Lovčice /FOTO/ - Krutě se vymstila řidiči luxusní limuzíny BMW 523i snaha zkrátit si cestu lesem. S autem tam zapadl do příkopu, a když se z něj snažil „vytůrovat", chytila od rozpáleného motoru lesní hrabanka a od ní i celé auto. Luxusní vůz je na odpis.
Lovčice /FOTO/ - Krutě se vymstila řidiči luxusní limuzíny BMW 523i snaha zkrátit si cestu lesem. S autem tam zapadl do příkopu, a když se z něj snažil „vytůrovat", chytila od rozpáleného motoru lesní hrabanka a od ní i celé auto. Luxusní vůz je na odpis.
Praha, Přerov – Napínavé finále ankety o nejoblíbenějšího učitele má Michal Pospíšil se svou třídou ze Základní školy U Tenisu v Přerově zdárně za sebou. Na nejvyšší metu sice nedosáhli, s prázdnou ale rozhodně neodjíždí – třiatřicetiletý pedagog byl vyhlášen Ámosem Sympaťákem 2016.
Populární skladatel Ivo Plicka si vybral ke spolupráci hudebníky z Karlovarského kraje. Tento renomovaný textař je velice známý po celé České republice. Miroslav Všetečka z Aše a Martin Čarný jsou oba členy bývalé kapely 0609 a pracovali s Plickou na nové hudební skladbě.
Holešov – Dívčí půvab, šarm a elegance hrály uplynulou sobotu hlavní roli v holešovském volnočasovém středisku TyMy. Konal se tam totiž už sedmý ročník soutěže určené pro dívenky od čtyř do dvanácti let: Miss kvítek a Miss poupě.
Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Dvojice „šikulů" Pat a Mat se vrací na scénu, a to od 31. března rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu. Známí nešikové slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém. Obzvlášť, když mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které své příhody rádi promítnou…
Hradec Králové - Otázka na víkend: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát.
Kounov – Při oslavách Mezinárodního dne žen pokaždé přednášely básničky a zpívaly písničky děti z místní základní a mateřské školy. Pak si ženy udělaly program samy, bez mužů.
Staré Město - Známý vtip „zabij bobra, zachráníš strom" nabývá na vážnosti ve Starém Městě. Především v oblasti slepých ramen bobři intenzivně poškozují břehové porosty, což má devastující účinek na okolní přírodu, a zároveň svojí nepřetržitou prací zaměstnávají i místní rybářský spolek.
Chmutovsko - Před chomutovským magistrátem ani letos nebude vlát tibetská vlajka. A to přesto, že by o to lidé z vládnoucího hnutí PRO Chomutov stáli. Jejich návrh neprošel přes radu ani přes zastupitelstvo.
Benešov – Redakce školního časopisu Labyrint ZŠ Dukelská při své druhé stáži v redakci Benešovského deníku zauvažovala, co jí v novinách chybí a co by školáci na jeho stránkách přivítali.
Liberec - Oblíbený Radniční sklípek opustí Catering Krajské nemocnice Liberec k 1. dubnu. Nejde přitom o aprílový vtip. Catering, který pomohl pivovaru Svijany jako nájemci rozjet před rokem celý podnik, se chce soustředit na jiné věci.
Plzeň – Známý plzeňský grafik Jan Košťál zahájil před několika dny v Galerii pěti metrů v plzeňském klubu Kapsa svou novou výstavu. Po odbočce k fotografii, respektive k fotokoláži, se tak po dvou letech vrátil ke svému milovanému pop artu. A tomu, jak je to u tohoto umělce zvykem, nechybí ani slušivý a nevtíravý vtip.
Praha /ROZHOVOR/ – Posledních několik týdnů byl mimo jiné na mnoha stanicích metra plakát a na něm velké žluté kuře, jež zvalo na festival nového divadla Malá inventura. Autorem žlutého tvora je výtvarník s pseudonymem Kakalík. Opeřence vytvořil už před 11 lety, když si usmyslel, že každý den vydá právě s kuřetem jeden strip, komiks ze tří okýnek. Stejně jako jeho hrdina i on přistupoval k mnoha otázkám s humorem.
Praha /ROZHOVOR/ - Posledních několik týdnů byl mimo jiné na mnoha stanicích metra plakát a na něm velké žluté kuře, jež zvalo na festival nového divadla Malá inventura. Autorem žlutého tvora je výtvarník s pseudonymem Kakalík. Opeřence vytvořil už před 11 lety, když si usmyslel, že každý den vydá právě s kuřetem jeden strip, komiks ze tří okýnek.
Kudlovice – Letošní plesovou sezonu v kudlovickém kulturním domě uzavřel v sobotu večer dvaačtyřicátý ročník maškarního plesu, jehož pořadatelem byla tamní tělovýchovná jednota.
Třebíč, Lanškroun - Římskokatolický kněz a děkan z Lanškrouna Zbigniew Czendlik, rodák z Polska, byl se svojí přednáškou součástí Národního týdne manželství, který skončil v Třebíči. Samotné povídání známého faráře si do kongresového sálu třebíčského hotelu Atom přišlo poslechnout přes sto lidí.
České Budějovice - Pět nových virů popsali během loňského roku virologové z Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Jedná se o viry, které napadají rostliny a houby.
Obnovit tradici školních časopisů se na Základní Škole Bruntál Okružní za podpory učitelského sboru povedlo třem sourozencům, v čele s nejstarším z nich Janem Podivinským. Měsíčník PLESK v březnu oslaví první rok.
Praha - Výběr slova lítačka pro označení cestovního dokladu pro jízdu městskou hromadnou dopravou v Praze není ideální. Ve středu to sdělila jazykovědkyně z Ústavu pro jazyk český Akademie věd Markéta Pravdová. Doklad tohoto typu není podle ní třeba vůbec pojmenovávat, „je to prostě cestovní doklad". Lítačka je navíc výraz regionální, který rodilí Pražané nepoužívají.
Praha - Sál Opera pětihvězdičkového hotelu Boscolo Prague se v neděli už podruhé zaplnil elegantními hosty, kteří přišli na další kolo čtvrtého ročníku soutěže Pianista roku. Na začátku večera předseda poroty Petr Malásek, sám klavírista a skladatel, připomněl původ soutěže. Ta pochází z Maďarska, kde ovšem koná pod jménem Barový pianista.
Praha /FOTOGALERIE/ - Retrospektivní výstava kreslíře a ilustrátora Vladimíra Jiránka začala v pondělí v Galerii v Tančícím domě. Jmenuje se Včera a dnes a do neděle 5. června bude prezentovat tři stovky kreseb z celoživotního autorova díla.
Benešov - S trochou vtipu z české filmové klasiky se dá říci, že svatba, přestože se koná třikrát, čtyřikrát za život, je naprosto výjimečnou událostí, tak proč by se při ní mladí nerozšoupli? Jenže realita je jiná. I na svatbě se dá ušetřit. A také se šetří. Ne sice celý majlant, ale zanedbatelné peníze to nejsou. Že to tak je, poznali v roce 2015 například také na zámku Konopiště u Benešova.
Benešov – S trochou vtipu z české filmové klasiky se dá říci, že svatba, přestože se koná třikrát, čtyřikrát za život, je naprosto výjimečnou událostí, tak proč by se při ní mladí nerozšoupli? Jenže realita je jiná. I na svatbě se dá ušetřit. A také se šetří. Ne sice celý majlant, ale zanedbatelné peníze to nejsou. Že to tak je, poznali loni například také na Konopišti.
Praha /FOTOGALERIE/ - Známá pražská skupina Stand-Up komiků vystoupí poprvé na kulturní scéně Cafe Theatre. Žádné kulisy, žádné kostýmy, žádné role ani připravené skeče. Jen komici a publikum. Museum Grévin bude mít tu čest představit Underground Comedy. Na svou kulturní scénu nacházející se přímo v muzeu voskových figurín v Celetné ulici přinesou vtipy ostré jako břitva.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - První místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jaroslava Jermanová (ANO) si myslí, že by se Evropská unie neměla nechat vydírat tureckou vládou a posílat do země více peněz. Už koncem ledna se totiž objevily spekulace, že Turecko požaduje po Evropské unii místo dohodnutých tří miliard eur na řešení uprchlické krize nově pět miliard eur.
Rakovník – První místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jaroslava Jermanová (ANO) si myslí, že by se Evropská unie neměla nechat vydírat tureckou vládou a posílat do země více peněz. Už koncem ledna se totiž objevily spekulace, že Turecko požaduje po Evropské unii místo dohodnutých tří miliard eur na řešení uprchlické krize nově pět miliard. Podle Jaroslavy Jermanové je smysl těchto kroků jasný: Turecko se snaží touto cestou dostat do Evropské unie. Starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD) si pak myslí, že by Evropská unie měla lépe střežit své vnější hranice. Debatu o migraci pak ukončil vtipem.
Praha /FOTOGALERIE/ - Známá pražská skupina Stand-Up komiků vystoupí poprvé na kulturní scéně Cafe Theatre. Žádné kulisy, žádné kostýmy, žádné role ani připravené skeče. Jen komici a publikum. Museum Grévin bude mít tu čest představit Underground Comedy. Na svou kulturní scénu nacházející se přímo v muzeu voskových figurín v Celetné ulici přinesou vtipy ostré jako břitva.
Hustopeče – Vtipné skeče v podání Ester Kočičkové, Josefa Poláška a Dominika Heřmana Lva čekají ve středu na diváky. Do hustopečského kinosálu zavítá oblíbená televizní show Na Stojáka. Startuje od půl osmé večer.
Třebíč - Římskokatolický kněz a děkan z Lankšrouna Zbigniew Czendlik, rodák z Polska, byl se svojí přednáškou součástí Národního týdne manželství, který včera v Třebíči skončil. Samotné povídání známého faráře si do kongresového sálu třebíčského hotelu Atom přišlo poslechnout přes sto lidí.
Ústí nad Labem - V úterý 9. 2. se u nás v Domově konal tradiční již patnáctý „Ples DS Orlická". Pro všechny zúčastněné byl připraven bohatý kulturní program, tombola i dobré občerstvení.
Hradec Králové - Již 5. reprezentační ples Centra Sion je minulostí. Celým večerem v hradeckém Adalbertinu s vtipem a lehkostí provázel zkušený moderátor Miroslav Vaňura.
Most /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Mostecký deník mohl zachytit okamžiky, které jsou pro Vietnamce nejdůležitější v celém roce. Novoroční meditaci a rituály, které jim mají přinést štěstí, mír a bohatství.
Vyškov – Každý má za to, že benzín je nejdražší u dálnice. To však asi ještě nebyl ve Vyškově. I tak glosují řidiči několikaletý stav, kdy benzínové pumpy různých značek mají ve městě velmi podobné až stejné ceny. Podle zjištění Vyškovského deníku Rovnost je sice vtip mírně nadsazený, druhá stránka věci, a to stejné ceny a velmi pozvolné reakce na zlevňování cen ropy, je však realita.
Hradec Králové - Jarní prázdniny jsou na Hradecku v plném proudu a potrvají až do konce týdne. Počasí bohužel typicky zimním radovánkám nepřeje, a tak se hradecké kino Bio Central rozhodlo připravit dětem překvapení.
Východní Čechy, Pardubice /ROZHOVOR TÝDNE/ - „Mám rád spíše kratší vtipy," uvedl Jan Čenský, kmotr celorepublikové přehlídky divadelních komedií, která v pondělí končí ve Východočeském divadle.
Vážení pivaři,být vámi, tak bych určitě nepočítala s tím, že díky Andreji Babišovi pivo v hospodách zlevní. Jednak je otázka, nakolik to ministr financí, známý jako odpůrce jakýchkoli daňových úlev, vůbec myslí vážně, když navrhuje pro točené pivo stejně nízké zdanění jako pro léky a pro kojeneckou výživu. Už tahle okolnost je přece v zemi, kde se na hlavu- včetně té kojenecké- vypije i bez dotací nejvíc piva na světě, vtipem sama o sobě!
Most – Umělci vyzkoušejí v Mostě teatrautomat. Nová verze proslulé pohádky připomene interaktivní formou kinoautomat, který sklidil úspěch na světové výstavě EXPO'67 v Montrealu.
Počítačové hry mohou pomoci lidem s autismem, aby se zařadili do běžného života. Novinářům to na základě šestiletých zkušeností s využitím herní konzole v léčbě řekl Julius Bittmann z Národního ústavu pro autismus. S autistickou poruchou se narodí zhruba každé 68. dítě, přesnější údaje nejsou, protože i diagnostika je velmi obtížná. Určuje se na základě projevů chování.
Pražská zoologiká zahrada si na prodloužený prázdninový víkend 29. až 31. ledna připravila pestrý program plný zvířat, zábavy i poučení. Gorila Kamba v sobotu oslaví své 44. nalezeniny, mládě tapíra čabrakového v neděli dostane své jméno a návštěvníci se mohou těšit i na speciální komentovaná krmení a setkání, včetně sobotního krmení varanů komodských.
Ústí nad Labem - Fotbalisty druholigového Ústí nad Labem v pátek posílí devětadvacetiletý stoper se zkušenostmi ze zámořské MLS a nejvyšší ruské soutěže.
Praha - Pražská zoologiká zahrada si na prodloužený prázdninový víkend 29. až 31. ledna připravila pestrý program plný zvířat, zábavy i poučení. Gorila Kamba v sobotu oslaví své 44. nalezeniny, mládě tapíra čabrakového v neděli dostane své jméno a návštěvníci se mohou těšit i na speciální komentovaná krmení a setkání, včetně sobotního krmení varanů komodských.