Jičín – Správná výživa, dostatečný pohyb, kvalitní spánek, nekuřáctví a svoboda od jiných závislostí, prevence, péče o duševní zdraví včetně zvládání stresu jsou zásadní faktory podporující naše zdraví.
Praha – Habemus legem, oznámil před několika měsíci ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), když představil dokončený návrh zákona o státním zastupitelství. Po několikaleté snaze jeho úleva vskutku nebyla daleko od zvěstování úspěšné volby nového papeže (Habemus Papam). Pelikánův text ale měl, jak se posléze ukázalo, k radostnému zvolání heuréka ještě daleko.
Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko ujistil, že jeho země bude pokračovat ve sbližování s Evropskou unií i přes nepříznivý výsledek nizozemského referenda, které neschválilo asociační dohodu Ukrajiny s EU. Za skutečný cíl organizátorů hlasování označil útok na jednotu Evropy. Zdůraznil, že referendum bylo výlučně jen konzultativní.
Lille (Francie) - Podává se v pohárech na šampaňské, ochutnává se v nejlepších restauracích a může stát i více než sto eur (2700 Kč). Na severu Francie pivo ztratilo pověst patoků a naopak získalo všechny atributy "vína severu".
Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën dnes představila plány na mezinárodní expanzi. Firma se po více než dvou desetiletích absence hodlá vrátit na trh ve Spojených státech, plánuje rovněž výrobu v Indii a jihovýchodní Asii.
Praha – Kvalita života Čechů z hlediska zdraví i ekonomiky se zlepšuje, ukázala vládní studie udržitelného rozvoje, kterou dnes představili její autoři. Česko ale zaostává v ochraně životního prostředí. Situační zpráva o udržitelném rozvoji 2016 upozorňuje také na to, že pokračuje stárnutí české populace.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Dvoudenní konferencí ISSS přítomné provází moderátor Jan Pokorný, který od roku 1994 působí v Českém rozhlasu Radiožurnál - momentálně čtvrtým rokem jako šéfredaktor stanice Radiožurnál a od března také jako ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu.
Moskva - Ruská státní plynárenská společnost Gazprom v prvním čtvrtletí zvýšila dodávky zemního plynu do Evropské unie a Turecka o 28,6 procenta na 44,4 miliardy krychlových metrů. Oznámila to dnes agentura RIA Novosti. Evropská unie přitom usiluje o snížení závislosti na ruském plynu.
Praha - Česká pošta od května zvýší ceny za poslání obyčejného psaní o tři koruny a o čtyři Kč zdraží doporučené psaní. Známka na dopis do 50 gramů tak vyjde na 16 korun, poslání doporučeného dopisu bude stát 38 Kč. Další změny se dotknou cenného psaní, platby SIPO, mezinárodního poštovného či například dosílky, řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík. Dopis pošta naposledy zdražovala v roce 2013, doporučené psaní loni.
Tbilisi - Britský ministr zahraničí Philip Hammond při dnešní návštěvě Tbilisi označil chování Ruska na mezinárodní scéně za hrozbu, protože Moskva podle něj pohrdá pravidly. "Rusko ignoruje všeobecně akceptované normy chování a porušuje pravidla mezinárodních vztahů. To představuje hrozbu a výzvu pro nás všechny," řekl Hammond novinářům.
Praha - „Z hlediska právního jako by nová pražská tramvajenka s názvem Lítačka ani neexistovala. Samotný proces jejího vydávání cestujícím pražskou MHD stojí na řadě protiprávních kroků. Smlouva uzavíraná s novými držiteli Lítačky je pravděpodobně neplatná." S tímto závažně znějícím sdělením včera přišel majitel Opencard - firma eMoneyServices (EMS), která s Prahou vede vleklé spory nejen o tučné částky peněz.
Benešov – Celkem do dvou cyklů má Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola v Benešově pro každý ročník a obor studia rozvrženy semináře Programu primární prevence, na který škola získala dotaci od Středočeského krajského úřadu a na jehož realizaci se podílelo benešovské Centrum primární prevence Magdaléna.
Praha – Antifosilní zákon, který má připravit ministerstvo životního prostředí (MŽP), by neměl být namířený proti zemnímu plynu. V tiskové zprávě to dnes uvedl Český plynárenský svaz (ČPS). Přípravu zákona uložila MŽP na začátku března vláda. Do budoucna by měl snížit závislost Česka na fosilních palivech, mezi něž kromě plynu patří také ropa nebo uhlí. Podle plynařů je ale takové dělení nesprávné.
Poděbrady - Radnice v Poděbradech na Nymbursku spustí od pátku 1. dubna novou službu pro seniory města. Její název Senior taxi dává tušit, o co půjde. Občané, kteří dosáhli 70 let a starší a držitelé ZTP či ZTP/P bez omezení věku si budou moci objednávat přepravu v rámci města prostřednictvím mobilního telefonu 24 hodin denně.
Zhruba každý pátý pacient u očního lékaře trpí syndromem suchého oka. Při něm je narušena schopnost oka tvořit slzy zvlhčující jeho povrch, což se projevuje hlavně pálením očí. Lékaři dokážou tento problém léčit pomocí speciálních ucpávek slzných kanálků. Pacienti se tak zbaví pálení očí i závislosti na umělých slzách či očních gelech.
Praha – Zhruba každý pátý pacient u očního lékaře trpí syndromem suchého oka. Při něm je narušena schopnost oka tvořit slzy zvlhčující jeho povrch, což se projevuje hlavně pálením očí. Lékaři dokážou tento problém léčit pomocí speciálních ucpávek slzných kanálků. Pacienti se tak zbaví pálení očí i závislosti na umělých slzách či očních gelech.
Výběr monitorů nemusí být v současné době triviální záležitost. Kromě rozdílných velikostí si můžete vybírat ještě podle dalších parametrů v závislosti na plánovaném využití nového monitoru. V portfoliu zavedeného výrobce BenQ by si měl vybrat každý.
Praha - Spoříte si na stáří prostřednictvím tzv. třetího důchodového pilíře? Pokud ano, a využíváte tedy penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření, máme pro vás informace o poskytovaných výhodách. Ty dává stát formou daňového zvýhodnění určitých finančních produktů. Patří mezi ně i spoření na důchod.
Uherské Hradiště - Cyklisté, běžci, důchodci na vycházkách, ale i rodiny s kočárky. Ti všichni se v Uherském Hradišti nejen o víkendech vydávají na hráze u řeky Moravy, které jsou pro tento účel velmi vyhledávané. O víkendu však frekventovanou stezku u sídliště ve Štěpnicích přehradil pokácený strom. Průchod komplikoval až do začátku nového pracovního týdne. V nejbližších dnech má být v aleji pokáceno dalších čtrnáct stromů.
Brno – Pánská "silnička" s berany, opřená o lampu před filozofickou fakultou. Třeba takové kolo si mohou vybrat Brňané v nové aplikaci služby bikesharing Rekola a zkrátit si díky tomu cestu domů či do práce. Do brněnských ulic jich organizace Rekola umístí padesát. To je o polovinu více než loni. Cyklosezonu zahájil spolek po zimní pauze v pondělí.
Zoufalá finanční situace, pocit bezradnosti, závislost na drogách a sledování televizních krimi zpráv. Že jde o kombinaci, z níž nemůže vzejít nic dobrého, potvrzuje případ, kterým se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Ostravě.
Dharamsála – Desítky tisíc Tibeťanů žijících v exilu po celém světě dnes volí svého politického vůdce. Jde o druhé takové volby poté, co se tibetský duchovní vůdce dalajlama rozhodl vzdát politických funkcí. O znovuzvolení usiluje dosavadní tibetský premiér v exilu Lozang Sanggjä, jeho soupeřem je předseda tibetského parlamentu v exilu Päma Cchering, napsala agentura AP.
Kroměříž – Oblíbená zpěvačka Lenka Filipová vystoupí už tuto neděli 20. března od 19 hodin v divadelním sále kroměřížského Domu kultury. Přijede totiž představit svůj projekt Concertino, který navazuje na vydání klasického kytarového alba Concertino III. Projekt je věnován řadě úprav věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, zazní ale i úpravy lidových písní, šansonu, ukázky keltských skladeb a samozřejmě i největší hity zpěvačky.
Trutnov - Kontaktní centrum RIAPS Trutnov je nízkoprahové zdravotní a sociální zařízení, které poskytuje služby uživatelům návykových látek a jejich blízkým osobám.
Prostějov – Srážedla fosforu, která pomáhají zlepšovat kvalitu vody v plumlovské přehradě, se i letos dočkají finančních příspěvků na svůj provoz. Prostějovští radní je podpoří padesáti tisíci korun.
Jičín – Správná výživa, dostatečný pohyb, kvalitní spánek, nekuřáctví a svoboda od jiných závislostí, prevence, péče o duševní zdraví včetně zvládání stresu jsou zásadní faktory podporující naše zdraví.
Žďár nad Sázavou - Jaroslav byl přesvědčen, že se ničím nevyčleňuje z kolektivu kolegů a známých. Večer si dal pivo u televize, obden chodil za kamarády do hospody. Vše se změnilo, když mu manželka oznámila, že pokud do tří měsíců nepřestane pít, tak od něj odejde…
Pardubice – Jít proti předsudkům, být žena, procestovat celý svět, napsat své jméno a nenechat se u toho chytit. O tom všem pojednává autobiografický film o životní cestě Sany a dalších writerkách žijících dvojí život a riskujících vše pro svoji kontroverzní vášeň – graffiti.
Jako provozovatel Centrálního zásobování teplem (CZT) v Jeseníku chceme reagovat na vzniklou situaci a na jednostranné komentáře týkající se odpojování se od centrálního systému tepla. Rádi bychom vnesli do problematiky také svůj názor a argumenty k zamyšlení, byť budou vnímány jako od zaujatého subjektu.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.
Hollywood/Praha - Sedmdesáté narozeniny oslaví v sobotu 12. března slavná americká herečka a zpěvačka Liza Minnelliová. Dcera filmové legendy Judy Garlandové, známé například z dětského snímku Čaroděj ze země Oz, získala slavného Oscara i řadu dalších prestižních uměleckých cen. Také se čtyřikrát rozvedla, prošla si četnými skandály, závislostmi na alkoholu a drogách i závažnými nemocemi.
Rané jarní cibuloviny a rané trvalky se po oteplení snaží rychle prorůst za světlem a vytvářejí pod ochranou slabé žluté výhonky s nedostatkem chlorofylu.
Praha - „Lítačka není nic jiného než plagiát Opencard natřený na zeleno. Nejen, že je napojena na původní elektronickou tramvajenku Opencard, ale i na ostatní součásti systému. Jediné, co se změnilo je to, že je vedle červeného plastu v oběhu ještě plast zelený." Na tomto stanovisku trvá držitel licencí k Opencard firma eMoneyServices (EMS).
Ústí nad Labem - Ústecká premiéra prvního mezinárodního dokumentárního filmu o ženách, které spojuje vášeň pro tvorbu graffiti, se konala v úterý v kině Hraničář.
Praha - Sněmovna dnes dopoledne neplánovaně držela minutu ticha za oběti protičínského povstání za obnovení nezávislost Tibetu před 57 lety. Požádal o to ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Učinil tak poté, co poslanci TOP 09 už ráno vyvěsili na Sněmovně tibetskou vlajku a navíc tchajwanskou vlajku.