Kouty – Na tradičním místě, v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou se uskutečnilo již 24. Mistrovství České republiky mládeže v šachu. Mezi 287 hráči byli i zástupci šachového oddílu TJ Spartak Vlašim. Ti navazovali na loňský senzační ročník, kdy se podařilo dovézt pod Blaník hned pět medailí. Letošní vystoupení vlašimské výpravy bylo skromnější, přesto úspěšné.
Benešov - Nákladní automobil narazil v úterý 22. března ráno v půl osmé na výpadovce na Týnec nad Sázavou do mostovky silnice I/3. Ke zranění osob nedošlo. Provoz byl v Máchově ulici vedený kyvadlově jedním jízdním pruhem. Další úterní nehody v textu.
Vlašim – O dotaci čtyři miliony korun z ministerstva školství se bude ucházet město Vlašim. Peníze by měly soužit v následujících dvou letech na zkvalitnění systému vzdělávání a předcházení školního neúspěchu u dětí. Projekt je již do velké míry připraven, přihlásila se k němu již desítka obcí a měst, které jsou zřizovateli škol a odsouhlasili jej i zastupitelé Vlašimi na posledním veřejném zasedání.
Psáře - Silnici z Vlašimi do Kácova chybí od neděle 20. března most přes dálnici D1 a další obslužný u Dubovky. Nový postaví po rekonstrukci vozovky a rozšíření jízdních pruhů do prosince.
Vlašim – Ve Fotbalové národní lize přivítala Vlašim v domácím prostředí Ústí nad Labem, s kterým se pokoušela zlomit nulovou gólovou bilanci na jaře. To se jí povedlo díky dvěma trefám Jana Jíchy, přesto si výhru nepřipsala, protože to samé se povedlo hostům.
Ústí n. L. – Cenný bod vybojovali v pokračování Národní ligy ústečtí fotbalisté. Na hřišti Vlašimi sice dvakrát prohrávali, konečnou remízu 2:2 jim ale čtvrt hodiny před koncem zajistil útočník Smola.
Ústí nad Labem – Dva zápasy, jeden bod. Start jarní části Národní ligy nezastihl fotbalisty Army v povedené formě, bárka kormidelníka Petra Němce pomalu nabírá vodu a o dobytí ostrova s názvem Synot liga si zatím může nechat jen zdát…
Psáře – Kvůli demolici dvou mostů se dnes v 19:00 zcela uzavře dálnice D1 mezi Psáři a Souticemi na Benešovsku. Uzavírka potrvá zhruba do nedělních 11:00. Auta budou muset úsek objíždět, vyznačené trasy pro osobní auta povedou v obou směrech přes Vlašim. Těžší nákladní vozidla budou muset jet výrazně delší trasou přes Tábor a Pelhřimov.
Hulice – Už v sobotu 19. března se pro veřejnost otevře expozice věnovaná vodě v Hulicích. Před týdnem ještě vlašimští ochranáři vylovili rybník Kačák v Jinošovském údolí, aby část úlovku přemístili do expoziční nádrže v novém Vodním domě v Hulicích.
Vlašim – Na zvýšený průjezd aut se musejí připravit Vlašimští během víkendu 19. a 20. března. Exponované budou hlavně křižovatky u Drupolu a u Kozla. Od dnešního večera bude totiž dálnice D1 mezi 41. a 56. kilometrem uzavřená kvůli demolici dvou mostů.
Uhlířské Janovice – Dorostenci v Krajském přeboru otevřeli svoje jarní brány, ve kterých obhajují hráči Vlašimi podzimní tituly. Starší ale hned na začátku zaváhali, když prohráli v Uhlířských Janovicích, mladší dorostenci uhájili vedení v tabulce těsnou výhrou.
Příbram - Kuželkáři Kovohutí Příbram sehráli výborný zápas s lídrem třetí ligy. Při vyrovnaném skóre 3:3 ze vzájemných soubojů jednotlivých hráčů rozhodla o vítězství hostů jediná shozená kuželka navíc v celkovém součtu.
Vlašim - Téma bioelektrárny na Benešovsku neusnulo. Naopak rozčeřilo jinak celkem poklidný průběh posledního veřejného zasedání zastupitelstva města Vlašim. Přítomní i zástupci obcí, kterých se záměr soukromého investora vybudovat u Pavlovic zařízení na zpracování biologického a rostlinného odpadu dotýká, směřovali své dotazy v rámci veřejné diskuse na vedení radnice.
Extraligové stolní tenistky SK Frýdlant nad Ostravicí zakončily letošní základní část na třetím místě. Svěřenkyně trenérky Marie Hrachové si tak zopakovaly umístění z loňského roku.
Vlašim – Téma bioelektrárny Vlašim neusnulo. Naopak rozčeřilo jinak celkem poklidný průběh posledního veřejného zasedání zastupitelstva města Vlašim. Přítomní i zástupci obcí, kterých se záměr soukromého investora vybudovat u Pavlovic na Vlašimsku zařízení na zpracování biologického a rostlinného odpadu dotýká, směřovali své dotazy v rámci veřejné diskuse na vedení města.
Hodonín – Mohou si oddechnout, jsou zachráněné. Hodonínská rezerva v nejvyšší ženské soutěži zůstala. Černý Petr nakonec zůstal mladým stolním tenistkám Baníku Havířov, které v utkání v Moravském Krumlově bojovaly ze všech sil, ale nakonec domácímu MK Řeznovice podlehly 4:6 a to je definitivně odsoudilo k sestupu z extraligy. Naopak Havířov po páteční remíze ve Vlašimi ještě v Moravském Krumlově živil naději na záchranu v extralize.
Fotbalisté Slezského FC znovu ztratili skvěle rozehraný zápas. Opavští nad Vyšehradem vedli, téměř hodinu hráli proti deseti. Přesto utkání k vítězství nedotáhli. Po zaváhání Radima Grussmanna dali hosté takřka z ničeho vyrovnávací gól. V závěru se Opava hnala do útoku, ale dobývání vyšehradského obranného valu bylo marné.
Benešovsko – Podnapilý řidič nákladního auta zavinil dvě dopravní nehody. „První nehodu způsobil v Benešově ve středu 2. března před osmnáctou hodinou v Hráského ulici. Od kruhového objezdu ve směru na Vlašim s náklaďákem narazil do předním jedoucího Hyundai Getz čtyřicetileté řidičky, která odbočovala vlevo na parkoviště a dávala přednost protijedoucímu vozidlu," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeské policie.
Sokolov – Reprezentační brankář U21 Vojtěch Vorel rozhodl velkou chybou v úvodu utkání o prohře Vlašimi ve Fotbalové národní lize v Sokolově. Gólman neudržel přízemní střelu Kratochvíla z 20 metrů a míč se došoural do branky. „Byla to moje chyba. Míč byl sice tečovaný, ale to musím chytit," kál se před televizními kamerami ČT4 brankář Vlašimi. Sokolov tak po nejtěsnější výhře udržel v soutěži neporazitelnost a je na druhém místě.
Praha - Fotbalisté Sokolova vstoupili do jarních bojů Fotbalové národní ligy domácím vítězstvím 1:0 nad Vlašimí. Navázali tak na podzim bez porážky a posunuli se na druhé místo tabulky, znamenající postup do nejvyšší soutěže. Uspěl i Hradec Králové, který doma přehrál béčko Olomouce 3:0, když všechny góly dal během 14 minut první půle.
Benešov – Z hlukové mapy Středočeského kraje vyplývající z výpočtů Krajské hygienické stanice by měly zmizet dvě frekventované ulice, Na Chmelnici a Vlašimská, v nichž je vzhledem k provozu překračovaná hluková zátěž.
Kladno – Elitní hokejbal se vrací do Kladna! V sobotu 12. března úderem jedenácté hodiny bude vhozeno úvodní buly zápasu druhého jarního kola extraligy mezi týmy Alpiq Kladno a Kert Park Praha.
Vlašim – Na konci zimní přípravy oznámil trenér Teplic David Vavruška Patriku Dresslerovi, že pro jaro s ním v lize nepočítá. Odchovanec ostravského Baníku tak musel rychle řešit svou budoucnost. Angažmá našel hned. Zamířil do druholigové Vlašimi. Pro pětadvacetiletého zadáka ideální destinace, z Prahy, kde bydlí, to má pod Blaník ,,co by kamenem dohodil".
O týden později naskočí fotbalisté Baníku Sokolov do jarní části druhé ligy. V prvním kole vystavil svěřencům Daniela Šmejkala stopku špatný terén ve Frýdku – Místku. Teď je čeká na domácí půdě Vlašim.
Hodonín – V ženské extralize bojují pouze o záchranu, na mistrovství České republiky družstev mládeže ve stolním tenisu však hrály prim. Dorostenky Hodonína získaly ve sportovní hale Tělovýchovné jednoty Ostrava na Varenské ulici zlato, když celým turnajem prošly bez jediného zaváhání a ve finále porazily SKST Baník Havířov hladce 3:0.
Neveklov – V neveklovské hale uzavřeli hráči okresní přebor ve futsale. O mistrovi Tenisácích a druhém Žejdlíku bylo již předem rozhodnuto, bronzovou pozici uhájili Devils. Sice dvakrát prohráli, ale Eltsenu se „podařilo" to samé, a tak nakonec na čtvrtou příčku vyskočila Mrač, jenž na závěr přestřílela zachraňující se Jablonnou a Úročnici. Naopak boj o zachování soutěže byl dramatický až do samotného závěru. Černý Petr nakonec zůstal Bystřici, Okrouhlici a Úročnici. Utkání řídili bratři Macháčkové a Maxián. Nejlepším střelcem soutěže se stal s 34 góly Kamil Petrů z Eltsenu, v kanadském bodování zářil s 61 body Dušan Lizák z Žejdlíku, který i nejvíce na branky nahrával (39).
Břeclav - Základní část extraligy stolních tenistek vyvrcholí o víkendu posledními dvěma koly. A jaké může být lepší vyvrcholení, než když se střetnou dvě výrazně nejlepší česká družstva žen posledních minimálně deseti let. V pátek od šesti hodin večer se v herně v Břeclavi utká domácí držitel Českého poháru MSK Gumotex Břeclav a hlavní favorit na titul Hodonín.
Vlašim - Jako pokladní s velkým „P" se ukázala zaměstnankyně supermarketu ve Vlašimi na Benešovsku Simona Kratochvílová. Díky své ostražitosti a profesionalitě zhatila plány dvěma vykutáleným zlodějíčkům, kteří se jí snažili trikem se směňováním bankovek připravit o několik tisíc korun.
Pelhřimovsko – Příprava fotbalových týmů je v plném proudu. Těžký test podstoupily Speřice, které měřily síly s účastníkem krajského přeboru s Přibyslaví.
Vlašim – Jako pokladní s velkým „P" se v pondělí 7. března ukázala zaměstnankyně supermarketu ve Vlašimi Simona Kratochvílová. Díky své ostražitosti a profesionalitě zhatila plány dvěma vykutáleným zlodějíčkům, kteří se jí snažili trikem se směňováním bankovek připravit o několik tisíc korun. Podle jejích slov se jednalo o na první pohled dva seriózní muže. Ovšem že zdání může klamat, se přesvědčila hned záhy.
V době, kdy se Vlašim chystala udeřit, byl proti. Petr Vašek, brankář Slezského FC, na začátku druhého poločasu vychytal nejdříve Haška a za několik dalších minut i Průchu. I díky němu si Slezané vezou domů cenný bod. Zkušený gólman si navíc do statistik připsal pátou nulu sezony.
Votice – Motorové soupravy Arriva vozící mezi Benešovem a Prahou v pracovních dnech sedm párů spěšných vlaků, které doplňují na kolejích dopravní obslužnost regionu zajišťovanou národním dopravcem, Českými drahami, by rádi viděli představitelé mikroregionu zajíždět až na Českou Sibiř.
Vlašim – S mužstvem Vlašimi do sedmnácti let sehráli v neděli dopoledne přátelský zápas fotbalisté Zruče nad Sázavou. Ti si v zápase vytvořili řadu šancí, které ale zůstaly nevyužity, a tak utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil zručský Zeman již ve dvacáté minutě.
Benátky nad Jizerou – Generálku před startem Divize C sehráli fotbalisté Suchdola na půdě Benátek nad Jizerou. Svěřenci trenéra Truksy si odvezli hodně cenné vítězství 4:0.