
Mládežnický fotbal ve Zlínském kraji
Nejvíce branek a nejvyšší vítězství viděli v rámci víkendového 12. kola fotbalové I. A třídy ve Vidči (7:1). Skupině A i nadále ale vládnou Slušovice, které pro změnu doma rozstřílely předposlední Valašské Klobouky.
Se zraněními v péči záchranářů skončila v Bojkovicích jízda osádky automobilu, jehož řidič po nezvládnutém manévru „přistál“ v korytě tamního potoka na střeše svého vozu.
Tvrdé flastry vynesla disciplinární komise KFS Zlín za aféru ve fotbalovém zápase I. A třídy mezi Nedachlebicemi a Bojkovicemi.
Bez větších překvapení se odehrálo víkendové 11. kolo fotbalové I. A třídy. Ve skupině A dál dominují Slušovice, v „béčku“ opět kralovaly Kvasice, které nadělily sedm branek Újezdci.
Povolební vyjednávání úspěšných stran v letošních komunálních volbách se chýlí na většině míst na Slovácku ke konci. Příští složení vedení města tak už znají i v Bojkovicích či Hluku, kde se však stále čeká na vyřešení stížnosti k průběhu voleb.
Fyzické napadení asistenta rozhodčího Radima Doležala z 84. minuty zápasu 10. kola fotbalové I. A třídy mezi Nedachlebicemi a Bojkovicemi po brance na 3:2, sprosté nadávky a urážky. A nakonec i potyčky hráčů s pořadateli, kteří se snažili dostat ke kabině sudích.
Fyzické napadení asistenta rozhodčího Radima Doležala z 84. minuty zápasu 10. kola fotbalové I. A třídy mezi Nedachlebicemi a Bojkovicemi po brance na 3:2, sprosté nadávky a urážky a nakonec i potyčky hráčů s pořadateli, kteří se snažili dostat ke kabině sudích.
Uherský Brod, Uherské Hradiště a Staré Město. V těchto třech městech už mají jasno, jak bude vypadat vedení radnic v nadcházejícím volebním období v letech 2018 až 2022. Naopak v Bojkovicích, Kunovicích a Uherském Ostrohu nejsou jednání doposud u konce. Nejblíže k rozuzlení povolební situace jsou zatím v Bojkovicích, čemuž tam nahrává i méně komplikovaný volební výsledek.
Ostudný konec přinesl víkendový duel v Nedachlebicích. Fotbalový duel I. A třídy skupiny B předčasně ukončila v 84. minutě inzultace pomezního rozhodčího bojkovickým Kalinou po třetí vítězné trefě domácích, podle soupeře z ofsajdu (podrobněji na jiném místě Deníku).
Jak hrál váš oblíbený tým? Podívejte se.
Byla sobota 29. září krátce po třetí hodině odpoledne, když mladý mužský hlas oznámil na lince 158, že u zámku v Bojkovicích zkolaboval starší pán. Operační důstojník na druhém konci telefonického spojení ihned vyslal k místu policejní hlídku.
Veskrze vítězstvím pravostředých seskupení v čele s lidovci a porážkou levice skončily víkendové komunální volby na Slovácku. Alespoň v sedmi městech našeho okresu právě taková realita nastala.
Zatímco ve skupině A fotbalové I. A třídy dál trvá nadvláda Slušovic, v „béčku“ vedoucí Kvasice poprvé narazily. Jejich bezzubé koncovka pomohla k výhře po penaltách Kunovicím.
Neuvěřitelných 67 roků, tedy tří generační rozdíl je mezi nejstarším kandidátem do zastupitelstva v našem regionu a skupinou zájemců o pozici zastupitele, kteří letos nabyli plnoletosti.
/VIZUALIZACE/ Investice rozdělena do třech klíčových fází, u nichž pouze ta první vyjde městský rozpočet na částku okolo pětadvaceti milionů korun. Bojkovice se chystají pustit do oprav svého koupaliště, které má nejlepší léta už dávno za sebou.
Řadu zajímavých duelů a výsledků přineslo 7. kolo fotbalové I. A třídy.
Čtyřiadvacetiletý muž, který v úterý večer 18. září zaparkoval svůj automobil značky Škoda Octavia na odstavné ploše u obecního úřadu ve Starém Hrozenkově, se s ním ráno už neshledal. Ráno našel jen prázdné parkovací místo.
Velký kus štěstí měli lídři fotbalové I. A třídy. Zatímco v áčku Slušovice otočily výsledek až deset minut před koncem, duel nejlepších dvou celků skupiny B poznamenalo rychlé vyloučení hráče Kvasic. Ovšem ani to je nezastavilo od šesté výhry v řadě v Ořechově.
Podívejte se, jak hrál o víkendu váš oblíbený tým.
Po obhajobě triumfu na Velkomoravském turnaji ve Starém Městě a exhibičním zápase v Bojkovicích, kde zlínští volejbalisté v rámci oslav výročí devadesáti let tamního klubu vyzvali extraligového rivala z Brna, se hráči Fatry představí v domácím prostředí.
Letošní folklorní festival Setkání pod Světlovem bude odkazem ke 100. výročí vzniku Československa. Je to již po páté, co se na Tillichově náměstí v Bojkovicích sejdou krojovaní ze širokého okolí, aby představili lidové tradice spjaté s jejich regionem.
Po čtyřech odehraných kolech I. A třídy zůstávají bez ztráty kytičky vedoucí celky svých skupina – Slušovice a Kvasice.
HLASUJTE V ANKETĚ / Velká migrace, i tak lze nazvat přesuny obyvatel mezi městy na Slovácku. Celkem se z Uherského Hradiště, Brodu, Ostrohu, Kunovic, Starého Města a Bojkovic odstěhovalo více než deset tisíc osob, přistěhovalo se jich kolem devíti tisíc.
Jen tři fotbalové týmy I. A třídy jsou po úvodních dvou kolech nového ročníku bez ztráty kytičky – Vlachovice, Slušovice, Kvasice.
Podívejte se, jak si vedl o víkendu váš oblíbený tým.
Pálenice vyrobená z pračky, replika bytu z padesátých let nebo třeba hasičská stříkačka z roku 1896. Nejen tyto zajímavosti si můžou zájemci prohlédnout v regionálních muzeích.
Starší manželský pár si chtěl koncem července udělat výlet po krásách přírody v okolí Vyškovce a Lopeníku. Ten však ani náhodou nedopadl podle jejich očekávání.
Hned tři dopravní nehody, za kterými stál alkohol, řešili policisté tento víkend na uherskohradišťsku.
Nejen v době největšího vytížení stavebních firem na asfaltových cestách, tedy v období letních prázdnin, ale i po jejich skončení čekají na řidiče na Slovácku četná omezení.
„V lesích Chřibů vládne od konce května velice bídná houbařská sezona. Horko, sucho, větrno nepřeje zálibě nás mykologů. Rádi bychom vyrazili do lesa s košíkem na houby, kde ale zatím tam o ně nezavadíme,“ řekla smutně Alena Filípková, znalkyně houbařských poměrů v Chřibech a předsedkyně Mykologického klubu Salaš.
Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.
Lákavě vypadající, jistě chutná, ale také smrtelně nebezpečná. Návnada v podobě buřtu napíchaného hřebíky se na začátku tohoto týdne našla u obchodu Jednota ve Starém Městě. Tamní majitelé psů a především ti, kteří své čtyřnohé kamarády nechávají venčit bez vodítka, by proto měli zpozornit. Pachatel totiž zůstává neznámý.
Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se v sobotu odpoledne uskutečnil 20. ročník soutěže O pohár starosty Okresního sdružení hasičů (OSH) Uherské Hradiště. Otevřeného klání se zúčastnilo v disciplínách štafeta dvojic a požárním útoku 28 družstev mladých hasičů a 2 družstva vedoucích ze Slovácka.
Zatímco ve Skašticích i přes kostrbatou jarní jízdu o víkendu po výhře nad Jaroslavicemi oslavovali prvenství v I. A třídě skupině B a postup do krajského přeboru, v „áčku“ bude muset rozhodnout poslední kolo.
Letní festival vína v Hradišti: 140 vinných vzorků i speciality šéfkuchaře. Nechejte se zlákat hradišťskými chodníčky. Pohádkový park vtáhne děti do kouzelného světa. Bojkovice budou žít Světlovským bálem.
Až dvouleté vězení hrozí třiadvacetileté ženě a třicetiletému muži za to, že neuposlechli zákaz řízení. Ve čtvrtek 31. května hodinu po půlnoci projížděla ulicí 28. října v Uherském Hradišti mladá řidička vozidla značky Peugeot.
Vteřiny od postupových oslav byli o víkendu fotbalisté Skaštic. Vyrovnání Bojkovic v nastavení tak lídra I. A třídy skupiny B nutí v posledních dvou kolech soutěže bodovat. Ve skupině A je nejblíže Nevšová, která vyválčila důležitou výhru v Nedašově. Zde čeká na její zaváhání rezerva Valašského Meziříčí, aktuálně s bodovou ztrátou.