Koukáme na svět
Klatovsko- Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník
Klatovsko- Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník
Hranicko - Již sedmým případem domácího nasilí se zabývá přerovská policie. Minulou sobotu napadl v brzkých ranních hodinách v obci na Hranicku dvaašedesátiletý muž svou o šest let mladší manželku.
Hranicko - Již sedmým případem domácího nasilí se zabývá přerovská policie. Minulou sobotu napadl v brzkých ranních hodinách v obci na Hranicku dvaašedesátiletý muž svou o šest let mladší manželku.
Přerovsko - Bezdůvodně napadl devětačtyřicetiletý muž z obce na Přerovsku pětapadesátiletého muže na motocyklu.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Policisté už vědí, jak s největší pravděpodobností přišla Barborka z ostravského babyboxu ke zlomenině ručičky. Nikdo jí záměrně neublížil.
Uherské Hradiště - Těžké chvíle zažila ve čtvrtek 14. května žena zUherského Hradiště. Napadl ji totiž její druh.
Benešov - Stejně jako spousta dalších škol i studenti čtvrtého ročníku benešovského gymnázia v pátek 15. května pořádali poslední zvonění
Pardubice - Na svět přišla dvojice miminek
Olomoucko - Zhotovil si zařízení na pálení lihu a nedaleko Olomouce vyráběl ovocnou pálenku. Ačkoliv destiláty měl podle policistů pro svou vlastní potřebu, nyní hrozí dvaapadesátiletému muži až jeden rok ve vězení.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Deset a půl roku za mřížemi si odpyká za pokus ovraždu šestatřicetiletý Marek Králík zUherského Hradiště. Takový verdikt vynesl vpátek 15.května senát zlínské pobočky Krajského soudu vBrně.
Prostějovsko - Zvýšené dávky radonu se vyskytují v domech po celém prostějovském regionu. V Jesenci a Malém Hradisku zjistili odborníci zvýšené radonové záření v desítkách domácností.Existuje možnost půjčit si zařízení, jež vám může pomoci úroveň radonu změřit.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Policisté už vědí, jak s největší pravděpodobností přišla Barborka z ostravského babyboxu ke zlomenině ručičky. Nikdo jí záměrně neublížil.
Olomouc - V policejní cele už skončil devětatřicetiletý násilník, který u olomouckého hlavního nádraží pobodal muže sedícího na lavičce.
Most - Čtyři sta přestupků na mosteckých silnicích zjistili během třídenní akce, která se uskutečnila od minulého pátku do neděle, místní městští policisté. Do jejich pokladny ale neputovaly tisíce, možná i desetitisíce korun za pokuty. Žádné totiž nevybírali.
Ústecký kraj - Nesprávné parkování je velkým problémem především panelových sídlišť velkých měst, kde je velká koncentrace obyvatel. Potvrdila to například preventivní akce zaměřená zejména na řidiče parkující v rozporu s předpisy, v Mostě ve dnech 8 až 10. května 2009.
Jičín - V jídelně Seco Group a.s. se sešli důchodci-odboráři již na 9. setkání s vedením společnosti.
Plzeň /ROZHOVOR/ - Kdyby někomu v tramvaji plné lidí řekl, čím se živí, část cestujících by prý vzala nohy na ramena a druhá část by s otráveným výrazem začala prohledávat kapsy a kabelky.
Brno – Něco pro své zdraví budou moci udělat návštěvníci brněnské zoo. V sobotu 14. května vypukne od jedenácti do šestnácti hodin akce s názvem „Zvířátka také nekouří“.
Frýdek-Místek – Před okresní soud se vrátil neobvyklý případ nehody u jablunkovského sanatoria. Střet se třemi zraněnými pasažéry podle státního zástupce zavinil 31letý Slavomír Košťál. Muž sice po nehodě záchranářům řekl, že řídil jedno z aut, později ale vše odvolal. Podle svědků v době havárie popíjel v nedalekém baru. Znalec si myslí, že Košťál se mohl přiznat k něčemu, co neudělal.
Plzeň - Kdyby někomu v tramvaji plné lidí řekl, čím se živí, část cestujících by prý vzala nohy na ramena a druhá část by s otráveným výrazem začala prohledávat kapsy a kabelky.
Lipník nad Bečvou - S nebývalou brutalitou zaútočily tři agresivní ženy ve věku 26, 30 a 47 let na sedmačtyřicetiletou ženu. K útoku došlo počátkem května před kavárnou v Lipníku nad Bečvou.
Lipník nad Bečvou - S nebývalou brutalitou zaútočily tři agresivní ženy ve věku 26, 30 a 47 let na sedmačtyřicetiletou ženu. K útoku došlo počátkem května před kavárnou v Lipníku nad Bečvou.
Smiřice - Královéhradečtí policisté prošetřují od včerejšího odpoledne náhlý pád šestileté dívenky z okna prvního patra jednoho z bytových domů.
Pardubice - Na svět přišla čtveřice dětí
Třebíč - Třebíčský soud se znovu zabýval případem rodičky Jitky H., která zemřela pár hodin po porodu dcery na vykrvácení v tamní nemocnici. Z trestného činu ublížení na zdraví byl obviněn primář třebíčské porodnice Václav Ž.
Červené Janovice - S velkým nadšením přivítali předškoláci a prvňáci z červenojanovického vzdělávacího zařízení Daniela Votroubka, policistu z preventivně informační skupiny kutnohorského územního odboru Policie České republiky.
Březnice/ Za smrt muže z Březnice na Zlínsku, kterého v březnu v lese při těžbě dřeva zabil pokácený buk, nenese nikdo zodpovědnost. K takovým závěrům dospěli zlínští kriminalisté, kteří případ vyšetřovali.
Březnice - Za smrt muže z Březnice na Zlínsku, kterého v březnu v lese při těžbě dřeva zabil pokácený buk, nenese nikdo zodpovědnost. K takovým závěrům dospěli zlínští kriminalisté, kteří případ vyšetřovali.
Hodonín - Na středeční podvečer hned tak nezapomene řidič Seatu Alhambra. Ten totiž na jedné zhodonínských křižovatek nedal přednost šestašedesátileté cyklistce, která jela po hlavní ulici.
Březnice /AKTUALIZOVÁNO/ - Za smrt muže zBřeznice na Zlínsku, kterého vbřeznu vlese při těžbě dřeva zabil pokácený buk, nenese nikdo zodpovědnost. Ktakovým závěrům dospěli zlínští kriminalisté, kteří případ vyšetřovali.
Smiřice - Královéhradečtí policistě prošetřují od včerejšího odpoledne náhlý pád šestileté dívenky z okna prvního patra jednoho z bytových domů.
Rudná - Muž přebíhal dálnici, domů se už nedostal
Krnov - Městští strážníci mají mimo jiné v popisu práce odchyt zatoulaných zvířat. Nedávno je překvapil popletený srnec, který se procházel na atletickém stadionu v centru města.
Stonava - Obec Stonava má dvě nové „dopravní značky“ varující před srnami přebíhajícími přes cestu. Značka má formát velké tabule, je vyvedena dvojjazyčně a vymezuje zhruba kilometrový úsek mezi Stonavou a Suchou.
Most - Oblastní spolek Českého červeného kříže Most uspořádal ve středu soutěž Hlídka mladých zdravotníků ČČK. Akce se konala v areálu parku Šibeník při příležitosti Světového dne Čeverného kříže.
Cheb - Chebská radnice získala na dotacích více jak 300 milionů korun
Jindřichův Hradec - O své zdraví se zajímá stále více lidí, nechali si změřit i jeho index.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Zápach unikajícího zemního plynu v budově Mateřské školy v Plzeňské ulici v Kladně, který již tři roky znepokojuje nejen ředitelku zařízení, ale především desítky rodičů, kteří sem denně přivádějí svoje děti, bude možná po mnohých letech sprovozen ze světa.
Kladno -Zápach unikajícího zemního plynu v budově Mateřské školy v Plzeňské ulici v Kladně, jenž již tři roky znepokojuje nejen ředitelku zařízení, ale především desítky rodičů, kteří sem denně přivádějí svoje děti, bude možná po mnohých letech sprovozen ze světa.
Smiřice - Královéhradečtí policisté prošetřují od včerejšího odpoledne náhlý pád šestileté dívenky z okna prvního patra jednoho z bytových domů.
Sušice - Muž by bez pomoci pravděpodobně zemřel
Lipník nad Bečvou - Dechové hraní je název programu, kterým ožije v sobotu 16. května od 10 hodin meditační zahrada u kostela sv. Jakuba v Lipníku nad Bečvou.
Opočno - Každý z nás tímto zvláštním obdobím v životě člověka prošel.
Choceň/ Volejbalisté Spartaku Hořovice zaznamenali značný úspěch. Hořovičtí hráči se totiž kvalifikovali na finále 14. ročníku Mistrovství České republiky ve volejbalu veteránů, hráčů nad 40 let. Do tohoto finálového turnaje se z pěti kvalifikačních skupin probojovalo deset nejlepších celků republiky. Volejbalisté Spartaku Hořovice postoupili do finále ze druhého místa v kvalifikaci v Českých Budějovicích.
Opočno - V rámci výchovy ke zdraví se na ZŠ Opočno uskutečnil projektový den s názvem Den ke zdraví, který proběhl 23.dubna a zúčastnily se ho 3.- 5. ročníky a v úterý 28.dubna projekt Zdravý zoubek, určený dětem 1. a 2. ročníků ZŠ.
Ústecký kraj - Dvaatřicetiletý Jiří Voborský byl včera (pondělí) odsouzen ústeckým krajským soudem k osmi letům vězení za pokus ublížení na zdraví. Jde do vězení, protože v dubnu 2008 třikrát bodl muže z ostrahy herny. Jen shodou šťastných náhod pobodaný muž útok přežil bez trvalých následků.
Lipník nad Bečvou - Dechové hraní je název programu, kterým ožije v sobotu 16. května od 10 hodin meditační zahrada u kostela sv. Jakuba v Lipníku nad Bečvou.
Pardubice - Na svět přišla čtveřice dětí
Olomoucko /ROZŠÍŘENO/ - Tragické následky mělo úterní kácení stromu v Drahanovicích. Padající strom narazil do lešení, pod kterým pracoval jedenapadesátiletý muž. Ten na místě podlehl smrtelným zraněním.
Chudolazy/ NOVÉ FOTO/ Požáru v Chudolazech předcházel podle svědka výbuch. Oheň likvidovalo sedm hasičských jednotek