Bezděz - Obec Bezděz je téměř ze všech stran obklopena lesy. Z toho plynou i časté výjezdy za lesními požáry. Na začátku prázdnin zpozoroval kouř ve vojenském prostoru v blízkosti obce kastelán z hradu Bezděz.
Havlíčkův Brod - Rozhodli se pomáhat druhým bez nároků na odměnu. Celkem 12 zájemců, kteří se chtějí stát dobrovolníky, se už přihlásilo Dobrovolnickému centru Fokusu Vysočina.
Velké Bílovice /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů z Velkých Bílovic založený Tomášem Zapletalem oslaví příští rok sté pětadvacáté výročí. V počátcích svého působení měl třiadvacet členů. Dnes jich je ve Velkých Bílovicích téměř sedmdesát.
Brušperk – Zajímavého koníčka si vybrala čtyřiašedesátiletá Karla Kopcová z Brušperku. V posledních pěti letech věnuje podstatnou část svého volného času drátenictví.
Krnov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Středisko volného času Méďa se v sobotu zaplnilo malými zpěváky a zpěvačkami. V pěvecké soutěži se snažili získat titul Krnovský zvonek.
Příbram - Za týden se dočkáme dvacátého výročí „sametové“ revoluce. Jak v té době žil, co dělal a kde pracoval náš další seriálový host? Tentokrát jsme pro čtenáře Příbramského deníku připravili rozhovor s příbramským rodákem, trafikantem Františkem Šmejkalem
Ostrava /VIDEOANKETA/ - Jak si žijí žáci ostravských základních škol? Podívejte se na naši videoanketu, kterou jsme natočili se žáky ze třetí B Základní školy Emílie Lukášové v Ostravě-Hrabůvce. Ptali jsme se na jejich příjemné i nepříjemné zážitky posledních dnů i na jejich speciální přání pro volný čas.
Dvůr Králové - Návštěvník královédvorské zoologické zahrady se může na celé řadě informačních cedulí dozvědět, kde jinde se dá zajímavým způsobem strávit volný čas.
Plzeň - S vyzvednutím sochy andělíčka z košuteckého jezírka pomáhal i předseda potápěčského klubu OSAC Plzeň Jaroslav Hudec (60). Jen pár minut poté, co se vynořil z vodních hlubin, už odpovídal na otázky Deníku.
Šumavské Hoštice – Celý svůj život, tedy téměř dvaaosmdesát let, žije Bohuslav Fleišmann v Šumavských Hošticích. „Za ta léta se obec hodně změnila, ale jsem zde velice spokojen,“ říká Bohuslav Fleišman.
Humpolec – Humpolecké loutkové divadlo vítá již od října diváky v nově upraveném hledišti. Město Humpolec finančně umožnilo souboru provést výměnu linolea a instalaci nových lustrů.
Třinec – Cenu města Třince si převzala Theodora Peřinová. Osmdesátiletá žena ji získala za celoživotní přínos pro hutnické město v oblasti sborového zpěvu. Založila i legendární Štývarův dětský sbor.
Orlová /FOTOGALERIE/ – V jedné budově se v klecích tísní králíci, opodál se pyšní svou krásou vystavené kaktusy, celou místnost si zabírají pro své úchvatné modely letadel vášniví sběratelé, o patro výše zase prezentují svou činnost dobrovolní hasiči.
Brno /FOTOGALERIE/ – Šestice veletrhů sportu a volného času je v plném proudu. Výstavy Sport life, Bike Brno, Boat Brno, Caravaning Brno a Digitex spolu s Interkamerou návštěvníky lákají na nejrůznější akce.
Zastávka - Uprchlický tábor v Zastávce u Brna dříve poskytl azyl tisícům cizinců. Od listopadu je z něj přijímací zařízení, v němž zatím požádalo o mezinárodní ochranu 29 lidí.
Slatiňany – Krátká procházka škrovádskou Olšinou zdejšího obyvatele Jaroslava Korečka nepotěšila. Není to tak dávno, kdy Koreček se svými přáteli z Okrašlovacího spolku Škrovád vysadil v této části Slatiňan zhruba padesát mladých olší. Teď jich tu živoří jen několik.
Nošovice - Sportovní klub Nošovice-Lhoty má dlouhou historii. První sportovní klub založili zdejší fotbalisté již v roce 1927 pod názvem SK Beskyd Nižní Lhoty, a přestože v minulosti několikrát změnil název, fotbal– nejen mladých, ale všech věkových kategorií– tu stále hraje prim.
Brno - Veletrhy pro lidi. Tak by se dalo nazvat spojení šesti výstav, které Brňanům ukážou, jak můžou trávit volný čas. Ve čtvrtek začíná na brněnském výstavišti veletrh Sport life, Bike Brno, Boat Brno, Caravaning Brno a Digitex spolu s Interkamerou.
Brno - Veletrhy pro lidi. Tak by se dalo nazvat spojení šesti výstav, které Brňanům ukážou, jak můžou trávit volný čas. Ve čtvrtek začíná na brněnském výstavišti veletrh Sport life, Bike Brno, Boat Brno, Caravaning Brno a Digitex spolu s Interkamerou.
Praha – Vyvrcholení soutěže „Poštovní spořitelna Starosta roku“ se neodkladně blíží. Pět odbornou komisí vybraných kandidátů zabojuje v nejbližších dnech o 100 tisíc korun na rozvoj své obce a o právo nosit tento titul po celý příští rok.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Ve Znojmě vznikl tým amerického fotbalu. Knights Znojmo, jak se nový sportovní klub jmenuje, se představí veřejnosti už na začátku příštího roku.
Eibau - Muzeum pořádá celkem tři výstavy. Na první z nich se představují modely hradů, druhá výstava osloví především sběratele a obdivovatele poštovních známek a poslední výstava se vztahuje k dvacetiletému výročí podzimních událostí roku 1989.
Otrokovice – Již více než dva roky využívá otrokovická mládež ve věku od třinácti do osmnácti let nízkoprahové zařízení, které nabízí možnost kvalitního společného trávení volného času. Od října zde navíc působí streetworkeři, kteří nabízí služby centra dětem přímo v ulicích města.
Hronov – Adopce na dálku, neboli sponzorování dětí z rozvojových zemí má v povědomí mnoho z nás. Jedná se o děti z těch nejchudších oblastí naší planety, které žijí v naprosté chudobě a nemají přístup ke vzdělání, protože jejich rodiče, či opatrovníci nemají prostředky na poplatky a pomůcky, které jsou při vstupu do školy nezbytné.
Třebíč – Děti a mládež znuděně posedávající po lavičkách a postávající v různých zákoutích. To je běžný dnešní jev, který je obvyklý už i v Třebíči. Varovná je skutečnost, že těchto jedinců ve věku 12 až 20 let jsou desítky a jsou ohroženi alkoholem a drogami.
Třremošnice - Letečtí modeláři jsou jedním z mnoha kroužků, které aktivně pracují v Třemošnici. Ve městě už jsou od roku 1978, nyní se sdružují pod názvem Aviatik Klub. Do kroužku nyní dochází deset žáků základní školy a osm seniorů.
Jindřichohradecko/AKTUALIZOVÁNO/ - Již pojedenácté bude mít veřejnost možnost sledovat klání krásných dívek v soutěži Miss Jindřichohradecka 2009. Představujeme 7. až 9. dívku.