Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Legendární rocková kapela Mňága a Žďorp zahrála v pátek večer v klubu Paderewski. Během večera kapela pokřtila své nové album s názvem Takže dobrý. Kmotrem desky byl nestárnoucí dostihový jezdec Josef Váňa. Kapela, která působí na české hudební scéně již od roku 1987, přilákala do klubu Paderewski několik desítek fanoušků, kteří vytvořili báječnou atmosféru. „Jsem velice rád, že můžeme opět zahrát v Karlových Varech. Toto město nás inspirovalo k vytvoření nejedné naší písničky, uvedl Petr Fiala, zpěvák kapely. Poté již začala Mňága hrát písničky z nového alba, ale samozřejmě nechyběly jejich nejznáměnší songy jako například Hodinový hotel nebo Ve čtyři ráno. Následoval křest nového alba, které oficiálně vyšlo 12. února.
Mladá Boleslav – Neúspěch. Ani ve druhém utkání čtvrtfinálové série basketbalistky karlovarské Lokomotivy na palubovce mladoboleslavské Slovanky neuspěly.
Karlovy Vary – Firma Jan Becher – Karlovarská Becherovka (JBKB) letos opustí historická sklepení i dubové sudy, v nichž v uplynulých dvou stoletích zrál proslulý nápoj.
Vltavotýnsko – Než se dostanou na stůl výborné zabijačkové pochoutky, stojí to spoustu úsilí. Redaktor Českobudějovického deníku si to vyzkoušel na vlastní kůži.
Karlovy Vary – Tradiční vůně Karlovarské Becherovky, která se každé ráno šířila Masarykovou třídou a obchodně správním centrem v Karlových Varech, do léta z této lokality zmizí.
Karlovy Vary – Firmě Jan Becher – Karlovarská Becherovka (JBKB) poklesl v uplynulém finančním roce kvůli krizi zisk v porovnání s předchozím obdobím o zhruba 26 milionů korun na 226,8 milionu.
Kladno - V uplynulém roce se mnozí Kladeňáci prostřednictvím Městské policie Kladno opět přesvědčili o tom, že práce strážníka opravdu není jen o nasazování botiček na špatně zaparkovaná vozidla. I loni měly hlídky plné ruce práce s podnapilými řidiči a dětmi, těmi, kteří za volant usedli bez řidičského oprávnění a chytáním vandalů a zlodějů.
Třebíčsko - Jako nezvykle klidnou hodnotili proběhlou silvestrovskou noc všichni, kteří 31. prosince bděli nad pořádkem a bezpečností obyvatel Třebíčska.
Ostrava/FOTOGALERIE, DISKUSE/ - Sleva. Ceny jako na internetu. Stop zdražování. Exploze nízkých cen. Již dnes lednové slevy. Drtivý výprodej. Sale. I těmito nápisy umístěnými všude možně po prodejnách se obchodníci okamžitě po Vánocích snaží přilákat zákazníky. A daří se jim to.
Jihlava – Mohlo by se zdát, že po vánočním šílenství v obchodech se situace po svátcích uklidní. Situace je ale jiná. Obchodníci lákají na povánoční slevy. Nákupní horečka pokračuje.
Miletín - Předčasné oslavy Vánoc zahájil v úterý 22. prosince pětapadesátiletý muž, který v odpoledních hodinách navštívil jednu z restaurací v Miletíně.
Stříbro – Přesně 11. prosince 1910 se narodila v Sulislavi Kateřina Argmanová. Její život byl těžký, už ve třinácti letech chodila pěšky ze Sulislavi do Pernarce, kde pak naložila chléb na vůz a jela jej rozvážet do Trpíst.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Režisér hudebních znělek, grafik, filmový architekt, spoluautor scénáře Šeptej. Tím vším je Tomáš Mašín, respektovaný tvůrce reklam a videoklipů, jehož celovečerní hraný debut Tři sezóny v pekle měl ve středu slavnostní premiéru a ve čtvrtek vstoupil do kin.
Karlovy Vary - Čím podarovat populárního Karla Gotta a Evu Urbanovou? V Karlových Varech se rozhodli pro porcelán. Oba zpěváci měli z dárku velkou radost.
Plzeň – Bůček, uzené maso, párky, karbanátky, tlačenku a kilogramy dalších jídel do sebe dobrovolně cpali účastníci nedlění žravé soutěže na parkovišti před obchodním centrem na Rokycanské třídě.
Karlovy Vary - „Hala je ve Varech hezká, ale pro nás moc pěkná není. Prohráli jsme,“ povzdechl si po utkání 7. kola hokejové extraligy karlovarský odchovanec v třineckých barvách Vojtěch Polák.
Karlovy Vary – Klobása o váze kolem deseti kilo byla hlavní cenou turnaje trojic O Pelantovo maxiklobásu, který pro hráče maximálně okresní úrovně uspořádal nohejbalový oddíl Slovanu Karlovy Vary.
Loket – Legendární maďarská skupina Omega, která ovlivnila několik generací českých a slovenských hudebních fanoušků, vyprodala v pátek loketský amfiteátr.
Loket – Legendární maďarská skupina Omega, která ovlivnila několik generací českých a slovenských hudebních fanoušků, vyprodala v pátek loketský amfiteátr.
Loket – Legendární maďarská skupina Omega, která ovlivnila několik generací českých a slovenských hudebních fanoušků, vyprodala v pátek loketský amfiteátr.
Benešov, Vlašim - Velké zásoby alkoholu ze skladu marketů ve Vlašimi a Benešově si odvezl pravděpodobně stejný zloděj. Policie žádá veřejnost o pomoc při jeho odhalení
Kyjov - I přes měsíční výpadek výroby a finanční krizi sklárna Vetropack Moravia Glass (VMG) dosáhla za minulý rok velkého obratu. V kyjovské sklárně se začaly vyrábět nové originální lahve na vodku a Becherovku a řada dalších zajímavých vinných lahví.
Opava - Nezaplacení útraty v budišovské restauraci, urážka servírky, potyčka s přivolanými policisty, krádež v prodejně ve Starých Oldřůvkách. Za to všechno si dvaadvacetiletý Jakub Štefek vykoledoval obvinění z trestných činů výtržnictví, krádeže, poškozování cizí věci a útoku na veřejného činitele.
Hodonínsko - Hlava státu je na třídenní návštěvě Jihomoravského kraje. V úterý ráno přicestoval v doprovodu své choti i na Hodonínsko. Pár čeká bohatý program.
Karlovy Vary - Okresnímu přeboru nohejbalistů Karlovarska a Sokolovska dál bezpečně kraluje letos ještě neporažený Spartak Horní Slavkov, který v pátém kole soutěže porazil Lomnici 5:3.
Havířov - Vítězem soutěže se stala, pro mnohé znalce havířovské hudební scény známá skupina Fat Skewers, která dlouhodobě kvalitativně roste a i na její koncerty chodí vždy početné obecenstvo.