Do nového roku nejen hodně zdraví a spokojenosti
Domažlice - Zakrátko odbijí hodiny půlnoc a rok 2012 bude minulostí.
Domažlice - Zakrátko odbijí hodiny půlnoc a rok 2012 bude minulostí.
Vídeň – Výběr silvestrovských a novoročních tradic a zvyků v různých zemích podle agentury DPA:
Havířov - Zajímavé atrakce na venkovních hřištích nemají v Havířově jen děti, ale i starší lidé. Pro udržení kondice mohou využívat posilovací stroje uzpůsobené jejich věku.
Bratislava před 20 lety – Příchod roku 1993 byl na spadnutí. Gabo Zelenay, slavný bijec partyzánů, na tribuně zvolal: „ Päť minút nás delí od nejkrajšieho okamžiku v dejinách slovenského národa!"
Plzeň – S koncem roku Deník oslovil šest osobností a požádal je o novoroční přání. Ovšem ne přímo čtenářům, ale vyzval je, aby formulovali přání pro svůj obor, instituci či klub, s nímž jsou spjati.
Východní Čechy – Silvestrovská noc je – pro některé bohužel – festivalem pyrotechniky.
Východní Čechy – Silvestrovská noc je – pro některé bohužel – festivalem pyrotechniky. Bohužel platí zejména pro záchranáře a postižené neopatrné jedince.
Nymbursko, ČR - V období přechodu roku požáry vznikají častěji než v období vánoc.
Plzeň - Zbavit se vánočních kilogramů, pročistit si hlavu nebo zkrátka po náročných několika dnech znovu nastartovat metabolismus.
Karlovarsko – Oslavy nového roku jsou tradičně doprovázeny barevnými ohňostroji.
Zadní Telnice - Do střediska Zadní Telnice našla o víkendu cestu spousta lyžařů. V provozu byly kromě Slalomáku všechny vleky a sjezdovky byly ve velmi dobrém stavu po celý den. Upravená byla i běžecká stopa až na Komáří vížku a okruhy na Adolfově.
Rakovník - Petardy, bengálské ohně, rachejtle a spousta zábavní pyrotechniky nyní z obchodů doslova mizí. Aby také ne. Blížící se konec roku a začátek dalšího je již tradičně spojován s velkými oslavami. Jenže zábavná pyrotechnika nepřináší jen příjemný pohled na světelné a zvukové efekty na obloze, ale také řadu nebezpečí. Mezi ně patří jednoznačně vážná i smrtelná zranění, ale také nebezpečí požárů.
Tábor – Jestli ještě nevíte, jak strávit Silvestra, přinášíme vám několik tipů. Dnešní den není totiž jen ve znamení bujarého veselí, ale můžete také udělat něco pro své zdraví.
ODBORNÍK PRO DENÍK: VLADIMÍR OPATRNÝ, DAŇOVÝ PORADCE, PŘEDSEDA KHK A ZASTUPITEL LK
Příbram /NOVÝ ROK VE SVĚTĚ/ - K novoročním oslavám zaslala do Příbramského deníku svůj příspěvek Dagmar Čerňanská z Bukové u Příbramě.
Pečky/Pátek – Adventní čas a období vánočních svátků bývá pro mnohé z nás příležitostí, jak nezapomenout na své blízké a obdarovat je nějakou drobností. Na zvířátka v Záchranné stanici pro zraněné živočichy v Pátku u Poděbrad také každoročně nezapomenou žáci Základní školy Pečky ve Švermově ulici.
Ústí n. O. – V Orlickoústecké nemocnici se před svátky uskutečnilo první společné setkání „Cukříků", malých pacientů–diabetiků, jejich rodičů, kamarádů a přátel z našeho regionu.
Mladá Boleslav - V pondělí se můžete zdravým pohybem rozločit se starým a přivítat nový rok.
Klatovy – Poslední dny letošního roku opět patřily florbalovým nadšencům, neboť pro ně připravil Dům dětí a mládeže v Klatovech tradiční vánoční florbalový turnaj.
Teplicko - Kupujte výhradně zábavní pyrotechniku uvedenou legálně do oběhu. Tedy opatřenou návodem výrobce v českém jazyce, který informuje jak tyto výrobky správně skladovat (např. ne blízko hořlavin) a používat. Co je nejdůležitější, tento návod by měl pak každý při odpalování pyrotechniky ve vlastním zájmu striktně dodržovat. Takové jsou každoroční obecné rady na Silvestra.
Hradec Králové - Stadion dokázal nastřílet patnáct branek ve dvou utkáních.
Východní Čechy - K oslavám posledního dne roku neodmyslitelně patří petardy a rachejtle. Jenže nevinná zábava se může vymstít. Proto by všichni, kdo zacházejí s pyrotechnikou, měli být opatrní.
Východní Čechy - K oslavám posledního dne roku neodmyslitelně patří petardy a rachejtle. Jenže nevinná zábava se může vymstít. Proto by všichni, kdo zacházejí s pyrotechnikou, měli být opatrní.
Východní Čechy – Silvestrovská noc je – pro některé bohužel – festivalem pyrotechniky.
Pardubicko – Silvestrovská noc je – pro některé bohužel – festivalem pyrotechniky.
Okres Louny - Posílání přáníček k novému roku má tradici čtyři sta let. V posledních letech ovšem přání už nechodí poštou na papírových lístcích, ale lidé si je posílají formou e-mailů po internetu.
Havířov - Zajímavé atrakce na venkovních hřištích nemají v Havířově jen děti, ale i starší lidé. Pro udržení kondice mohou využívat posilovací stroje uzpůsobené jejich věku.
Východní Čechy – Silvestrovská noc je – pro některé bohužel – festivalem pyrotechniky.
Orlickoústecko - Víkendových porotců jsme se tentokrát zeptali: Co osobně očekáváte od roku 2013?
Hradec Králové - K oslavám posledního dne roku neodmyslitelně patří petardy a rachejtle. Jenže nevinná zábava se může vymstít. Proto by všichni, kdo zacházejí s pyrotechnikou, měli být opatrní.
Ústí nad Labem - Petardy, rachejtle, ohnivé fontány a pořádání různých ohňostrojů patří každoročně k silvestrovským oslavám a vítání nového roku.
Hradec Králové - K oslavám posledního dne roku neodmyslitelně patří petardy a rachejtle. Jenže nevinná zábava se může vymstít. Proto by všichni, kdo zacházejí s pyrotechnikou, měli být opatrní.
Ústí nad Labem - Petardy, rachejtle, ohnivé fontány a pořádání různých ohňostrojů patří každoročně k silvestrovským oslavám a vítání nového roku.
Hradec Králové - K oslavám posledního dne roku neodmyslitelně patří petardy a rachejtle. Jenže nevinná zábava se může vymstít. Proto by všichni, kdo zacházejí s pyrotechnikou, měli být opatrní.
K oslavám posledního dne roku neodmyslitelně patří petardy a rachejtle. Jenže nevinná zábava se může vymstít. Proto by všichni, kdo zacházejí s pyrotechnikou, měli být opatrní.
Barcelona – Trenér fotbalistů Barcelony Tito Vilanova by se měl do tří týdnů vrátit k práci s týmem. Čtyřiačtyřicetiletý kouč se zotavuje po operaci rakovinového nádoru na příušní žláze, prezident katalánského velkoklubu Sandro Rosell nicméně v pátek na semináři v Dubaji prohlásil, že už za 15 až 20 dnů se Vilanova připojí k mužstvu.
Litoměřicko - Konec roku se přiblížil. V ulicích měst se objevily stánky s pyrotechnikou. Jak ale poznat, který výrobek je kvalitní?
Zlín – Svou premiérovou sezonu v supermotu proměnil zlínský závodník Jindřich Hrabica v titul. A to ještě kvůli zranění neabsolvoval celou sezonu. I přes poslední úspěch je ale rozhodnut vrátit se zpět k motokrosu, kde během více než dvacetileté kariéry dosáhl největších úspěchů.
Praha – Pražští policisté v pátek ráno zadrželi sedmapadesátiletého muže, který v průchozí hale metra Nádraží Holešovice střílel z plynové pistole. Dva muže zasáhl z bezprostřední blízkosti do obličeje.
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Prostějovský deník narozeným dětem v roce 2012, rodičům gratulujeme.
Rychnovsko - Mají novoroční předsevzetí smysl? A dáváte si nějaká?
Opava - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme tři holčičky a tři chlapečky.
Krnov - Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.
Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v 51. a 52. týdnu roku 2012 v hořovické porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a šest chlapečků.
Hranice – Pohodová, prakticky už silvestrovská atmosféra ovládla v pátek dopoledne Domov seniorů v Hranicích. Místní pracovníci tam pro klienty uspořádali akci s názvem Předsilvestrovská kavárna, která se těšila velkému zájmu obyvatel domova.
Olomouc – S těžkým zraněním skončila v nemocnici chodkyně, kterou ve čtvrtek odpoledne srazil řidič BMW.
Znojmo - Srovnání s dneškem a minulostí a pohled na ženskou kulturistiku nabízí v dalším díle trenér fitness první třídy Luboš Bednář.
Moravský Krumlov /ROZHOVOR/ - Běžkyně Kateřina Doubková z Moravského Krumlova tráví každý víkend na běžeckých závodech. Tvrdí, že v následujícím roce bude běhat už poslední sezonu.
Tanvald - Tradiční série bilancujících rozhovorů Jabloneckého deníku se starosty čtyř největších měst Jablonecka pokračuje druhým dílem. Tentokrát odpovídal Petr Polák, starosta města Tanvald.
Náchod - Karel Kašpárek, který je nejstarším žijícím mužem v České republice, v Náchodě tři dny před Štědrým dnem oslavil 107. narozeniny. Oslavenec, který je i přes svůj vysoký věk stále soběstačný, dostal od radnice květiny a dárkový balíček. Prozradil to náchodský místostarosta Tomáš Šubert, který oslavence navštívil.