Brno /SERIÁL/ – Brněnský deník Rovnost přináší exkluzivní seriál z desetidenního herního soustředění brněnských fotbalistů v Turecku. Každý den si na našich webových stránkách můžete přečíst postřehy z letoviska Alanya, která zasílá masér 1. FC Brno Radek Nekula. V tištěné podobě je najdete vždy další den v Deníku Rovnost.
Hranice – Lidem už došla trpělivost se stavem neudržovaných chodníků, které už v mnoha případech zavinily úrazy chodců. Na městském úřadě v Hranicích se sešlo pět stížností od obyvatel, kteří se kvůli tomu domáhají náhrady škody.
Poté, co redaktor Deníku vyzkoušel v reportáži výplach střev, strhl se velký zájem čtenářů o tuto metodu. Deník se tedy zeptal Jiřího Stehlíka, primáře gastroenterologického oddělení ústecké nemocnice, kdy se metoda používá a jaký vliv má na naše zdraví?
Pardubice - Kolem půl páté odpoledne volal ve středu na linku 158 muž, který uvedl, že byl v obchodním komplexu na Masarykově náměstí napaden neznámým mužem.
Hranice – Plíseň a rez nejen kolem oken zlobí už delší dobu některé nájemníky podkrovních bytů na sídlišti Struhlovsko v Hranicích. V tomto týdnu se kvůli dané problematice opět sešli se správcem, jímž je městská společnost Ekoltes.
Deštné v Orlických horách – Stovky běžkařů, ale i diváků zaplní o víkendu horské středisko, kde se běží Orlický maraton. Organizace závodu si vyžádá výrazné omezení dopravy motorových vozidel a také pohybu osob v okolí běžeckých tratí.
Ostrava - Který průmyslový podnik zamořil Ostravu nejvíce? Jaké nebezpečné látky se v zemi skrývají? A jsou na mapě Ostravy bílá místa, kde o starých ekologických zátěžích ani nevíme? To se teď má podrobně mapovat.
Ostrava- Čtyřletý chlapec spadl ve čtvrtek odpoledne do přibližně třímetrového kanálu v Bezručově sadu v Moravské Ostravě. Vyděšení rodiče okamžitě přivolali záchranku a hasiče, kteří chlapce vytáhli ven. „Dostali jsme ho ven, spolupracoval s námi. Šlo to celkem v pohodě,“ řekl krátce po chlapcově vyproštění jeden z hasičů, kteří pak dítě předali do péče zdravotníků.
Ostrava - Čtyřletý chlapec spadl ve čtvrtek odpoledne do přibližně třímetrového kanálu v Bezručově sadu v Moravské Ostravě. Místo poklopu hlubokou díru zakrývala pouze dopravní značka „Zákaz vjezdu“
Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Poté, co redaktor Deníku vyzkoušel v reportáži výplach střev, strhl se velký zájem čtenářů o tuto metodu. Deník se tedy zeptal Jiřího Stehlíka, primáře gastroenterologického oddělení ústecké nemocnice, co on na to?
Ostrava- Ostravští strážníci měli co do činění s opilou matkou, která čtyři hodiny seděla v restauraci, zatímco její malé děti včetně měsíčního kojence na ni čekaly venku v mrazu.
Chrudim – Lidé na Chrudimsku se odmítají navzdory rekordní téměř jedenáctiprocentní nezaměstnanosti vzdát a jen trpně přihlížet ekonomické krizi. Řada z nich začala stále více využívat možností, které nabízejí rekvalifikační kurzy úřadu práce, někteří se po ztrátě zaměstnání dokonce vrhli na samostatné podnikání.
Ostrava – S opilou matkou, která čtyři hodiny seděla v restauraci, zatímco její malé děti na ni čekaly venku, měli co do činění ostravští strážníci. Žena seděla v restauraci čtyři hodiny, během kterých vypila osm velkých piv.
Praha - Městský soud v Praze projednával podruhé případ z loňského dubna. Obžalovaný měl tehdy ve svém bytě v Praze 10 napadnout kamaráda, zkopat ho a zbít nunčaky. Muž na následky mnohočetných poranění zemřel.
Brno – Jedenáctiměsíční holčička podlehla koncem ledna v Brně meningokovému onemocnění. Původcem byl meningokok skupiny C. Tomuto typu onemocnění lze přitom účinně předcházet očkováním.
Česká Lípa /SERIÁL CO VY NA TO DOKTORE?/ - Se začátkem roku se spousta lidí rozhodla, že shodí nějaké to kilo navíc. Jestli se jim to podaří anebo ne, hodně záleží na volbě metody. Co dělat a co nedělat, abyste své šance podpořili?
Dubnice, Příšovice – Naučit děti zásadám správného stravování chce obecně prospěšná společnost Venkovský prostor prostřednictvím projektu Zrcadlo výživy.
Dubnice – Naučit děti zásadám správného stravování chce obecně prospěšná společnost Venkovský prostor prostřednictvím projektu Zrcadlo výživy. Do mlékárny v Příšovicích se ve středu vypravily děti ze základní školy v Dubnici.
Cyklisté v Jičíně se dostali do zajímavé pozice. Nemohou prakticky použít cyklostezky, protože nejsou řádně upravené k jízdě. Pokud vjedou na silnici na Valdice, hrozí jim pokuta.
Praha – Celkem 223 žádostí o dotace podaly letos nestátní neziskové organizace (NNO) na ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Z toho 74 žádostí postoupilo do dalšího kola posuzování.
Mikulovice - Využijte výborných sněhových podmínek. Personál Restaurace Blatenský dvůr pořádá každou sobotu a neděli, pokud sněhové podmínky dovolí, SKI KRITERIUM BLATENSKÝ DVŮR na běžkách.
Ostrava - Vážná dopravní nehoda se stala v úterý odpoledne na ulici Muglinovské v Ostravě-Muglinově. Devětatřicetiletá žena z Karvinska sedící za volantem vozidla Kia Picanto na vyznačeném přechodu srazila jednadvacetiletou chodkyni držící v náruči svého nezletilého syna.
Zlín – Hasičům, zdravotníkům, policistům, ale i obyčejným obyvatelům Zlínského kraje, kteří v uplynulém roce významně pomohli svým spoluobčanům v krizové situaci, je určena cena Salvator 2009.
Orlová – Nejstarší obyvatelka Orlové Hermína Moldrzyková v minulých dnech oslavila závidění hodný věk. Stále čilá dáma totiž prožila již stotřetí narozeniny.
Uherské Hradiště – Jímá nás úcta, když si tu a tam připomeneme, že mezi námi žijí lidé, kteří se dožili magických sto a více let. Patří k nim Marie Grebeníčková z Uherského Hradiště, která včera, na Hromnice spojila svým životem stojednaletý oblouk mezi rokem 1909 a 2010.
Region /FOTOGALERIE/– Sníh pomalu, ale jistě mizí ze silnic, takže se naplno odkrývají škody způsobené mrazy. Zdá se, že na všech hlavních tazích v Krnově letos utrpěly cesty pořádné šrámy v podobě obzvlášť hlubokých a rozlehlých děr.
Havlíčkův Brod – Polehčující okolnost doznání, spolupráce s vyšetřovateli, vyčkání na příjezd záchranné služby i policie, zkušenosti za volantem a řádný život.
Příbram - Kriminalita na Příbramsku ve většině typů trestné činnosti zaznamenala v loňském roce pokles. Na Příbramsku bylo v roce 2009 spácháno celkem 4031 trestných činů. To je oproti roku 2008 pokles o 842 trestných činů, tedy o sedmnáct procent.
Opava /FOTOGALERIE/ – „Zajeďte se podívat do Krnova, jak tam mají uklizené chodníky. Opava se s tím nedá srovnat,“ napsal nám čtenář Jan Koucký, který od Opavy projíždí Krnovem na svou chatu do Města Albrechtic.
Kladruby - Pro zdravého člověka to bylo zpestření a zjištění, jak „to“ funguje. Pro pacienty Rehabilitačního ústavu Kladruby a vlastně i tamní fyzioterapeuty ale pomocník k nezaplacení.
Praha – Z průzkumu společnosti CVVM mají Češi největší obavy z růstu nezaměstnanosti. Strach ze ztráty zaměstnání se za poslední dva roky dokonce zdvojnásobil.
Chebsko – Padající sníh znepokojuje i obyvatele, které může ohrozit při procházce se svými ratolestmi. „Samozřejmě se bojím o synovo i moje zdraví,“ řekla maminka Eva Sedláčková z Mariánských Lázní.