
Žatečtí vojáci v Iráku si najdou čas i na sportování
BASRA, ŽATEC - Vojáci ze žateckého 41. mechanizovaného praporu, kteří tvoří jádro 3. kontingentu Armády ČR MNF-I v Basře, jsou na jihu Iráku déle než měsíc.
BASRA, ŽATEC - Vojáci ze žateckého 41. mechanizovaného praporu, kteří tvoří jádro 3. kontingentu Armády ČR MNF-I v Basře, jsou na jihu Iráku déle než měsíc.
BRNO – Muž donutil čtrnáctiletou dívku k sadistickým praktikám. Chtěl nařezat prutem na holý zadek.
BRNO – Muž donutil čtrnáctiletou dívku k sadistickým praktikám. Chtěl nařezat prutem na holý zadek.
MLADÁ BOLESLAV - Zahájení výstavy se uskuteční 25. října v 16 hodin v prostorách muzea na hradě. Keramika bude k vidění do 25. listopadu. Rozhovor s autorkou výstavy prozradí, co bude na výstavě k vidění
OSTRAVA - Dobrovolnictví u nás zatím nemá na růžích ustláno. Práce ve volném čase a navíc zdarma se vnaší společnosti zatím příliš nenosí. Přesto se najdou lidé, kteří nemyslí jen na sebe, a nacházejí smysl života vpomoci druhým.
BRUNTÁL - I hodně exotická zvířata musejí čas od času odchytávat strážníci ve městech. Bruntálskými ulicemi před několika dny pobíhala kamerunská koza. A byli to znovu městští strážníci, kdo měli zatoulané zvíře chytit a postarat se o něj.
JIŽNÍ MORAVA - Á dva tři. Dolů dva tři, otočka. Zatímco dříve studenti v tanečních většinou trpěli, dnes tančí téměř každý. Kurzy na jižní Moravě hlásí plno. Tančí se vše od klasického valčíku, přes jazzové blues až po exotickou salsu.
JABLONEC NAD NISOU - Starostuje necelý rok. Vede územně rozlehlou obec s nízkým počtem trvale žijících občanů.
KRNOV - Celá zahrada i prostory Střediska volného času Méďa v sobotu ožily Veletrhem poskytovatelů sociálních služeb a zdraví. Akce byla průkopnická svým rozsahem i zaměřením.
PŘEROV - Dveře depozitáře, za nimiž se skrývají vzácné druhy exotického ptactva, vědecké pracovny, odborné knihovny a dalších zajímavých místností Moravské ornitologické stanice se v sobotu 6. září otevřely veřejnosti.
PŘEROV - Dveře depozitáře, za nimiž se skrývají vzácné druhy exotického ptactva, vědecké pracovny, odborné knihovny a dalších zajímavých místností Moravské ornitologické stanice se v sobotu 6. září otevřely veřejnosti.
JIŽNÍ MORAVA - Á dva tři. Dolů dva tři, otočka.
ROKYCANY - Celoškolní kolo sudoku zvedlo ve čtvrtek 4. října žáky druhého stupně ZŠ Čechova ulice z postelí o hodinu dříve. V rámci disciplíny se utkali hned v sedm ráno.
SVITAVSKO - Externistka Svitavského deníku Sylva Horáková šla do ulic, aby se vás zeptala, zda se učíte angličtinu v jazykovém kurzu.
ŽATEC - Děti si mohly v knihovně v Žatci zasoutěžit, naučit se něco zajímavého, přečíst si knížku a nakonec tam i přespat.
ČERVENÝ KOSTELEC - V době svého volného času zasedli ke stolu a pustili se do vytváření libovolných výrobků, které pomohou potřebným.
JABLONEC NAD NISOU - Petr Bartoň je ve funkci od konce roku 2002. K této profesi ho přivedlo ušlechtilé poslání hasiče záchranáře, které mu velmi imponovalo již v dětství. Je potěšen, že se tato profese těší stále většímu uznání a prestiži široké veřejnosti.
PARDUBICE - Na Univerzitě Pardubice studuje nejen asi 9500 mladých vysokoškoláků, ale také lidé, kteří si chtějí rozšířit humanitní vzdělání a netrvají na vysokoškolském diplomu. Přednášky na takzvané Univerzitě volného času využívají desítky zájemců. Pokud vydrží tři roky, dostanou osvědčení o absolutoriu této školy, informovala mluvčí Univerzity Pardubice Valerie Wágnerová.
DĚČÍN - Chybějící stránky, vyřezané obrázky nebo fotografie.
VYŠKOV - Světově proslulý hudební umělec splynul s britskou společností díky hudbě.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Módní přehlídku, test dovedností nebo rozhovor s moderátorem před nabitým sálem budou muset zvládnout slečny, které se chtějí stát Dívkou roku 2008.
MIMOŇ - Arboretum by se v budoucnu mohlo otevřít i široké veřejnosti
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Módní přehlídku, test dovedností nebo rozhovor s moderátorem před nabitým sálem budou muset zvládnout slečny, které se chtějí stát Dívkou roku 2008.
PARDUBICE - Na Zlatou přilbu asi letos zavítá o něco méně zahraničních hostů než v předchozích letech. Týden po pardubickém plochodrážním závodu se totiž koná poslední díl Grand Prix v sousedním Německu. Pro tamní fanoušky motorek se tak návštěva Pardubic stala méně atraktivní.
VELKÁ CHMELIŠNÁ - Občanské sdružení Společenství Androméda Velká Chmelištná pořádá právě dnes 1. den hospice sv. Antonína a sv. Terezky. Program začíná dnes v deset hodin dopoledne.
KROMĚŘÍŽ - Arteterapii pro speciální školy odstartovalo tento týden Středisko volného času Duha Holešov.
HOUPAČKA - Boršice u Buchlovic na Uherskohradišťsku žily v posledních dnech podivnou záhadou. Na místních vinicích se podle některých obyvatel zjevovala podivná postava zahalená v temném oděvu.
KRNOV - V krnovském středisku volného času (SVČ) Méďa proběhne v sobotu 6. října poprvé Veletrh poskytovatelů sociálních služeb a zdraví, který pořádá koordinační skupina Komunitního plánování sociálních služeb města Krnova za finanční podpory města.
PÍSEK - Kvalita volného času bezprostředně souvisí se sklonem k užívání drog – říká průzkum, který nemá v Písku obdoby.
KUTNÁ HORA - Z ředitelského křesla kutnohorského pivovaru odešel do penze Zdeněk Siblík, který tam působil více než třicet let. Na jeho místo nastoupil sládek, který patří k mladé generaci managementu jednotlivých závodů společnosti Drinks Union.
MLADÁ BOLESLAV - Rozhovor s Láďou Švejdarem, frontmanem kapely six pastels, která vystoupí v sobotu od 21 hodin na Rychtě na Štěpánce
SÁZAVA - Nové rekreačně-zábavní centrum Sázavský ostrov slavnostně otevírá v sobotu od půl druhé odpoledne. Obří areál vznikl rekonstrukcí přírodního ostrova na řece Sázavě.
KARLOVARSKÝ KRAJ - Více než jedenáct milionů korun rozdělí Karlovarský kraj do sportu a volnočasových aktivit.
OSTRAVA - Jakým způsobem vyřešit nedostatek parkovacích míst v Ostravě-Porubě? Na tuto otázku budou moci odpovídat obyvatelé Poruby v anketě, kterou pro ně připravuje tamní radnice
PROSTĚJOV - Dobrovolnické centrum Adra, které pomáhá starým a handicapovým lidem v regionu, hledá dobrovolníky.
TEPLICE - Úlohy pořadatele štafety se za přispění města opět zhostil Dům dětí a mládeže, centrum volného času v Teplicích. „Přihlásilo se zhruba dvacet měst ve třech kategoriích. Teplice spadají do kategorie C, nad padesát tisíc obyvatel,“ upřesnila hlavní rozhodčí Jitka Kopecká.
OLOMUČANY - Jezdí po koncertních sálech, vystupuje na prknech, která znamenají svět.
FRÝDEK-MÍSTEK, FRÝDLANT N. O. - Členové Literárního klubu Petra Bezruče měli možnost na své zářijové schůzce v cukrárně U Langrů přivítat spisovatelku Helenu Červenkovou, tajemnici Občanského sdružení Maryška z Bohumína.
TOUŠKOVSKO, NÝŘANSKO - Sociodemografická analýza Touškovska a Nýřanska už je dokončená. Díky ní lidé mohou získat nejčerstvější informace o regionech. Analýza vychází z dotazníků vyplňovaných v rámci projektu komunitního plánování. Na jejím základě pak bude navrženo budoucí složení sociálních služeb. „Analýza informuje veřejnost o struktuře obyvatelstva, nezaměstnanosti či počtu seniorů a mnohém dalším,“ vysvětlil Martin Januš, regionální koordinátor projektu.
PELHŘIMOV - Už dávno neplatí, že zájmové kroužky jsou vyhrazené jen pro děti.
MILIČÍN - Všechny subjekty se potýkají s problémem nedostatečného sportovního zázemí
HUSTOPEČE - František Stávek je majitelem autoškoly. Ve volném čase se ale věnuje velmi zvláštnímu koníčku – zajišťuje pro zájemce pyrotechnické show.
NYMBURK, SADSKÁ - Krajští radní chtějí sloučit bývalý COP a Integrovanou střední školu v Sadské.
KYJOV - Minulý týden byl týdnem nízkoprahových klubů. Jeden takový je i v Kyjově, jmenuje se Wu-wej.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Antonín Burďák z Uherského Hradiště zasvětil svůj osobní i pracovní život karate-do. To jej dnes také částečně živí. Své zálibě v tomto životním stylu přizpůsobil svou stávající profesi i velkou část volného času.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Antonín Burďák z Uherského Hradiště zasvětil svůj osobní i pracovní život karate-do. To jej dnes také částečně živí. Své zálibě v tomto životním stylu přizpůsobil svou stávající profesi i velkou část volného času.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Antonín Burďák z Uherského Hradiště zasvětil svůj osobní i pracovní život karate-do. To jej dnes také částečně živí. Své zálibě v tomto životním stylu přizpůsobil svou stávající profesi i velkou část volného času.
KOLÍNSKO/PRAHA - Rada Středočeského kraje schválila novelizaci zásad grantového řízení z Fondu sportu a volného času Středočeského kraje i grantové programy na podporu sportu a volného času na příští rok. Jaký je nový přehled grantů?
CHRUDIM - Pacientům nemocnice může zpříjemnit dlouhé chvíle strávené na lůžku nově instalovaný vnitřní rozhlasový okruh. Zařízení je darem partnerského města Ede a mají ho obsluhovat dobrovolníci.
KŘENOVICE - Odmalička měla drobnou a hubenou postavu a velmi ráda sportovala. Bavilo ji ještě plavání, ale nakonec zkusila stejně gymnastiku. Řeč je o mladé moderní gymnastce čtrnáctileté Nataly Hamříkové z Křenovic.