První cestující si od pátku do neděle vyzkoušeli znojemský Vinobus. Autobus pro dvaatřicet cestujících s nosičem pro dvacet jízdních kol bude zatím na dvou trasách jezdit od pátku do neděle. „Hlavní trasa nabídne patnáct zastávek na okruhu o délce šestašedesát kilometrů a devatenáct vinařství. V hlavní sezoně po ní Vinobus pojede třikrát denně. Do jejího začátku bude nyní jezdit v pátek, sobotu, neděli a o svátcích," řekl šéf spolku VOC Znojmo František Koudela, který projekt připravil.
Hradec Králové /FOTO/ - Potřinácté si dobrovolní hasiči z Březhradu připomněli srážku autobusu městské hromadné dopravy s vlakem, při které v roce 2003 zemřeli čtyři lidé.
Uherské Hradiště – Sídliště Štěpnice, Stará Tenice či vlakové nádraží. Obyvatelé a návštěvníci těchto částí Uherského Hradiště by si již zanedlouho mohli dopřávat jízdy zcela novým typem autobusu, který v těchto dnech v ulicích města testoval dopravce ČSAD Uherské Hradiště. Takzvaný elektrobus, který je popoháněn elektrickou energií, by za několik měsíců mohl v hradišťských ulicích zakotvit už natrvalo. Pochvalovali si jej v těchto dnech například jeho řidiči.
Praha - Žluté autobusy RegioJet budou od poloviny května jezdit na lince mezi Prahou, Hradcem Králové, Jaroměří a Trutnovem. V mezinárodní dopravě dopravce zavede linku do francouzského Lyonu. Na dnešní tiskové konferenci to řekla ředitelka autobusové dopravy RegioJet Ivana Kašická. Dopravce patřící do holdingu Student Agency rovněž zavede ještě v dubnu přímé spojení mezi Prahou a Vídní bez zastávky v Brně a dalších městech. Z celkem 20 párů denních spojů tak osm pojede jako expresní.
Znojmo - První cestující si od pátku do neděle vyzkoušeli znojemský Vinobus. Autobus pro dvaatřicet cestujících s nosičem pro dvacet jízdních kol bude zatím na dvou trasách jezdit od pátku do neděle. „Hlavní trasa nabídne patnáct zastávek na okruhu o délce šestašedesát kilometrů a devatenáct vinařství. V hlavní sezoně po ní Vinobus pojede třikrát denně. Do jejího začátku bude nyní jezdit v pátek, sobotu, neděli a o svátcích," řekl šéf spolku VOC Znojmo František Koudela, který projekt připravil.
Jihlava – Pětadvacet křesťanských uprchlíků, kteří několik měsíců pobývali v Okrouhlíku na Jihlavsku, se v sobotu vydalo autobusem do německého Essenu. Na hranicích je však zadržela německá policie. Mají být navráceni do Česka. A protože odmítli český azyl, běží jim nyní sedmidenní lhůta, během níž by měli zemi opustit.
Adamov – Adamovské sídliště Horka leží ve strmém kopci. Někteří starší lidé tak mají problém dostat se z domu na větší nákup do supermarketu v centru města. Nebo k lékaři. Do zmíněné lokality jezdí autobus, který zastavuje na dvou místech. Někteří Adamovští však chtějí ještě jednu zastávku v ulici Sadová.
Chtěli si užívat s kávou na cestách po jižní Americe, ale hned druhý den v Brazílii se báli o vlastní život. Studenty brněnské Masarykovy univerzity Terezu Mrvovou s Lukášem Kopečkem na cestě autobusem ze Sao Paula přepadli banditi se zbraněmi v rukách a po dvou hodinách strachu jim ukradli dokonce i boty. „Tehdy jsme zvažovali, jestli se hned nevrátit," vzpomíná čtyřiadvacetiletá studentka. S přítelem se nevzdali a téměř pět měsíců objevovali jižní Ameriku. Stopem, v gumových botách a většinou pod širým nebem. Do České republiky se vrátili před pár dny.
Zlín - Rozlišit mezi směsí nejrůznějších pachů běžně fungujícího vozidla městské hromadné dopravy omamné, psychotropní nebo třeba i výbušné látky – to je jeden z cílů výcviku speciálních policejních psů. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice poskytuje zlínským policistům pro tento účel ve svém areálu přibližně jednou za měsíc několik prázdných trolejbusů nebo autobusů.
Brno – Až se čtyřicetiminutovým zpožděním museli v pondělí ráno počítat cestující autobusových linek v okolí brněnského výstaviště. Dopravu tam totiž komplikuje velký nápor návštěvníků probíhajícího veletrhu Techagro. Jen v pondělí do areálu výstaviště vjelo více než dva tisíce aut. Lidé musí s dopravními komplikacemi počítat až do skončení veletrhu.
Chomutovsko - Sportovní klub Městské policie Kadaň zve všechny zájemce na další ročník Běhu na Mědník, který se uskuteční na rozdíl od předchozích ročníků již v sobotu 9. dubna 2016.
Slabce – Obecní knihovnu ve Slabcích najdete ve slabeckém zámku. Je sice malá, ale určitě má co nabídnout. Čtenáři si mohou vybrat z více jak deseti tisíc knih.
Liberec - Dopravu v Liberci zkomplikuje od dubna do června oprava tramvajových kolejí u vlakového nádraží. Pro dopravu na šest týdnů zcela uzavře frekventovanou křižovatku ulic Žitavská, 1. máje a Nákladní. Výrazně se to dotkne i městské dopravy, autobusy budou jezdit po objízdných trasách, tramvaje číslo 2 a 3 do Hanychova nahradí autobusy.
Brno /S KÁVOU NA CESTÁCH/ – Chtěli si užívat s kávou na cestách po jižní Americe, ale hned druhý den v Brazílii se báli o vlastní život. Studenty brněnské Masarykovy univerzity Terezu Mrvovou s Lukášem Kopečkem na cestě autobusem ze Sao Paula přepadli banditi se zbraněmi v rukách a po dvou hodinách strachu jim ukradli dokonce i boty. „Tehdy jsme zvažovali, jestli se hned nevrátit," vzpomíná čtyřiadvacetiletá studentka. S přítelem se nevzdali a téměř pět měsíců objevovali jižní Ameriku. Stopem, v gumových botách a většinou pod širým nebem. Do České republiky se vrátili před pár dny.
Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Z bodu A do bodu B se můžete dostat autobusem, vlakem, autem nebo také spolujízdou. Tento dnes stále oblíbenější způsob dopravy využívají často studenti. Spolujízda slučuje výhody osobního vozidla a prostředků hromadné dopravy, která byla do určité doby vyhrazena pouze vlakovým spojům a autobusovým linkám.
Hradec Králové - Roudnička je okrajovou čtvrtí Hradce Králové. Byla kdysi samostatnou obcí a dosud si udržuje některé znaky vesnice. I když počet obyvatel se za posledních dvacet let téměř zdvojnásobil, lidé se zde celkem znají, alespoň v jednotlivých ulicích.
Humenné - Autobus plný svatebních hostů havaroval dnes nad ránem poblíž města Humenné na východním Slovensku. Podle místních hasičů bylo při nehodě zraněno osm lidí. Informují o tom slovenská média. Příčinu nehody zjišťuje policie.
Vysokomýtsko – K Panně Marii knířovské putovali poutníci zřejmě už před rokem 1666. Letos se poutní slavnost v Knířově uskuteční v pondělí 4. dubna za účasti Mons. Jana Linharta, biskupského vikáře pro pastoraci.
Jirkov - O tom, že v Jirkově trolejbusy skončí, se mluví už dlouho. Starosta Radek Štejnar si za tím stojí pevně, přestože jeho chomutovští kolegové se tím cítí zahnaní do kouta. Proč vlastně? O tom mluví v následujícím rozhovoru.
Lednice – Až do jedenáctého dubna potrvá uzavření okružní křižovatky v centru Lednice. Vyžadují si to dokončovací práce na výstavbě rondelu. Objízdná trasa linkových autobusů, obslužné dopravy a automobilů do tří a půl tuny vede od pátku po silnicích obce. Nákladní auta musí jet po cestě vedoucí mimo Lednici.
Praha – Český autobus s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku původně ubytovanými na Jihlavsku zadržela policie v Německu. Uvedly to dnes Česká televize a Český rozhlas – Radiožurnál. Policisté pak uprchlíky následně odvezli, podle dopravce, kterému autobus patří, budou Iráčané zřejmě poslání zpět do Česka.
Velké Bílovice /REPORTÁŽ/ – Ze dvora se ozývá cimbálová muzika, lidé zvesela pějí Vysoký jalovec. Nezbývá než vkročit a v přátelské atmosféře s lidmi z různých koutů republiky ochutnávat vzorky lahodných vín. Návštěvníkům sobotního již jedenáctého ročníku putování Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích navíc přeje i slunečné počasí. Do města na Břeclavsku se jich vměstnalo přes šest tisíc. To je nový rekord akce, loni jich přišlo o víc než šest set méně.
Česká Lípa /ROZHOVOR/ - O tom, proč zlevnila městská hromadná doprava ve městě, kde bude stát venkovní bazén a o přípravě dárku pro českolipské milovníky divadla jsme si povídali se starostkou města Romanou Žateckou.
Každý z nás je člověkem společenským. Proto hledá partnera nebo partnerku, se kterou by mohl sdílet vše dobré, nebo vše zlé. Je to i váš případ? Pokud ano, poradíme vám, jak spřízněnou duši najít jednoduše a rychle. Kde? Tipů a možností je hned několik.
Petrov nad Desnou, Sobotín – Na sobotínském nádraží čeká ve všední březnový den okolo poledne skupinka lidí na vlak. Už za pár měsíců budou na blízké zastávce vyhlížet autobus. Od června má drtivou většinu železničních spojů mezi Petrovem a Sobotínem nahradit autobusová doprava.
Králův Dvůr, Turnov – Je středa, krátce před půl pátou odpoledne. Před králodvorskou halou se scházejí hráči florbalového týmu T.B.C. a my, jejich fanoušci. Všichni vědí, že jde do tuhého. Před sebou mají rozhodující bitvu s Turnovem o postup do finále Národní ligy.
České Budějovice – Zatímco v českokrumlovských hotelech a penzionech se předloni ubytovalo 186 544 lidí, v sedmkrát větších Budějovicích to bylo jen 140 821 výletníků.
Praha - Vítězné náměstí je už téměř sto let centrem Dejvic. Místo příjemného prostředí pro setkávání, odpočinek či nákupy jde dnes o nepříliš vzhlednou dopravní tepnu, kde mezi množstvím automobilů denně kličkují stovky chodců. Obzvláště po otevření tunelového komplexu Blanka se zde v ranní špičce tvoří hned ze dvou stran nekonečné kolony.
Sledovat život dinosaura od jeho narození po dospělost mohli návštěvníci kina ve vyškovském dinoparku před několika sezonami. Příběh mláděte byl podle společnosti West Media, která atrakci provozuje, natolik úspěšný, že se ho rozhodli pouze pro nadcházející sezonu promítat znovu. Oproti původní verzi ve 4D. Poprvé se letos zájemci můžou ocitnout v druhohorách mezi pravěkými ještěry právě v sobotu. Dinopark zahajuje jedenáctou sezonu.
Jablonec n. N. - Od úterý platí úplná uzavírka silnice mezi Jabloncem a Libercem přes Kunratice. Výrazně zkomplikovala autobusovou, nákladní i osobní dopravu.
Jablonec n. N. - Od úterý platí úplná uzavírka silnice mezi Jabloncem a Libercem přes Kunratice. Výrazně zkomplikovala autobusovou, nákladní i osobní dopravu.
Washington – Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) omylem zapomněla cvičnou výbušninu ve školním autobuse, který po dobu jarních prázdnin používala pro výcvik psů. Informovala o tom televize CNN. CIA v prohlášení uvedla, že materiál byl stabilní a nemohl se samovolně aktivovat provozem autobusu.
Starý Mateřov - Základní a Praktická škola Svítání přišla o svůj nejnovější autobus. Děsivě vypadající srážku odnesl zlomeninou ruky řidič autobusu. Střet zavinil řidič osobního vozidla, který navíc z místa nehody zbaběle utekl a těžce zraněného muže nechal na místě bez pomoci.
Plzeň – Předposlední utkání v základní části interligy žen čeká zítra házenkářky HC Plzeň. Nováček soutěže se představí na hřišti slovenského týmu Duslo Šaľa, zápas začne v 18 hodin.
Zveme vás na další jarní výlet, který se uskuteční v neděli 3. dubna. Tentokrát se vydáme do severní části Českého ráje – na Riegrovu stezku v údolí Jizery.
Rodvínov – Přebíhání frekventovaného hlavního tahu na autobusovou zastávku u Rodvínova se v pátek ráno stalo osudným jedenačtyřicetiletému chodci. K tragické nehodě došlo zhruba v 5.50 hodin.
Vyškov – Sledovat život dinosaura od jeho narození po dospělost mohli návštěvníci kina ve vyškovském dinoparku před několika sezonami. Příběh mláděte byl podle společnosti West Media, která atrakci provozuje, natolik úspěšný, že se ho rozhodli pouze pro nadcházející sezonu promítat znovu. Oproti původní verzi ve 4D. Poprvé se letos zájemci můžou ocitnout v druhohorách mezi pravěkými ještěry právě v sobotu. Dinopark zahajuje jedenáctou sezonu.
/POZVÁNKA/ Opavští basketbalisté završí základní část Kooperativy NBL sobotním večerním utkáním na palubovce Ústí nad Labem. Na dálku svedou souboj o čtvrtou příčku s Pardubicemi, které doma přivítají poslední Jindřichův Hradec. Duel na severu Čech má začátek v 18 hodin.
Uherský Brod /FOTO, VIDEO/ - Zástupci města, ministerstva financí, ministerstva životního prostředí, oblastní ředitel Správy železniční dopravní cesty a představitelé za švýcarskou stranu se sešli 1. dubna v Uherském Brodě při příležitosti slavnostního otevření nového dopravního terminálu.
Kladno – Nejhezčí a nejúčinnější fotbal předváděli hráči SK Kladno, když jejich trenér Ivan Pihávek mohl postavit osu: Veselý, T. Procházka, Tóth a Hanzlík. Po dlouhém čtvrt roce, kdy jeho tým odehrál okolo patnácti mistrovských a přípravných zápasů, může k této variantě sáhnout zítra dopoledne, kdy Kladenští hostí v divizním utkání Vilémov.
Český ráj – Zveme vás na další jarní výlet, který se uskuteční v neděli 3. dubna. Tentokrát se vydáme do severní části Českého ráje – na Riegrovu stezku v údolí Jizery.