Kreativ

ŠTÍTEK: volný čas

Radomila Křehulová, ředitelka vinařství

Radomila Křehulová jako jedna z mála žen stojí v čele vinařské společnosti - Kolby, a.s. Pod jejím vedením dosáhlo vinařství v loňském roce mnohých soutěžních a obchodních úspěchů, postupně se jí daří budovat značku znamenající nejvyšší kvalitu a tradici.

Pavlína Adamová, starostka obce Vršovice u Loun

Pavlína Adamová působí jako starostka obce Vršovic u Loun. Ve veřejné správě zdejšího úřadu pracuje již čtvrté volební období. Začínala jako sekretářka, následovala mateřská dovolená a nyní se stará o blaho obce.

Monika Jindrová, ředitelka AVPO ČR

Monika Jindrová je neuvěřitelně aktivní žena s obrovským srdcem a nakažlivým úsměvem. Od května loňského roku zastává pozici ředitelky Asociace veřejně prospěšných organizací, která se snaží o kultivaci a povědomí o kvalitní práci neziskových organizací. V oblasti neziskových organizací se však již pohybuje řadu let.

Monika Vrabcová, charitativní pracovnice

Monika Vrabcová je mladá aktivní žena s velkým srdcem. Vystudovala sociální pedagogiku a za poslání svého života považuje pomáhat druhým. Přes deset let spolupracuje s Centrem pro zdravotně postižené Královéhradeckého kraje. Jako dobrovolník jezdí na tábory s postiženými dětmi, pomáhá o víkendech.

Martina Kalendová, vrchní sestra

Martina Kalendová pracuje od roku 1994 v nemocnici Sokolov jako vrchní sestra oddělení ARO. Během svého působení absolvovala specializační studium ARIP a od roku 2004 je vrchní sestrou ARO.

Marcela Erbeková, ředitelka Základní školy T. G. Masaryka Mnichovice

Marcela Erbeková je velmi energická a akční dáma, která se nebojí postavit novým výzvám. Ředitelka základní školy Tomáše Garrigua Masaryka v Mnichovicích se nezalekla narůstajícího počtu místních dětí a rozhodla se jednat. Mnichovice patří k oblíbeným lokalitám pro rodiny v produktivním věku, takže jde o trend, který bude i nadále narůstat.

Ludmila Jurkovičová, zdravotní sestra

Ludmila Jurkovičová je žena s velkým srdcem a nekonečnou touhou pomáhat druhým. Pochází z malé vesnice Božice na jižní Moravě. Je vystudovanou diplomovanou sestrou a nyní svými dovednostmi pomáhá coby vrchní zdravotní sestra v největší síti soukromých domovů seniorů v České republice.

Libuše Pešlová, andragog, pracovník k veřejnosti

Libuše Pešlová se téměř 35 let věnuje zdravotnictví a sociální péči. Jejím mottem je: "Důstojný život nám všem". Začínala jako staniční sestra v Dětské klinice a dětem se věnovala bez mála polovinu svého profesního a soukromého života, nejen jako zdravotnice v nemocnici a v jeslích, ale i jako pedagog na dětských táborech, v dětských skupinách nebo v mateřských školách.

Lucie Brožková, majitelka Agentury domácí péče Sluníčko

Lucie Brožková je mladá žena plná chuti pomáhat druhým. Majitelka agentury Sluníčko, která poskytuje komplexní domácí péči a terénní sociální služby, je výjimečná svým neutuchajícím zápalem pro dobrou věc. Všechen svůj pracovní i volný čas věnuje ostatním, především pak postiženým lidem, kteří potřebují naši pomoc.

Ivana Havlínová, kronikářka obce Liblice

Ivana Havlínová je krásným příkladem, kolik toho může člověk zvládnout, když opravdu chce. Profesí referentka na Magistrátu hlavního města Prahy, zvládá kromě své práce a péče o rodinu také dlouhou řádku aktivit pro obec Liblice u Českého Brodu, kde žije. Je zde kronikářkou obce, založila její internetové stránky a spolu s kamarádkami se rozhodla založit také Spolek přátel obce Liblice.

Kateřina Bečková, kurátorka historických sbírek Muzea hl. m. Prahy

Paní Kateřina je kurátorka historických sbírek v Muzeu hlavního města Prahy. Má na starosti historické fotografie a Langweilův model Prahy. V rámci své práce se zabývá stavebními proměnami Prahy v 19. a 20. století. A to zejména v souvislosti s tématem „zmizelé Prahy".

Jitka Tůmová, starostka obce

Jitka Tůmová již páté volební období vykonává funkci starostky v obci Pernink. Během této doby se v obci podařilo vybudovat veškerou infrastruktura a mnoho další potřebných věcí, díky kterým se občanům v Perninku lépe žije.

Denisa Spillerová, manažerka

Ve vedení Komunikačního a koordinačního centra v Rapotíně je od roku 2012. Vystudovala Fakultu řízení a informačních technologií v Hradci Králové, obor rekreační sport a cestovní ruch.

Andrea Krýzlová, úřednice

Andrea Krýzlová je jednou ze zakladatelek Nadačního fondu Ještěřice, který pomáhá potřebným osobám v Karlovarském kraji. Nadační fond Ještěřice je v mnoha ohledech velmi specifický, vydělává na příspěvky pro potřebné vlastními silami, pořádáním různých kulturních, sportovních a zábavných aktivit.

Lenka Kvapilová, referent, hospodářka a trenérka spolku

Lenka Kvapilová v 80. a 90. letech hrála fotbal v prvoligovém VTJ Karlovy Vary. Po narození prvních dvou synů, a zjištění, že není, kdo by vedl fotbalovou mládež v TJ Baník Krásno, se rozhodla využít své zkušenosti, a v roce 2000 začala trénovat mládež. Podařilo se jí dát dohromady družstvo, které hrálo i okresní soutěže.

Lada Macečková, zdravotnice

Lada Macečková pochází z Karlových Varů, má dvě děti a jejím posláním je péče o těhotné ženy. Oblasti porodnictví se aktivně věnuje od roku 1993, kdy úspěšně vystudovala obor porodní asistentka na karlovarské zdravotnické škole. Od té doby s přestávkou dvou mateřských dovolených pracuje ve zdejší krajské nemocnici na porodním sále.

Anna Schlindenbuch, marketingová manažerka

Anna Schlindenbuch pracovala více než 10 let v reklamě a marketingu, poslední čtyři roky působila jako Senior ATL & Premium Specialist ve Vodafonu. Do projektu Žena regionu je nominována díky jejímu výjimečnému nasazení pro neziskovou organizaci BONA, o.p.s., která usiluje o opětovné začlenění lidí s duševní poruchou do společnosti a o zkvalitnění jejich života.

Daniela Werbynská Laschová, ředitelka Farní charity, Týn nad Vltavou

Daniela Werbynská Laschová začala pomáhat pod záštitou Charity ČR jako dobrovolník při povodních v roce 2002. Tato přírodní katastrofa ji přivedla do Týna nad Vltavou, kde pomáhala obyvatelům při likvidaci následků způsobených velkou vodou a to nejen materiálně, ale především obyvatelům poskytovala psychickou oporu.

Dita Bezděková, vizážistka a zakladatelka charitativního projektu

Čtyřicetiletá Dita Bezděková pochází z Plzně. Pracuje jako profesionální vizážistka, stylistka a vlasová poradkyně a vychovává sedmiletého syna Bruna. Ve svém volném čase se věnuje charitativní činnosti. Je jednou ze zakladatelek charitativního projektu TIME 2016 - Darujcas.cz, jehož cílem je pomáhat nemocným nebo postiženým dětem.

Inka Urbanová, manažerka

Inka Urbanová vždy myslí na dobro druhých, ať se jedná o rodinu či někoho, kdo pomoc potřebuje. Více jak 30 let je oporou manželovi, výtvarníkovi Petru Urbanovi, bez její pomoci by nikdy nemohl dosáhnout takových pracovních výsledků.

Eva Liberdová, sociální pracovnice

Špatný sluch měla Eva Liberdová již od narození, v 15 letech zcela ohluchla. Povoláním je sociální pracovník. V současné době se zabývá poradenstvím sociálně-právního charakteru lidem se sluchovým postižením v neziskové organizaci a zároveň pracuje v marketingu.

Doc. PhDr. Andrea Pokorná, PhD., VŠ pedagog LF MU,Ved. odd. hodnocení kvality ÚZ

Docentka Andrea Pokorná se zabývá zejména procesy zkvalitňování ošetřovatelské péče, prevencí rizik, jejich identifikací a řešením situací spojených s potenciálním poškozením pacientů i ostatních osob zainteresovaných v procesu poskytování zdravotních služeb. Dlouholetý pedagog v oblasti ošetřovatelství s rozsáhlou publikační činností v oblasti podpory kvality péče a kvality života pacientů.

Dobromila Darnadyová, poradce pro ženy po ablaci prsu

Již téměř deset let se věnuje Dobromila Darnadyová ženám, které jsou po ablaci prsu. Snaží se je nejen psychicky motivovat do dalšího života, ale také pomoci s výběrem vhodného prádla či prsní epitézy, aby se operovaná žena cítila opět ženou.

Měčínská škola postoupila do republikového finále

Praha, Měčín – „My jsme holky z vesnice, nejsme žádný slepice" byl pokřik osmi až desetiletých florbalových bojovnic ze základní školy Měčín, kterým se v úterý v národním finále poháru základních škol v Praze podařilo postoupit do celorepublikového finále této soutěže mezi osm nejlepších školních týmů v republice.

Dita Abrahamová, vedoucí taneční skupiny Paprsek

Dita Abrahamová je energická žena, která zvládá nejen práci a péči o rodinu, ale také rozdávat úsměv a radost pomocí tance. Sama působila 17 let aktivně v Baletním studiu Storm coby tanečnice, trenérka i choreografka. Dnes ve svém volném čase vede taneční skupinu Paprsek, kam si může přijít zatancovat v podstatě kdokoliv.

Národní muzeum nemá nouzi o dobrovolníky, nyní jim nabízí 40 míst

Praha - Zhruba 200 zájemců se během dvou let zapojilo do dobrovolnického programu Národního muzea. Pro největší muzejní instituci v zemi už dobrovolníci bez ohledu na věk odpracovali 10 600 hodin. Nabídka pozic se stále rozšiřuje, nyní muzeum nabízí asi 40 možností uplatnění. Do projektu se často zapojují studenti z oboru restaurátorství, otevřený je ale každému, kdo chce svůj volný čas trávit prací pro vědu a kulturu. Vyplývá to z informací Národního muzea.

Kateřina Konvalinová, učitelka v mateřské škole

Kateřina Konvalinová pracuje jako učitelka v mateřské škole. Práce s dětmi ji velmi baví. K této práci se dostala tak, že už její babička učila ve školce, a tak se tato láska k dětem přenesla i na ni.

Jaroslava Ježková, majitelka útulku

Jaroslava Ježková žije v obci Tisá u Ústí nad Labem. Se zvířaty vyrůstala již od dětství. Maminka měla chovnou stanici a k péči a lásce ke zvířatům byla vždy vedená.

Jana Topolová, vedoucí prodejny, důchodkyně

Jana Topolová se narodila v roce 1947 a dlouhodobě se věnuje práci pro druhé. Je místopředsedkyní Městského výboru SD Praha, předsedkyní rekreační komise MV SD Praha a předsedkyní Aktivních seniorů Praha 15. Tento pobočný spolek má 170 členů, ve spolupráci s MČ Praha 15 se pod jejím vedení podařilo zajistit pro klubovou činnost celé patro ve Spolkovém domě Varta v Boloňské ulici.

Jana Mayerová, senior consultant a zastupitelka Jihlavy

Jana Mayerová žije v Jihlavě od roku 2010. Původní profesí je ekonom. Učila na vysoké škole v Pardubicích a celý život se zabývá oblastí poradenství v oblasti Evropské unie, strukturálních fondů a dopravy.

Alena Václavíková, majitelka Aloena

Paní Alena prošla před několika léty onkologickou léčbou. Nikdy dříve nepřišla do kontaktu s takovým onemocněním, ani v rámci rodiny. Byla však nemile překvapena tím, jaké možnosti tyto ženy mají.

Alžběta Humlíčková, zakladatelka Útulku Tibet

Alžběta Humlíčková je obětavá mladá žena, matka malého syna a milovnice zvířat, jejichž pomoci zasvěcuje prakticky veškerý volný čas. Je zakladatelkou Útulku Tibet, o.s. v obci Marefy u Bučovic, kde na plný úvazek a bez nároku na odměnu již od roku 2007 pomáhá společně s dobrovolníky hlavně hendikepovaným a opuštěným zvířatům.

Alexandra Jančová, učitelka a zakladatelka občanského sdružení

Alexandra Jančová z Karlovarského kraje se věnuje jak školním dětem, tak opuštěným zvířatům. V roce 2010 založila občanské sdružení Konec toulání, tato organizace pečuje o zhruba 150 toulavých koček a pořádá umísťovací výstavy po celém kraji. O kočky, kterým se nepodaří najít nový domov, se paní Jančová obětavě stará natrvalo.

Sehnat lidi? Leckde problém

Orlickoústecko – Jsou všude. Ve spolcích, neziskovkách, nemocnicích, kultuře. Dobrovolníci pomáhají zdarma a ve svém volném čase.

Za nejlepší akci ve městě žáci označili Vysočina fest

Jihlava – Žáci základních škol diskutovali na Fóru mladých o problémech krajského města i o akcích, které se jim líbí. Ocenili by především zvýhodněné nájmy hal a sálů pro studenty, ale mnoho z nich za prioritní označilo i stavbu nového stadionu Dukly.

Pavla Chadimová, účetní

Pavla Chadimová žije v Heřmanově v okrese Žďár nad Sázavou. Zde pracuje jako neuvolněná starostka. Obec má v současnosti kolem 210 obyvatel. Jako rodačka se celý život aktivně zapojuje do veškerého dění ve vsi.

Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach

Dobrovolně. Bez nároku na odměnu, ve svém volném čase, nezřídka i s přispěním vlastních peněz třeba za dopravu. To je práce dobrovolníků, kteří se snaží pomoci svému okolí.

Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach

Dobrovolně. Bez nároku na odměnu, ve svém volném čase, nezřídka i s přispěním vlastních peněz třeba za dopravu. To je práce dobrovolníků, kteří se snaží pomoci svému okolí.

Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach

Dobrovolně. Bez nároku na odměnu, ve svém volném čase, nezřídka i s přispěním vlastních peněz třeba za dopravu. To je práce dobrovolníků, kteří se snaží pomoci svému okolí.