
Senioři v Bruntále se nachytat nenechali
Seniorům z Bruntálu sliboval generální ředitel Pavel Beneš z pražské firmy ARROCHAR s.r.o. možnou výhru zájezdu na chorvatskou Makarskou riviéru. Sliby-chyby.
Seniorům z Bruntálu sliboval generální ředitel Pavel Beneš z pražské firmy ARROCHAR s.r.o. možnou výhru zájezdu na chorvatskou Makarskou riviéru. Sliby-chyby.
Kutnohorsko - Tropické teploty, které by si v ničem nezadaly s přímořským prostředím, pokračují. Lidé na Kutnohorsku ale zřejmě nemají sluníčka dost, a tak se vydávají na jih. Potvrdily to cestovní kanceláře na okrese.
Ostrava - Ti, kdo odkládali nákup své dovolené a věřili, že jim cestovní kanceláře dají možnost v rámci nabídky na poslední chvíli vybrat si laciný zájezd, se letos dočkat nemusejí.
Praha - Bahamy, Panama či ostrov Rodrigues patří k novinkám českých cestovních kanceláří na zimní exotickou sezónu. Cestovky také rozšíří nabídku pobytů na ostrov Zanzibar a do Ománu. Přibudou rovněž poznávací zájezdy mimo jiné do Číny, Botswany či Barmy. Nabídka zájezdů do Mexika se naopak zúžila. Ceny exotických zájezdů se kvůli silnému kurzu dolaru zvýší v řádu jednotek procent, nejvíc na Kubu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci zájezdů.
Ústí nad Labem - Energie rozhodně nechybí členům Svazu tělesně postižených v Ústí nad Labem. Nesedí doma, mají chuť se bavit a užívat si.
Lipová u Šluknova - Fotbalisté FK Rumburk opanovali 19. ročník turnaje v kopané pod názvem „Lipovský memoriál". Druhý skončil Velký Šenov a třetí místo brali fotbalisté Lokomotivy Kravaře, kteří do Lipové uspořádali autokarový zájezd pro fanoušky.
Teplice – Stoupl si dolů pod „kotel" a začal přikládat první polínka. Vyvolával různá hesla, burcoval ostatní fanoušky. Podobně, to dělával, když mu nebylo ani dvacet. Teď je mu o čtvrt století více a má pocit, že zase musí být ten, kdo strhne ostatní k fandění. Kdy jindy, když ne teď? Hraje se rozhodující sedmé finále na ledě Třince a on, litvínovský fanoušek až za hrob, se rozhodl, že pojede přes celou republiku. Aby mohl být u toho. U historického triumfu Chezy.
Praha - Počty reklamací zájezdů po loňském nárůstu letos opět klesly. Podíl reklamovaných zájezdů se vrátil na úroveň 0,6 procenta. Loni tento podíl vzrostl z 0,5 na 0,8 procenta v souvislosti s novým občanským zákoníkem, který zavedl odškodnění za újmu při narušení dovolené. V tiskové zprávě to uvedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).
Louny - Lidé z Loun a okolí se do kolébky husitství vydají až na podzim. Pro srpnový termín byl zájem malý.
Praha - Ministerstvo financí Chorvatska vyhlásilo účtenkovou loterii pro občany Česka. Češi, kteří od 1. srpna do 2. října nasbírají dvacet účtenek za nákupy v Chorvatsku a zašlou je na adresu Chorvatské Loterie, se mohou zúčastnit loterie. V ní získá výherce zájezd pro dvě osoby do Chorvatska na léto příštího roku v hodnotě přibližně 50.000 korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo české ministerstvo financí.
Jižní Morava, Brno – U téměř poloviny kontrol cestovních kanceláří a agentur v kraji zjistila Česká obchodní inspekce ve druhém čtvrtletí letošního roku nedostatky.
Region - Pohodová dovolená je snem asi každého z nás. Výběr destinace, hotelu, služeb, to vše je pro příjemně strávený čas v zahraničí zásadní. O dnešních trendech, o zajímavých zemích, zážitcích i neobjevených destinacích čtenářům v on-line rozhovoru odpovídala Romana Salvetová, jednatelka zlínské cestovní kanceláře Expecta.
Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila v letošním 2. čtvrtletí pochybení při téměř 40 procentech kontrol tuzemských cestovních kanceláří a agentur. Ty zejména dostatečně neinformují klienty o právech při uplatnění reklamací. Inspektoři dále zjistili používání nekalých, zejména klamavých obchodních praktik či chybné údaje o ceně nabízených služeb. ČOI to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
Hranice – Obyvatele Hranic táhne především Chorvatsko, Černá hora a překvapivě i Řecko. Všichni zaměstnanci cestovních kanceláří v Hranicích se shodují, že zájem o zájezdy do Tuniska nebo Egypta souvisí s událostmi v minulých měsících.
Koupíte-li si zájezd, obvykle nakonec zjistíte, že nejdůležitější osobou, se kterou jste přišli do styku, nebyl prodejce, letuška ani řidič, ale delegát nebo průvodce, který o vás pečoval v místě dovolené. Právě na něm záleží, jak budete se zájezdem spokojeni. Víte však, jaký je mezi zdánlivě stejnými profesemi rozdíl?
Smlouva s cestovní kanceláří nemusí být písemná, ale právo zůstává i tak na vaší straně.
Šumpersko, Jesenicko – Lidé starší šedesáti let, kteří mají zájem poznávat krásy našeho kraje za výhodných podmínek, se mohou zapojit do projektu Seniorského cestování v Olomouckém kraji.
Praha - Na 1500 klientů zkrachovalých cestovních kancelářích stále čeká na své peníze. Čtyřletá lhůta pro podání žaloby od úpadku cestovních kanceláří některým z nich brzy vyprší. Uvedla to dnes právnička Klára Havlíčková z advokátní kanceláře Holubová advokáti, která některé klienty těchto cestovních kanceláří zastupuje. Díky nedávnému rozhodnutí Ústavního soudu mají klienti, kterým pojišťovny odmítají vyplatit plnou cenu zaplacenou za zájezd, výrazně vyšší šanci na úspěch, uvedla.
Praha - Čtyřicet procent Čechů je ochotno kvůli slevě z ceny zájezdu změnit termín dovolené, 22 procent lidí pak i cílovou destinaci. K dosažení lepší ceny dovolené je 47 procent Čechů připraveno koupit ji v předprodejích nebo "na poslední chvíli". Vyplývá to z průzkumu vyhledávače slev Skrz.cz.
Břeclavsko – Exotika? Klidně, ale s jednou výjimkou. Ani znatelné snížení cen zájezdů do Tuniska v polovině prázdninové sezony není pro většinu dovolenkářů z Břeclavska dostatečných argumentem. Důvod? Krvavý teroristický útok. Podle cestovních agentur oslovených Břeclavským deníkem Rovnost zájem o dovolenou v této severoafrické zemi znatelně poklesl.
Břeclavsko – Exotika? Klidně, ale s jednou výjimkou. Ani znatelné snížení cen zájezdů do Tuniska v polovině prázdninové sezony není pro většinu dovolenkářů z Břeclavska dostatečných argumentem. Důvod? Krvavý teroristický útok. Podle cestovních agentur oslovených Břeclavským deníkem Rovnost zájem o dovolenou v této severoafrické zemi znatelně poklesl.
Hranice – Představení s názvem Čtyři dohody a Pátá dohoda patří asi k těm nejznámějším divadelním počinům herce Jaroslava Duška. Více než dvouhodinové vystoupení je volně inspirováno knihou Dona Miguela Ruize.
Karvinsko - Nedávné tragické události v Tunisku a z menší části, ale přece jen také stále trvající nejistota v řecké ekonomice ovlivňují letos rekreanty z karvinského okresu ve výběru jejich zahraniční dovolené.
Berlín - Němečtí turisté zatím zůstávají Řecku navzdory tamní dluhové krizi věrní. Agentuře DPA to řekl odborník na turistický průmysl Roland Gassner z výzkumné společnosti GfK. "Ačkoli rezervace last minute zájezdů zaznamenaly přechodný útlum, zůstávají celkové letní rezervace mírně nad úrovní loňského roku," prohlásil.
Sýčina - Na Sejcině, jak místní říkají, žije 250 lidí. Předsedkyně osadního výboru (Sýčina je součástí Dobrovice) Eva Gapková si pochvaluje, že jdou k sobě takovým způsobem, že by jim to větší vesnice mohly závidět. Právě proto sem vedla naše letní návštěva. Návštěvu obce, které dominuje krásný kostel sv. Václava a kterou prochází cyklostezka, doporučujeme i vám
Brno – Pojišťovny by měly vyplácet v případě krachu cestovní kanceláře plnou cenu neuskutečněného zájezdu. Rozhodl tak dnes v Brně Ústavní soud, když se zabýval stížností Generali Pojišťovny. Stížnost pojišťovny soud zamítl. Generali uvedla, že je připravena předložit celou věc Evropskému soudnímu dvoru.
Praha - Téměř měsíc po teroristickém útoku na hotely v Tunisku se poptávka po zájezdech do země velmi pomalu zvedá, ceny zájezdů klesly až o 30 procent. Některé české cestovní kanceláře ale Tunisko pro letošní léto úplně vyřadily z nabídky. Vyplývá to z ankety mezi prodejci zájezdů. Při teroristickém útoku na konci června zahynulo na pláži a u hotelu v letovisku Súsa 38 lidí, převážně zahraničních turistů.
České Budějovice – Oblíbeným cílem pro letní dovolenou je pro mnohé Jihočechy Řecko. Řada z nich tam míří i letos a někteří už si ze středomořské země postižené finanční krizí své zkušenosti i přivezli. Ovlivňuje turistiku řecká finanční krize?
Březno - Pod názvem Žhavé léto organizuje od června do září vedení obce Březno pro své obyvatele i návštěvníky z blízkého či vzdálenějšího okolí kulturní a společenské akce. Hlavní zábavní odpoledne a večery doplňuje nabídka zájezdů do Prahy a dalších atraktivních míst naší vlasti.
Vyškovsko – Zdravotně postižení, starší lidé i rodiny s kočárky. Před každým výletem musí zdlouhavě zjišťovat informace, zda má památka bezbariérové vstupy, jak je řešené parkoviště nebo zda jsou na toaletách madla. Díky Nadaci Charty 77 – Kontu Bariéry tomu však bude už zanedlouho konec. Spouští totiž projekt Mapy bez bariér, který umožní lidem s omezenou pohyblivostí lepší plánování výletů.
Stačí jen správně odpovědět na otázku a 5 soutěžících vyhrává vstup pro celou rodinu na farmu u Vlašimi
Praha – Ceny zájezdů do Řecka by mohly v příští letní sezoně stoupnout kvůli plánovanému zvýšení DPH pro ubytovací zařízení či restaurace v celé zemi včetně ostrovů. Asociace cestovních kanceláří zatím předpokládá zdražení dovolených ve tříhvězdičkových hotelech zhruba o pět až šest procent a u čtyř a pětihvězdičkových hotelů až o deset procent. Cen zájezdů na letošní léto se zdražení podle CK nedotkne.
Louny - Tentokrát se zájemci vydají na jih Čech do Tábora, Husince a na Kozí Hrádek.
Stříbro – Rodiče, kteří své děti odvezli na zahraniční dovolenou raději sami, nyní řeší celou situaci dál. Autobus měl začátkem července přepravit děti a rodiny s dětmi na dovolenou do Chorvatska. Na místo určení však dojel pozdě a ještě s určitými poruchami. Deník o události informoval zhruba před dvěma týdny.
Praha - Největší internetový prodejce zájezdů Invia.cz je na prodej. Prodejem byla podle zdrojů z trhu pověřena investiční banka Rothschild, která by měla oslovit případné zájemce. Uvedl to server iDnes s odkazem na tři zdroje z českého investičního prostředí. Zástupci firmy námluvy s případnými kupci zatím komentovat nechtějí.
Rokycany - ´Služebně´ nejstarší tým FK Kohouti Rokycany vyrazil na první zahraniční turnaj.
Jablonec n. N./ Neugablonz - Na konci sezony podnikají Pragováci již tradiční zájezd do spřáteleného města Neugablonz v Německu. Zájezd se konal poslední prodloužený víkend školního roku. Jako každý rok jim kolegové z Německa připravili bohatý sportovní, ale i kulturní program.
Teplicko - Je to tady! Kdo chce vyhrát 5000 korun na dovolenou, foťák, nebo porcelánový podnos, má ideální možnost. Teplický deník společně s FIRO-tour a Českým porcelánem připravil pro amatérské fotografy z Teplicka soutěž. Jak se zapojit? Pošlete e-mailem fotografii (na autora max. 3 fotky) z dovolené či prázdnin na teplicky@denik.cz. Přidejte své jméno, mobil a krátký popis, kde a za jakých okolností fotografie vznikla. Posílat foto můžete do konce srpna. V září proběhne na webu a v novinách finále o ceny. Pravidla jsou na www.teplickydenik.cz
Letní měsíce zvou k dovolené a ta má být podle očekávání co nejpříjemnější,nejlépe provoněná mořem a exotikou. Někdy se však chybička vloudí a nespokojení dovolenkáři volají po spravedlnosti.
Krásy Slezska a Malopolska to je název týdenní exkurze, kterou si vybrali čeští a slovenští učitelé z široké nabídky poznávacích zájezdů, takzvaných Exodů. Cestovali po našem kraji a poznávali zajímavá místa. Jejich základnou je Krnov.
Děčínsko - Chce vyrazit zadarmo na dovolenou do Dalmácie? Máte možnost. Děčínský deník a děčínská Cestovní kancelář DEZKA pro vás připravili velkou letní soutěž. Hraje se ale o více cen!
Hodonínsko - Uprchlíci, teroristické útoky nebo ekonomická krize. Body, které v letošní sezoně hrají roli při výběru dovolené. Cestovní kanceláře na Hodonínsku se vesměs shodují, že problémy v Řecku lidem příliš nevadí. Horší je to ale s arabskými zeměmi. „Třeba do Tunisu bych určitě nejela. V Řecku byla kamarádka a byla spokojená. I tak bych si ho ale nejspíš nevybrala," svěřila se účetní Kristýna Michalková, která dala přednost Španělsku.
Praha, Londýn – Nejpozději dnes by měla skončit evakuace asi tří tisíc britských turistů, kteří se momentálně nacházejí v Tunisku. Aerolinky pro ně vypravily zvláštní letadla.
Jindřichohradecko - Památky teď dohánějí ztráty z horkého začátku sezóny. Lákají i na doprovodný program.
Praha – České ministerstvo zahraničních věcí nemá informace o bezprostředním riziku teroristického útoku v Tunisku. Ponechává proto v platnosti předchozí doporučení, aby byli turisté maximálně obezřetní a aby se vyhýbali místům s vysokou koncentrací lidí, po dnešním zasedání pracovní skupiny zabývající se situací v Tunisku to řekla mluvčí úřadu Michaela Lagronová. Tuzemské cestovní kanceláře se podle svého vyjádření řídí doporučením ministerstva.
/ANKETA DENÍKU/ Někteří už volno měli, jiné dovolené teprve čekají. Lidé z regionu tráví léto nejčastěji u moře nebo u vody. Oblíbené jsou letecké zájezdy nebo doprava autem.
Skupina studentů a učitelů ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České v Odrách se vydala do Londýna a jeho okolí. Kromě poznávání památek však také trénovali angličtinu.
Uherské Hradiště - Bezpečnost v turistických letoviscích arabského světa, otázka imigrantů v Itálii a finanční situace v Řecku. Takovým otázkám svých klientů v těchto dnech čelí cestovní kanceláře na Slovácku. I ony totiž v uplynulých dnech pocítily dopad teroristického útoku v tuniském letovisku Sousse, při kterém v pátek 26. června ozbrojený mladík zastřelil přímo na pláži desítky zahraničních turistů.
Mladá Boleslav - V prvním předkole Evropské ligy Albánci v Norsku prohráli.
Praha – Nejstarší česká cestovní kancelář a podle tržeb trojka na trhu Čedok loni vykázala ztrátu 6,6 milionu korun po zisku 15,3 milionu o rok dřív. Výnosy firmě v loňském roce meziročně opět klesly, o 217 milionů na 2,6 miliardy korun. Napsal to dnes deník E15.