
Nové Losiny popisuje nová kniha
Historii a současnost jedné z místních částí Jindřichova popisuje nová publikace. Kniha s názvem Nové Losiny bude zájemcům poprvé k dispozici ve středu 5. července.
Historii a současnost jedné z místních částí Jindřichova popisuje nová publikace. Kniha s názvem Nové Losiny bude zájemcům poprvé k dispozici ve středu 5. července.
Praha/ROZHOVOR/ - Mezi dvěma světy sportem a diplomacií se pohybuje Martina Ptáčková (20), mistryně světa v kickboxu. Navenek křehká, uvnitř silná.
Praha - Dětské krizové centrum (DKC) v sobotu spouští Linku důvěry, která je zaměřená na nové formy ohrožení dětí v kyberprostoru. Fungovat bude 24 hodin denně na čísle 778 510 510. Načasování začátku provozu není náhodné, protože léto a prázdniny nabízejí dětem více možností trávení volného času na počítači.
Kadaň - Vladimír už nemusí docházet na dialýzu do nemocnice, domácí terapii navíc hradí pojišťovna.
/ROZHOVOR/ Kromě Slezského zemského muzea se v Opavě a jejím okolí nachází také mnoho menších a méně známých muzeí amatérských sběratelů. V nich jsou k vidění exponáty, které mají často stejně velkou historickou hodnotu jako některé sbírky v muzeu běžném.
Výrava - Letní parket Výrava vstupuje do prvního prázdninového dne stylově - Výrava festem.
Pelhřimov – Tento týden žáci Základní školy Osvobození v Pelhřimově předvedli, co se během uplynulého školního roku naučili. Nejen pro ostatní spolužáky, ale i pro své rodiče zahráli pohádku Malý princ.
Břeclav - Naposledy před letními prázdninami zavítali v pátek ráno žáci do lavic základních a středních škol na Břeclavsku. Od svých třídních učitelů převzali vysvědčení, kde se ve známkách zhodnotila jejich půlroční práce.
Strakonice - V klubu u Otavy drží tradici. Mládežníkům se tréninková píle o prázdninách vyplatí.
Vyškov – Vyškované zvyklí vodit své děti na jezdecké kurzy střediska Maják do Šafářského dvora ve městě si musí po sedmnácti letech zvykat na větší nepohodlí. Za dobrodružstvím na koňském hřbetu musí ode dneška do sedm kilometrů vzdálených Boškůvek. Od září provoz školy navíc není jistý.
Staré Prachatice - Na novém hřišti ukončí školní rok děti z obce Staré Prachatice – Ostrov.
Cheb - Rozsáhlou úpravou za necelé dva miliony korun prošla komunitní zahrada na bývalém školním pozemku 2. základní školy v chebské ulici Májová.
Žamberk - Napoprvé mezinárodnímu dni tance v Žamberku nepřálo počasí, ta pravá oslava tedy vypukne právě ve čtvrtek.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na linku důvěry a Centrum psychoterapie Mladá Boleslav se na konci školního roku obrací především rodiče, kteří chtějí poradit, jak potrestat dítě za špatné školní výsledky. Rodiče často zapomínají na mnohem důležitější věci a prospěch staví na první místo. To je ale chyba. Jak se správně zachovat a jak s dítětem případné špatné známky řešit, nám poradila zakladatelka centra a psychoterapeutka Renata Nekolová.
Žďár nad Sázavou – Osmnáctiletá Lea Macková z Přibyslavi se stala jednou z deseti oceněných v soutěži Talent Vysočiny 2017, kterou pořádá Kraj Vysočina se žďárskou příspěvkovou organizací Active – středisko volného času. Dívka studující ekonomické lyceum coby nadějná houslistka zvítězila v uměleckém oboru studentů.
V Česku rok od roku ubývá obchodů s potravinami. Za tento pokles může především situace na takzvaném tradičním trhu, tedy u obchodů s rozlohou do 400 metrů čtverečních. Zástupci maloobchodu za tím vidí mimo jiné také špatný přístup státu.
Příbram - Děti, které zůstávají o prázdninách ve městě, se nemusejí doma nudit. Sportovní areály u základních škol v Příbrami jim budou přístupné i o letních prázdninách. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8 do 20 hodin. Přístupná budou hřiště u základních škol v Jiráskových sadech, na Březových Horách, v ulici Bratří Čapků a ve Školní ulici.
Jablonec n. N., Liberec - Na světě je třetí díl unikátní mapy Directon. Mapuje místa zajímavá pro dospělé návštěvníky – turisty. Která místa to jsou, o tom jste rozhodli možná i vy.
Jablonec n. N., Liberec - Na světě je třetí díl unikátní mapy Directon. Mapuje místa zajímavá pro dospělé návštěvníky – turisty. Která místa to jsou, o tom jste rozhodli možná i vy.
Praha - Pracovníci Vězeňské služby a Probační a mediační služby v pondělí převzali ocenění za svou činnost nebo za zvláštní zásluhy. Cenu ministra spravedlnosti získali například pedagog volného času Zdeněk Hetflejš a strážný Pavel Staněk, pod jejichž vedením vyrábějí vězni v Odolově hudební nástroje. Oceněna byla i probační asistentka za záchranu svého klienta před sebevraždou nebo vězeňský operátor, který předešel tragédii při požáru domu.
Blanensko, Vyškovsko - Rozhlédnout se doleva, doprava, znovu doleva a teprve potom vstoupit do silnice. Pravidlo, které vštěpují žákům už učitelky v mateřských školách. Řada desetiletých dětí z Vyškovska je ale podle odborníků stále nemá zažité. Stejně jako další dopravní předpisy.
Tajný život města. Tak zní název celosvětového projektu, do kterého se zapojili i studenti karvinské střední průmyslové školy (SPŠ) a žáci karvinské základní školy Dělnická. Ti teď ve svém volném čase spolupracují na vývoji aplikace PlantNet, která prostřednictvím mobilního telefonu či tabletu rozezná jednotlivé květiny, keře a stromy.
Stařeč - S novou velkokapacitní cisternou můžou teď jezdit k ohni hasiči ze Starče. Nové zásahové vozidlo představili v sobotu veřejnosti.
Písecko - Nabízíme vám tipy pro volný čas.
Prachaticko - Nabízíme vám tipy pro volný čas.
Začátek horkého čtvrtečního letního dne, klidně plynoucí proud řeky a muž tonoucí ve vodě. Policista Martin Baláž chtěl využít volný čas k projížďce kolem řeky Dřevnice na kolečkových bruslích.
Písek - Zahradní grilování připravili pracovníci městského úřadu pro klienty Alzheimercentra Prácheň v Písku.
Písecko - Nabízíme vám tipy, jak strávit volný čas.
Krásná Lípa – „Byl to můj nápad. Místní bývalý hrázný nás na to upozornil, začal jsem se více zajímat a šel si za tím. Přemluvil jsem ostatní, rybářský svaz to koupil a postupně jsme to dotáhli do provozuschopné situace," začal své povídání Miroslav Milota z Kynšperka.
Mladá Boleslav - Areál Klementinky, kde vznikla komunitní zahrada určená pro setkávání všech generací, byl slavnostně otevřen. Zahrada je součástí mladoboleslavské univerzity 3. věku a volného času seniorů a právě starším občanům je primárně určena.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Ústí n. L. – S ligovými zkušenostmi, přesto skromný. Letní posila Army si vyzkoušela i civilní povolání, i proto si možnosti živit se fotbalem váží. Na roli střelce je však připraven.
Lovosice – Rada města rozdělila mezi žadatele o Grant sport a volný čas celkem 720 tisíc korun. Grant je zaměřen na podporu subjektů, které pořádají zájmové aktivity pro děti a mládež a zaměřují se na tělovýchovu, sport nebo volnočasové aktivity.
Jan Pokuta je zdravotně postižený a věnuje se zpívání několik let. Letos se opět rozhodl, že se zúčastní pěvecké soutěže, která je součástí festivalu Nad oblaky aneb každý může být hvězdou.
Havlíčkův Brod – Vlastní firmu, ale nechtějí si pro sebe platit celou kancelář. Právě takovým lidem slouží takzvané coworkingové centrum Hubbr v Havlíčkově Brodě.
Rybníček u Pelhřimova – Pohádka, na které se podílely děti z chovatelského kroužku Farmy Rybníček, je nejen dotočená, ale už ji zhlédli i první diváci.
Píseko - Mám pro vás tipy, jak vyplnit volný čas.
Lanžhot – Inline dráha nebo zázemí pro koncerty vzniká v těchto dnech v Lanžhotě. Vedení tamní radnice se rozhodlo pro rozšíření využití sportovního areálu. Kolem něj povede nová dráha pro jezdce na kolečkových bruslích.
Jihlava – Dětské hřiště, lezecká stěna, skatepark, okruh pro in-line bruslení a také travnatá plocha pro sportovní aktivity anebo odpočinek. V areálu Český mlýn, který se nachází u Vodního Ráje podél pravého břehu řeky Jihlavy, tráví Jihlavané svůj volný čas. Schází jim tam však veřejné toalety.
Bítovany – Představujeme Pavla Choura, kapitána posledního utkání, střelce branky ve svém závěrečném zápase a ostříleného fotbalistu, hrajícího poslední roky za celek TJ Bítovany, který se ale rozhodl ukončit své působení v místním třetiligovém celku z důvodu rodinných povinností a nedostatku volného času.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Exkouče Čtyř Dvorů čeká fotbalová pauza. Volný čas možná zaplní cyklovýlety s kamarádem - slávistou Václavem Hojdarem.
Stráž pod Ralskem - Tři vězni ze Stráže pod Ralskem tvoří skupinu Trio Band Stráž. Jejich první koncert proběhl více jak 100 kilometrů od věznice.
Kladno /ANKETA/- Tady trávím volný čas, tady by to chtělo změnu, tady je to nepříjemné pro chodce. Tyto a další pocity z různých míst v rozdělovském sídlišti mohou lidé v Kladně až do září vyznačovat do takzvané pocitové mapy. Pocitová mapa by měla následně pomoci při plánování dalšího rozvoje sídliště, které se nachází nedaleko rozdělovských věžáků.
Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.
Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.
Benešovsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.
Žďár nad Sázavou 18. června – Naučná stezka kolem Konventského rybníka ve Žďáře nad Sázavou se na nedělní odpoledne proměnila v pohádku.
Brno /VIDEO/– Ruka chytá tětivu luku, napíná jí a zaměřuje na cíl. Za okamžik z luku vypustí šíp, který prolétne vzduchem a přistane přímo ve středu terče. "Hurá, desítka!" raduje se devítiletá Anička. Ta přišla s babičkou v neděli odpoledne na Brněnský piknik v Lužánkách.
Střekov - Problémy s nepřizpůsobivými, občasný zápach z areálu Setuzy nebo neexistující přirozené centrum trápí obyvatele Střekova. Pomoci by prý mohlo i stěhování místní radnice.
Český Krumlov - Příznivcům workoutových aktivit přibylo v Českém Krumlově další místo, kde mohou trávit volný čas. Nový fitness koutek U Trojice vybudovaly Lesy města Český Krumlov u rybníka v Domoradicích.