Kam v kraji za fotbalem
Střední Čechy - Víkend bude znovu plný fotbalu. O další mistrovské body budou Středočeši bojovat nejen v ligách a divizích, ale i všech středočeských soutěžích - krajském přeboru, I. A tříděi I. B třídě
Střední Čechy - Víkend bude znovu plný fotbalu. O další mistrovské body budou Středočeši bojovat nejen v ligách a divizích, ale i všech středočeských soutěžích - krajském přeboru, I. A tříděi I. B třídě
Zlín – Zlínští fotbalisté nenastoupili v jarní části druhé ligy ani jednou ve stejné sestavě a smutnou tradici neporuší ani v nadcházejícím domácím duelu se Sokolovem. Situace je ale čím dál tím kritičtější a třetí tým tabulky půjde do sobotního utkání oslabený hned o pětici hráčů.
Benešov - Před víkendovými zápasy jsme opět poodkryli pokličky vařících se hrnců u fotbalových mužstev Benešovska ve II. lize (FC Graffin Vlašim), divizi (SK Marila Votice a SK Benešov), krajského přeboru (FC Graffin Vlašim B) a I. A třídě (SK Pyšely a FK Fercom Týnec nad Sázavou). Pikantností budou okresní derby v divizi i v I. A třídě, béčko Vlašimi hraje o s prvním Kolínem a Vlašim přivítá bývalý prvoligový celek Viktorii Žižkov.
Benešov - Kluci, ale také holky od první do páté třídy se během dvou uplynulých dnů utkali ve fotbalovém turnaji základních škol s názvem McDonald's Cup.
Střední Čechy /FOTO/ - Žákovský krajský přebor měl na pořadu čtvrté jarní kolo. O postup hrající starší žáci Benešova překvapivě prohráli u týmu Brandýs/Boleslav, mladíci podruhé v sezoně remizovali. Vlašimští těsně nestačili na Velký Borek, naopak mladší si s posledním celkem tabulky v pohodě poradili.
Benešov - O víkendu pokračují v benešovském okrese soutěže ve fotbale, florbale a basketbalové béčko Benešova mužů hraje první dva finálové zápasy krajského přeboru.
Klatovsko – Další klání o záchranu ve fotbalové divizi dorostu absolvovali fotbalisté TJ Klatovy na domácím hřišti.
Hradec Králové – Hradečtí hokejbalisté se ve čtvrtfinále play off extraligy proti Vlašimi museli vypořádat s tvrdou hrou soupeře. Postupují však dál.
Velký Borek - Po nešťastném zápase v Kolíně přivítali fotbaloví žáci Velkého Borku dalšího soupeře ze spodních pater tabulky krajského přeboru - Vlašim.
Benešov, Klatovy /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtém jarním kole fotbalové divize se z celků Benešovska vedlo jen hráčům Graffinu Vlašim, kteří vyhráli v Klatovech a starší tak opustili poslední místo. Oba týmy Benešova naopak se Strakonicemi doma prohrály a starší hráči se opět namočili do sestupových vod.
Nymbursko - Dalšími zápasy pokračují fotbalové soutěže. V rámci pokračování nejnižší krajské soutěže se bude hrát okresní derby mezi Sadskou a rezervou Polabanu Nymburk.
Dobré – Odveta semifinálové série vyřazovacích bojů druhé ligy stolních tenistek skončila stejným výsledkem. Celek Dobré B si stejně jako před týdnem na severu Čech poradil s rezervou SKST Děčín 5:1. Finálovými soupeřkami doberských hráček budou stolní tenistky SKST Vlašim B, které druhou semifinálovou sérii vyhrály 2:1 na zápasy.
Střední Čechy - Posledním kolem byly zakončeny šachové soutěže družstev pro sezónu 2009/2010.
Benešov - Tipovací soutěž Benešovského deníku, Jarní Fortuna liga, odjela čtvrté kolo. Z deseti fotbalových zápasů skončily tři výhrou domácích, tři nerozhodně a čtyři výhrou hostů.
Hradec Králové – Šestá výhra v řadě, šestibodový náskok na třetí Zlín. Pohled na tabulku je po víkendovém 23. kole II. fotbalové ligy pro hradeckého fanouška zase o něco příjemnější.
Brno – Podruhé v kariéře nastoupil v základní sestavě při utkání české nejvyšší fotbalové soutěže. Asi nikdo ovšem nečekal, že původní profesí ofenzivní záložník či útočník Jaroslav Borák nastoupí na pravém kraji obrany 1. FC Brno.
Králův Dvůr - Téměř celý kalendářní rok drželi třetiligoví fotbalisté Králova Dvora domácí neporazitelnost. Před nedělním zápasem prohráli cábelíci naposledy doma 22. dubna 2009 s Vlašimí. Nyní je tato série u konce. Písek si totiž z Králova Dvora odvezl v neděli tři body.
Benešov - Přinášíme výsledky a tabulky okresních mužstev od mužů po nejmenší.
Praha/Hradec Králové – /FAKTA, ROZHOVOR/ Druhá fotbalová liga – 23. kolo: AC Sparta Praha B – FC Hradec Králové 0:2 (0:2).
Kácov - Po dvou remízách bodoval naplno druhý tým fotbalového krajského přeboru Graffin Vlašim B, když porazil mužstvo Brandýs/Boleslav.
Vlašim - Hokejbalisté Vlašimi ukončili svou pouť extraligovým soutěžním ročníkem, když ve čtvrtfinále play off prohráli třikrát s Hradcem Králové, naposledy v sobotu doma.
Vlašim - Zápas 23. kola druhé fotbalové ligy mezi Vlašimí a Zlínem se lépe hodnotil koučovi domácích Nádvorníkovi, který mohl být především s hrou svých svěřenců spokojen. Hostující trenér Minář již tolik úsměvů nerozdával, ale spíše lamentoval nad tím, v jakém stavu se nachází jeho tým, který postihlo mnoho zranění.
Zlín, Vlašim – Návrat fotbalistů Tescomy Zlín do první ligy se dál komplikuje. Třetí tým tabulky sice po dvou porážkách konečně bodoval, remíza ze hřiště Vlašimi je však pro něj v honbě za postupem málo.
Vlašim - V rámci 23. kola druhé české nejvyšší soutěže přivítal Graffin Vlašim tým bojující o Gambrinus ligu Tescomu Zlín. Domácí fotbalisté byli sice v utkání lepší a „Ševci“ ze Zlína naopak potvrzovali pokles formy z minulých týdnů nepříliš záživnou hrou, přesto si ovšem odvezli bod.
Zlín – Během předchozích dvou týdnů ztratili fotbalisté Tescomy Zlín nejen první místo ve druhé lize, ale klesli také z postupových příček. A protože ztrácejí čtyři body, dříve než za dvě kola se na ně nevrátí.
Mladá Vožice - Deváťáci ze Základní školy jsou se svou radnicí docela spokojeni, očekávají však od ní více pomoci škole.
Letohrad - Letohrad se chtěl v extralize hlavně zachránit. Nakonec bojoval o play off.
Hradec Králové – S cílem pokusit se co nejrychleji ukončit čtvrtfinálovou sérii extraligy odcestovali hradečtí hokejbalisté do Vlašimi.
Karviná – Sobota 8 hodin odjezd do Ústí nad Labem. Asi takovou poznámku si zaznamenali do diáře, popřípadě do svých mobilů druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná, které v neděli čeká na severu Čech další zápas soutěže.
Střední Čechy - Fotbalový krajský přebor nabírá stále na větší dramatičnosti. Boj o postup není jen v režii FK Kolín, ale stále i dalších nejméně čtyř týmů. Jenže i vinou postavení Středočechů v divizních soutěžích hrozí i velký počet sestupujících, a tak i tady je stále o co hrát. Proto ani ve 21. kole nemohou naše ON-LINE přenosy z krajského přeboru chybět.
Střední Čechy - Víkend znovu patří i fotbalových soutěžím. O další body se bude bojovat nejen v Gambrinus lize a II. lize, ale i v České fotbalové lize, divizi, a všech krajských soutěžích.
Benešovsko - Obyvatelé některých měst a obcí na Benešovsku se musí obejít bez obecních kontejnerů, na které byli dříve zvyklí.
Zlín – Reprezentantky KST Zlín Stanislava Slezáková a Michaela Viktorínová zcela ovládly šestý celostátní stolnětenisový turnaj mládeže v kategorii nejmladších kadetek.
Benešov - Před víkendovými zápasy jsme opět poodkryli pokličky vařících se hrnců u fotbalových mužstev Benešovska ve II. lize (FC Graffin Vlašim), divizi (SK Marila Votice a SK Benešov), krajského přeboru (FC Graffin Vlašim B) a I. A třídě (SK Pyšely a FK Fercom Týnec nad Sázavou).
Kladruby, Brno – Kousek po kousku, krok za krokem. Zotavování zraněného motocyklového závodníka Lukáše Šembery postupuje pomalu.
Střední Čechy - Žákovský krajský přebor měl na pořadu třetí jarní kolo a dohrávku. O postup hrající starší žáci Benešova se štěstím vyhráli jak doma s Mnichovohradišťským SK, tak v dohrávce v Lysé nad Labem. O záchranu bojující Graffin Vlašim těsně vyhrál v Rakovníku. Mladší hráči od Konopiště v obou zápasech vyhráli, Vlašimským se nedařilo.
Benešov - O víkendu pokračují v benešovském okresu soutěže ve fotbale, basketbale, florbale, vlašimští hokejbalisté sehrají třetí zápas čtvrtfinále play off extraligy s Hradcem Králové, v Mezihoří se hraje Mistrovství České republiky v šipkách a basketbalové béčko Benešova hraje v neděli třetí, rozhodující zápas semifinále krajského přeboru.
Vlašim - V posledním kole krajského přeboru šachových družstev se utkala dvě dosud neporažená družstva Příbram a Vlašim. V bitvě o postup do druhé ligy obě družstva nastoupila v nejsilnějších sestavách. Domácí navíc využili možnosti postavit tři hosty (mají na soupisce celkem čtyři), a tak družstvo výrazně posílili. To se nakonec ukázalo jako rozhodující.
Vlašim, Rakovník - V dalším kole MČR mladších žáků zajížděl Rakovník na hřiště prvního týmu tabulky - do Vlašimi. V prvním zápase hosté nepodali úplně stoprocentní výkon a výsledkem byla porážka. Odpolední utkání už bylo o něčem jiném a Rakovník lídrovi porážku oplatil.
Rokycany, Vlašim - Ve třetím jarním kole fotbalové divize se celkům Benešovska docela vedlo. U starších remizoval Benešov na horké půdě v Rokycanech, když bod zachraňoval v nastavení. Poslední Vlašim překvapivě brala bod za remízu s lídrem tabulky, béčkem Příbrami. Mladíci od Konopiště v Rokycanech vyhráli, borci zpod Blaníka na Příbram nestačili.
Vlašim - V posledním kole krajského přeboru šachových družstev se utkala dvě dosud neporažená družstva Příbram a Vlašim.V bitvě opostup do druhé ligy obě družstva nastoupila v nejsilnějších sestavách. Domácínavíc využili možnosti postavit tři hosty (mají na soupisce celkem čtyři), a tak družstvo výrazně posílili. Tato skutečnost se nakonec ukázala jako rozhodující.
Hradec Králové – Hokejbalisté v extralize rozjeli čtvrtfinále play off. Vlašim zajížděla do Hradce Králové a domů po dvou zápasech odjížděla s prázdnou. Stav série je 2:0. V sobotu od 13 hodin budou vlašimští hráči odrážet v domácím prostředí první mečbol Hradce.
Střední Čechy - Ani nejlepší filmoví režiséři by nepřipravili napínavější konec filmu, než se udál v krajském přeboru šachových družstev.
Chotýšany /FOTO/ - Středně těžké zranění si odnesla z úterní dopravní nehody řidička osobního automobilu Renault Mégan.
Hradec Králové – /ROZHOVOR, FOTO/ Hradecký útočník Pavel Dvořák dokonal dvěma přesnými zásahy zkázu Sokolova
Karviná – Brankář fotbalového MFK OKD Karviná Tomáš Kučera se poprvé na jaře dostal do brány. Od nového trenéra Jiřího Balcárka, který nahradil odvolaného Leoše Kalvodu, dostal důvěru místo v posledních zápasech chybujícího Jakuba Kafky.
Karviná – Vítězným gólem do sítě vlašimského nováčka se blýskl pravý bek MFK OKD Karviná Tomáš Jursa v utkání II. fotbalové ligy Karviná – Vlašim 3:0. Po zápase hovořil o změně ovzduší uvnitř klubu po výměně trenérů uprostřed minulého týdne.
Hradec Králové - Hokejbalisté v extralize rozjeli čtvrtfinále play off. Vlašim zajížděla do Hradce Králové a domů po dvou zápasech odjížděla s prázdnou. Stav série je 2:0. V sobotu od 13 hodin budou vlašimští hráči odrážet v domácím prostředí první mečbol Hradce.
Benešov - Tipovací soutěž Benešovského deníku, Jarní Fortuna liga, odjela třetí kolo. Z deseti fotbalových zápasů skončily tři výhrou domácích, čtyři remízou a třikrát vyhráli hosté.
Benešov - S jarem přicházejí i úklidové práce na zahradách, které se někteří lidé nebojí řešit výpalem travin. Naštěstí jich ubývá.