Bruntál /FOTOGALERIE/ – Helena Pluskalová se dožila v bruntálském Domově pohoda více než požehnaného věku, sta let. Oslavovala 21. března spolu s rodinou, přáteli, ale i zástupci kraje, města a poslancem parlamentu. Stoletá žena je stále plná radosti a optimismu.
Kounov /FOTOGALERIE/ - Několik přestárlých topolů kanadských, které rostly v korytě Kounovského potoka přímo v obci mezi domy a zahradami už nebude ohrožovat zdraví ani majetek občanů.
Krnov /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.
Olomouc – Třicet osm použitých injekčních stříkaček posbírali na různých místech Olomouce strážníci městské policie od začátku roku. Injekce se o uplynulém víkendu našly například hned u dětského hřiště v Čechových Sadech.
Opava /ANKETA/ - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme čtyři holčičky a šest chlapečků.
Prostějov /FOTOGALERIE/ – V pátek vyjeli deratizátoři po Prostějově s pytlíky červených granulí, aby zbavili město nebezpečných hlodavců. Celkem zlínská firma letos položí do kanálů více než čtyři sta kilogramů těchto nástrah.
Strakonice – Sládková strakonického pivovaru Dagmar Vlková pozvala do dalšího pokračování Štafety jednatele společnosti Městské hospodářství Vodňany s.r.o. Stanislava Valentu.
Hradec Králové/Praha – Exprezident Václav Havel pokračuje v domácí rekonvalescenci po nedávném zánětu dýchacích cest. Jeho lékař mu doporučil omezit program, a tak v pondělí nepřevezme v Hradci Králové medaili tamní univerzity.
Liberecko – Požáry trávy od příchodu jara se počítají na desítky. Je za nimi nedbalost lidí, kteří ohniště špatně zabezpečí nebo od něj odejdou dřív, než je oheň důkladně uhašen.
Minule jsme si vysvětlili, co je domácí násilí, jak ho rozeznat od běžných partnerských a manželských hádek a na co si dát pozor v počátcích vztahu. Dnes si povíme, co má dělat ohrožená žena, když se rozhodne od násilného partnera odejít, a jak jí v tom pomoci.
Žijeme ve velmi hektické době, kdy se v chování některých z nás jakoby vytratila úcta a tolerance jednoho k druhému. Mnozí se honí za penězi, bohatstvím a úspěchem, ale to, co kdysi platilo, Miluj bližního svého jako sebe samého, asi již neplatí.
Březolupy – Osud jednoho ze tří letitých jehličnanů v Březolupech, o jejichž skácení usilovali tamní představitelé obce, se uzavřel. Smrk, který stál před tamním bytovým domem skončil pod náporem pil (snímek dole).
Krásné Březno /ZAUJALO NÁS/ – Kuriózní případ řešila ústecká městská policie. Ve dvě hodiny v noci obdrželo operační středisko telefonem stížnost, že kdosi tropí silný hluk při přehrabování se v kontejneru na papír.
Nový Jičín – Novojičínský policejní inspektor a český horolezec Marek Novotný je od včerejšího rána na své zatím nejtěžší životní misi. Během ní chce totiž zdolat nejvyšší, a pro mnohé posvátnou, horu Mount Everest. Marka jsme odchytli těsně před odletem, takže se s vámi můžeme podělit o nejčerstvější pocity před extrémním výstupem severovýchodní stěnou, která je považována za nejtěžší možnou.
Dobříš - Leží vám doma starý a nepoužitelný telefon? Nevíte, jak s ním naložit? Odneste ho do městské knihovny v Dobříši, do místní kavárny Velbloud nebo ke vchodu do budovy dobříšského gymnázia.
Praha, Michalovce – Slovenský dvojboj mají za sebou házenkářky pražské Slavie. Po zápasech v Partizánskem (Slavie vyhrála 31:22) a Michalovcích (porážka 29:26) je i přes jednu prohru jasné, že se mohou radovat z obhajoby interligového titulu. Zůstávají tak jediným českým celkem, který tuto trofej získal. Lví podíl na tom má reprezentační gólmanka Lucie Satrapová.
Holubice /ROZHOVOR/ - Splnili cíl, který si dali před sezonou, ale přesto se nad konečným pátým místem tváří rozpačitě. Zejména začátek druhé ligy totiž pro volejbalisty Holubic sliboval víc.
Ostrava – Kvůli údajnému dvousetkorunovému dluhu málem přišel o život jednapadesátiletý bezdomovec z Ostravy. S vidlemi a nožem na něj v Ostravě zaútočili dva známí (44, 46 let).
Ostrava – Kvůli údajnému dvousetkorunovému dluhu málem přišel o život jednapadesátiletý bezdomovec z Ostravy. S vidlemi a nožem na něj v Ostravě zaútočili dva známí (44, 46 let).
Nymburk - Ve Sportovním centru se sešli sportovci, trenéři, funkcionáři i rodiče, aby společně oslavili a ohodnotili nejlepší sportovní výkony za rok 2010.
Kladno – Již pouze jediné kolo zbývá do konce základní části hokejbalové I. ligy a před ním je jisté, že do play off půjde z nejlepší pozice jindřichohradecký Olymp. Velmi blízko k postupu do čtvrtfinále má i nováček ze Suchdola, který je na 7. místě a k jistotě potřebuje získat ještě bod.
Dambořice – Neznámý vandal způsobil přerušení přívodu elektrické energie do budovy ZŠ Dambořice. Otevřel přívodní skříň a vytrhal kabely. Vše navíc v tomto stavu ponechal.
Rokycansko – Rokycanští policisté museli řešit bizarní případ. Mezi dvojicí žijící ve společné domácnost v Dobřívě vypukla rozepře o vanu. Ta vyvrcholila telefonátem na tísňovou linku sto padesát osm.
Kladno /ROZHOVOR/ - Zdenka Haismanová se narodila 25. dubna 1960 v Kladně. Vystudovala Filozofickou fakultu Karlovy univerzity v oblasti duševního zdraví. Poté absolvovala mnoho kurzů zdravé výživy nejen v České republice, ale i v zahraničí.
Jičínsko -V pondělí 28. března měli policisté napilno. Během dne přijali několik desítek oznámení, prošetřovali přestupky a přečiny a v neposlední řadě je zaměstnaly rodinné a sousedské neshody.
Teplice /HLASUJTE/ – JUDr. Ing. Jaroslav Musial se stal čestným občanem Teplic. A to na základě rozhodnutí zastupitelů města, kteří pro něj na pátečním zasedání zvedli ruku.
Plzeň – Ve rvačku se změnila prezentace produktů jedné liberecké firmy. Zranění, která si vyžádala lékařské ošetření, způsobil prodejce 63 letému invalidnímu muži v Plzni koncem ledna.
Ostrava − Novelu zákona o ochraně ovzduší, kterou s koaličními kolegy předložil místopředseda TOP 09 a poslanec za Moravskoslezský kraj Pavol Lukša, schválila v minulých dnech Poslanecká sněmovna.