Praha - Pro herečku Zlatu Adamovskou jsou v Praze (i jinde) důležité výhledy. Jak říká, nepotřebuje „nahoře" trávit většinu svého času, ale pobyt na nich ji pokaždé povznese. A také k nim má často osobní vazby. To bylo podle ní klíčové při výběru pražských míst, která má ráda.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Žáci a žákyně prvního a poté i druhého stupně ZŠ Vodňanská Prachatice se účastnili sportovního dne konaného ve Sportovním zařízení města Prachatice.
Prostějov - Chodí kolem nás, jsou součástí našeho života, potkáváme je denně na ulicích, v dopravních prostředcích. Senioři. Častokrát žijí sami, mnohdy mají různé zdravotní potíže. Ve větších městech si obvykle mohou ve volném čase zajít popovídat a trávit čas do různých klubů pro seniory, někdy to mají kousek i do kina a dalších kulturních zařízení. Ale co v menších obcích a na venkově?
Náchodsko - Také se vám stává, že si s rodinou nebo se známými plánujete dlouho předem nějakou víkendovou akci, ale v pátek večer vám šéf zavolá nebo pošle sms zprávu, že je třeba honem rychle něco neočekávaného, nicméně urgentního během následujících dvou volných dnů zařídit? A vy pak místo na zážitkový sobotní výlet míříte zase do práce?
Znojmo – Orientální hudba, originální kostýmy a ladné pohyby učarovaly již pojedenácté znojemskému divadlu. Na pódiu se vystřídalo na sto břišních tanečnic všech věkových kategorií.
Zlín - Dcera světoznámého obuvnického experta doc. Petra Hlaváčka Jana Svobodová křtila svoji knihu Supermáma. Za kmotra byl hokejista a táta tří dětí Petr Čajánek. Akce se konala pod záštitou Krajské knihovny Františka Bartoše minulý týden ve čtvrtek v kavárně v budově 15. Jana Svobodová na vernisáži zavzpomínala, proč se jmenuje knížka Supermáma, následovala autogramiáda, a podpis dostali návštěvníci i od Petra Čajánka.
Blansko – Stánky s pestrou nabídkou volnočasových aktivit. Konference, hudební festival, doprovodný program s řadou vystoupení a dva dny zalité sluncem. To byl letošní BambiFEST, který v pátek a sobotu ovládl zámecký park v Blansku.
Chrudimsko - Na téma nikdy nekončící pracovní doby samozřejmě tu a tam řeč dojde. Když pominu „krizové situace", které se nevyhýbají téměř žádné profesi, kdy je třeba v naléhavých a většinou ojedinělých situacích, povolat určité zaměstnance neprodleně „do zbraně", tak pak bych téma rozdělila do dvou skupin.
Královéhradecko - Příjezdový cestovní ruch ze zahraničí v Královéhradeckém kraji neustále roste. Přestože nejpočetnější skupinu zahraničních návštěvníků tvoří převážně obyvatelé našich sousedních států, tedy Němci, Poláci, Slováci a Holanďané, na pátou příčku se v loňském roce dostali Dánové - a kraj na uvedená statistická data reaguje.
/POZVÁNKA/ Svatojánská Pouť na Hůrku se uskuteční také letos. Už v neděli z návsi ve Štemplovci vyrazí průvod, jehož cílem se stane nejvyšší bod obce Holasovice a jejích integrovaných částí – Hůrka. Zde se také nachází kaple, kde proběhne mše svatá.
Asi tříkilometrový úsek řeky Otavy a její tři slepá ramena v Horažďovicích na Klatovsku ozdobí v příštích dnech výtvarné objekty. Z iniciativy místních obyvatel tam vzniká první vodní galerie v ČR. Vodáci, kteří po řece pojedou, a chodci a cyklisté na stezkách podél řeky uvidí hlavně na březích drobné i větší instalace, které vytvořili místní lidé i přizvaní profesionálové.
Žďár nad Sázavou - Petr Vejvoda by dnes oslavil osmnáctiny. Ve čtvrtek proto na památku hrdiny, který se před rokem a půl zastal spolužačky a zaplatil za to životem, uspořádala žďárská střední obchodní škola vzpomínkové dopoledne. Svého studenta si připomněla hudbou a pohybem.
Karviná – Zahrát si karty, vyzvednout léky, zajít si na procházku, ale hlavně zahnat samotu. Takový je úděl dobrovolníků, kteří se zapojili do projektu dobrovolnického centra Adra nazvaného Dobrovolníci domů.
Akce Bambifest se uskuteční ve dnech 20. a 21. května na Hlavním náměstí v Krnově. Pořádá ji Středisko volného času SVČ Méďa Krnov, aby veřejnosti představilo, jaké jsou ve městě možnosti trávení volného času dětí a mládeže.
Litoměřice - „Skvělý nápad, ale jen pro místa, kde se člověk chová jako člověk," zaznívalo před čtrnácti dny po slavnostním odhalení první české solární lavičky instalované v parku Václava Havla v Litoměřicích.
Náměšť nad Oslavou - Svatební veletrh se o víkendu uskuteční na zámku v Náměšti nad Oslavou. Brána zámku se návštěvníkům otevře v sobotu ve 13 hodin, kdy bude letošní veletrh oficiálně zahájen.
Kolín – Kolínské divadlo hostilo již čtvrtou akademii 7. základní školy v Kolíně. Příprava byla časově náročná a trvala několik měsíců. Žáci všech ročníků nacvičovali hlavně ve svém volném čase.
Benešov /DALŠÍ FOTO/ - Program jarní akademie ZŠ Dukelská Benešov, který se opět konal dvou letech, začal částí připravenou žáky a učiteli 1. stupně. Nejprve se představili úplně nejmladší žáci školy, přípravná třída.
I letos se město Frenštát pod Radhoštěm, ve spolupráci s centrem volného času Astra a Charitou, připojí k oslavě Mezinárodního dne rodiny. Ten se slaví od roku 1994 po celém světě.
Ostrava - BAMBIFEST je celostátní akce zaměřena na prezentaci aktivit dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže.
Čáslav - Na základě velmi dobrých zkušeností z minulého roku pokračuje FK Čáslav v pořádání letního fotbalového kempu ve sportovním areálu Vodranty. Tentokrát se uskuteční v termínu 15. až 19. srpna a přihlásit se na něj mohou hráči i hráčky jakékoliv klubové příslušnosti, kteří se narodili v letech 2004 až 2008.
Hradec Králové - Zdejší organizace Svazu důchodců sdružuje asi 1500 aktivních lidí a vyplňuje jim hodnotným způsobem jejich volný čas, čímž zvyšuje jejich fyzickou i psychickou kondici a činí jim život šťastnějším.
Březnice – Čekání u lékaře či odpočinek na lavičce v parku zpestří lidem v Březnici Knižní pohotovost. Novinku v podobě několika zastávek se čtivem využijí knihomolové už od příštího týdne. Cílem je zpříjemnit život ve městě a rozšířit zájem o čtení.
Křižanovice /MLADÉ TALENTY/ – Jako malý tíhl víc k fotbalu, matka ho ale dala na gymnastiku. A ačkoliv byly začátky hodně náročné a sport ho nebavil, už několik let v něm sklízí úspěchy. Dvanáctiletý student bučovického gymnázia Miroslav Durák z Křižanovic je několikanásobným vicemistrem republiky a obdivuhodná je i jeho sbírka medailí. Nyní mu patří další díl pravidelného seriálu Deníku Rovnost Mladé talenty.
Nové Sedlo - Park, který se nachází mezi městským úřadem a školou v Novém Sedle, se stal po letech chloubou města. Dříve zde byla pouze cestička v džungli nepoddajného porostu, ale dnes už se mohou občané těšit z prostoru, který je zkultivovaný a téměř plně funkční.
Kutná Hora - Hostem online rozhovoru byla tento týden pedagožka volného času v Domě dětí a mládeže Dominik a zároveň trenérka twirlingového týmu KTM twirl team Kutná Hora a pomponového týmu Energy Kutná Hora Kateřina Ronovská. Na dotazy čtenářů odpovídala online ve čtvrtek 19. května od 9 hodin.
Postupice - Dlouhých pětašedesát let se vždy od září do června každý všední den setkávají žáci a kantoři ve třídách Základní školy v Postupicích. Tohle významné jubileum si o uplynulém víkendu připomněli nejen všichni současní žáci a jejich pedagogové, ale i ti, kterým byla postupická základka druhým domovem v letech minulých.
Jičín - Dobrovolnické centrum pod Oblastní charitou Jičín funguje již tři roky. Za tuto dobu spolupracovalo s více jak sty dobrovolníky především z regionů Jičín a Nová Paka.
Chrudimsko – Přírodě teď vládne jaro a s ním je spojený růst nejrůznějších léčivých bylin. Řadu z nich můžete po usušení využít sami, avšak odnést je můžete i do výkupu, kde za ně dostanete peníze.
Praha - Dalo by se říci, že je svatební jedničkou. Ač sama svobodná, dokáže připravit svatebčanům to, na co vzpomínají celý život. Doslova vypiplaný svatební obřad korunovaný sladkostmi, které vyrábí. Barbora Brožová je vyhlášenou cukrářkou, její svatební dorty jsou vyhlášené.
Sudoměřice – Plánoval, že s hokejbalem skončí a po práci se bude věnovat pouze rodině. Jarní výsledky a především výkony mužstva ve vyřazovacích bojích však dlouholetého vedoucího sudoměřického mužstva a duši jihomoravského týmu Jana Kalužu staršího přesvědčily, aby u milovaného sportu a skvělé party ještě zůstal.
Boskovice – Summer dance cup. To je největší taneční soutěž na Blanensku. Předvést svůj talent v ní mohou taneční skupiny, dua i jednotlivci. Do Kunštátu každoročně přiláká kolem patnácti set tanečníků ze všech koutů republiky, ale i ze Slovenska. Její třetí ročník se bude konat v sobotu jednadvacátého května.
Praha – Češi a Češky se mnohem méně než před deseti lety setkávají s rodinou a přáteli. Méně často než dřív jim také telefonují a píšou. Zatímco své příbuzné v roce 2006 denně viděla skoro čtvrtina lidí, loni to bylo už jen 14 procent. Přátele denně potkávala pětina lidí, teď jen desetina. Údaje na tiskové konferenci zveřejnil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Praha /INFOGRAFIKA/ - Děti jsou venku čím dál méně a lepší už to nebude. „Nedostatek času, který stráví venku, jednoznačně není příznivý. Jediné řešení je honit je k aktivitám. Rozumní rodiče to řeší tak, že děti chodí víc do kroužků, vyhánějí je na kolo, berou do přírody, jiná cesta není," říká dětský psycholog Václav Mertin.
Brno – Moderní umění od impresionismu po konceptuální umění představuje netradiční formou nová kniha To bych zvládl taky. Vytvořili ji společně čtyři učitelé a výtvarníci.
Jičínsko – Hrát si venku třeba na indiány? Tu už dnešní děti asi neznají! Časy se mění, technika nás drtí svými vymoženostmi a my zapomínáme na ty úplně nejbanálnější věci.
Strakonice – Přestože už se věnuje spíše trenérské práci, David Čadek (36 let) stále potvrzuje, že motokros ještě jezdit nezapomněl. Na úvodním závodě mezinárodního mistrovství republiky v Pacově obsadil v nejprestižnější třídě MX1 deváté místo a prokázal, že ještě stačí i těm nejlepším. V sobotu se chystá do Netolic, kde se jede druhý závod krajského přeboru.
Praha /ROZHOVOR/ - Běhání je pro něj drogou. Raději než sám se hýbe ve společnosti dalších běžců, kteří jsou pro něj druhou rodinou. Michal Vítů trénuje a zároveň je vodičem na maratonech. Prahu považuje za ideální místo pro sportování.
Běhání je pro něj drogou. Raději než sám se hýbe ve společnosti dalších běžců, kteří jsou pro něj druhou rodinou. Michal Vítů trénuje a zároveň je vodičem na maratonech. Prahu považuje za ideální místo pro sportování.