Chrudim – Na linkách chrudimské MHD jezdí už téměř dva týdny elektrobus. Dopravní společnost Arriva ho zde bude mít v rámci testovacího provozu k dispozici ještě do neděle 20. března.
Liberec, Jablonec nad Nisou /GALERIE/ - Pět lidí utrpělo dnes zranění při střetu autobusu s osobním autem na frekventované silnici mezi Libercem a Jabloncem. U dvou stačilo ošetření na místě, tři sanitka převezla do jablonecké nemocnice. Informovala o tom krajská mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová.
Brno – Kvůli výkopovým pracím a výměně kabelů brněnský dopravní podnik na týden přesune autobusovou zastávku Úzká v ulici Dornych. Změna se týká autobusů číslo 67, 76 a 82, které zastavují u železničního viaduktu. „Zastávka bude přeložená od čtvrteční půl deváté ráno zhruba do čtvrtka 24. března," upřesnila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.
Péšávar (Pákistán) – Exploze bomby v autobuse vezoucím vládní zaměstnance do zaměstnání dnes zabila v Péšávaru na severozápadě Pákistánu nejméně 15 lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.
Jičín – Vize nového autobusového nádraží se pozvolnými krůčky posouvá k realizaci. Nový terminál úzce propojí dvě lokality - stávající autobusové nádraží, které by se mělo stát pouze průjezdným a ulici Dělnickou.
Blanensko – Když jednoho rána vezla dceru do školy na náměstí 9. května v Boskovicích, nebylo kde zaparkovat. Spěchala. A tak vjela do sousední ulice Křižíkova, kde je však zákaz vjezdu. Řidičku zachytila kamera a dostala pokutu. Tak popsala Blanenskému deníku Rovnost jedna z maminek z Boskovic svůj zážitek s policií. „Poučila jsem se a už to nedělám. Myslím, že kdyby se rodiče snažili najít ráno kousek od škol parkovací místo, tak by ho určitě našli. Ale je to vše jen o jejich lenosti. Pospíchají do práce, a tak chtějí své dítě vysadit co nejblíže u školy. Přemýšlet, kde by mohli zastavit bez pokuty, se jim nechce," popsala mladá žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Redakce ji zná.
Brno - Elektrická auta i autobus mohou až do pátku spatřit návštěvníci veletrhu Ampér. Kromě toho se zájemci můžou projet na elektrických koloběžkách. Podívat se mohou i na unikátní letadlo poháněné elektřinou. „Elektrická letadla jsou sice nová kategorie, já ale věřím, že se brzy rozšíří. Nejprve jsme řešili problém s hmotností, teď nám ale nové předpisy umožní dávat do letadel výkonnější baterie," vysvětlil majitel společnosti Phoenix Air Martin Štěpánek.
Hořovice – Na první jarní zápas v divizi dorazily přes zimomřivé počasí přes dvě stovky diváků, kteří sledovali neúprosnou bitvu o každý metr s vítězným koncem pro domácí tým.
Prachatice - Zhruba patnáct minut. O tolik se prodlouží cesta autobusem z Prachatic do Prahy, která vede přes Vodňany. I autobusy musejí využít objízdnou trasu, a tak se u rybářské školy ve Vodňanech vydají směrem na Strakonice a následně se budou vracet zase zpět na stálou trasu.
Jablonec n. N., Liberec - Kdo by to řekl, že Jablonec a Liberec jsou teprve třetím, potažmo čtvrtým, městem na světě (po Londýnu a Chicagu), kde se používá bezkontaktní nákup jízdenek.
V komplikovaném systému cestování se objevila chybička, která umožnila některým cestujícím cestovat levněji, než jak stanoví tarif. Chyba se týkala odbavovacího systému, a to při využití karty ODIS jako elektronické peněženky.
Praha /VIDEO/ - Když to nikomu nepatří, sprejovat se smí, protože to přece nikomu nevadí. Takové vysvětlení svého počínání nabídl strážníkům z Prahy 5 36letý muž, kterého jakožto sprejera dopadla hlídka přímo u místa činu. Dotyčný se nijak neskrýval a ke svému dílu se hlásil.
České Budějovice - Atmosféru, kterou může Budějovicím závidět celá republika, slibují vytvořit na tribunách Budvar arény hokejoví fanoušci. Už řadu dní před začátkem semifinálových bojů jen málokdy mluví o něčem jiném.
Kostelec n. Č. l. – Cestování dětí ze školy je opět o něco pohodlnější a snad také jednodušší. Nastala totiž změna v jízdním řádu autobusové linky 409.
Podbořany /FOTO, VIDEO/ – Autobusy z nového nádraží v Podbořanech odjíždějí už druhým rokem, mnohaměsíční zpoždění ale nabrala stavba obslužné budovy. Stav byl provizorní, nyní už se zázemí konečně staví. Staré nádraží má sloužit jako parkoviště.
Nová Paka – Nejen vůní perníku bude ve čtvrtek 17. března prostoupeno packé kulturní středisko. Střední škola gastronomie a služeb tu totiž chystá již pátý ročník celostátní soutěže Kouzlení z perníku, která je pořádána pod záštitou Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů.
Králův Dvůr – Turisté Tělovýchovné Jednoty Sokol Králův Dvůr se připravují na další turistickou sezonu. Stejně jako v uplynulých letech ji hodlají zahájit na Koukolově hoře a letos už to bude po jedenadvacáté.
Slovácko – Na první přímý autobusový spoj mezi Bojkovicemi a Brnem se mohou těšit cestující na této trase, kteří se doposud neměli šanci dostat do obou z měst bez přesedání.
Zbýšov – Daří se jim rozvíjet a postupně tak přistavují nové a nové ulice. Těm je ale mimo jiné potřebné dodat světlo. Výstavba nového veřejného osvětlení je tak pro vedení Zbýšova jednou z nejdůležitějších akcí pro letošní rok. Pozornost si vyžádají i další lokality. V těch bude muset obec řešit stožáry.
Olomouc – Jeden člověk zemřel a dalších šest lidí se zranilo při nehodě autobusu a nákladního auta, která se stala v sobotu brzy ráno na dálnici mezi Olomoucí a Prostějovem.
Olomouc – Jeden člověk zemřel a dalších šest lidí se zranilo při nehodě autobusu a nákladního auta, která se stala v sobotu brzy ráno na dálnici mezi Olomoucí a Prostějovem.
/ROZHOVOR/ Miroslav Bukur je řidičem autobusu již od svých 21 let. Prožil zajímavý život, o kterém napsal knihu a plánuje ji vydat. Je vedoucím sboru Církve adventistů sedmého dne ve Vrbně pod Pradědem.
Znojmo – Očekávali bitvu v dešti, zimě a těžkém terénu. Ještě než však na severovýchod republiky dorazili, přišla zpráva, že zápas osmnáctého kola Fotbalové národní ligy je zrušený. Fotbalisté 1. SC Znojmo tak namísto boje o tři body do tabulky druhé nejvyšší české soutěže zůstanou doma a pouze si zatrénují. „Je to nepříjemné, počasí si však člověk nevybírá," hlesl znojemský stratég Radim Kučera.