Studenti nemají kapesné, ale nejvíc utrácejí
Východní Čechy – Region drží prvenství v počtu studentů, kteří vůbec nedostávají kapesné.
Východní Čechy – Region drží prvenství v počtu studentů, kteří vůbec nedostávají kapesné.
Východní Čechy – Náš region drží prvenství v počtu studentů, kteří vůbec nedostávají kapesné.
Východní Čechy – Náš region drží prvenství v počtu studentů, kteří vůbec nedostávají kapesné.
Třebíč – Děti i dospělí v Třebíči byli ve středu doslova otřeseni výstavní kampaní proti potratům. Občanské sdružení Stop Genocidě postavilo panely s velkými naturalisticky drastickými fotografiemi přímo před centrální školní jídelnu v Sirotčí ulici, a to v době oběda.
Sezemice – „Plagiátorství jsem se bál, proto jsem v každé mé vypracované práci uváděl zdroje, které jsem využil. Navíc jsme museli vždycky potvrdit, že jsme práci vypracovali sami,“ řekl starosta pátého pardubického městského obvodu Jaroslav Kňava, jenž je absolventem sezemického konzultačního střediska polské soukromé vysoké školy – Univerzity obchodu a sportu v Nowé Rudě.
Třebíč – Co to byl kádrový posudek? Takzvané pracovně politické hodnocení provázelo občana socialistické republiky od studií až ke sklonku života. Neobešel se bez něj nástup do zaměstnání, nemyslitelné bylo přijetí na vysokou školu bez dostatečně kladného kád〜rového posudku.
Polička – V pátek 13. listopadu se do dvacet let starých kousků šatstva převlékli studenti a učitelé z poličského gymnázia.
Třebíč – Z dvanácti budoucích stavařek se včera staly mediální hvězdy. Čtvrťačky Střední školy stavební v Třebíči secvičily legendární spartakiádní skladbu Poupata jako nadsázku a recesi u příležitosti školních oslav Sametové revoluce. Za tónů svižné písně v podání Michala Davida měly obrovský úspěch. U spolužáků, kantorů, přítomných novinářů a odpoledne i u rodičů.
Sezemice – „Odmítám nařčení, že jsem oslovoval pedagogy, aby nás šli učit na magisterské studium. Já jsem se snažil vyhledávat pouze studenty, ale moc úspěšný jsem nebyl.
Hradec Králové – Budoucí vysokoškoláci s volbou studia neotálejí. Hradecké fakulty evidují první přihlášky
Sezemice - „Do Sezemic jsem nešel studovat proto, že bych někde slyšel, že je škola jednoduchá.“
Vlachovo Březí - „Mám z dětství takový prazážitek: mohlo mi být tak 4 nebo 5 let,sedím doma v kuchyni na židli u velkého dřevěného lampového rádia Aida a s napjatýma ušima a bezbřehou fantazií malého kluka užasle poslouchám příběh o mlocích, kteří ovládnou svět.
Řemeslo nejsou jen špinavé ruce. Přesně tohle a mnoho dalšího se mohli žáci devátých tříd dozvědět na čtvrteční prezentaci studijních nabídek a pracovních příležitostí pro učně a středoškolské studenty technických oborů.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Do podzimní sezony vlétly jako svěží vítr. Ve druhé lize vítězí, s čistým štítem prochází i Českým pohárem, ani v jedné soutěži ještě nepoznaly hořkost porážky.
Svitavy - Události roku 1989 vyvolávají rozporuplné reakce.
Klatovy – Václav Engler byl odsouzen za to, že zásoboval narkomany z Klatovska včetně své teprve 17leté přítelkyně pervitinem.
žďár nad Sázavou – Sedmý ročník benefičního festivalu Modré dny odstartoval včera ve Žďáře nad Sázavou. A můžete si být jisti, že multižánrové kulturní akce pro podporu sociálně znevýhodněných dětí se opět účastní řada známých osobností.
Břeclav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Kolečko. Křížek. Kolečko. Čtverečkovaný papír se postupně zaplňuje. Proti sobě sedí dva nervózní středoškoláci a pozorují další tah svého soupeře. Až se najednou ozve radostný výkřik: Vyhrálajsem.
Brno – Vyučený elektromechanik, kdysi také nadějný lehký atlet, ale hlavně neopomenutelná postava brněnského divadelnictví. To všechno je herec Jiří Pecha, který ve čtvrtek slaví pětašedesáté narozeniny. Přestože si věrného parťáka Bolka Polívky všichni spojují s Brnem, narodil se v jiném moravském městě. „Pocházím z Třebíče, konkrétně ze čtvrti Borovina. Na to jsem patřičně hrdý. Dřív tam bývala Baťova továrna na boty, kde pracovali moji rodiče,“ přibližuje Pecha kraj svého dětství.
Ústí nad Orlicí - Proč jsem Oušťákem…
Nové Město na Moravě – Před pár dny oslavil teprve devatenácté narozeniny a už se pohybuje v první desítce juniorských orientačních běžců z celé republiky. Matěj Kamenický sice žije v Novém Městě na Moravě, ale reprezentuje klub pardubický. Na jaře letošního roku ještě navíc začal závodit také za švédský klub OK Kåre Falun.
Brno – Vyučený elektromechanik, kdysi také nadějný lehký atlet, ale hlavně neopomenutelná postava brněnského divadelnictví. To všechno je herec Jiří Pecha, který ve čtvrtek slaví pětašedesáté narozeniny.
Sezemice - Sezemice – „Mrzí nás, že kvůli dvěma blbým ovcím trpí celé stádo,“ reagoval na události kolem sezemické „Sorbonny“ jeden z jejích absolventů, policista Vladimír Nevole, který je nyní vedoucím Obvodního oddělení Pardubice 1.
Brno - Na výsledkový servis ze Světového poháru ve sportovní gymnastice v Osijeku se českému fanouškovi dívalo opravdu s notnou dávkou potěšení. O víkendu totiž na prestižní akci na přeskoku triumfovala brněnská závodnice Jana Komrsková.
Havlíčkův Brod - Rozhodli se pomáhat druhým bez nároků na odměnu. Celkem 12 zájemců, kteří se chtějí stát dobrovolníky, se už přihlásilo Dobrovolnickému centru Fokusu Vysočina.
Jihlava – Krajské zastupitelstvo včera jednalo o výstavbě nového konferenčního centra pro kraj Vysočina v Jihlavě.
Valtice /VINAŘI POD LUPOU/ - Devětatřicetiletý Marek Šťastný je ředitelem Vinných sklepů Valtice. Tradiční výrobce zásobí trh ročně čtyřmi a půl miliony lahví vína.
Chomutovsko - Nezaměstnanost výrazně klesla, ale situace v podnicích se příliš nezlepšila. Do konce roku se může znovu o něco zvýšit.
Klatovy – Václav Engler byl odsouzen za to, že zásoboval narkomany z Klatovska včetně své teprve 17leté přítelkyně pervitinem.
Sezemice – Mezi prominentními absolventy „sezemické Sorbonny“ jsou vedle starostů pardubických městských obvodů Jaroslava Kňavy a Milana Tichého i vysoce postavení policisté. Podle informací Deníku hned čtyři z nich dokonce pracují jako vedoucí obvodních oddělení!
Podlesí - K nejúspěšnějším léčebnám drogově závislých v celé České republice patří komunita Pastor Bonus v Podlesí u Světlé Hory.
Bruntál - Domov i porodnici si zřídily poštolky obecné k radosti žáků, studentů a pedagogů v budově Základní školy a městského osmiletého gymnázia v Bruntále.
Jihlava – Až do konce letošního roku bude v prostorách Cizojazyčné knihovny na Vysoké škole polytechnické Jihlava k vidění výstava rakouského karikaturisty Ericha Eibla s názvem Čáry máry fuk – politické karikatury.
Blanensko - Oblastní charita uspořádala literární soutěž na téma domácího násilí. Název celé soutěže je Mít možnost otevřeně promluvit.
Ostrava/FOTOGALERIE, EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ/ - Je sobotní podvečerní pošmourné počasí. Psa bys nevyhnal do deštěm uplakaných ulic. Ale už po šesté hodině přicházejí do auly Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava první zájemci na nevšední koncert, který se koná v rámci Polských dnů. Náš nejúspěšnější písničkář současnosti, ale také skladatel, textař a libretista Jaromír Nohavica si pozval zahraniční přátele. Tolek Muracki je písničkář z Varšavy, producent a překladatel. Přivezl s sebou výborného akordeonistu Roberta Kasmierského. Frank Viehweg žije a tvoří v Německu, je též písničkář a překladatel.
Strakonice - Přesto, že někteří zaměstnanci dostali výpovědi, nezaměstnanost klesla.
České Budějovice – Jeden z vrcholů sezony čeká o víkendu nejlepšího jihočeského plavce Karla Balouna (19). Podruhé v kariéře se postaví v Berlíně na start závodu Světového poháru. Atmosféru velkého závodu spolu s ním poprvé okusí i jeho mladičká týmová kolegyně z Koh – i – nooru Dominika Hovorková.
Kladno - Vědecké pracoviště Středočeské centrum rostlinných technologií v části bývalé kladenské Poldovky nevznikne
Točník – Věnovat se chovatelství drůbeže není v poslední době žádný velký hit. Těchto chovatelů ubývá a ti, co se tomuto koníčku stále věnují, mají pak doma samé rarity. Mezi takové chovatele patří i Josef Klesa z Točníku.
Sezemice - Na webu Univerzity obchodu a sportu, jejíž konzultační středisko bylo v Sezemicích, není ani zmínka o lektorech.
Zlínský kraj – Posledních jedenáct měsíců počet lidí bez práce neustále stoupal, v říjnu ale nezaměstnanost poprvé poklesla. Zatímco v září bylo bez práce 10,06 procenta lidí, o měsíc později tato hodnota činila 9,98 procenta.
Svratka – Jak jste spokojeni s vaším městem jako místem, kde žijete a pracujete? Na tuto otázku na přelomu července a srpna odpovědělo na 140 obyvatel města Svratky starších patnácti let. Výsledek? Poměrně řekvapivý. Nadpoloviční většina dotázaných totiž odpověděla – ne.
Sezemice - Víte, že v Sezemicích můžete získat vysokoškolský titul?
Jičín – Přeměnit chátrající budovu bývalé jezuitské koleje na fungující školu je vizí univerzitního profesora Antonína Smrčka a přáním Jičíňáků. Mezi realitou a přáním je propast stovek milionů korun, které by padly nejen na celkovou rekonstrukci objektu, ale i na vybavení.
Sezemice - Na webu Univerzity obchodu a sportu, jejíž konzultační středisko bylo v Sezemicích, není ani zmínka o lektorech
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Je sobotní podvečerní pošmourné počasí. Psa bys nevyhnal do deštěm uplakaných ulic. Ale už po šesté hodině přicházejí do auly Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava první zájemci na nevšední koncert, který se koná v rámci Polských dnů. Náš nejúspěšnější písničkář současnosti, ale také skladatel, textař a libretista Jaromír Nohavica si pozval zahraniční přátele.
Plzeň, Chomutov /AKTUALIZOVÁNO/ – Chomutovská primátorka Ivana Řápková žaluje Západočeskou univerzitu. Žádá milionové odškodné a omluvu.
Břeclavsko - Mírný pokles nezaměstnanosti na Břeclavsku se zdá být jen dočasný. Lidí bez práce bylo sice ke konci října o jednu desetinu méně než v září, od začátku listopadu se však do evidence přihlásilo více než pět set nových uchazečů.
Zlínský kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Po jedenácti měsících nepřetržitého zvyšování nezaměstnanosti počet lidí bez práce konečně klesl. Pokles je to však mizivý, z 10,06 procent na 9,98 procent.
Uherské Hradiště /ONLINE ROZHOVOR/ - Někdejší mluvčí Občanského fóra v Uherském Hradišti Jan Zapletal vzpomínal v redakci Slováckého deníku na revoluční změny z let 1989 a 1990 na Slovácku. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější otázky a odpovědi.