Prasátko se má čile k světu, nikdo jej nehledá
Lučany nad Nisou – /Reportáž, video/ Dostala jméno Dáša, vesele běhá v útulku mezi psy a žebrá o piškot. Umí si o něj pěkně razantně říct. Snad se kvůli tomu naučila vrtět podle ostatních i ocáskem.
Lučany nad Nisou – /Reportáž, video/ Dostala jméno Dáša, vesele běhá v útulku mezi psy a žebrá o piškot. Umí si o něj pěkně razantně říct. Snad se kvůli tomu naučila vrtět podle ostatních i ocáskem.
Hradec Králové - Zboží v hodnotě 2 981 korun se pokusila v obchodním domě ukrást skupinka dvou mužů a jedné ženy.
Vrchotovy Janovice – Decentní zaťukání na dveře redakce Benešovského deníku v pondělí 1. srpna krátce po jedné hodině odpolední bylo předzvěstí návštěvy Klaudie Čožíkové z Vrchotových Janovic, která v doprovodu svých rodičů dorazila do Deníku na svůj první rozhovor v životě.
Praha - Z pokusu o ublížení na zdraví se od úterka zpovídá před Městským soudem v Praze 38letá Lucie V. Státní zástupkyně Margita Kralická jí klade za vinu, že loni 30. dubna vtrhla do bytu bývalého přítele v Táboritské ulici, kde napadla a zranila nožem jeho novou partnerku.
Kladensko – Prázdniny jsou v plném proudu a jednou z typických letních činností v České republice je houbaření a příprava nejrůznějších jídel z hub. V žádné jiné evropské zemi není tato tradice tak silně zakořeněna. Také mnoho Kladeňáků a Slaňáků vyráží ve volných dnech s oblibou s košíčky v ruce do lesů, ať už do těch vzdálenějších nebo těch, které mají ihned u svých chat či chalup ve středních Čechách.
Šternberk – Hádka, potom útok s nožem a výhrůžky smrtí. A nakonec muž polil svou partnerku hořlavou látkou a hrozil, že ji podpálí. Žena se ubránila. Vyhrocený případ domácího násilí se udál v pátek na ubytovně ve Šternberku. Agresor je ve vazbě.
Kladensko – Prázdniny jsou v plném proudu a jednou z typických letních činností v České republice je houbaření a příprava nejrůznějších jídel z hub. V žádné jiné evropské zemi není tato tradice tak silně zakořeněna. Také mnoho Kladeňáků a Slaňáků vyráží ve volných dnech s oblibou s košíčky v ruce do lesů, ať už do těch vzdálenějších nebo těch, které mají ihned u svých chat či chalup ve středních Čechách.
Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se psalo v minulosti.
Krásné Březno - Ústecká zoologická zahrada má nové přírůstky. Jedná se o různorodou směs, počínaje zástupci ptáků, primátů či kopytníků, kteří jsou nejpočetnější.
Vlašim - Při sekání trávy přicházejí k úrazům volně žijící zvířata, která se v ní ukrývají. Nejčastěji jde o jejich mláďata.
Chrudimsko - Policisté se zachovali statečně.
Vlašim /FOTOGALERIE/ - Při sekání trávy přicházejí k úrazům volně žijící zvířata, která se v ní ukrývají. Nejčastěji jde o jejich mláďata. Ochranáři proto radí nejprve sekaný úsek projít, aby to nedopadlo jako v případě zraněné mladé vydry.
Jablonec n. N. - Léto a podzim jsou nejdůležitější fáze roku z hlediska tréninkové přípravy lyžařů. Nejčastějším tréninkovým prostředkem jsou kolečkové lyže, kterým se říká také ještě kolce.
Praha - Svým zápalem pro houbaření platíme ve světě za fanatiky. Kvůli houbám jsme ochotni podnikat i náročné mnohahodinové výpravy.
Libavá – Pokud by všechna neštěstí jako to, k němuž došlo v polovině května na Libavé, měla takové konce, je to jen dobře. Při nácviku noční střelby z BVP-2 tehdy zasáhlo jedno vozidlo střelou z kanónu druhé, ve kterém byli zraněni dva vojáci.
Libavá – Pokud by všechna neštěstí jako to, k němuž došlo v polovině května na Libavé, měla takové konce, je to jen dobře. Při nácviku noční střelby z BVP-2 tehdy zasáhlo jedno vozidlo střelou z kanónu druhé, ve kterém byli zraněni dva vojáci. Jeden lehce a mohl být druhý den propuštěn z nemocnice domů, ovšem devětadvacetiletý desátník skončil s těžkými poraněními v umělém spánku. Dnes už je v domácím léčení a jeho kolega zpět ve službě. Vyšetřování mimořádného případu ještě uzavřeno nebylo.
Jihlava, Brno – Teplota okolo osmatřiceti stupňů, zvracení, průjem a křeče břicha. Jak už Deník Rovnost informoval, s podobnými potížemi skončila v neděli večer v nemocnici zhruba dvacítka dětí z letního tábora Kratizna u Hodic na Jihlavsku. Problémy táborníků z Brna a Brněnska zřejmě podle nejnovějších informací Rovnosti způsobila voda ze studně.
Teplice - Tepličtí kriminalisté odložili případ loupeže, ke které mělo údajně dojít koncem července. Tehdy se na policisty obrátil 25letý muž, který oznámil, že když čekal odpoledne v Krupce na vlak, přišel k němu neznámý pachatel, na břicho mu přiložil více jak 20 centimetrový nůž a požadoval po něm peníze. Oznamovatel mu měl dát ze strachu o svůj život obálku se sedmi sty korunami, kterou měl u sebe a poté pachatel odešel.
Klatovsko – Muchomůrka tygrovaná byla pravděpodobně příčinou všech pěti případů otravy houbami, které v červnu ošetřili v Klatovské nemocnici. Takový počet otrav houbami mívá běžně Klatovská nemocnice za celou houbařskou sezonu.
Luhačovice – Nápověda: Pětitisícové město v údolí říčky Šťávnice, které je známé minerálními prameny, lázeňskými oplatky a hojně jej navštěvují senioři. Poznali jste? Správně, Luhačovice, zlatý bludišťák pro vás.
Teplice - Na policisty se obrátil 25letý muž s tím, že když čekal v Krupce na vlak, přišel k němu pachatel, na břicho mu přiložil více jak 20centimetrový nůž a požadoval po něm peníze. Jenže…
Plzeň – Houby na Plzeňsku v současné době sice nerostou hojně, ale některé z nich je možné v lese najít. Lidé by si však měli dát velký pozor na to, které houby sbírají.
Holýšov - Obětí znásilnění měla být sedmnáctiletá dívka. Zda se skutečně jednalo o znásilnění, nebo bylo vše jinak, nyní šetří policie.
Sebranice – Řidič nedobrzdil a narazil do auta, které jelo před ním. To je podle předběžných zjištění policistů příčinou nehody, která se stala v úterý po desáté hodině dopoledne na silnici I/43 asi jeden kilometr za Sebranicemi ve směru na Svitavy. „Srazila se tam osobní auta značky Toyota a Peugeot. Silnice byla v době zásahu záchranářů v obou směrech dočasně blokovaná, policisté řídili dopravu kyvadlově. Žena, která byla jedním ze tří účastníků nehody, si stěžovala na podlitiny a bolest břicha," popsal mluvčí blanenské policie Bohumil Malášek.
Pamplona - V jihošpanělském městečku Pedreguer zemřel v noci na dnešek jeden z účastníků místního běhu s býky, kterého zvíře nabralo na rohy a vážně mu poranilo hrudník a břicho. Informovala o tom agentura AP. Při třetím kole slavnějšího běhu s býky v severošpanělském města Pamplona se dnes zranilo osm lidí, těžší zranění však utrpěl jen muž, na kterého jedno ze zvířat přímo zaútočilo.
Kladensko - Na šest let do věznice s dozorem poslal v pondělí Krajský soud v Praze ženu seniorského věku, která podle verdiktu loni 24. listopadu kolem deváté večer zavraždila o generaci mladšího partnera. Stalo se to v domě plném ubytovaných lidí v malé osadě Bratkovice u Černuce nedaleko Slaného na Kladensku.
Paříž - Krátce po čtvrtfinálovém utkání Francie s Islandem (5:2) v neděli večer byl na ulici v Paříži napaden a vážně zraněn mladý britský fanoušek fotbalistů Islandu. Informovala o tom dnes tamní média. Pachatel, kterého krátce po činu zatkla policie, z dosud nejasných důvodů bodl oběť několikrát do břicha.
Horní Libchava / Liberecký kraj chce vylepšit podmínky pro život a rozmnožování ohrožené žabky kuňky obecné v oblasti Cihelenských rybníků na Českolipsku.
Šumava – Přibližně pětadvacetiletý motocyklista na silnici mezi Kvildou a Filipovo Hutí narazil v sobotu 2. července kolem poledne v protisměru do autokaravanu a těžce se zranil.
Olomouc – Tři lidé se v neděli odpoledne zranili při nehodě dvou aut na Olomoucku. Nehoda se stala na křižovatce mezi Svésedlicemi a Velkou Bystřicí.
Šumava – Přibližně pětadvacetiletý motocyklista na silnici mezi Kvildou a Filipovo Hutí narazil v sobotu 2. července kolem poledne v protisměru do autokaravanu a těžce se zranil.
Praha - Na parkovišti před nákupním centrem Globus na pražském Zličíně byl včera večer postřelen muž, ročník 1968. Má šest střelných zranění na končetinách, záchranáři ho převezli do nemocnice. Střelba podle svědků následovala po konfliktu několika lidí, ostatní se rozutekli. Policie tři z nich zadržela, případ si převzali kriminalisté. Řekli to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová a pražské záchranky Dominik Horn.
Kolín – Na Zálabí se ztratil dvouletý, nekastrovaný černý kocour evropský jménem Jerry. Jak dodávají majitelé, na své jméno slyší.
Brno – Přišel na chuť individuální přípravě. Hokejový obránce brněnské Komety Jozef Kováčik po dohodě s kondičním trenérem Milošem Pecou zpevňoval břicho a záda, která ho trápila i v předkole play off v minulé sezoně. „Připravoval jsem se v posilovně, na kole a dával jsem schody. Kluci to měli asi o něco náročnější. Běhali třeba čtyřstovky, což je asi nepříjemnější," říká šestatřicetiletý bek.
Havlíčkův Brod – Dlouhé roky stál Stanislav Neruda sám v havlíčkobrodském brankovišti a hájil jeho branku.
Praha - Usnesení, kterým policie odložila případ údajného lednového pobodání Syřana ve Vršovicích, je pravomocné. Ve středu to sdělila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová, cizinec podle ní nevyužil zákonných opravných prostředků. Důvod odložení mluvčí nespecifikovala. Odkázala pouze na ustanovení trestního řádu, podle nějž policie věc odloží, pokud v ní nejde o podezření z trestného činu.
Vsetín - Téměř čtyři desítky mladých zdravotníků soutěžily včera v Panské zahradě ve Vsetíně. Konalo se tam školní kolo soutěže v poskytování první pomoci organizované střední zdravotnickou školou.
Holoubkov - Ve vypjatém střetnutí fotbalisté TJ zdolali Bezdružice 3:1
Roudnice nad Labem – Podřipská nemocnice, za přímé finanční podpory města, poskytne vyšetření dosud dostupné v ústecké krajské nemocnici a rozšíří tak služby pro pacienty plicní ambulance.
Ústí nad Labem, Severní Čechy - Ženy mají v oblibě operace horních víček nebo úpravy poprsí. Muži vyhledávají operace nosu, ale i liposukci.
Znojmo – O svého psa přišla před čtrnácti dny Lenka Pelikánová ze Znojma. Venčení v historických uličkách města skončilo dramatem, které vyvrcholilo smrtí jejího čtyřnohého společníka. Z loveckého psa, který zaútočil i na jiné psy či jejich majitele, mají lidé bydlících v ulicích U brány či Na svahu, obavy. Chystají proto sepsat petici.
Severní Čechy - Ženy mají v oblibě operace horních víček nebo úpravy poprsí. Muži vyhledávají operace nosu, ale i liposukci.
Liberec /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Naše redaktorka Hana Langrová se zúčastnila dalšího závodu. 13 překážek a 5 kilometrů zdolala za 45 minut a 33 sekund. Přečtěte si, jak si ho užila.
Čestlice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Máme za sebou vstupní prohlídku na přístroji InBody, který nám ukázal, že oba dva, já i kolega Jiří Macek, máme v těle trochu tuků navíc. Nyní pokračujeme ve své touze vylepšit svá těla. Jdeme cvičit.
Praha - Tragickou partnerskou rozmíškou, v níž sehrál klíčovou roli čerstvě zakoupený nůž, se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Praze. Dvaačtyřicetiletá Elena O. (42) se zpovídá z vraždy o devět let staršího manžela.
Libouchec - Už v sobotu v deset hodin odstartuje tradiční cyklistická vyjížďka Giro di Beer. A to už posedmnácté.
Domažlice - Jste připraveni na léto? Plavková sezóna za chvíli bude v plném proudu a vy máte pocit, že to ještě není ono? Přijďte s námi dotvarovat postavu a přivítat léto pohybem. Již tuto sobotu 18. 6. 2016 přijedou do Městské sportovní haly v Domažlicích ve Fügnerově ulici skvělí lektoři Roman Ondrášek a Lenka Velínská, kteří nám dají od 10:00 hod. pořádně do těla.
Lyon – Desetiletý chlapec dnes ráno ve škole u francouzského Lyonu vážně zranil nožem dvanáctiletého spolužáka. Prý se tak bránil jeho vyhrožování a vydírání. Zpočátku se zdálo, že bodnutí nožem bude napadenému osudné, později však lékaři podle médií oznámili, že chlapec je mimo ohrožení života.
Východní Čechy - Léto už je za rohem a pomalu nás láká na koupání a dovádění venku. Každoročně u většiny žen přichází období hubnutí do plavek.
Východní Čechy – Léto už je za rohem a pomalu nás láká na koupání a dovádění venku. Každoročně u většiny žen přichází období hubnutí do plavek. Letní šaty, pod kterými se rýsuje bříško, nebo plavky, ze kterých čouhají faldíky, mohou být minulostí. Je už sice pět minut po dvanácté, ale stále se dá stihnout postavu alespoň trochu vylepšit.