Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Ministerstvo školství se pohybuje jako na houpačce. Ve středu jeho šéf Josef Dobeš oznámil učitelům, že na peníze jim nesáhne, protože jeho kolega z financí Miroslav Kalousek mu uvolnil svázaných 1,5 miliardy korun.
Praha - CERMAT připravuje státní maturitu už čtrnáct let. Teď má konečně jistotu, že skutečně příští rok proběhnou. Jeho současný ředitel Pavel Zelený to kvituje s povděkem.
Plzeň - Jesličky a mateřské školky v Plzni praskají ve švech. Sehnat místo pro svoji ratolest ve státním zařízení se rovná téměř zázraku. Rodiče proto stále častěji vyhledávají soukromé školy a chůvy na hlídání.
Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/FOTOGALERIE/ – Za víkendovou atletickou Velkou cenou se ohlédneme s jejími největšími zahraničními osobnostmi, vítězem 110m překážek JEFFEM PORTEREM a vítězem na 800 m CORNELIUSEM NDIWOU.
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Cílem projektu je nabídnout zejména mladým lidem podporu v začátcích podnikání, první nájemce přijme inkubátor koncem letošního roku.
Ústecký kraj – Ústecký kraj připravil speciální kurz pro absolventy středních škol, kteří byli přijati na vysoké školy technického zaměření. Studenti se tak s předstihem dozvědí, co je čeká a v čem mají mezery v matematice a fyzice, se kterými by mohli mít v prvním ročníku na vysoké škole problémy.
Třeboň – Devatenáctiletá Renata Bicánková z Třeboně se rozhodla po ukončení základní školy studovat v Bratislavě na konzervatoři obor klasický zpěv. Momentálně má za sebou maturitu, ale chce pokračovat dále a dosáhnout absolutoria, což jí umožní učit v základní umělecké škole. Každopádně se ale poté chystá na vysokou školu.
Praha – Ulice se vrací. Už příští týden uvidí diváci posledních deset dílů páté řady úspěšného seriálu Ulice, které TV Nova před prázdninami odvysílala. Každý všední den si v pravidelném vysílacím čase připomenou díly plné zvratů, důležitých rozhodnutí a velkých událostí, jimiž tato řada vyvrcholila.
Krnov - Manželé Jorgos a Zuzana Chimonidesovi za pár dní opět navštíví své příbuzné v Krnově. Tato mezinárodní rodina, ve které všichni perfektně umí česky, je v mnohém zajímavá.
Prostějov – „Víte, kdo vystřídá Říhu na místě šéfa odboru školství? No přece Drmola,“ smějí se lidé ironickému vtípku, který už pár dní koluje Prostějovem.
Břeclav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Divadlo, hudba, film, literatura, výtvarno, fotografie, textil, ale i sochařství. Tím vším se zabývají mladí lidé z celé České republiky, kteří přijeli do Mikulova na workshop s názvem Štkaní.
Příbram - V evidenci příbramského úřadu práce jsou v současné době zhruba tři stovky nezaměstnaných studentů. Mají po maturitě a nevědí, co dál. Větší nárůst se očekává ještě po prázdninách. Pro studenty, kteří ovládají angličtinu, je v Příbrami šance být ještě lepší a přiblížit se tak většímu úspěchu při hledání kvalitního zaměstnání.
Břeclav - Vystudoval vysokou školu, ovládá jazyky, procestoval svět a shání evropské peníze firmám. Devětadvacetiletý Jan Hájek z Břeclavi patří k nejstarším finalistům letošního ročníku Muže roku a i podle pořadatele má velké šance uspět. Předností jsou hlavně jeho životní zkušenosti.
Ostrava - Cílem projektu Podnikatelský inkubátor je nabídnout zejména mladým lidem podporu v začátcích podnikání, první nájemce přijme inkubátor koncem letošního roku.
Dobrš – Vernisáží byla v sobotu 7. srpna v tamním zámku zahájena výstava nazvaná Legendy hradů a zámků (a nejen ony), které ilustrovala Marcela Vichrová.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Když se před dvěma lety připravoval pořad k osmdesátinám muzikanta, zpěváka, upravovatele lidových písní a pedagoga (a především dlouholetého člena Olšavy) Horymíra Sušila, byla to práce radostná.
Opavsko - Příznivý trend čtyř předcházejících měsíců narušili noví absolventi škol, kteří nebyli přijati ke studiu na vysoké školy nebo po získání diplomu nesehnali zaměstnání.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ –Lídrem kandidátky Věcí veřejných pro letošní komunální volby v Uherském Hradišti se stal teprve dvaadvacetiletý Vít Křižka.
Prostějovsko – Bohatá Haná a chudé Jesenicko. Takové přídomky patří nejspíš minulosti. Tedy alespoň v případě nabídky volných pracovních míst. Okresy Prostějov a Jeseník jsou na tom totiž podle statistik obdobně.
Zlínský kraj – Po čtyři měsíce trvajícím poklesu nezaměstnanosti byl ve Zlínském kraji v červenci opět zaznamenán její mírný nárůst. Ten však činil pouze 0,05 procentního bodu oproti červnu.
Znojmo /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Tři cihly a příjmení Jelínek. Jednoduché a lehce zapamatovatelné logo si zvolil zakladatel a majitel znojemské stavební firmy Jiří Jelínek. Emblém firmy lze vidět na reklamních banerech, stavbách, které právě rostou, panelových domech, které procházejí revitalizací, nákladních autech firmy, ale také třeba na firemních montérkách či na sportovních tričkách. Kdysi stavební firma Jiří Jelínek, od loňského roku společnost s ručením omezeným, slaví letos dvacáté výročí svého působení na trhu v oblasti stavebnictví. „Dnes už jsme vlastně developerská společnost. Je totiž ekonomicky výhodnější stavět a prodávat, než pouze stavět,“ říká dnes osmapadesátiletý stavař Jiří Jelínek. Před rokem 1989 působil majitel známé stavební firmy ve stavebním a bytovém družstvu Znojemčan jako vedoucí údržby a řemesel. Kdysi zaměstnanec Znojemčanu uměl hospodařit a proto se krátce po roce 1989 udělal pro sebe a daří se mu. Co všechno nám prozrail v rozhovoru?
Zbytiny – Při Pošumavských slavnostech byla na programu také ukázka využívání psů. A to jak při policejní práci, tak i v terénu, kde se využívají především psi tažní.