Nymbursko - Tragédie mladého muže. Jak jinak nazvat neštěstí, které se odehrálo ve středu krátce po poledni na trati mezi Sadskou a Nymburkem na odlehlém místě v polích. Podle výpovědi zaměstnance drah se jednalo o jednoznačnou sebevraždu. Jedenadvacetiletý mladík údajně čekal až do chvíle, kdy se vlak přiblíží bezprostředně k němu.
Hradec Králové /FOTO/ - Hradecká knihovna slaví 120 let od svého otevření. V úterý pokřtila autobus, který bude brázdit ulice krajské metropole v barvách Knihovny města Hradce Králové.
Praha - Šokujícím způsobem vyřešil konfliktní situaci pasažér autobusu městské hromadné dopravy, jehož počínáním se nyní zabývají pražští policisté. Na zastávce Kolonie v Hloubětíně dotyčný surově napadl spolucestující. Ženě chystající se vystupovat zasadil několik úderů loktem do obličeje; zřejmě jako odplatu za to, že o něho zavadila, když autobus dobrzďoval před zastavením.
Tišnov – Polovina výstupních ostrůvků na tišnovském autobusovém nádraží stojí u rušné silnice naproti supermarketu. Na zastavení autobusů je vyhrazených jen několik míst, řidiči musí po vyložení cestujících okamžitě odjet.
Plzeň – Klidně by se mohly procházet po přehlídkovém molu, ale ony si vybraly box. Dvě krásky z Ústí nad Labem, blondýnka Fabiana Bytyqi a tmavovláska Lucie Sedláčková, se při Galavečeru profesionálního boxu v sobotu na plzeňském zimním stadionu v Plzni poperou o mistrovské tituly.
Plzeň, Guadalajara – Nové trolejbusy pro mexické město Guadalajara, na jejichž výrobě se podílí Škoda Electric, vyjely do provozu. Plzeňská firma pro město dodává celkem 25 vozidel společně s místním významným výrobcem autobusů firmou DINA.
Velkou nevoli u cestující veřejnosti vyvolaly změny v příměstské dopravě po spuštění přestupního terminálu Hranečník a omezení přímých spojů na bývalé Ústřední autobusové nádraží v centru Ostravy.
Dačice – Autobusové nádraží v Dačicích už něco pamatuje a jako pomyslná výkladní skříň, když člověk přicestuje do města, příliš velký dojem nedělalo. Nyní se to změní a budovu již obsadili zedníci.
Olomouc – S uzavírkou Wolkerovy ulice se od úterního rána potýkají řidiči v centru Olomouce. A už příští středu je při cestě z města směrem na Prostějov čekají další komplikace.
Jičínsko - „Vitiněves vybuchne bomba za 5 vteřin", oznámil v pátek 26. února krátce po třinácté hodině mužský hlas na lince 158. Muž volal z veřejného telefonního automatu ve Vitiněvsi, kde ho ještě se sluchátkem v ruce překvapila policejní hlídka.
Hradec Králové - Už jen zhruba pět měsíců by měla řidiče i chodce trápit přestavba hradecké křižovatky Koruna. Od 22. března začne třetí etapa výstavby, dopravu čekají další změny.
Bratislava – Předseda nacionalistické Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko se ostře ohradil vůči podnikání českého dopravce RegioJet na Slovensku s odůvodněním, že nejde o slovenskou firmu. Danko tak učinil na dnešní konferenci listu Hospodárske noviny, která byla věnována nadcházejícím parlamentním volbám v zemi.
Domažlicko – Auta v příkopech, stromy popadané přes silnice a zpožděné autobusové spoje. To je důsledek přívalů mokrého sněhu, kterého od pondělního poledne do úterního rána v některých místech našeho regionu napadlo až třicet centimetrů.
Krupka - Na opravy a rekonstrukce komunikací, podporu pro širší využívání sportovních, kulturních a společenských zařízení, a samozřejmě další péči o památky a budovy v majetku města, na to se mohou těšit v letošním roce v Krupce. Zastupitelé včera schválili rozpočet, ve kterém jsou peníze právě na uvedené priority.
Plzeňsko – Na hlavním tahu mezi Plzní a Karlovými Vary havaroval v úterý krátce po poledni autobus, který vezl 23 dětí z mateřské školky. Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici I/20 u Všerub na několik hodin.
Mostecko - V ulicích se ráno uklízel sníh, na horách se lyžuje. Ve středu se má oteplit, ale bude hrozit náledí. V sousedním okresu se ráno srazil autobus se dvěma osobními auty. Jeden mrtvý, 14 zraněných.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Městská knihovna úterkem odstartovala oslavy 120. výročí od svého otevření. V 16 hodin zve všechny příznivce před svoje sídlo ve Wonkově ulici, kde pokřtí autobus.
Klatovsko - V noci z pondělí na úterý zasypal sníh Plzeňský kraj a hasiči se nezastavili. Řešili přes šest desítek událostí, z toho zhruba dvě třetiny do půlnoci a zbývající do deváté hodiny ráno.
Zlín – Osobně poděkovat dispečerovi a řidičce Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice přišla v pondělí večer cestující, která ve čtvrtek 25. února 2016 zapomněla v jednom z trolejbusů svůj notebook. Rychlým postupem dispečera a řidičky byl notebook bezprostředně po oznámení nalezen a následně vrácen majitelce.
Ústecký kraj/Děčínsko /PŘIDALI JSME FOTO I VIDEO/ - Jednoho mrtvého a 14 zraněných lidí si vyžádala nehoda autobusu a dvou osobních aut na silnici I/13 poblíž Libouchce nedaleko Děčína. Linkový autobus, ve kterém jely asi dvě desítky lidí, skončil po srážce na boku.
Mladá Boleslav - Základní kurz svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře CO2 To byl v loňském roce zřejmě nejžádanější rekvalifikační kurz pro uchazeče o zaměstnání. „Na této záležitosti pracujeme nejen prostřednictvím oddělení zaměstnanosti a rekvalifikací našeho pracoviště, ale úzce spolupracujeme rovněž se Středním odborným učilištěm v Hubálově," vysvětlil Pavel Krpálek, ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Mladé Boleslavi.
Samořízený automobil, který testovala společnost Google, se před několika dny v Kalifornii při nízké rychlosti střetl s autobusem veřejné dopravy. Mohlo by jít o první případ, kdy jeden z takzvaných autonomních vozů této firmy způsobil nehodu.
Ústí nad Labem - Jednoho mrtvého a 14 zraněných si v úterý vyžádala nehoda autobusu a dvou osobních aut na silnici I/13 poblíž Libouchce na Ústecku. ČTK to řekl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Linkový autobus, ve kterém byly necelé dvě desítky lidí, skončil po srážce na boku. Silnice I/13, která je hlavní trasou z Teplic do Děčína, byla víc než pět hodin uzavřená.
Praha /FOTOGALERIE/ - Hlavní pražské komunikace jsou dnes ráno sjízdné bez omezení. Silnice jsou po chemickém ošetření mokré. Vedlejší komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, místy na nich leží zbytky rozbředlého sněhu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic. Technická správa komunikací (TSK) má v ulicích od pondělního odpoledne veškerou techniku.
Ústí nad Labem – Nový sníh komplikuje dopravu v Ústeckém kraji. K mimořádné opatrnosti nabádají silničáři na dálnici D8. Poblíž Libouchce se v úterý ráno srazil autobus se dvěma osobními auty. Jeden člověk zahynul. Další nehody se staly na silnici I/30 a v Žižkově ulici.
„Vitiněves vybuchne bomba za 5 vteřin", oznámil v pátek 26. února krátce po třinácté hodině mužský hlas na lince 158. Muž volal z veřejného telefonního automatu ve Vitiněvsi, kde ho ještě se sluchátkem v ruce překvapila policejní hlídka.
Hodonín – Časté překračování povolené rychlosti, hustý provoz a čtyřproudová silnice při výjezdu z Hodonína směrem na Brno. To je trojkombinace, z níž mají lidé přecházející mezi autobusovými zastávkami STS v Brněnské ulici strach. „Určitě jsme pro to, aby tady byl u přechodu semafor. Ráno ještě celkem na druhou stranu projdeme, ale odpoledne je situace mnohem horší," shodly se v pondělí dvě ženy krátce předtím, než v Brněnské nasedly do autobusu odjíždějícího na Mutěnice.
Praha - Na pět tisíc korun odhadli pražští hasiči výši škody, kterou v neděli odpoledne způsobil požár ve sportovním areálu v Praze 4. Do ulice Nad Hájem vyrazily jednotky z krčské a modřanské stanice dvacet minut před druhou hodinou. Hořela dřevená kůlna používaná jako sklad u tenisových kurtů; uložený materiál plameny zcela zničily.
Praha - Husté sněžení, které v minulých dnech předpovídali meteorologové, komplikuje dopravní situaci v hlavním městě. Sníh v pražských ulicích způsobuje problémy hlavně autobusům městské hromadné dopravy, a to zejména v okrajových částech metropole. Zasaženy jsou i Vinohrady či Smíchov. Technická správa komunikací (TSK) má v ulicích veškerou techniku. V pohotovosti zůstane podle potřeby celou noc.
Olomouc – Oprava tramvajové trati uzavře na několik týdnů část Wolkerovy ulice v Olomouci. První etapa prací začne už v úterý 1. března a potrvá do 15. března.
Praha - Český Aeroholding plánuje letos přijmout 140 nových zaměstnanců. Společnost provozující mimo jiné pražské letiště hledá v náborové kampani zejména letecké mechaniky, pracovníky odbavení a letištní ochranku. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost. Najít nové zaměstnance má aeroholdingu pomoci kampaň v médiích, autobusech veřejné dopravy i na internetu.
/FOTOGALERIE, FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU/ Ve finále Českého poháru v Olomouci prohrály ve středu s Prostějovem 0:3 (-25, –23, –17), ale ze stříbra se volejbalistky TJ Ostrava radovaly víc, než jejich soupeřky se zkušenostmi z Ligy mistryň i reprezentací svých zemí po obhajobě trofeje.
Sokolov, Cheb – Cestující městskou hromadnou dopravou v Sokolově a Chebu nemusí mít ode dneška drobné mince po kapsách. Důvodem je fakt, že provozovatel Autobusy KV zavádí novinku, jíž je placení bezkontaktní bankovní kartou.
Kladensko - Policisté z Kladenska se v minulých dnech zapojili do celorepublikové akce zaměřené na kontroly na silnicích. Konala se ve dnech 15. až 21. února. Police nyní zveřejnila její výsledky. Policisté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a především se zaměřili na nákladní a autobusovou dopravu.
Praha – Prodej osobních aut a dodávek s pohonem na zemní plyn se loni zvýšil o 90 procent na rekordních 3242 vozů. Celkově tak v Česku jezdí kolem 13.000 aut a autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). Oznámil to Český plynárenský svaz.
Nová Paka – Levicové strany vás srdečně zvou na slavnostní odpoledne při příležitosti Mezinárodního dne žen. Koná se v sobotu 5. března od 14 hodin v prostorách velkého sálu U Militkých v Nové Pace.