Zájem o práci dobrovolníků stále roste
Ostrava - Humanitární organizace ADRA otevřela v Ostravě dobrovolnické centrum. V krajském městě má nyní už téměř dvě stě spolupracovníků, kteří věnují svůj volný čas dětem nebo seniorům.
Ostrava - Humanitární organizace ADRA otevřela v Ostravě dobrovolnické centrum. V krajském městě má nyní už téměř dvě stě spolupracovníků, kteří věnují svůj volný čas dětem nebo seniorům.
Česká Třebová - „Dobrý den, paní, vy jste ta superstar?“ vítají mě romské děti na schodech Domu Naděje v českotřebovském Borku. Že jsem od novin, pro ně není zklamání. Naopak.
Krnov - Patnáct dívek ve věku od pěti do dvanácti let soutěžilo v sobotu 14. března v Krnově o korunku královny krásy. Ve čtyřech disciplínách porotu nejvíce zaujala soutěžící z Rýmařova.
Příbramsko - I v březnu – měsíci knihy – se mohou malí čtenáři zúčastnit akcí, které dokazují, že do knihoven si nemusejí jít jen půjčit knížku. Pro děti se pravidelně konají zábavná odpoledne, předčítání, soutěže nebo třeba posezení s pohádkovou babičkou.
Praha - Na roztrhání je už několik dní třináctiletý král krásy kocour Lojza, který žije i se svou paní Jarmilou Hrubešovou v Praze 9. Po mnohadenním přemlouvání si na nás udělala čtyřnohá celebrita konečně čas, a tak může Pražský deník konečně přinést intimní detaily ze života letošního vítěze Miss kočka Pražského deníku.
Vysočina- Rada dětí a mládeže kraje Vysočina letos podruhé vyhlásila anketu "Dospělý kamarád". Smyslem ankety je vyzdvihnutí práce stovek dobrovolníků, kteří ve volném čase pracují s dětmi a mládeží.
Jihlava - Rada dětí a mládeže kraje Vysočina letos podruhé vyhlásila anketu "Dospělý kamarád". Smyslem ankety je vyzdvihnutí práce stovek dobrovolníků, kteří ve volném čase pracují s dětmi a mládeží.
Děčín - Zájem o zvládnutí práce na pc, zejména mezi starší generací, neklesá
ODBOROVÁ PORADNA - Jedním z evergreenů, které odbory řeší prakticky neustále, jsou preventivní prohlídky. Zaměstnavatelé totiž často vůbec nechápou, že prohlídku by pracovníci měli absolvovat ve své pracovní době.
Olomouc -Z Arménie do Horního Němčí na Slovácku vedla cesta malíře Ašota Arakeljana, jehož díla z letošního a loňského roku představuje v těchto dnech Galerie Rubikon na Dolním náměstí v Olomouci. Za to, že upřednostnil uměleckou dráhu před učitelskou, vděčí člen Pedagogického institutu v Jerevanu manželce Evě.
Kopřivnice - Hřiště, na kterých mnozí z dospělých trávili svá dětská léta, jsou dnes nevyhovující. Prolézačky a atrakce z uplynulých let tak patří zřejmě jen na skládku. Likvidovat je budou také v Kopřivnici.
Týnec nad Sázavou - Milion čtyři sta tisíc korun. To je suma, která přibude městu Týnec na konto z evropských zdrojů
Příbramsko - Lidé si půjčují stále méně knížek, mají více možností, jak trávit volný čas. /UVNITŘ ANKETA/
Vyškov - Jakmile se na jaře oteplí, dostanou opět šanci školáci, kteří chtějí strávit odpoledne sportem. Město Vyškov totiž tak jako v předchozích letech opět rozjíždí projekt Asistent pro volný čas dětí a mládeže.
Teplicko - Nový druh turistiky, takzvaná agroturistika se těší stále větší oblibě. Zajezdit si na koni, podívat se na lesní zvířata v oboře, nakrmit je nebo nahlédnout do života ekofarmy. Přesně to je agroturistika.
Jablonec n. N. - Pro zaplnění prázdných chvil dlouhodobě nemocných se rozhodlo deset lidí.
Kojetice/ Rozvoj volnočasových aktivit, bydlení, či rozvoj průmyslové výroby v obci? K tomuto tématu se mohli obyvatelé Kojetic vyjádřit v anketě, která byla zveřejněna na internetových stránkách obce.
Staré Sedliště - Pokračujeme v seriálu U vás na návštěvě ve Starém Sedlišti. Tentokrát přinášíme rozhovor se zástupkyní ředitele zdejší základní školy Jitkou Valíčkovou, která ve funkci působí druhým rokem. „Učím už ale sto let,“ dodává zástupkyně s úsměvem
Karviná – Žáci Základní školy Majakovského v Karviné mají po nějaké době opět k dispozici klub Kamarád. Je to netradiční učebna a zároveň místo pro trávení volného času dětí.
/STORY/ Ráda si obléká červenou barvu, protože ji dělá veselejší. Nikdy v životě ji ale neviděla. Jana Lusková z Vyškova totiž nevidí. Místo očima vnímá jen pocitem. A červená jí prý připadá pěkně žhavá.
Jeseník - Šéf jesenické pobočky Tomáš Hradil obhájil post předsedy Hnutí Brontosaurus České republiky. Valná hromada při svém jednání v Oucmanicích u Chocně delegovala o víkendu sedmatřicetiletého Tomáše Hradila do svého vedení už počtvrté v řadě.
Karlovy Vary — Více jak týden volna si budou užívat karlovarští hokejisté. Nejbližší termín semifinále je 18. března.
Kroměřížsko - Příměstský tábor, výlety nebo návštěvy nejrůznějších zařízení: taková zábava vládne v tomto týdnu u školáků na Kroměřížsku. Mají totiž jarní prázdniny. A zpestřit těch několik volných dnů se jim snaží nejrůznější instituce.
Jesenicko - Na popíjení alkoholu u nezletilých se o uplynulém víkendu zaměřili policisté na Jesenicku. Tentokrát se do dozoru v restauracích a na diskotékách zúčastnili i jejich kolegové z Polska.
Zlínský kraj - Nebezpečí jsem nevnímal. Prostě jsem si říkal, že pokud to blafne, budu už toho kluka těžko vytahovat, říká jednatřicetiletý Marek Frňka z Veselé na Valašskomeziříčsku. V prosinci minulého roku pomáhal zachránit v Zašové dva mladíky, kteří tam měli těžkou autohavárii.
Tachovsko - Nechcete, aby se váš potomek zbůhdarma poflakoval po ulici a nudu vyplňoval devastací laviček či rozbíjením oken? Přihlašte ho na výuku na hudební nástroje. Tak zní rada rodičů, kteří o podobném kroku skutečně vážně uvažují
/STORY/ Život Antonína Parobka je svázaný s bučovickou vojenskou posádkou. Dlouhá léta v ní působil jako příslušník vojenské stavební ubytovací správy. A po odchodu do důchodu vyplňuje většinu jeho volného času zkoumání historie armádních jednotek, které v kasárnách města nad Litavou zakotvily. Výsledkem jeho úsilí je rozsáhlá publikace, kterou mohou Bučovicím závidět i mnohem větší města.
Vsetín - Pozorování Slunce a slunečních skvrn či večerní astronomická pozorování jsou jen malou částí bohatého programu týdne otevřených dveří, který začal v pondělí na hvězdárně ve Vsetíně.
Zlínsko/ Bowlingový turnaj, návštěva aquaparku nebo třeba výlet do Kroměříže. To jsou jen některé z akcí, které mohou děti navštívit o jarních prázdninách. Ty na Zlínsku začaly v pondělí 9. března.
Cheb - Pozornost poutala družina vévody Albrechta z Valdštejna
Karlovy Vary — Většina normálních smrtelníků považuje fanoušky hokeje nebo fotbalu za fanatiky a blázny. Těžko říct proč. Snad proto, že tráví volný čas jinak než třeba zahrádkáři a rybáři. Přitom všechno si je hodně podobné. Obojí přináší radost, ale i smutek a také to stojí nemalé peníze.
Zlínsko - Bowlingový turnaj, návštěva aquaparku nebo třeba výlet do Kroměříže. To jsou jen některé z akcí, které mohou děti navštívit o jarních prázdninách. Ty na Zlínsku začínají 9. března.
Frýdek-Místek - Beskydy – 24 hodin, tak se jmenuje knížka Miroslava Lyska, která byla pokřtěna v pátek 6. března v 17 hodin v Modrém salonku místecké knihovny.
Bolešiny - Ze zájmových sdružení, které fungují na Bolešinsku, má největší členskou základnu Sportovní klub Bolešiny
Havlíčkův Brod - Ilona Krausová, pedagožka volného času, přivítala v sobotu v dílně havlíčkobrodské Galerie výtvarného umění necelou desítku žen rozličného věku, které si chtěly vyzkoušet výrobu šperků technikou smaltu.
HORŠOVSKÝ TÝN - V recitaci soutěžilo v Horšovském Týně padesát dětí
Cheb - Město chce přilákat odlišnou skupinu německých návštěvníků, než se vedlo doposud.
Dívčí kámen, České Budějovice - Zdeňka Tučková může potvrdit, že se policisté drží hesla „pomáhat a chránit“.
Pardubice - Kateřina Fialová z Pardubic dosáhla řady mezinárodních úspěchů ve stepu.
Opavsko - Ještě zhruba před patnácti lety vonělo vepřové z většiny domků, dnes je to pomalu zvláštností. Obrázek rozesmáté ženy s mísou kouřících jitrniček bývá dnes k vidění většinou jen na Ladových obrázcích nebo ve filmu Postřižiny.
Příbram - Trenér přípravky SK Spartak Příbram zaslal členům zastupitelstva města Příbram otevřený dopis, v němž požaduje zvážení návrhu o nepřidělení žádných dotací tomuto klubu.
Slovácko - Minulý týden jsem se byl podívat na hokeji, hráči Uherského Hradiště bojovali v Uherském Ostrohu o vítězství ve finále krajského přeboru.
Přerovsko -Rozsáhlou razii v barech, hernách a restauracích na Přerovsku podnikli ve středu v noci místní policisté. Využili jarních prázdnin v regionu a zaměřili se na to, jestli děti netráví svůj volný čas popíjením alkoholu. V síti vyšetřovatelů skončilo pět hříšníků.
Moravský Beroun - Tři desítky tancechtivých školáků z Moravského Berouna, ale i dalších míst olomouckého regionu,poměřily dovednost v hip – hopu. V místím Centru pro rodinu, děti a mládež klání uspořádalo šternberské sdružení Ecce Homo.
Kutná Hora - Na dotazy čtenářů v on–line rozhovoru odpovídala ve čtvrtek 12. března od 10 do 11 hodin vedoucí kutnohorského rodinného centra Špalíček Kateřina Špalková.
Olomouc - Divadlo Tramtarie uvede v pátekl v premiéře hořkou komedií o konfrontaci šedivé reality a barevné fantazie I na Batmana občas padne smutek.
Přerovsko - Rozsáhlou razii v barech, hernách a restauracích na Přerovsku podnikli ve středu v noci policisté. Ti využili jarních prázdnin v regionu a zaměřili se na to, jestli děti netráví svůj volný čas popíjením alkoholu.
Hranicko/Přerovsko - Rozsáhlou razii v barech, hernách a restauracích na Přerovsku podnikli ve středu v noci policisté. Ti využili jarních prázdnin v regionu a zaměřili se na to, jestli děti netráví svůj volný čas popíjením alkoholu.
Bruntál - Vedení města vybralo úvěr na rekonstrukci bazénu a začátkem týdne už vystřídali plavce stavební dělníci.
Klatovy - Maminky si myslí, že v Klatovech je stále velký nedostatek dětských hřišť