Břeclav, Brno /ROZHOVOR/ - Jihomoravský radní pro zdravotnictví a zastupitel města Břeclavi Oldřich Ryšavý má důvod k radosti. Všechny krajské nemocnice skončily pod jeho vedením poprvé v černých číslech.
Plzeň - Přeplněná čekárna, několik hodin bez ošetření, nadávky a nesnesitelná bolest. Tak vypadala v sobotu odpoledne situace na zubní pohotovosti ve Fakultní nemocnici v Plzni.
Brno - Čerství absolventi lékařských fakult v Brně podpořili nově vzniklé občanské sdružení. To chce bojovat proti nízkým platům i častým přesčasům mladých lékařů v nemocnicích.
Brno - Čerství absolventi lékařských fakult v Brně podpořili nově vzniklé občanské sdružení. To chce bojovat proti nízkým platům i častým přesčasům mladých lékařů v nemocnicích.
Kolínsko - Před časem rozhodoval domažlický soud o osudu čtrnáctiletého chlapce, který dlouhodobě terorizoval své spolužáky i učitele. Trest mu vzhledem nízkému věku nehrozí, soud ale rozhodoval o výchovném opatření. Kupodivu se ale nejedná o ojedinělý případ.
Dačice/ROZHOVOR/ – Veřejný ochránce práv nedávno vydal tiskovou zprávu o tom, že délka pobytu v léčebnách dlouhodobě nemocných (LDN) nesmí být krácena ani nijak omezována pouze na dobu tří měsíců.
Broumovsko – Mohlo by se zdát, že šrumec, který vyvolala před několika týdny zpráva ohledně krajského rozhodnutí uzavřít chirurgie v broumovské a opočenské nemocnici, poněkud utichl. Ale není tomu tak.
Jižní Morava – Hned dvě petice na podporu bývalého primáře ivančické nemocnice Aleše Soukala doputovaly vedení jihomoravského kraje. Víc než čtyři stovky lidí, kteří se pod ně podepsali, v nich volají po dalším posouzení Soukalovy rezignace. Chirurg se vzdal primářského postu poté, co vyšlo najevo, že při jím vedené operaci zdravotníci pacientce v břiše zapomněli třiceticentimetrovou špachtli.
Ostrava- Popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice dostane padesátimilionovou dotaci z fondů Evropské unie. Potvrdila to ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, která bylave středuv Ostravě. S dalšími zástupci z ministerstva se tu zúčastnila odborné konference o systému organizace péče o popálené pacienty v České republice, výzkumných projektech a nových terapeutických možnostech v této oblasti.
Washington - Přelomová zdravotní reforma, která od středy platí ve Spojených státech, sama o sobě nestačí smazat rozdíly ve zdravotní péči a zaměstnanosti, které se dotýkají menšin.
Blansko – Lékaři v blanenské nemocnici se dobře starají o zdraví svých pacientů. V prosinci minulého roku Nemocnice Blansko úspěšně obhájila certifikát, který deklaruje, že její zaměstnanci poskytují kvalitní zdravotní péči i další služby.
Blansko – Lékaři v blanenské nemocnici se dobře starají o zdraví svých pacientů. V prosinci minulého roku Nemocnice Blansko úspěšně obhájila certifikát, který deklaruje, že její zaměstnanci poskytují kvalitní zdravotní péči i další služby.
USA - Americký prezident Barack Obama v neděli v Kongresu zaznamenal historický úspěch, když prosadil svou přelomovou zdravotní reformu. Po několikahodinové debatě s ní souhlasila Sněmovna reprezentantů.
Pardubice – Přejít z jednoho oddělení nemocnice na druhé, aniž by bylo nutné vyjít ven. Zní to jako sci–fi? Za několik let to ovšem může být pravda. Počítá s tím totiž strukturální plán, který by mělo vedení nemocnice představit na konci dubna.
USA - Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu nakonec bude v neděli o největší změně amerického zdravotnictví za několik desítek let hlasovat přímo.
Praha – Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková se rozhodla zastavit restrukturalizaci zdravotních ústavů, cítí se prý pod politickým tlakem. Řekla to v Poslanecké sněmovně, která i kvůli tomuto tématu svolala na žádost ČSSD mimořádnou schůzi. Ze 14 zdravotních ústavů by měly zůstat jen dva.
Ústí nad Labem – Snaha lékařů o záchranu ústeckého zdravotního ústavu se vyplatila. Ministryně zdravotnictví včera vztyčila bílý prapor, když ve sněmovně prohlásila, že restrukturalizaci ústavů pozastavuje.
Západní Čechy – Předložení neplatných či pozměněných dokladů policistům, zneužití, poškození nebo úmyslné zničení dokladů, neschopnost prokázat svoji totožnost nebo neschopnost prokázat uhrazené náklady zdravotní péče.
Zlínský kraj /SKÓRE DENÍKU/ - Dle výzkumů Transparency International bylo zjištěno, že nejvíce Čechů dává úplatky ve zdravotnictví, aby si tak zajistili upřednostnění v pořadnících či lepší chování lékařů. "Všimné" však není doménou pouze zdravotnictví, ale např. také státních úřadů či policie. Dali jste i vy někdy byť drobný úplatek?
Praha - Sněmovna v úterý přerušila jednání o návrhu ČSSD ve druhém čtení na zrušení poplatků ve zdravotnictví, k obdobnému návrhu KSČM se ani nedostala.
Plzeň - Zpěvák plzeňské skupiny Semtex Lukáš Krásný si kvůli krvácení po operaci krčních mandlí zavolal záchranku, čekal na ni půl hodiny. V nemocnici pak zkolaboval.
Hradec Králové – Vážně nemocným lidem, k nimž vyjíždí sanitka záchranné služby, se dostane rychlejší a efektivnější pomoci. Aspoň takovou představu má kraj, který záchranku provozuje.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Správní rada České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) k1. březnu jmenovala novým ředitelem Jana Nogu. Tedy muže, který v předchozích dvou měsících pojišťovnu řídil dočasně.Deník se jej zeptal nejen na to, jaké budou jeho první kroky v nové funkci, ale i na plány do budoucna a další záležitosti, které by mohly zajímat nejen pojištěnce.
Karlovy Vary – Nejpozději do 1. dubna letošního roku chce Karlovarský kraj jmenovat krizového manažera, který bude řídit Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN).
Karlovarsko – Elektronickou zdravotní knížku (EZK) v současné době vlastní více než 1 340 000 klientů, což představuje přibližně třináct procent české populace.
Plzeň - Ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Ivo Rada (ODS) odstupuje ze své funkce. Deníku to v pátek potvrdil krajský radní pro zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD). Rada odchází dobrovolně na vlastní žádost.
Pardubice - Na včerejším mimořádném jednání Rady Pardubického kraje bylo odsouhlaseno zvýšení provozního příspěvku pro Zdravotnickou záchrannou službu (ZZS) Pardubického kraje o pět milionů korun.
Teplice – Hlavním bodem konference ČSSD, která se uskuteční v sobotu v Krušnohorském divadle v Teplicích, bude přijetí programu pro volby do poslanecké sněmovny. Na tiskové konferenci o tom informoval předseda ČSSD Jiří Paroubek.