Prezident Miloš Zeman navštíví Benešov, dárek starosta zatím úzkostlivě tají
Benešov - Prezident Miloš Zeman se chystá navštívit Benešov.
Benešov - Prezident Miloš Zeman se chystá navštívit Benešov.
Zkušený gólman ostravského Baníku Petr Vašek tlačí svůj tým zpátky do první ligy. Jasně největší hvězda týmu zářila také ve včerejším domácím zápase s Vlašimí, kdy chytil tři stoprocentní šance soupeře a blýskl se už jedenáctou vychytanou nulou v soutěži.
Fotbalisté ostravského Baníku mají nakročeno zpátky do první ligy. V neděli svěřenci trenéra Vlastimila Petržely ve 20. kole druhé ligy doma v klíčovém utkání sezony porazili Vlašim 2:0 a třetí Opavě se vzdálil už na sedm bodů.
Ostrava - Fotbalisté Vlašimi ve 20. kole Fortuna národní ligy padli s Ostravou, když si vypracovali více šancí, ale gól nevstřelili, naopak Baník se trefil po standardních situacích. Vlašim potřetí za sebou nezvítězila a je v tabulce šestá.
Vlašim /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Již druhou akcí v letošním roce pomohli mladí ochránci, Včelojedi, zvířatům z vlašimské paraZOO.
Zruč nad Sázavou - Rozhledna Babka ve Zruči nad Sázavou, tak to je rozhodně dobrý tip na výlet! Rozhledna a modře značená pěší stezka byla slavnostně otevřena v červenci předloňského roku. U Babky je altán a samozřejmě ze dřeva vyřezaná babka.
Pardubice, Opava - Domácí fotbalisté nesplnili roli favorita a v domácím utkání podlehli třináctým Pardubicím.
Kouči Vlastimilu Petrželovi bude v nedělním utkání s Vlašimí chybět Carlos De Azevedo.
Přečtěte si přehled krátkých zpráv z Benešovska!
Ratměřice – Rybník Jordánek, o který se staré obec Ratměřice, získal novou tvář i funkci.
Kamberk - Lubin, tak také přezdívají Lubomíra Kostelku jeho přátelé. Blízkých známých má český herec nemálo. I v obci Kamberk na Benešovsku, kde již přes třicet let žije, si vytvořil několik kamarádských vztahů.
/ROZHOVOR/ Osmnáctiletý odchovanec Baníku se po dvou zraněních zase dostává do formy. Naposledy pomohl reprezentační devatenáctce k postupu na mistrovství Evropy.
/ROZHOVOR/ Osmnáctiletý odchovanec Baníku se po dvou zraněních zase dostává do formy. Naposledy pomohl reprezentační devatenáctce k postupu na mistrovství Evropy.
Vlašim – Fotbalisté Vlašimi nastoupí ve Fortuna národní lize v neděli 2. dubna od 13:30 ve Vítkovicích před televizními kamerami ČT 4 proti Baníku Ostrava, který vede bývalý trenér Vlašimi, velezkušený Vlastimil Petržela. Druhý celek a aspirant na postup, tak nastoupí proti pátému týmu tabulky. „Baník je jasným favoritem, ale my tam nejedeme se strachem. Oba týmy chtějí vyhrát a uvidíme, který bude mít lepší sportovní formu," má jasno před zápasem trenér Vlašimi Martin Hašek.
Vlašim - Nejspíš lhostejnost nebo absolutní absence citu či empatie stojí za dalším příběhem ze života zvířat. Ten ze závěru března naštěstí nedopadl špatně, ale i tak je počínání některých lidí nejen k zamyšlení, ale dá se říci i trestuhodné.
Ústí nad Labem – Českou reprezentaci vystřídá ústecká Arma. Na Městském stadionu v Ústí nad Labem bude v pátek znovu rušno. Týden poté, kdy zde hráči českého národního týmu porazili v přípravném utkání Litvu 3:0, se od 18 hodin představí na trávníku domácí FK Ústí v souboji se čtvrtými Českými Budějovicemi!
Vlašim - Vedení města Vlašimi se stále zaobírá myšlenkou, co udělat s prostorem po letním kině. Jedním z plánů je vytvoření terasové, růžové zahrady, která se na místě letního kina nacházela v minulosti.
S jarem začíná sezona farmářských trhů. Zimní přestávka skončila a výrobci a zároveň prodejci kvalitních potravin mohou opět na pulty vykládat zeleninu, ovoce, uzeniny, sýry, mléko, med a další dobroty.
S jarem začíná sezona farmářských trhů. Zimní přestávka skončila a výrobci a zároveň prodejci kvalitních potravin mohou opět na pulty vykládat zeleninu, ovoce, uzeniny, sýry, mléko, med a další dobroty.
S jarem začíná sezona farmářských trhů. Zimní přestávka skončila a výrobci a zároveň prodejci kvalitních potravin mohou opět na pulty vykládat zeleninu, ovoce, uzeniny, sýry, mléko, med a další dobroty.
Benešovsko – V krajském fotbalovém přeboru dorostu se oddílům Benešovska, až na mladší hráče Vlašimi, velmi dařilo. Předposlední Votice si ve skupině A, poradily s Jílovým a starší hráči Vlašimi, díky Duškovi, srazili ve skupině B, Čáslav.
Benešovsko – Nejprve Vlašim, pak Benešov. Takový byl itinerář pondělního výjezdu do středočeského volebního obvodu Jana Hamáčka, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Dobré - Extraligová soutěž stolních tenistek má za sebou základní část.
Břeclav – Dvěma přesvědčivými výhrami zakončily stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav základní část extraligy. Úřadující vicemistryně soutěže si poradily s dvěma nízko postavenými týmy tabulky Vlašimí a Nuslemi shodně 6:0 na zápasy.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - O víkendu vyvrcholila Amatérská hokejová liga Vlašim druhými finálovými zápasy. V druhé lize se o prvenství utkal od 17 hodin nováček v soutěži Říční klub Kácov s HC Pohoda Vlašim.
Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.
Vlašim - Ještě minulý rok měli zájemci ve Vlašimi možnost nakoupit na farmářském trhu. Letos se ale situace změnila. Pořadatel trhu již ve Vlašimi tímto způsobem působit nebude. Je to především kvůli malému zájmu ze strany prodejců i kupujících.
Tábor – Na táborském stadionu Míru odehrál A tým FC MAS Táborsko v pátek přípravný zápas s mužstvem FC Sellier & Bellot Vlašim.
Polička – Šachové zlato do regionu. V Koutech nad Desnou se uskutečnilo 25. šachové mistrovství České republiky mládeže. Poličský klub TJ Štefanydes reprezentoval v kategorii chlapců do 14 let Ondřej Švanda. A reprezentoval ho nadmíru úspěšně.
Karhule – Velký Blaník dnes večer rozzáří světlo svíček. Akce Keltský telegraf má své zastánce i tam.
Vlašim - Divadelní hru Marca Camolettiho uvede v pondělí 27. března dobrovolný herecký spolek Blaníci, který založili milovníci divadla v Louňovicích pod Blaníkem. Vtipné představení Na správné adrese začne v 19.30 v Kulturním domě Blaník ve Vlašimi.
Vlašim – Požár digestoře zlikvidovaly v 11. Patře panelového domu v Komenského ulici jednotky hasičů HZS a SDH Vlašim a také požárníků ze zbrojovky Sellier Bellot.
Dobré - Základní část extraligové soutěže stolních tenistek vyvrcholí o víkendu závěrečnými zápasy. Hráčky SK Dobré, kterým patří šestá příčka v průběžné tabulce přivítají v domácím prostředí moravské týmy.
Benešovsko – Statistiky okresních fotbalových mužstev ve FNL, ČFL, Krajském přeboru, v I. A třídě v sezoně 2016/2017.
V Česku je mnoho případů lidí, kteří jednoho dne odešli a roky už o nich jejich rodiny neví vůbec nic. Ani Kutnohorsko a jeho okolí není výjimkou.
V Česku je mnoho případů lidí, kteří jednoho dne odešli a roky už o nich jejich rodiny neví vůbec nic. Ani Kolínsko a jeho okolí není výjimkou.
Přečtěte si přehled krátkých zpráv z regionu!
Benešovsko – Hráči čtyř okresních soutěží ve stolním tenise odjeli 24. kolo.
Vlašim – Do společných prostor panelového domu ve Vlašimi v ulici Jana Masaryka se vloupal zloděj a odcizil dvě jízdní kola.
Přečtěte si další krátké zprávy z Benešovska!
Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Benešovska.
Osmadvacetiletému záložníkovi končí v létě smlouva. V úvodu jara si řekl o její prodloužení. Hlavně jeho zásluhou Baník zdolal Ústí a Opavu.
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Jarní úklid není jen doménou českých domácností, ale během dubna i přírody.
Střední Čechy - Prezident Miloš Zeman příští měsíc opět zamíří do Středočeského kraje. Termín jeho cesty po regionu byl stanoven na 5. až 7. dubna, sdělil ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
Praha - Prezident Miloš Zeman příští měsíc opět zamíří do Středočeského kraje. Termín jeho cesty po regionu byl stanoven na 5. až 7. dubna, sdělil v pondělí mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podrobný program prezidentovy čtvrté oficiální návštěvy kraje se ještě dolaďuje. Podle mluvčího hejtmanství Pavla Lochaře by měl Zeman navštívit mimo jiné Benešov nebo Čáslav na Kutnohorsku.
Vlašim – Až ve třetím jarním kole Fortuna Národní ligy dokázali skórovat. A přineslo to i bodový zisk. Fotbalisté ústecké Army remizovali na půdě Vlašimi 1:1. V utkání od 15. minuty vedli, ale domácí dokázali po přestávce vyrovnat.
Hulice /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Už to je rok, co se Vodní dům v Hulicích otevřel poprvé veřejnosti.
Vlašim – Ve větrné loterii jen remizovali fotbalisté Vlašimi, pátý celek Fortuna národní ligy, v domácím prostředí s desátým Ústí nad Labem.
Vlašim – Fotbalisté Kácova sehráli další přípravný zápas netradičně v pátek večer na vlašimské umělé trávě. Pravonín porazili vysoko 7:1.
Benešov – Okresní futsalová scéna uzavřela svoje brány a ze stříbrné pozice se v okresním přeboru radoval Eltsen Benešov, který měl ve svém středu nejlepšího hráče v kanadském bodování i v asistencích na góly, Jáchyma Zemana.