Proboštov – Historie se opakovala. Fotbalisté Modré navázali na pěknou tradici a opět si z Proboštova přivezli vítězství. Zatímco v minulé sezóně tady Modrá vyhrála 3:2, uplynulý víkend bylo její vítězství daleko výraznější.
Vsetín – Svátek milovníků jazzu ve Vsetíně se blíží. V sobotu 18. října se ve velkém sále vsetínského Domu kultury uskuteční již 21. ročník Vsetínského jazzového festivalu. Hvězdami večera budou český zpěvák Martin Chodúr nebo newyorský saxofonista Marc Bernstein.
České Budějovice - Kurátor Vlastimil Tetiva, který 37 let pracoval v Alšově jihočeské galerii, vzpomíná na jízdy po ateliérech, výstavu Česká kresba i kauzu s padělky.
České Budějovice - Kurátor Vlastimil Tetiva, který 37 let pracoval v Alšově jihočeské galerii, vzpomíná na jízdy po ateliérech, výstavu Česká kresba i kauzu s padělky.
Uherské Hradiště – Zbrusu nová pamětní deska zdobí od těchto dnů roh ulic Františkánská a Havlíčkova v centru Uherského Hradiště. Vzpomínka připomíná všem kolemjdoucím historii domu, na kterém se nachází.
Mnichov - Sportovní úspěchy fotbalového Bayernu Mnichov v minulé sezoně se projevily i v jeho hospodaření. Obrat bavorského velkoklubu vzrostl oproti minulému ročníku o 22 procent na 528 milionů eur (14,5 miliardy korun) a Bayern tak poprvé v historii prolomil hranici půl miliardy eur.
Praha - Počet společností, jejichž vlastník má adresu v daňovém ráji, poprvé v historii mezičtvrtletně klesl. Od začátku letošního roku ale jejich počet vzrostl o 67 na 13.167. Největší zájem je i nadále o Kypr a Seychely, uvedla dnes poradenská společnost Bisnode.
Vsetín – Svátek milovníků jazzu ve Vsetíně se blíží. V sobotu 18. října se ve velkém sále vsetínského Domu kultury uskuteční již 21. ročník Vsetínského jazzového festivalu. Hvězdami večera budou český zpěvák Martin Chodúr nebo newyorský saxofonista Marc Bernstein.
Jičín – Město Jičín je známé mnoha sporty, od hokeje přes plavání až po extraligu v házené. Extraliga je však součástí také požárního sportu a to konkrétně disciplíny požární útok.
Manila – Z nejaktivnější filipínské sopky Mayon o víkendu začala znovu vytékat čerstvá láva. Odborníci varují, že by mohla bezprostředně hrozit erupce, napsala dnes agentura AFP.
Praha /ROZHOVOR/ - Andrej Babiš vyjádřil obavu, že by se další strany v pořadí mohly spojit proti vítězi. Stane-li se to, začne šéf ANO psát novou kapitolu historie své strany. Jak řekl, do budoucna by v Česku mohly být jen dvě strany, jeho pravicové ANO a levicová ČSSD.
Plzeň – Vždy ke konci roku se v Praze koná jedna z nejvýznamnějších evropských horolezeckých akcí. Nejde zrovna o výstup do skal, ale o společenské setkání nejvýznamnějších lezců.
Slaný – Slánský plochodrážník Eduard Krčmář si říjnové dny užívá. Babí léto mu šlo evidentně k duhu, poněvadž stihl vybojovat dva mistrovské tituly. Ten první se víceméně očekával, když ovládl šampionát do 19 let, jehož byl velkým favoritem.
Nová Paka – Druhou říjnovou středu se sešli starší bratři a sestry novopackého Sokola v sokolovně před deskou umučených, bratra Františka Pecháčka a jeho manželky Míly.
Milán - Americké volejbalistky jsou poprvé mistryněmi světa, ve finále šampionátu v Miláně porazily tým Číny 3:1. K historickému triumfu tým USA dovedl legendární hráč a nyní i kouč Karch Kiraly, jediný volejbalista, který dokázal vyhrát olympijské zlato v hale coby člen šestkové reprezentace i na písku.
Kroměříž – Italské dny se v Kroměříži konají od pondělka 13. do pátku 17. října: mají za cíl zemi přiblížit lidem pomocí besed, výstav, projekcí i gastronomických zážitků. Program bude zaměřen na prezentaci italské kultury, tradic, historie i současnosti.
Děčín - V neděli 12. října krátce po poledni přivítala děčínská zoologická zahrada svého 100.000. návštěvníka. Stal se jím pan Jaroslav Jukl z Ústí nad Labem, který do zoo vyrazil s celou svojí rodinou.
Nové Strašecí - Ve volbách zvítězila ČSSD s 33,94 procenty. Druhé skončilo Město pro rodinu s 20,64 procenty, třetí ODS s 12,35 procenty, čtvrtá pak koalice KDU - ČSL a Strana Zelených s 10,05 procenty.
České Heřmanice – Ze čtyřiadvaceti koncertů na varhany sestává letošní osmý ročník celorepublikové akce „Český varhanní festival". Začal v červnu v jihočeských Borovanech, skončí v závěru října v kostele ve vesnici Ohaře na Kolínsku. Jedno zastavení na této pozoruhodné „šňůře" vytvořily například Štíty, kde se konal v pořadí jedenáctý díl tohoto festivalu.
Varšava - Nedávno se stali mistry světa ve volejbale, ale přece jen: fotbal je fotbal. A i tady se Poláci dočkali velkého úspěchu: slaví historicky první triumf nad Německem a v kvalifikaci o Euro zažívají nečekanou euforii. Vítězství může podle trenéra Adama Nawalky odstartovat novou éru tamního národního týmu.
Domažlice – V 5. kole Domažlické bowlingové ligy zažila Koulárna poprvé ´náhlou smrt´. Po nerozhodném výsledku na dráze č. 1 se totiž až v rozhozu rozhodovalo o výsledku utkání mezi Poslední smečí a Karpemem.
Lobeč /FOTOGALERIE/ - Památka, která desítky let pustla a neměla zrovna štěstí na majitele. To je parostrojní pivovar v Lobči, který byl v roce 2009 prohlášen za technickou památku. Celý komplex budov se rozhodl koupit architekt Pavel Prouza se svojí ženou.
Jičín – Sklopísek Střeleč, který letos slaví 75 let od založení firmy, se představuje v Konferenčním salónku muzea. S jičínským muzeem ho pojí nejen dlouhodobé partnerské vztahy, ale také jeden z nejcennějších archeologických nálezů Jičínska.
Rakovník - Podle Luďka štíbra (ODS) byl největším problémem senátních voleb rozdrobenost pravice. Teď zvažuje, jestli vůbec vyrazí k volební urně ve druhém kole senátních voleb. "Senát jsem vnímal jako politickou rovnováhu. Jestliže postoupili oba zástupci vládních stran, tak nemám zcela vyhraněný názor v tom, koho bych podpořil. Spíše je to o tom, že vůbec zvažuji účast v druhém kole senátních voleb," řekl Rakovnickému deníku Luděk Štíbr.
Vyškov – Výsledky voleb na Vyškovsku jsou kompletní. K urnám v pátek a sobotu přišlo 50,63 obyvatel regionu, obálky odevzdalo přes sedmatřicet tisíc voličů.
Litvínov – Volby v Litvínově vyhrálo hnutí ANO 2011, a to se ziskem 17,75 procenta. Město se tak přiblížilo tomu, aby mělo vůbec první starostku v historii, lídrem uskupení totiž je Kamila Bláhová.
Praha – Dosavadní pražský primátor Tomáš Hudeček považuje koalici jeho TOP 09 a hnutí ANO na pražském magistrátu za velmi nepravděpodobnou. Řekl to novinářům po příchodu do volebního štábu TOP 09 v žižkovském hotelu Don Giovanni. Po průběhu předvolební kampaně Hudeček prý ani neví, jak by ANO pro vyjednávání oslovil. Samotnou kampaň označil za asi nejradikálnější v historii hlavního města. Lídryně ANO Adriana Krnáčová zatím možné koaliční partnery nechtěla uvést.
Blanensko – Jakuba Rozsývala z letovické místní části Třebětín fascinuje hledat staré předměty ukryté v zemi. Před pěti lety si od kamaráda půjčil detektor kovů a už ho takřka nechtěl pustit z ruky. Hledání pokladů se věnuje i několikrát týdně.
Liberec - Jiří Křížek je ředitel Severočeského muzea v Liberci. Narodil se 26. června 1979 v Benešově. Vystudoval obor kulturní historie na Historickém ústavu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Uherské Hradiště, Praha – Mimořádným úspěchem se může po sobotě 4. října pochlubit šperkařský ateliér Filip z Uherského Hradiště. Poprvé ve své 17leté historii se zúčastnil celostátní soutěže o nejlepší komerční šperk roku a jeho šperky hned obsadily skvělé druhé a třetí místo.
Blanensko – Jakuba Rozsývala z letovické místní části Třebětín fascinuje hledat staré předměty ukryté v zemi. Před pěti lety si od kamaráda půjčil detektor kovů a už ho takřka nechtěl pustit z ruky. Hledání pokladů se věnuje i několikrát týdně.
Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras mimořádně zpřístupní o dvou listopadových víkendech malou část Amatérské jeskyně. Se svými 40 kilometry je nejdelším podzemním systémem střední Evropy. Akci správa připravila k 45. výročí objevení této části podzemí, řekl Antonín Tůma z vedení správy.
Kroměříž – Italské dny se v Kroměříži konají od pondělka 13. do pátku 17. října: mají za cíl zemi přiblížit lidem pomocí besed, výstav, projekcí i gastronomických zážitků. Program bude zaměřen na prezentaci italské kultury, tradic, historie i současnosti.
Dillí - Záchrana desetitisíců dětí před nucenou prací přinesla dnes indickému aktivistovi Kailáši Satjárthímu Nobelovu cenu za mír. Někdejší elektrotechnik, který svůj život zasvětil boji za dětská práva už před třemi desítkami let, věnoval své ocenění všem dětem drženým v otroctví. Tímto tématem se podle něj svět z větší části odmítá zabývat, přestože jen v Indii je až 60 milionů dětí nuceno k práci.
Šardice - Augustiniánská rezidence je projekt kompletní renovace nejvýznamnější památky obce. O památce i projektu jsme hovořili se starostkou Šardic Blaženou Galiovou.
Chrudimsko - Podíváme-li se do historie měst na Chrudimsku, nalezneme zmínky o řadě vpravdě renesančních osobností, které na postech starostů či purkmistrů výrazně ovlivnily kulturní i politické dění obce, již v té době řídili.
Svitavy – Historie každé obce i měst je plná osobností, které se aktivně zapojovaly do veřejného života. Nejinak je to samozřejmě také ve Svitavách. Dějiny nám dají nahlédnout do života několika z nich.
Uherské Hradiště – Devátý ročník oblíbené akce v sobotu 11. října symbolicky uzavře cyklostezky v regionu. Už od rána se budou moct cyklisté registrovat na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, aby pak společně vyjeli na některou ze šesti připravených tras.