Mladá Boleslav - Piráti, soutěže, spousta úkolů, zábava, ale především pomoc dobré věci. To je v kostce charakteristika dalšího ročníku charitativní akce Dáda Days, která se uskuteční už tuhle sobotu.
Zlín - Sedmý ročník turnaje o pohár prezidenta FC Malenovice mezi dětmi starších přípravek proběhl minulý týden na stadionu Malenovic. Turnaj vyhrálo mužstvo Louk jako druhé skončily Malenovice a třetí Louky.
Podkrkonoší – Nový člen sdružení Podzvičinsko penzion Na Faře v Dubenci (mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem) byl slavnostně otevřen. Destinační management sdružení Podzvičinsko byl u toho!
Kraslice – Dětský a mateřský klub Šnek v Kraslicích se stal pevným zázemím pro matky s dětmi. Oficiálně funguje ve městě teprve rok, přičemž narozeniny oslavil ve velkém v sobotu společně s Klubem Royal Rangers.
Nová Role - Velké stěhování v podobě filmového kulového blesku čeká Novou Roli na Karlovarsku. Ta chce přemístit své tři organizace do budovy radnice na náměstí. Přemístění se dotkne knihovny, městského domova dětí a mládeže a klubovny sdružení Junák.
Hustopeče – Po devatenácti letech končí Alois Lejska v čele správy hustopečského koupaliště a sportovišť. Od prvního června jej vystřídá Petr Fridrich, jenž ve městě pracoval například jako vedoucí volnočasového M-klubu. Zkušenosti mimo jiné sbíral v zahraničí i Praze.
Olomouc – Nové houpačky, skluzavky nebo prolézačky čekají na děti na zbrusu novém hřišti u vstupu do olomouckého parku Bezručovy sady, v těsné blízkosti mateřské školky.
Hořice – Den, kdy lidé zpívají, hrají, kdy jsou koncerty a různé hudební happeningy. Den 21.červen byl v roce 1982, na nápad francouzského ministra kultury Jacque Langema, vyhlášen Evropským dnem hudby.
Praha, Břeclav – Byla jedním z největších talentů nastupující generace břeclavských atletek. Běhala sprinty, štafety, skákala přes překážky i v trojskokanském sektoru. Dvacetiletá Zuzana Štáhlová ale musela pověsit tretry na hřebík. Zradilo ji zdraví, konkrétně koleno. Břeclavská Lokomotiva se tam musí obejít bez ní. Pravděpodobně nastálo.
Rychnov nad Kněžnou – Mnoho lidí se domnívá, že je dnešní mládež lhostejná ke svému okolí a nezajímá se o lidi, ke kterým nebyl život přívětivý. Chlapci z Domova mládeže, který spadá pod rychnovskou Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu, takoví však opravdu nejsou.
Hustopeče – Po devatenácti letech končí Alois Lejska v čele správy hustopečského koupaliště a sportovišť. Od prvního června jej vystřídá Petr Fridrich, jenž ve městě pracoval například jako vedoucí volnočasového M-klubu. Zkušenosti mimo jiné sbíral v zahraničí i Praze.
Mělník - „Canisterapie seniorům pomáhá překonávat vlastní bolesti, je to terapie bez léků," říká vedoucí aktivizačního úseku mělnického centra seniorů Adriana Rohde Kabele. Od letošního dubna totiž babičky a dědečky navštěvuje se svou tříletou fenkou Kavalír King Charles španěla Tarou. Ta oči seniorů rozzáří každý pátek.
Hradec Králové – V té době už bude fotbalová sezona minulostí. Přesto se malšovický stadion, kde hraje královéhradecký ligový tým, zaplní. Ale bude to trochu jiná zábava než krocení kulatého nesmyslu.
Vřesová - Na zavřené dveře knihovny narazí čtenáři ve Vřesové na Sokolovsku, kteří byli zvyklí si zde půjčovat publikace, využívat internet nebo trávit volný čas nejrůznějšími hrami. Na to teď ale školáci musejí na nějaký čas zapomenout. Již od poloviny dubna je knihovna mimo provoz a lidé se ptají, proč se tak stalo.
Přerov – Nový kalendář na rok 2014 už začalo chystat město Přerov. Do jeho přípravy se můžou zapojit i fotografové, kteří mají ve svých sbírkách snímky, zachycující sportovce v akci. Tématem je totiž „Sport a volný čas v Přerově."
Historické olomoucké parky dostaly během tři let nové cesty i mobiliář. Úpravou ale prošly i zelené plochy a dřeviny. Odborníci proměnu městských sadů ocenili jako stavbu s ekologickým přínosem.
Český Krumlov – „Julinka má opravdu neskutečné množství koníčků. Je hrozně šikovná," chválila svoji žákyni Julii Kroupovou třídní učitelka 4. A Základní školy T. G. Masaryka Český Krumlov Zlatuše Petříková.
Karviná - Že knihovny už dávno nejsou jenom o knížkách, není žádnou novinkou. I přesto se však ještě najdou služby, které v některých knihovnách chybí, a to například možnost vypůjčit si a zahrát si v pohodlí domova nejnovější deskové hry, které často nejsou levnou záležitostí.
Vranovice – Největší investici v posledních desetiletích představili v sobotu Vranovičtí. Ve tři hodiny odpoledne otevřeli nový dům pro důchodce, do kterého vedení obce společně se soukromým investorem vložilo necelých padesát milionů korun.
Olomouc /ANKETA/ - Historické olomoucké parky dostaly během tři let nové cesty i mobiliář. Úpravou ale prošly i zelené plochy a dřeviny. Odborníci proměnu městských sadů ocenili jako stavbu s ekologickým přínosem.
Mělník - Tříletá fenka Kavalíra King Charlese španěla Tara dělá každý pátek radost obyvatelům mělnického centra seniorů. Je to malý psí terapeut a utěšitel.
Jihlava - Vyznavači létání s akrobatickými draky z nejrůznějších koutů republiky se v sobotu sešli na letišti v Henčově u Jihlavy, aby právě tady zahájili novou sezonu tohoto způsobu trávení volného času.
Bučovice – Pomluvy, podvody, anonymita a upřímnost. Takto by se dal shrnout fenomén Přiznání, který hýbe českým internetem. Především pak mezi studenty. Ve čtvrtek se jím nechali zlákat i studenti na sloučeném gymnáziu a obchodní akademii v Bučovicích. Na šest hodin.
Kdo ještě neví, co o víkendu s volným časem, pro toho mám tipy. Včera začala v Rožnově pod Radhoštěm Valašská zahrada. Na čtvrtém ročníku zahradnických trhů bude do neděle v místním Sport campu nabízet zboží stovka prodejců letniček, trvalek, balkonovek, okrasných dřevin i zeleninové sadby.
Rožnov pod Radhoštěm - Neuvolněný druhý místostarosta Rožnova Ivo Hanáček (ODS) bude dostávat měsíčně patnáct tisíc korun. Na úterním zasedání o tom rozhodli rožnovští zastupitelé.
Havířov /FOTOGALERIE/ – Prvoligoví in line hokejisté Havířova si na „domácím" turnaji v Karviné připsali dvě porážky, když dohromady inkasovali 19 branek.
Zliv - V prostorách bývalé policejní služebny na náměstí Míru ve Zlivi vzniklo dětské centrum Desítka. Poslední dubnový den jej pokřtil starosta Jan Koudelka. „Chceme, aby se z centra stal otevřený prostor, kam mohou maminky s dětmi přijít a trávit zde volný čas," přál si starosta.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Oslava 1. máje tancem. Mezinárodní svátek práce si levicově orientovaní Krnované tradičně připomínají v zahradě Střediska volného času Méďa. Organizátoři z řad krnovských komunistů se snažili, aby si v jejich programu něco našli zástupci všech věkových kategorií.
Praha – Již potřetí se podíváme do čestlického aquaparku. V úvodním rozhovoru s ředitelem Radkem Steinhaizlem jsme nejen nahlédli „pod pokličku" všech činností, které zde nabízejí. Povídali jsme si o sportu, o relaxaci, o využitá volného času.
Praha – Nejen dvou, ale i čtyřnozí záchranáři byli povolaní do terénu, aby se pokusili zachránit hlášené pohřešované v sutinách domu v Divadelní ulici, kterým v pondělí dvě minuty před desátou hodinou dopoledne otřásl mohutný výbuch plynu.
České Budějovice – Jste v dluhové pasti, nezaměstnaní a vaše děti na to doplácejí? Nejste v tom sami, ale i vy najdete pomocnou ruku. „Diecézní charita České Budějovice již rok pomáhá v projektu Na pomoc rodině dvacítce ohrožených rodin s 61 dětmi získat zpět kontrolu nad životem," říká Lucie Kolářová, vedoucí charitní Poradny Eva pro ženy a dívky v tísni.
Letohrad – Město, které na jaře žije přípravami oslav 300. Kopečkové pouti, se v sobotu připojilo k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Brány památek dokořán. Otevřena byla i kaple sv. Jana Nepomuckého na Kopečku, která láká věřící, turisty i výtvarníky.
Hodonínsko – Plápolající ohně, špekáčky, zpěv a hra na kytaru a také soutěže a hry. Tak bude vypadat většina večerů s datem třicátého dubna. Na Hodonínsku se opět budou pálit čarodějnice.
Prachatice – Celý podzim a zimu se děti pečlivě připravovaly na novou taneční sezonu 2013. Tento rok byla příprava více než složitá skrze vysokou a neustálou absenci, kdy se tanečníci potýkali s nemocemi. I přes tyto překážky své skladby dokončili jen z důvodu jejich obětavosti, píle a chuti ke svému vyvolenému koníčku. Stovka soutěžních tanečníků tak trávila poslední tři měsíce svůj volný čas o víkendech doučováním a doděláváním soutěžních choreografií. Výsledek jejich snahy je úžasný a hodný velkému poděkování a blahopřání.