
Město se postará dětem o zábavu
Hranice -Jak zabránit dětem, aby v raném věku přičichly k alkoholu nebo k drogám? Nabídnout jim dost možností, jak bezproblémově trávit volný čas.
Hranice -Jak zabránit dětem, aby v raném věku přičichly k alkoholu nebo k drogám? Nabídnout jim dost možností, jak bezproblémově trávit volný čas.
Hranice -Na svém rozhodnutí o odvolání ředitele Základní školy Struhlovsko v Hranicích hraničtí radní trvají.
Hranice -Jak zabránit dětem, aby v raném věku přičichly k alkoholu nebo k drogám? Nabídnout jim dost možností, jak bezproblémově trávit volný čas.
Hedjaz du Somail. To není jméno nějakého emíra, ale dvanáctiletého ušlechtilého arabského plnokrevníka. Závodní kariéra tohoto koně už skončila, ale stále je v plné síle. A tak se ho ujala pětadvacetiletá Alena Spáčilová z Vyškova. Nelituje, získala v něm věrného přítele.
Hranice -(AKTUALIZOVÁNO) Na svém rozhodnutí o odvolání ředitele Základní školy Struhlovsko v Hranicích trvají hraničtí radní.
Šumperk -Stejnou částku jako v loňském roce, tedy tři miliony a sedm set tisíc korun, vyčlenili letos zastupitelé v rozpočtu města na granty a dotace.
Bohumín - Zájemci mohou studovat vysokou školu přímo v Bohumíně.
Ostrava - Ani děti, které tráví jarní prázdniny vOstravě, se nemusejí nudit. Program pro ně připravila řada volnočasových zařízení.
Hradec Králové - Kulturně společenské centrum Porta Anima nabízí široké spektrum aktivit pro volný čas, sebevzdělávání, osobní a duchovní rozvoj. Naleznete je vedle Country clubu Lucie na Novém Hradci Králové (dvě stě metrů od konečné stanice linek 1 a 2)
Ratiboř/ Jako na přehlídce pohádkových bytostí i hrdinů z kreslených komiksů a akčních filmů. Tak si musel v sobotu odpoledne připadat každý, kdo navštívil společenský sál zemědělského družstva Mír v Ratiboři.
Ostrava - Princezny, kovbojové, kouzelníci nebo třeba Spider-Man. Ti všichni, akorát vtrochu malém vydání, se vsobotu (9. února) odpoledne sešli ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici vcentru Ostravy.
Doubravčice - Občanské sdružení Dokolečka otevřelo v neděli 10. února rodičovské centrum.
Vyškovsko - V životě „na klíč“ už nezbývá pro domácí produkty místo. Vesničané nemají chuť ve volném čase něco pěstovat
Vyškov - Robert Bílek působí jako poměrně nenápadný třicátník. V jistém ohledu je to ale možná nejdůležitější člověk ve Vyškově. Jako kronikář totiž zachycuje jeho minulost. To si žádá prakticky veškerý jeho volný čas.
Lanškroun - Středeční slavnostní podvečer v sále lanškrounského zámku patřil již po osmnácté zástupcům mladé generace, kteří svým sportovním, uměleckým či vědomostním úspěchem dobře reprezentovali své město v krajských, celostátních, ale i mezinárodních kláních.
Hranice/Přerov/Lipník -Zvýhodněnou cenou vstupného, nabídkou divácky atraktivních filmů, ale třeba také drobnými dárky se snaží provozovatelé kin přitáhnout diváky do poloprázdných sálů.
Přerovsko -Zvýhodněnou cenou vstupného, nabídkou divácky atraktivních filmů, ale třeba také drobnými dárky se snaží provozovatelé kin přitáhnout diváky do poloprázdných sálů.
TACHOVSKO - Řadu rodičů trápí otázka, jak jejich potomci vlastně tráví volný čas.
Letovice - Trojice studentů oboru Pozemní stavitelství z Masarykovy školy práce v Letovicích je živým důkazem toho, že „Škola hrou“ není jen prázdná fráze.
Písek - Město podporuje vzdělání dětí a také dospělých. Zavřená škola najde využití.
Kutná Hora/ Výtěžek z hracích automatů ve výši 1,8 milionů korun, které provozovali majitelé heren vloni na území Kutné Hory, směřuje do sportu, volného času a životního prostředí.
Kralupy - Střážce svatyní CSKA Lobeček a Habešovny Gladiators pod zimním drobnohledem.
Ostrava - Podívat se do zákulisí ostravské zoo, hvězdárny nebo Divadla Antonína Dvořáka. I takové návštěvy připravily domy dětí a mládeže pro školáky na jarní prázdniny.
Jindřichův Hradec - Děti a zejména ty ze sociálně slabých rodin často neví jak trávit svůj volný čas. Jsou málo informované především o finančně nenáročných mimoškolních aktivitách.
Lázně Bělohrad/ Již pátým rokem připravili studenti Středního odborného učiliště v Lázních Bělohrad pásmo pohádek, tanců a písní.
Kralupy - Český svaz chovatelů, základní organizace Kralupy nad Vltavou, pořádá v nově zrekonstruovaném výstavním areálu Dřevák v ulici Ke Koupališti Zimní výstavu drobného zvířectva s prodejní expozicí okrasných dřevin, jehličnanů a travin.
Kolín - Známá kolínská spisovatelka a divadelní nápověda Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Kolínského deníku
Olomouc - Lyžování, výlety, hry s kamarády. Nebo také příměstký tábor. Také tak může vypadat volný čas, který si teď užívají děti ze základních a středních škol z bývalého okresu Olomouc. Od pondělí až do konce týdne totiž mají jarní prázdniny.
Komentář reaguje na článek: Dárečci si z Prahy přivezli první Zlatou portu
Pardubice - Nominace na dobrovolnické ceny zasílejte na adresu SKP–Centra.
Šumpersko - Přehled míst, kde můžete strávit volný čas.
Jičínsko/ Dům dětí a mládeže Stonožka připravil pro školáky, kteří si v tomto týdnu užívají prázdnin, opět bohatý program.
STŘÍBRO - Tradiční koňský bál se opět konal ve stříbrském KD. Jeho tradice je skutečně dlouhá
NYMBURK - Průmyslová zóna v severní části Nymburka by se měla rozrůst o další firmu. Půjde o logistické centrum. Podle některých zastupitelů by však byl výrobní podnik pro město výhodnější.
Šumpersko - Školákům na Šumpersku od pondělí začínají jarní prázdniny. Pokud volné dny stráví doma, nudit se nemusejí. Domy dětí a mládeže mají připravenou bohatou nabídku na využití volného času.
Rychnovsko - Na práci původního klubu KAM chce navázat CENTRUM 5K, které bude provozovat sdružení Od pěti k deseti. Program budou vytvářet pro stejnou cílovou skupinu mládeže, také pro děti z romských rodin, ale i pro dospělé.
Otrokovice - Úspěšně si vedou prvoligové házenkářky Jiskry Otrokovice vpřípravě. Vměsíci lednu absolvovaly hned dva turnaje, na kterých se neztratily.
Krnov - V těchto dnech obdrželi všichni prodejci kol v Krnově od města Krnova zdarma několik desítek zámků do bezpečnostních stojanů na kola.
Boskovice - Novou klubovnu by měli vdohledné době pokřtít členové dobrovolného hasičského sboru Mazurie.
Frýdek-Místek - V Tříkrálové sbírce se ve frýdeckém a místeckém děkanátu vybrala rekordně vysoká částka, úspěšné byly i tradiční sbírky pod vánočními stromy.
Brno - Ještě před rokem zatápěla Timea Ivkovicné-Béresová basketbalistkám brněnského Gambrinusu vosmifinále Euroligy jako pivotka maďarské Pésce.
Hranice -Skupina Street Boys slaví úspěchy po celé republice, další romské děti z Hranic se prezentují svým hudebním a tanečním uměním na mnoha akcích v širokém okolí, školáci jsou motivováni k lepším výsledkům, učí se smysluplně využívat volný čas.
Hranice -Skupina Street Boys slaví úspěchy po celé republice, další romské děti z Hranic se prezentují svým hudebním a tanečním uměním na mnoha akcích v širokém okolí, školáci jsou motivováni k lepším výsledkům, učí se smysluplně využívat volný čas.
Kutnohorsko/ V on-line rozhovoru odpovídal živě čáslavský zastupitel a ředitel Gymnázia a Střední pedagogické školy Čáslav Zdeněk Sejček.
Hranicko/Přerovsko -Těžkou hlavu si dělají rodiče žáků, kteří mají v pátek pololetní prázdniny. Už teď přemýšlejí,kam své děti na tento den umístí.
Přerovsko -Těžkou hlavu si dělají rodiče žáků, kteří mají v pátek pololetní prázdniny. Už teď přemýšlejí, kam své děti na tento den umístí.
Moravská Třebová -Radní připravují vizi, ve které stanoví rozvoj města do roku 2020. Do plánů zapojí takéobyvatele a školáky. Největší problémy vidí v absenci drobných podnikatelů v centru města, nedostatku bytů a špatné kvalitě bydlení v domech přímo na náměstí.
Vranov nad Dyjí - S kočárkem, u pískoviště, s malým dítětem za ruku. Tak znají obyvatelé Vranova nad Dyjí Lubora Durdu. Už od roku 2004 je na rodičovské dovolené. Nejprve s dcerou, teď už podruhé. S malým synkem.
Hněvotín - Do rekonstrukce základní školy se chtějí vpříštích letech pustit vHněvotíně na Olomoucku. Obec připravuje žádost odotaci na rekonstrukci zastaralé budovy druhého stupně.
Olomouc - Výlet do libereckého IQ parku, lyžařské a snowboardové kurzy nebo Zoo na Svatém Kopečku. To jsou jen některé možnosti, jak mohou děti z Olomoucka využít volný čas o nadcházejících pololetních a jarních prázdninách.