FOTOGALERIE: Ochranáři se sešli v Krkonoších
Špindlerův Mlýn - Konferenci nazvanou Management lesů v národních parcích České republiky uspořádala od čtvrtka do soboty ve známém horském středisku Správa Krkonošského národního parku.
Špindlerův Mlýn - Konferenci nazvanou Management lesů v národních parcích České republiky uspořádala od čtvrtka do soboty ve známém horském středisku Správa Krkonošského národního parku.
Dobšice (FOTOGALERIE) - Další fourcrossový závod v Dobšicích ovládl Marek Peško ze Slovenska. Ze znojemkých jezdců se na bednu nikdo nedostal.
Havířov/ U příležitosti ročního výročí znovuotevření zrekonstruovaného Kulturního domu Radost se v jeho prostorách uskutečnila 9. října konference na téma Havířov a rozvoj jeho industriálního dědictví. Její účastníci se hlavně ohlíželi do minulosti, ale nezapomněli ani na debatu o perspektivě nejmladšího města republiky.
Olomouc - /FOTOGALERIE/ Zástupy, hloučky a proudy studentů navštěvujících olomouckou univerzitu jsou po prázdninové pauze od října opět výrazně vidět v ulicích. Celkem jich zde studuje dvaadvacet tisíc. A jejich přítomnost je v hanácké metropoli hodně znát, má vliv na chod a atmosféru celého města.
Olomouc - Dvaadvacetiletý Vladislav Mrňka z Olomouce se v pondělí stal desetitisícím dárcem krve v transfúzní stanici Fakultní nemocnici Olomouc (FNO). Byl to jeho již sedmý odběr a jak se svěřil, ve svém okolí je v souvislosti s pravidelným dárcovstvím krve výjimkou.
Špindlerův Mlýn - Konferenci nazvanou Management lesů v národních parcích České republiky od čtvrtka do soboty ve známém horském středisku uspořádala Správa Krkonošského národního parku.
Ostrava - Možné dopady finančních otřesů na trh s nemovitostmi byly klíčovým tématem jednání developerů, investorů, bankéřů, realitních agentů i politiků na veletrhu evropských komerčních nemovitostí.
Kladno, Praha - Na 530 zubařů bude sloužit v pěti ambulancích. Každý z nich by tak měl mít jednu službu ročně.
Ostrava - Kritický stav ovzduší, další budoucnost fakultní nemocnice nebo třeba rozvoj vědy a výzkumu v moravskoslezské metropoli. To byly stěžejní témata předvolební debaty, která se v pondělí 13. října vpodvečer uskutečnila v nové aule Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě.
Pelhřimov -Česká politika potřebuje psychiatra. Toto heslo razí další z kandidátů na senátorské křeslo. Jaroslav Max Kašparů (KDU–ČSL) však není pouze psychiatr a spisovatel. Přednáší na dvou vysokých školách a vypracovává soudní znalecké posudky.
Ostrava - Přímo z Masarykova náměstí vyběhlo v sobotu dopoledne sto čtrnáct závodníků, kteří se zúčastnili už sedmačtyřicátého ročníku Ostravského maratonu. Nejrychleji jeho trať uběhl Jiří Žák.
Karlovarský kraj — Je zde velmi reálná šance začít budovat samostatný univerzitní kampus, míní Martiš.
Je tomu rok, co se naše škola - Střední škola Academia MERCURII v Náchodě - stala účastníkem soutěže Junior Achievement ČR. Součástí tohoto programu bylo založení firmy se snahou o co nejnápaditější podnikatelský záměr.
PLZEŇ - Hned několik lákadel na atraktivní duel se Spartou Praha připravil na neděli 19. října pro své fanoušky fotbalový klub FC Viktoria Plzeň.
Pelhřimov - Česká politika potřebuje psychiatra. Toto heslo razí další z kandidátů na senátorské křeslo. Jaroslav Max Kašparů však není pouze psychiatr a spisovatel, zároveň přednáší na dvou vysokých školách a vypracovává soudní znalecké posudky.
KARLOVARSKÝ KRAJ - Je zde velmi reálná šance začít budovat samostatný univerzitní kampus, míní Martiš
Jindřichohradecko - Nezaměstnanost v minulém měsíci v okrese mírně vzrostla. V evidenci je podle ředitelky Úřadu práce v Jindřichově Hradci Stanislavy Zemanové víc o 104 uchazečů, z toho je 66 nově přihlášených absolventů středních a vysokých škol.
Kladno - Představitelé města, Středočeského kraje a europoslanec Ondřej Vlasák představili konkrétní obrysy multifunkční arény, která se stane novým domovem hokejistů. Sloužit by měla i ostatním sportovcům.
KRALOVICE - Město Kralovice je přirozeným centrem severního Plzeňska i díky nabídce škol. Kromě vysoké školy zde fungují všechny typy vzdělávacích zařízení, Mateřská, základní, praktická, střední škola a zájemci si také mohou vybrat ze dvou učebních oborů.
Heřmanův Městec - Funkci vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR v Heřmanově Městci převzala v září nadporučice Olga Čížková.
Praha - V době, kdy vysoké školy varují před krachem některých oborů kvůli nedostatku financí, přišel Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) s odhalením značného plýtvání. V letech 2005–2007 dostaly na specifický výzkum přes dvě miliardy korun. Jak ale uvádí vedoucí kontrolní akce Zdeněk Brandt, nikdo vlastně není schopen říct, kde tyto prostředky skončily a zda byly účelně vynaloženy.
Ostrava - Kritický stav ovzduší, další budoucnost fakultní nemocnice nebo třeba rozvoj vědy a výzkumu v moravskoslezské metropoli. To jsou stěžejní témata předvolební debaty, která se v pondělí vpodvečer uskuteční v nové aule Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě.
Duel - Hlasujte, který názor je vám bližší. Proti sobě stojí dva silní soupeři - Primátor města Brna Roman Onderka a senátor a brněnský radní Jiří Zlatuška.
Praha - Nejstarší česká vysoká škola, Univerzita Karlova, se v konkurenci 17 000 vysokých škol umístila mezi 300 nejlepšími.Vyplynulo to ze dvou prestižních celosvětových hodnocení, tzv. Šanghajského a THES žebříčku.
Praha - V konkurenci 17 000 vysokých škol si oproti loňsku polepšilaodvacet devět míst.
Hranicko/Přerovsko -Po několika měsících stagnace došlo v září na Přerovsku k nepatrnému zvýšení nezaměstnanosti.
Přerovsko -Po několika měsících stagnace došlo v září na Přerovsku k nepatrnému zvýšení nezaměstnanosti.
Prostějov - Počet Prostějovanů bez práce v září mírně vzrostl. O pětašedesát lidí víc než v srpnu bylo minulý měsíc v evidenci prostějovského úřadu práce (UP). Míra nezaměstnanosti stoupla o jednu desetinu procenta na 3,8 procent. Náš region si přesto stále drží nejnižší míru nezaměstnanosti na Moravě.
Praha Vláda ve středu rozhodla, že studenty vyhozené za komunismu z vysokých škol z politických důvodů odškodní. Tento krok by však mělo být jen symbolický.
Praha - Redaktor Deníku zaklepal na dveře pražské pobočky této církve, nechal se vyšetřit na přístrojích a zajímal se o možnosti členství.
Bystřice nad Pernštejnem - Šestapadesátiletý Jan Slámečka byl jednou ženatý, nyní je rozvedený. Má tři děti a čtyři vnoučata. Je předsedou klubu zastupitelů KSČM kraje Vysočina, žije v Bystřici nad Pernštejnem a kandiduje do Senátu.
Písecko - Kdyby orlické jezero fungovalo tak, jak má, vydělalo by za osm sezonních týdnů 2,2 miliardy korun. Jeho kritické znečištění však téměř znehybnilo turistiku a další ziskové aktivity.
Uherské Hradiště - Seznámit se základy muzikoterapie a jejího možného využití v praxi se přišli zájemci ve čtvrtek 2. října do rodinného centra Akropolis v Uherském Hradišti. Muži i ženy, kteří se přihlásili do kurzu bubnování na džembé, se budou síle rytmu a tónů učit až do dubna.
Chrudim - Na webových stránkách Chrudimského deníku máte možnost každý týden hlasovat (vždy do neděle 12 hodin) o tom, koho vyberete z námi navržených Sestav kola za nejlepší hráče týdne, kteří získají titul Borec kola. V 7. podzimním kole získali tento primát v krajské části ankety Jiří Hladký (Kameničky) s 270 hlasy, v rámci okresu byl nejúspěšnější Milan Maruna (Horní Bradlo) s 91 hlasy.
Brno - Co odvětví české ekonomiky, to nedostatek pracovníků. A to nehledě na sílící tlak zpomalující evropské ekonomiky a ochabování poptávky, která vede tuzemské firmy k úvahám o propouštění. Takový závěr vyplynul z dotazníkového šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi zástupci vybraných členských svazů a asociací.
Poděbrady - Redakci Nymburského deníku se dostal do ruky dopis z ministerstva školství, který se zabývá vysokou školou v Poděbradech. Ministerstvo tak reagovalo na podnět jednoho z našich čtenářů.
Písecko - Účastníci semináře: Projekt Orlicko čistější musí být záležitostí celého povodí.
Strakonice - (Video) Basketbalistky strakonického extraligového týmu začaly nový ročník ŽBL pěkně od podlahy.
Praha - Nakladatelství BB art přináší další román Nicka Hornbyho (1957), britského spisovatele a esejisty, který se netají svou láskou k FC Arsenal a popíku.
Praha - Stát a představitelé středních škol začínají pracovat na doladění podoby státních maturit.
Kladno - Vysoká škola finanční a správní má pro akademický rok 2009/2010 nově akreditován studijní obor Marketingová komunikace v navazujícím magisterském studiu pro prezenční i kombinovanou formu. Zmíněná marketingová komunikace patří k nejúspěšnějším oborům VŠFS.
Karviná – Málokdo by předpokládal, že lukostřelecký kroužek, fungující při SVČ Juventus v Karviné, patří k nejúspěšnějším oddílům na severní Moravě a možná i v republice. A přece je to tak. Zásluhu na tom mají karvinští lukostřelci, vedení trenérem a stále ještě aktivním závodníkem Martinem Kobylkou.
Bystřice nad Pernštejnem - Baryton opět zazní sálem. Žďárského operního pěvce Jakuba Pustinu budou moci na Vysočině tentokrát slyšet jeho příznivci v Bystřici nad Pernštejnem. Jeho koncert se uskuteční 7. října, tedy zítra, v prostorách Muzea v Bystřici nad Pernštejnem. Začátek vystoupení je naplánován na 19. hodinu.
Český Krumlov - Na českokrumlovském Plešivci stojí unikátní Smart us, který nemá v republice obdoby.
Ústí nad Labem - Soudní projednávání řady údajně zmanipulovaných konkurzů, které vyhlásil ústecký soudce Jiří Berka, se u táborského krajského soudu blíží k závěru. Koncem roku může být vynesen rozsudek.
České Budějovice - Je jim šestnáct, sedmnáct a už dnes vědí, že až odmaturují, nebudou muset obíhat firmy nebo pracovní úřady a ptát se, kdo by je zaměstnal.
Stínava - Profesorovi Františku Hasovi v sobotu 4. října odhalili pamětní desku na jeho rodném domě. Krátce před jedenáctou hodinou tak starosta Stínavy Pavel Bokůvka slavnostně zatáhl za bílou stužku a pocta bývalému předválečnému rektorovi Českého učení technického vykoukla do podmračeného dne.
Odry - Téměř dvě stě let zkušeností provází firmu Semperflex Optimit v její cestě za úspěchem. V pátek oslavil podnik desáté výročí začlenění do skupiny Semperit Group a zároveň uspořádal Den otevřených dveří. Na tři sta studentů základních, středních i vysokých škol využilo této příležitosti, aby se informovali o provozu a výrobě v této továrně na pryžové hadice.
Asi žádná atletická disciplína není spojována s jediným sportovcem, jako je skok o tyči se Sergejem Bubkou. Dvě desetiletí kraloval této disciplíně, závodil na pěti olympiádách a vidět byl i na té nedávné – v Pekingu. Tam už ale „jen“ jako člen Mezinárodního olympijského výboru předával sportovcům medaile.
Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE) Desítky studentů Evropského polytechnického institutu (EPI) a 1. soukromé vysoké školy na Moravě zažilo v neděli 5. října svůj velký den. V prostorách uherskohradišťské Reduty je totiž čekal slavnostní vstup mezi studenty – imatrikulace.