkým úspěchem skončilo pro vlašimské šachistky MČR juniorek a Polofinále MČR juniorů v Kovářské v Krušných horách. Anežka Vlková se stala vicemistryní ČR do 18 let a vybojovala si postup na Mistrovství Evropy 2018 v Lotyšsku. Nela Pýchová se dokázala prosadit dokonce mezi chlapci a získala bronzovou medaili v kategorii do 20 let s právem postupu na březnové finále.
Benešov – Basketbal, česky též košíková, je kolektivní míčový kontaktní sport, ve kterém se dva týmy s pěti hráči na hřišti snaží získat, co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky basketbalového koše a zabránit protihráčům, aby body získali.
České Budějovice – Nejlepším fotbalistou Dynama za podzimní část sezony byl v anketě fanoušků zvolen Jakub Pešek, jenž do Dynama přišel před třemi roky ze Sparty.
Vlašim - Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Vlašim mohli ve středu 6. prosince navštívit zájemci o studium spolu se svými blízkými. Den otevřených dveří se uskutečnil nejen v prostorách vlašimského zámku, kde sídlí jedna část školy, ale i v druhé budově v blízkém Tehově.
Vlašim – Druholigoví fotbalisté Vlašimi jsou po podzimní části a předehraným prvním jarním kolem přesně v polovině tabulky s 23 body. „Všichni v týmu jsme si vědomi, že jsme na tom mohli být lépe. A to jak po stránce umístění v tabulce, tak herního projevu,“ není spokojený s účinkováním týmu trenér fotbalistů zpod Blaníka Petr Havlíček.
Benešovsko – Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2017 slaví sympatické kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, ČUS, Krajského úřadu Středočeského kraje, města Benešov pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. se koná už podvacáté. Série slavnostních vyhlášení tradičně odstartují v Jihočeském kraji 13. prosince. Druhým v pořadí bude ve Středočeském kraji Nejúspěšnější Sportovec Benešovska 2017. Ten se koná v Benešově posedmé, tentokrát v úterý 9. ledna 2018 v Kulturním domě Karlov. Tam se budou tradičně vyhodnocovat kategorie jednotlivci do 18 let a nad 18 let, kolektivy do 18 let a nad 18 let, o jejichž pořadí rozhodne odborná porota.
Benešovsko - Den, kdy domácnosti po celé republice obchází Mikuláš spolu s andělem a čertem, je tady. V úterý 5. prosince se i na Benešovsku mohou děti těšit na bohatou nadílku, nebo také uhlí a brambory.
Benešov – Může se to zdát jako banalita, možná úplná hloupost. Jenže ve svém důsledku i to může mít neblahé následky. Protože, všechno se vším souvisí. Zdrž na Konopišťském potoku, malá nádrž ohraničená jezem vybudovaným před více než stoletím, jako rezervoár vody pro nedaleký mlýn na Racku, se dočkala odbahnění.
Střední Čechy – Konec domácí neporazitelnosti, dlouhého čekání na výhru i vítězné šňůry pod novým trenérem. Také třinácté kolo krajské hokejové ligy bylo na události bohaté.
Poděbrady – Potřebovali nutně zvítězit a to se jim povedlo. Hokejisté Poděbrad vyhráli na svém ledě nad vlašimskými Rytíři a zase poskočili z posledního místa tabulky Krajské ligy o příčku výš.
Vlašim – Na vlašimské umělé trávě dohráli v sobotu dopoledne podzimní část I. B třídy D fotbalisté Uhlířských Janovic, které konečně sehráli dvakrát odložené domácí utkání proti Zárybům.
Poděbrady – Po pěti výhrách za sebou Rytíři z Vlašimi v krajské hokejové lize padli na ledě nováčka z Poděbrad. V lázeňském městě inkasovali čtyři góly, na což reagovali jednou trefou. „Utkání jsme prohráli zcela zaslouženě, soupeř byl rychlejší, důraznější i přesnější v kombinaci. Za celý zápas jsme si vytvořili jen minimum brankových příležitostí,“ byl smutný po zápase brankář Vlašimi Michal Holánek a hledal příčiny: „Těžko říci, zda se projevily vynucené změny v sestavě, uspokojení z pěti zápasové vítězné šňůry, či podal soupeř dobrý výkon. Z naší strany se těžko hledají pozitiva, snad jen to, že se po půlroční pauze vrátil do hry Tomáš Horálek, a zápas zvládl s naprostým přehledem.“
Záryby - Fotbalisté Záryb si jako jediní z celého okresu prodloužili podzimní část sezony až do prosince, v sobotu je čekala na umělé trávě ve Vlašimi dohrávka s Uhlířskými Janovicemi. Sokol zvítězil po jasném boji 4:0 a díky deváté výhře nakonec přezimuje na osmém místě I. A třídy.
Benešovsko – Volejbal (z anglického volleyball: volley = volej, přímé odehrání míče, aniž by se dotkl země, ball = míč, česky též odbíjená) je týmový míčový sport, ve kterém se dvě družstva (standardně po šesti hráčích) snaží na obdélníkovém hřišti rozpůleném sítí odehrát míč na soupeřovu polovinu tak, aby ho soupeř nezpracoval a míč se dotkl země. Volejbal pochází z USA a vymyslel ho 9. února 1895 William G. Morgan z YMCA v Massachusetts. Původně ho pojmenoval Mintonette, ale podle způsobu odehrávání míčů se sportu začalo říkat volejbal a dnes je populární po celém světě. První mistrovství světa se pořádalo v roce 1949 v Praze. Od roku 1964 je volejbal součástí programu olympijských her.
Poděbrady – Dvakrát vyhráli a dostali se z posledního místa tabulky. Teď už jsou zase po vysoké porážce v Čáslavi na dně. Hokejisté Poděbrad budou usilovat o další body v Krajské lize na domácím ledě, když v sobotu od 17 hodin hostí vlašimské Rytíře. Ti mají na čtvrté příčce dvacet bodů, tedy o polovinu víc, než má tým z lázeňského města.
České Budějovice – Druholigoví fotbalisté Dynama se s podzimní částí sezony rozloučili s Vlašimí první porážkou na domácím hřišti a svým velkým zklamáním se po zápase netajil ani jednadvacetiletý stoper Lukáš Havel, jenž do zápasu naskočil ve dvacáté minutě za zraněného Lukáše Poučka.
Třebíč – Do nadstavbové skupiny o postup se neprobojovali, ale dlouhodobou fázi sezony zakončili výhrou. Mladší dorostenci Horácké Slavie Třebíč v závěrečném kole ligové skupiny G přivítali na domácím ledě Vlašim, kterou porazili, i když hráli na půl plynu.
Neveklov – Sotva fotbal skončil, otevřel okresní futsal v neveklovské hale svoje brány. Hned na prvním turnaji, který odstartovalo šest týmů, ani jeden nevyhrál všechny zápasy, což překvapilo hlavně u loňského a předloňského vítěze, Tenisáků Benešov, kteří prohráli s R. S. Vlašim. Poté přestříleli ve druhém poločase Okrouhlici a nakonec nasypali překvapivě patnáct gólů do sítě loni druhého Eltsenu, když šest branek vstřelil Tomáš Balík.
Střední Čechy – Druholigoví fotbalisté mají na podzim dohráno. Příbram i Vlašim se rozloučily skalpem výše postaveného soupeře. O něco větší spokojenost panuje u Litavky. „Příbram má naději do jarní části soutěže,“ zhodnotil trenér Příbrami Josef Csaplár šestnáct odehraných kol Fortuna národní ligy po domácí derniéře s Třincem.