Region - Ačkoli zima přijde podle kalendáře až za dva měsíce, chladné počasí už přimělo řadu lidí zatopit. Předtím, než naplno vypukne topná sezona, by každý měl využít služeb kominíka. Podle nařízení je totiž třeba komíny a kouřovody nechat zkontrolovat alespoň jednou za rok.
Litoměřice - Jednou vyhráli, jednou podle očekávání podlehli. Stolní tenisté TTC Litoměřice si připsali po víkendu do tabulky II. ligy první body. Diváky bavilo především utkání s KT Praha, týmem, ve kterém nastupují bývalé hvězdy Orlowski, Panský, Javůrek či Kolář.
Kutná Hora - Na návštěvu v rámci svých třídenních cest po Středočeském kraji zavítá prezident České republiky Miloš Zeman ve středu 16. října odpoledne také do Kutné Hory. Co by u této příležitosti obyvatelé z Kutnohorska prezidentovi vzkázali?
Kutná Hora - Na návštěvu v rámci svých cest zavítá prezident České republiky Miloš Zeman ve středu 16. října také do Kutné Hory. Co by u této příležitosti obyvatelé z Kutnohorska prezidentovi vzkázali?
Rapotice - Případ takzvané rapotické tragédie, při níž v ledu 2011 zemřela patnáctiletá Darina Toczková z Rapotic na Třebíčsku, je po úterku definitivně uzavřen. Za smrt dívky je podle brněnského krajského soudu zodpovědná Ivana Lišková z jihomoravských Vysokých Popovic.
Znojmo – Plánované setkání obyvatel Znojma, které svolávají představitelé spolkového života začíná již ve středu v pět hodin odpoledne v kině Svět. Starosta se ale zřejmě nezúčastní.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Jen dvaačtyřicet minut pobyl na trávníku ve Vlašimi, pak šel z placu. Ne kvůli špatnému výkonu, ale zásluhou červené karty. Po faulu na Kryštůfka se hradecký útočník Marek Kulič pakoval ze hřiště.
Chomutov - Úspěšná plavkyně je na kandidátce hnutí Hlavu vzhůru, ale do sněmovny se nechystá. „Omlouvám se, ale politický rozhovor ne. Vážně ne!" Plavkyně Simona Baumrtová, která mnoho lidí překvapila svým jménem na kandidátce do poslanecké sněmovny, se o politice prostě bavit nechce. Paradox? Vlastně ani ne…
Bratislava – Slovensko zakázalo vývoz několika desítek tisíc balení nedostatkových léků. Opatření se dotklo firem, které chtěly medikamenty prodat zejména do Česka. Informoval o tom slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv, jenž obchodování s léky začal regulovat letos na jaře.
České Budějovice - Zasahovali u rozsáhlého požáru bytovky a s nasazením vlastního života a zdraví zachránili před uhořením šest starších lidí. Nyní se za to konečně dočkali ocenění od ministra vnitra Martina Peciny a policejního prezidenta Martina Červíčka.
Břeclavsko – Jediné víno, které se od letošního podzimu může prodávat v českých lékárnách, je z Břeclavska. Stojí za ním společnost ResVinia. Její červené víno, které je směsí několika odrůd, je vyrobené z hroznů z katastru Velkých Bílovic a Moravského Žižkova.
Vysočina - Po šesti letech od prvního měření si krajský úřad nechal preventivně prověřit hodnoty radonu a záření gama v nových kancelářských prostorách. Ty se nachází v původně vojenské vývařovně Žižkových kasáren v Jihlavě.
Region - Přestože v Čechách v současnosti žehrají na vlnu otrav houbařů, jaká už zde dlouho nebyla, na Opavsku vládne klid. Ale pozor, sezona vrcholí a málokdo ví, že vinou počasí se už stávají jedovatými i některé jindy jedlé houby.
Praha - Snižování cen povinného ručení, které bylo pro tuzemský trh typické v minulých letech, je minulostí. Většina pojišťoven přistoupila k menším cenovým úpravám směrem nahoru sice už letos, ale hlavní vlnu zdražování lze očekávat v příštím roce. Podle vyjádření pojišťoven může povinné ručení podražit přibližně o deset až 20 procent.
Brno /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Ještě za sebou nemá ani maturitu a už se zabývá výzkumem rakoviny. Michaela Krákorová, která studuje v posledním ročníku Gymnázia Brno-Řečkovice, se ale už dnes vyrovná leckterému vysokoškolákovi. Za svůj výzkum nádorových mutací v pondělí dostala cenu Česká hlavička v kategorii život a zdraví člověka.
Praha - Legislativní změny, které budou účinné od ledna 2014, přinesou vyšší odškodnění za zdravotní újmu, ale vyžádají si také více peněz na prevenci a likvidaci dopravních nehod. Pojišťovny se v souvislosti se změnami musí připravit na zvýšené náklady, a protože nemíní snižovat míru svého zisku, plánují zvýšení pojistného.
Frenštát pod Radhoštěm – Těžkým zraněním doplatil na nepozornost nezkušeného řidiče čtyřicetiletý motocyklista. Ten jel v neděli 13. října před polednem ve směru od Kopřivnice do Frenštátu pod Radhoštěm.
Orlickoústecko – Elektrospotřebiče nám usnadňují život. Jsme jimi obklopeni. Ale když doslouží, mnozí zapomenou, že je lze vytřídit a recyklovat, jiní k tomu třeba mají ztížené podmínky a skladují je doma. S jejich sběrem proto už třetím rokem nejen v Pardubickém kraji pomáhají dobrovolní hasiči v rámci projektu Recyklujte s hasiči kolektivních systémů Elektrowin a Asekol.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Čtrnáct tisíc korun se nashromáždilo v kasičce, která doprovázela charitativní koncert v restauraci Sportovka v Mladé Boleslavi. Muzikanti z regionu se sešli, zahráli, návštěvníci věnovali peníze, které půjdou do dětského domova.
České Budějovice – V sobotu plavala prsa, s trochou nadsázky, celá republika. U příležitosti evropského dne „Breast Health Day", dne zdraví prsou, se již potřetí plavalo i v Českých Budějovicích. Akci, která si klade za cíl upozornit na problémy s rakovinou prsu a klade důraz na prevenci, organizuje ve městě sdružení onkologických pacientů Arcus.
Jablonec n. N. - Vědecké průzkumy uvádějí, že populace bude rapidně stárnout. Je třeba proto myslet na dobu, kdy výrazně přibude seniorů. Rehabilitační zařízení praskají ve švech, domy seniorů a jiné formy péče o osoby starší 65 let nedostačují. Nejen v Jablonci. Budova bývalých městských lázní se úplně nabízí. Léta už chátrá.
Krajková - Westernové závody na Windy Hill Ranči v Krajkové na Sokolovsku svoji tradici teprve začínají. Přesto se pro přátelskou atmosféru a příjemné prostředí už těší velké oblibě. Navzdory chladnému počasí se jezdců sešel slušný počet. Pochvalovali si zábavné disciplíny i výborné občerstvení.
Vysočina - Po šesti letech od prvního měření si krajský úřad nechal preventivně prověřit hodnoty radonu a záření gama v nových kancelářských prostorách.
Moskva – Průmyslová havárie s únikem nebezpečné kyseliny dusičné dnes postihla provozy ruského podniku Avisma, který je největším světovým výrobcem titanu. V padesátitisícovém uralském městě Verchňaja Salda, kde podnik sídlí, zavládla podle místního tisku panika, personál závodu byl částečně evakuován. Zdraví ani životy lidí údajně nebyly ohroženy.
Praha – Po mladíkovi sedícím za volantem bavoráku, který se nerozpakoval napadnout a vážně zranit jiného řidiče ve věku svého dědečka, pátrají kriminalisté III. pražského obvodu. Hledají ho už od konce srpna, avšak prozatím bez úspěchu. Věří ale, že pomoci by mohl identikit – kreslený portrét sestavěný ztlučeným seniorem. Muže na obrázku přece musí někdo poznat!
Praha – Po mladíkovi sedícím za volantem bavoráku, který se nerozpakoval napadnout a vážně zranit jiného řidiče ve věku svého dědečka, pátrají kriminalisté III. pražského obvodu. Hledají ho už od konce srpna, avšak prozatím bez úspěchu. Věří ale, že pomoci by mohl identikit – kreslený portrét sestavěný ztlučeným seniorem. Muže na obrázku přece musí někdo poznat!
La Valletta - Útočník Tomáš Pekhart po lehčím otřesu mozku dnes již trénoval s fotbalovou reprezentací na úterní kvalifikační utkání s Bulharskem, stále však jen lehce a s úlevami. Sám si není jistý, zda bude připraven nastoupit. Při páteční ráně do hlavy totiž na chvíli dokonce ztratil vědomí.
Benešov – Rodinné, nejméně však dvoučlenné týmy se sešly v neděli 13. října v konopišťském zámeckém parku na startu druhého ročníku akce nazvané Move Week, česky Týden pohybu. Na jeho konci, tedy včera, alespoň na jeden den, se tak připojily k tisícům dalších lidí po celé Evropě.
Brno – Maya nebo Klea? Napínavé hlasování o jméně malé lamy alpaky ukončili organizátoři až těsně před samotnými křtinami. Těsný souboj vyhrálo jméno Maya. Hodně štěstí do života jí v sobotu odpoledne přišlo do brněnského Lamacentra popřát téměř stovka návštěvníků.
Tachov – Na Tachovsko přišla z Tatiny na Plzeňsku. Se svou rodinou se na dlouhá léta usadila v Milíkově a ke stáru už pobývá v domově pro seniory v tachovské Bělojarské ulici. O kom je řeč? O devadesátileté Růženě Hanzlíkové. Ta totiž v neděli oslavila devadesáté narozeniny.
Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili ke svým sportovním aktivitám.
Polička, Velký Meder - Svaz důchodců v Poličce a okolí připravil pro své členy zajímavou akci v péči o zdraví. Podle ročního plánu uspořádal ozdravný pětidenní pobyt v termálních pramenech ve Velkém Mederu na Slovensku.
Zlín – Každým rokem evidují lékaři sedm tisíc nových pacientek s diagnozou rakoviny prsu. Nemoc se dá vyléčit. Musí se však na ni přijít brzy. Nejefektivnější metodou, jak se mohou ženy před nepozorovaným rozvojem choroby chránit, je samovyšetření. Jak se správně vyšetřit se mohly ženy a dívky naučit v sobotu ve zlínském bazénu. Během Týdne zdraví tu proběhla osvětově preventivní akce s názvem „Plaveme prsa pro zdravá prsa". Možnosti zdarma si zaplavat pro zdraví, využily desítky žen a dívek.
Brno – Maya nebo Klea? Napínavé hlasování o jméně malé lamy alpaky ukončili organizátoři až těsně před samotnými křtinami. Těsný souboj vyhrálo jméno Maya. Hodně štěstí do života jí v sobotu odpoledne přišlo do brněnského Lamacentra popřát téměř stovka návštěvníků.
Klatovsko - Jízda okolo lesa či mezi poli může v těchto týdnech pro řidiče skončit pořádným šokem, rozbitým autem a v nejhorším případě i újmou na zdraví. Právě v říjnu a listopadu totiž hrozí největší riziko srážky se zvěří. Těchto případů navíc v poslední době přibývá, což potvrzují statistiky policie i pojišťoven.
Havlíčkův Brod - Ukázku výcviku vodících psů pro nevidomé nabídl v pořadí již třetí ročník Veletrhu sociálních služeb v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.