Třebíč - Výběrové řízení na dodavatele městské autobusové dopravy v Třebíči začne do měsíce. Přesné podmínky výběrového řízení zatím radnice nemůže říci. Radní by však rádi na nové smlouvě ušetřili a zároveň zvedli komfort cestujících.
Moravský kras – Žasnout nad krásou krápníků, svézt se na lodičce po podzemní říčce Punkvě, prohlédnout si propast Macocha. To jsou hlavní důvody, proč každoročně Punkevní jeskyně v Moravském krasu navštíví kolem dvou set tisíc turistů. Od loňského podzimu do podzemí vstupují přes moderní budovu za téměř padesát milionů korun. Když jim ale vyhládne, mají smůlu. U jeskyní není možné koupit si nic k jídlu.
Hradec Králové - Obrnit se trpělivostí budou muset cestující městské hromadné dopravy na Dukelské třídě. V polovině května se tam opět usídlí stavbaři. Opravit totiž musí špatně postavenou silnici. Už nyní jsou zastávky posunuté blíže k vlakovému nádraží.
Děčín – Již za dva a půl měsíce by cestujícím mířícím například z Benešova nad Ploučnicí do Želenic v Děčíně měla stačit jen jedna jízdenka, místo současných dvou. K plnému zapojení děčínského dopravního podniku do krajské integrované dopravy chybí již jen souhlas zastupitelstev.
Zdětín -Zdětínu, malé obci ležící jen několik kilometrů od Benátek nad Jizerou, se v minulém roce dařilo v získávání dotací, což se na první pohled projevilo i na vzhledu návsi. Téměř deset milionů investovali do tří důležitých akcí stavby chodníků na jedné části frekventované komunikace, zateplení budovy, kde sídlí obecní úřad a mateřská škola, a modernizaci hřiště na zahradě školky.
Blanensko – Turistická sezóna začala a s ní do Moravského krasu míří i cyklisté. Podobně jako loni mohou na vybraných autobusových linkách využít přepravu kol. Pravidelný provoz cyklobusů začíná v sobotu.
Uherský Brod – Pracovní seminář na téma bezpečnost dětí, akce pořádané v součinnosti městské policie a pracovníků sociálně právní ochrany, přísnější monitorování okolí škol a školek mezi sedmou a osmou hodinou raní. Impulsem pro rozsáhlou kampaň městské policie v Uherském Brodě na témata spojená s prevencí v otázkách bezpečností dětí se stal nalezený sedmiletý chlapec toulající se ulicemi města.
Ústecký kraj - Síť žlutých autobusů a vlaků RegioJet, dříve známých pod značkou StudentAgency, se chce soustředit na regionální železnice v Ústeckém kraji (ÚK).
Vyškov – Uzavřeli ji tento týden a znovu bude průjezdná až koncem dubna. Důvodem, proč přes vyškovskou Nosálovskou ulici neprojedou ani její obyvatelé, ani autobusy, je oprava tamního železničního přejezdu. A to z důvodu havarijního stavu přejezdové konstrukce. „Chceme také zvýšit bezpečnost železničního i silničního provozu tím, že na místo doplníme závory," nastínil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.
Zatímco v Děčíně či ve Hřensku již turistická sezona začala, nyní je na řadě České Švýcarsko. Program na zahájení nové turistické sezony je naplánován na víkend od 22. do 24. dubna.
Plzeň – Na prvoligového nováčka si počínali futsalisté Interobalu Plzeň v základní části soutěže znamenitě. Dlouho před jejím koncem si zajistili účast v play-off mezi elitní osmičkou a jejich bodová sbírka se po 22 odehraných zápasech zastavila na čísle 33.
Praha - Dvěma vážně zraněným seniorům, kteří byli jako chodci sraženi v silničním provozu, pomáhali ve středu dopoledne pražští záchranáři. Oba předávali na oddělení ARO. V Opatovské ulici na Chodově poskytovali přednemocniční péči 94letému pacientovi, kterého srazilo osobní auto, sdělila Deníku Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů.
Třebechovice pod Orebem - První žádost o přezkoumání, jestli je Hajnišův mlýn kulturní památkou, místním nevyšla. Nevzdávají se a pokus opakují. Ministerstvu podnět tentokrát zaslala Společnost ochránců památek ve východních Čechách. Město si ale trvá na svém a chce budovu zbořit a propojit parkoviště u zimního stadionu lepší přístupovou cestou než doposud.
Kolín - Basketbalisté Kolína plní v play off roli černého koně. Po domácí výhře nad Prostějovem srovnali čtvrtfinálovou sérii na 1:1. Další duel se hraje tento pátek na Hané. V hledišti budou potřebovat podporu, proto se vedení klubu BC Kolín rozhodlo uspořádat zájezd pro fanoušky.
Hradec Králové - Královéhradecký kraj se ohradil proti analýze bezpečnostních rizik veřejné autobusové dopravy, kterou si nechaly zpracovat dopravní odbory. „Je plná faktických chyb a hraničí s poplašnou zprávou," uvedlo v úterý vedení kraje.
Amsterodam – Část amsterodamského mezinárodního letiště Schiphol byla v úterý v noci evakuována a na několik hodin uzavřena kvůli člověku, který tvrdil, že je terorista. Podle agentury AP to oznámila nizozemská policii. Úřady dříve uváděly, že uzavírka byla vyhlášena kvůli blíže neurčené bezpečnostní hrozbě. Opatření bylo dnes ráno odvoláno.
Region- Zástupci osmi obcí tvrdí, že jsou znepokojeni poměry v Masarykově ZŠ a MŠ v Hnojníku. Ve zpravodaji mikroregionu zveřejnili příspěvek s názvem „Žádost starostů obcí spádové oblasti", v němž se kloní k tomu, aby se situace řešila.
Benešov – I když se Benešov hlasováním zastupitelů města vzdal snahy o nabytí celého levobřežního prostoru u Benešovského potoka používaného dříve jako odstavná plocha autobusů a kamionů, i na zbylém prostranství ve vlastnictví města, bude dost prostoru pro zamýšlené akce radnice. Potvrdil to místostarosta Benešova Jiří Švadlena.
Ústecký kraj – Síť žlutých autobusů a vlaků RegioJet, dříve známých pod značkou StudentAgency, se chce soustředit na regionální železnice v Ústeckém kraji.
Orlickoústecko – Moderní interiér s černými a modrými designovými doplňky a informačními panely, ale především důstojné, komfortní a bezpečné zázemí mají v blízké budoucnosti cestujícím nabídnout modernizované autobusové čekárny společnosti Icom transport. Loni firma nakoupila desítky nových autobusů, letos a příští rok chce investovat do autobusových nádraží. Do regionu působnosti ČSAD Ústí nad Orlicí letos přiteče více než deset milionů korun.
Beroun /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na dvůr berounského odboru Policie ČR přijel v autobus s třiceti migranty. Jednalo se v tomto případě jen o figuranty, kteří se stali součástí takticko - štábního cvičení. To mělo prověřit připravenost Středočeského kraje na řešení případné migrační vlny přes Českou republiku.
Praha - Žádné další kolony aut a zpoždění autobusů. Doprava ve Vršovické ulici je bez komplikací. Na zrekonstruovanou trať se v pondělí vrátily i tramvaje. První cestující na obnovené trase mezi zastávkami Koh-i-noor a Kubánské náměstí se svezli v jednu hodinu po poledni. Rekonstrukce začala na konci února.
Žihle – Už v pondělí mohlo být jasno v tom, co se minulý týden přihodilo téměř šedesáti dětem ze severočeské Bíliny, které přijely na pobyt do školy v přírodě Sklárna u Žihle. Jenže výsledky testů, které Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje (KHS) zatím dostala, příliš konkrétní nejsou.
Beroun – Na dvůr berounského odboru Policie ČR přijel v autobus s třiceti migranty. Jednalo se v tomto případě jen o figuranty, kteří se stali součástí takticko – štábního cvičení. To mělo prověřit připravenost Středočeského kraje na řešení případné migrační vlny přes Českou republiku.
Střední Čechy – Na dvůr berounského odboru Policie ČR přijel autobus s třiceti migranty. Jednalo se v tomto případě jen o figuranty, kteří se stali součástí takticko – štábního cvičení. To mělo prověřit připravenost Středočeského kraje na řešení případné migrační vlny přes Českou republiku.
Liberecký kraj - Zvažuje se například zavedení přeshraniční autobusové linky z České Lípy přes Krompach do Jonsdorfu a z německé strany do Lužických hor.
Šumpersko, Jesenicko – Z Jesenicka se už za několik dní stane s trochou nadsázky odříznutá země. Ve čtvrtek 14. dubna začne půlroční výluka železniční trati přes Ramzovou, v sobotu pak rovněž kvůli rekonstrukci na sedm měsíců uzavřou silnici přes Červenohorské sedlo.
Jeseníky – Z Jesenicka se už za několik dní stane s trochou nadsázky odříznutá země. Ve čtvrtek 14. dubna začne půlroční výluka železniční trati přes Ramzovou, v sobotu pak rovněž kvůli rekonstrukci na sedm měsíců uzavřou silnici přes Červenohorské sedlo.
Dobříš – O zklidnění dopravy v Dobříši se mají kromě měřičů rychlosti postarat také kruhové objezdy. Ty mají v první řadě zabránit průjezdu kamionů centrem města. První „kruháč" má vzniknout v křižovatce Plk. B. Petroviče a Partyzána V. Svobody, kde už probíhá stavební řízení.
Litomyšl – Město se dlouhodobě prezentuje jako místo zaslíbené kultuře a architektuře, o čemž svědčí řada populárních festivalů i ocenění. Nejnovější přírůstek do kulturní nabídky však některé obyvatele pobouřil.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Víc než milion sedm set tisíc kilometrů bez nehody má na svém kontě řidič blanenské autobusové dopravy Josef Sehnal. Před pětačtyřiceti lety začínal za volantem nákladních aut, po tři desetiletí už řídí autobus. V pondělí za svou dlouholetou a kvalitní práci profesionálního řidiče převzal ocenění.
České Švýcarsko – Zatímco v Děčíně či ve Hřensku již turistická sezona začala, nyní je na řadě České Švýcarsko. Program na zahájení nové turistické sezony je naplánován na víkend od 22. do 24. dubna.
Praha - Nález podezřelé krabice, ke které se nikdo nehlásil, v noci na úterý dočasně paralyzoval fungování pražského hlavního nádraží. Vzhledem k tomu, že po teroristických útocích v belgickém Bruselu platí zpřísněná bezpečnostní opatření, necelé tři hodiny před půlnocí policisté nádražní budovu vyklidili – nebylo možno předem vyloučit, že se na frekventovaném místě nenachází nastražená nálož - a uzavřeli také její bezprostřední okolí.
Chomutov – V Chomutově budou dál jezdit trolejbusy. Dnes večer o tom rozhodli chomutovští zastupitelé. Bude ho to ale stát několik milionů ročně navíc.