Vilémov - Fotbalový přebor Ústeckého kraje měl ve víkendovém kole v sobotu na programu jeden velký šlágr, ve kterém přivítal lídr tabulky Stap Tratec Vilémov doposud druhou Bílinu na kterou měl dvoubodový náskok. Bylo tedy zcela jasné, že ten kdo vyhraje bude vedoucím týmem soutěže.
Prostějovsko - V České republice nastal boom pěstování geneticky modifikované kukuřice (GMK). Na Prostějovsku jsou dva pěstitelé této plodiny – zemědělské družstvo Rols Lešany a pokusná pěstitelská stanice v Hrubčicích. Obě firmy pěstují GMK pro výzkumné účely.
Troubky - Vážná dopravní nehoda se stala koncem týdne na silnici mezi Troubkami a Henčlovem. Kvůli neopatrnosti devatenáctiletého řidiče havarovala na přímém úseku vozovky pětičlenná osádka vozidla Peugeot 309.
Karlovy Vary - Jubilejní desátý podnik republikové série bikerů Kolo pro život hostily Karlovy Vary. Kratší varianta závodu čítající porci 56 kilometrů se zároveň jela jako další díl Českého poháru v půlmaratonu.
Přinášíme další díl cyklu Případů advokáta Perkase. Ten formou fiktivních příběhů přibližuje běžné i nezvyklé životní situace. Případy advokáta Perkase najdete každý pátek na straně KRIMI.
Návrat do školy může být pro některé děti rizikový. A to nejen proto, že se jim do školy nechce, ale také pokud jim rodiče pořídili do dalšího ročníku nebezpečné školní pomůcky.
Kutnohorsko - Práce vyjednavače, který se snaží lidem zabránit v předčasné smrti, je pro většinu z nás obestřena určitou dávkou tajemství. Deník proto vyzpovídal policejního vyjednavače a psychologa Jana Vokurku.
Zlín - /AKTUALIZOVÁNO/ Slovenský řidič dodávky jel zřejmě na červenou a zavinil tak vážnou dopravní nehodu, když svým vozem narazil do auta bezpečnostní agentury. Pět lidí bylo při havárie na zlínské třídě Tomáše Bati zraněno.
Frýdek-Místek - Statutární město Frýdek-Místek se stalo členem Národní sítě zdravých měst. Zařadilo se tak mezi města, která systematicky podporují kvalitu veřejné správy, kvalitu strategického plánování a řízení s ohledem na udržitelný rozvoj a podporu zdraví, a ptají se svých obyvatel na jejich názory.
Prostějov - Násilí v prostějovských domácnostech není ničím výjimečným. Několikrát týdně vyjíždí státní i městští policisté k ženám, které jejich partner napadl, a občas je dokonce volají i muži.
Suchdol nad Lužnicí - V reakci na včerejší anonymní telefonát do redakce Jindřichohradeckého deníku o tuberkulóze v areálu suchdolské firmy Moeller odpověděl tiskový mluvčí krajské hygienické stanice František Kotrba v tom duchu, že u jednoho člověka podezření na nemoc existuje.
Prostějovsko - V České republice nastal boom pěstování geneticky modifikované kukuřice (GMK). Na Prostějovsku jsou dva pěstitelé této plodiny – zemědělské družstvo Rols Lešany a pokusná pěstitelská stanice v Hrubčicích. Obě firmy pěstují GMK pro výzkumné účely.
Litoměřice - Místostarosta Litoměřic Ivan Palán (ODS) rezignoval na svůj post ve vedení města. Funkci složil do rukou starosty města Ladislava Chlupáče, svého stranického kolegy.
Letná - Lidé na Letné se zřejmě nedočkají tolik potřebného zklidnění této rušné části města. V prostoru mezi ulicemi Veletržní, Dukelských hrdinů a Strojnická se chystá výstavba nového administrativně-obchodního centra Holešovický trojúhelník.
Ostrava - Muž, který nechal volně pobíhat svého zuřícího psa po Ostravě-Porubě, je nyní obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu odnětí svobody až na jeden rok.
Brno - Projekt Středoevropské synchrotronové laboratoře CESLAB na Černovické terase vzniknout může. Odbor životního prostředí Jihomoravského kraje totiž dodal zásadní dokument, který popisuje vliv projektu na životní prostředí.
Kroměříž - Smrtí cyklistky skončila dopravní nehoda, která se stala 15. srpna v Kroměříži. Policie, která zahájila trestní stíhání pětatřicetiletého Kroměřížana pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, o tom informovala až nyní.
Deštná u Jindřichova Hradce - Poslední srpnovou sobotu přijedou do jižních Čech veteráni z druhé světové války, kteří za svobodu vlasti bojovali ve francouzském, anglickém i sovětském letectvu.
ROKYCANY - Zemřel Uzbek, kterého v neděli 17. 8. nad ránem zranil v rokycanském non – stop baru na Masarykově náměstí mladý muž, v té době student policejní školy. U incidentu figuroval ještě jeden útočník, podle sdělení plzeňského soudce rovněž bývalý policista.
POVĚST - (FOTOGALERIE) Sedmdesátá léta 18. století byla zlá, velmi zlá. Lid byl sužován přírodními pohromami a zlými nemocemi. Neustálé deště způsobily katastrofální neúrodu a co se urodilo, bylo vyváženo ven ze země. Chléb se dělal z otrub, ale i těch bylo čím dál méně, tak se mlely sušené žaludy a kaštany na mouku, vařila se tráva a kůra ze stromů, ba i na chrousty došlo, kteří se sušili a rozemílali.
Svitavy - V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo spíše menší množství pylových alergenů. Sezona pelyňku již pozvolna doznívala. Přibylo pylu silně agresivní ambrózie.
Cieszyn, Český Těšín - Stačí se lehce dotknout obrazovky prstem a vybírat z pestré nabídky informací. Tak vypadají nové dotykové infoboxy ve městě nad Olší.
Jindřichohradecko - Zjistit jak jsou na tom lidé v České republice s kardiovaskulárními chorobami chce zjistit studie Monica. Lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM) tak budou testovat i pacienty na Jindřichohradecku. Studie Monica míří na jih Čech už pošesté. Poprvé ji lékaři prováděli v roce 1985.
Praha - Každé třicáté dítě v ČR se v roce 2006 narodilo s vrozenou vadou. To je asi o třetinu víc než před deseti lety. Přibývá hlavně rozštěpových vad a u chlapců také vad srdečních.
Kroměříž - Pozdější smrtí cyklistky skončila dopravní nehoda, která se stala 15. srpna v Kroměříži. Policie, která zahájila trestní stíhání pětatřicetiletého Kroměřížana pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, o tom informovala až nyní.
Nymburk - Nechat si změřit tlak, puls, hladinu cholesterolu a cukru v krvi nebo hladinu tělesného tuku mohli lidé v Nymburce na Náměstí Přemyslovcůdnes zcela zdarma.
Opava - Strom města Opavy 2008. Tak se jmenuje soutěž, kterou vyhlásilo opavské Středisko enviromentální výchovy Areka se sídlem na Sněmovní ulici u Dolního náměstí společně s odborem životního prostředí Magistrátu města Opavy.
Ostravice /AKTUALIZOVÁNO/ – Nepovolený festival taneční hudby, který se má od soboty do neděle konat v ostravickém areálu Mazák, se zřejmě neobejde bez asistence policie.