Opilý mladík ničil zařízení
Nový Jičín – Svou sílu se rozhodl demonstrovat na zařízení Střediska volného času Fokus šestnáctiletý mladík.
Nový Jičín – Svou sílu se rozhodl demonstrovat na zařízení Střediska volného času Fokus šestnáctiletý mladík.
Havířov /FOTOGALERIE/ - Ve středisku volného času Asterix Na Nábřeží v Havířově se konal krajský přebor mládeže v rapid šachu. Zúčastnilo se ho celkem sto dva hráčů.
Havířov – Zástupci vedení havířovské radnice se rozhodli zdokonalit informovanost o smogu. Údaje z Krajského úřadu v Ostravě už neputují přímo jen na magistrát.
Leština /FOTOGALERIE/ – Odehrát scénku, rychle se převléct a za dvacet minut zase na plac. Členové skupiny VEŠ se nezastaví. Zatímco lidé v sále se baví, pro ně znamená večer na leštinském plese náročnou dřinu.
Domažlicko – Po loňských komunálních volbách už nezastávají své pozice na radnicích. Co dělají dnes?
Trutnov – Neustále se debatuje na téma dětské kriminality. Řeší se věková hranice trestní odpovědnosti mladistvých. Společnost šokují kauzy šikany a týrání mezi mladistvými, fyzického násilí, brutality a počet sebevražd mezi dospívajícími.
Sokolov – Problémoví hosté vyhledávající konflikty či nabízející drogy v sokolovských restauracích a barech to budou mít zase o něco složitější.
Benešov nad Černou – Hasičský kroužek v Benešově nad Černou oslaví druhé narozeniny
Hlinsko – Domov seniorů Drachtinka zahájil provoz Klubu Inka.
Česká Lípa /SERIÁL PROČ? aneb výpovědi lidí, kteří přestali (nebo chtějí přestat) brát drogy/ – Honza nedokončil střední školu těsně před maturitou. Je z rodiny, kde mezi rodiči i mezi rodiči a dětmi jsou dobré vztahy. Má staršího bratra.
Knínice u Boskovic – Radek Blažek z Knínic u Boskovic je řidičem z povolání. Asi před devíti lety propadl chovu čistokrevných králíků. Ale ne jen tak, aby bylo co k obědu.
Moravská Třebová - Skauti v Moravské Třebové si připomínají 75 let od založení organizace. Historik Jiří Šmeral vydal k výročí novou knihu.
Jihlavsko – Jarní prázdniny utekly jako voda. Už zbývá jenom víkend a pak hurá zpátky do školy.
Sternstein - Lyžařský areál spolupracuje s Deníkem jižní Čechy
Břeclav - Devět let se už Lukáš Hrdlička z Břeclavi baví ve svém volném čase fotografováním. A jeho koníček už mu přináší první ovoce.
Český Krumlov - Barman musí být svému hostovi společníkem, dozvěděli se učni při barmanském kurzu.
Chrudim – Lucie Oberreiterová, Michaela Doležalová, Jana Kloferová a Jana Mlatečková – to je čtveřice statečných, které se rozhodly vyhlásit válku přebytečným kilogramům a přihlásily se do soutěže Hubněte s Deníkem do jarních šatů.
Chrudim – Lucie Oberreiterová, Michaela Doležalová, Jana Kloferová a Jana Mlatečková – to je čtveřice statečných, které se rozhodly vyhlásit válku přebytečným kilogramům a přihlásily se do soutěže Hubněte s Deníkem do jarních šatů.
Most /OD SOUSEDŮ/ – Neobvyklý odpolední výlet si udělala parta teenagerů z Mostu. Mládež, která se zřejmě v mrazivém počasí venku nudila, se sebrala a vyrazila do herny. Tady v teple kouřili a popíjeli, než jim to zatrhli strážníci.
Kyjov – Místo časopisu berou do ruky odbornou knihu, po tréninku nevyhledávají zábavu, ale učí se. I známí okresní sportovci si musí plnit studijní povinnosti. Vzdělání je na prvním místě u hodonínské karatistky Veroniky Ištvánkové i veselského kajakáře Richarda Hály.
Prachatice – Milena Matějková se výuce plavání věnuje aktivně už více než dvacet let. Za tu dobu už stála u plaveckých začátků tisícovek malých dětí a v současné době vede několik plaveckých oddílů při Domu dětí a mládeže v Prachaticích.
Most – Neobvyklý odpolední výlet si udělala parta teenagerů z Mostu. Mládež, která se zřejmě v mrazivém počasí venku nudila, se sebrala a vyrazila do herny. Tady v teple kouřili a popíjeli, než jim to zatrhli strážníci.
Opava - Jméno Miloš Zbavitel je známé každému, kdo něco ví o divadelním světě Moravskoslezského kraje. Režisér, dramaturg a divadelní historik slaví v těchto dnech hodně požehnaných 90 let.
Kutná Hora /ROZHOVOR/ – V Kutné Hoře má dobrovolnictví několikaletou historii. Letošní rok je Rokem dobrovolnictví, a tak jsme požádali o rozhovor vedoucí Dobrovolnického centra Oblastní charity Kutná Hora Marii Mackovou.
Český Těšín – Zhruba čtyři stovky starých a vysloužilých mobilů vybrali k dnešnímu dni studenti polského gymnázia v Českém Těšíně.
Holešov – Letos poprvé se do celostátní soutěže s názvem Dívka roku zapojilo i holešovské středisko volného času Tymy.
Tachov, Stříbro – Občanské sdružení Kotec se zasadilo o otevření dvou center pro děti a mládež.
Brno – Konec února? To znamená, že nové školní pololetí je dávno načaté. Na přihlášku do kytary nebo do výtvarky je po pololetních zápisech je tím pádem pozdě a opozdilci mají smůlu. Nebo ne? Ve skutečnosti řada domů dětí a mládeže nebo středisek volného času zájemce ještě stále přijímá. Neobsazených míst v různých kroužcích jsou v Brně dokonce stovky.
Jihlava -Jako doplňková terapie pro pohybově postižené děti funguje v Jihlavě občanské sdružení Vodomílek již šestým rokem. A má úspěch.
Svitavy – Klasickou šikanu ze škol vytlačuje pomalu kyberšikana.
Václav Šimek - Míra nezaměstnanosti na Tachovsku kolísá. Stejně tak kolísá, alespoň podle mých pozorování, chuť některých lidí pracovat.
Frenštát pod Radhoštěm - Již potřetí se v Centru volného času ve Frenštátě pod Radhoštěm uskuteční divadelní festival Zvonění. Za jeho vznikem stojí pracovník centra Jiří Houser.
Ostrava - /ROZHOVOR/ - Luboš Kočí, šéf českého zastoupení společnosti Multi Development, která staví rozsáhlý projekt Nová Karolina v centru Ostravy, v rozhovoru pro Deník říká: „Karolina nebude jen další hypermarket. Má před sebou velkou perspektivu“.
Hustopeče – Folklórní soubor Hanýsek ze Šakvic rozšířil své působení za hranice této malé vísky a potěšení z tance nabízí už i hustopečským dětem.
Vyškovsko – Sláva zemědělských družstev upadá. Obce trápí chátrající budovy a neudržovaná pole. Některé objekty zachraňují soukromí investoři. Není jich ale mnoho.
Žďár nad Sázavou – Máte problém se získáním bytu, rádi byste někomu řekli svůj názor na životní prostředí ve městě nebo se vám nelíbí, jak jsou ve Žďáře nad Sázavou rozdělovány peníze na sport a volný čas?
Rychnov nad Kněžnou – Sledováním snímků radaru v teple domova to začíná, a pokud štěstí přeje, pěknou fotografií končí.
Louny - Na výstavišti poprvé letos proběhne akce s názvem Rodina a volný čas, návštěvní sezona začíná v dubnu.
Libáň – Osmdesát let uplyne 20. února od narození jičínského rodáka, malíře, grafika, kreslíře Františka Škody (1931 – 1988), jehož rodiče se po narození syna odstěhovali do Libáně.
Bruntál -Několik poutavých akcí pro děti a mládež připravilo na druhou polovinu února Středisko volného času v Bruntále. Užít si mohou ve středisku noční hrátky, hrátky se sněhem i prázdninového klubu.
Prachatice - V úterý 15. února se zúčastnili čtyři žáci 1. stupně ZŠ Prachatice Vodňanská 287 přeboru škol v šachu, který se konal v Českých Budějovicích.
Havlíčkobrodsko - Školní družiny vesměs fungovat nebudou. Prázdninové rozptýlení pro děti je třeba hledat hlavně u volnočasových středisek.
Babice – Možnost smysluplného trávení volného času o uplynulém prázdninovém týdnu měly babické děti. Tamní knihovna totiž pro ně již posedmé připravila celotýdenní Prázdninové hraní v knihovně plné zábavy, rukodělné činnosti i poznání.
Nové Strašecí - Občané města a vedení města budou mít k sobě zase o něco blíže. Požadavky občanů a různé podněty se dostanou rychleji radním na stůl prostřednictvím jednotlivých komisí.
Kutnohorsko - Pro některé rodiče bývají prázdniny téměř noční můrou.
Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Futsal, fotbal, tvorba webových stránek, repování a tvorba vlastní hudby. To jsou koníčky Martina Petlacha
České Budějovice - Lidi, kteří se nezištně starají o druhé, vyzdvihne soutěž Křesadlo prodobrovolníky.
Český Krumlov -Tucet otázek pro: Jiřího Kiprého, který podniká a bydlí v centru Českého Krumlova. Jméno: Jiří Kiprý Věk: 43 Stav, počet dětí: ženatý, dva synové Bydliště: Český Krumlov Povolání: podnikatel v turistickém ruchu
Nová Bystřice - Informační středisko Nová Bystřice se rovněž účastnilo 20. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, kde prezentovalo turisticky atraktivní oblast Novobystřicka.
Komentář - Naše doba je poznamenaná touhou po svobodě. A jak jinak mají tuto svobodu lidé vyjádřit navenek než právě oblékáním? Lidé chtějí demonstrovat, že jsou svobodní, že mají co říct. Z toho vznikl směr streetwear.