
V syrském Halabu zemřelo při náletu 36 lidí včetně 15 dětí
Damašek - Syrská armáda dnes při náletech na povstalecké pozice v Halabu zabila 36 lidí, mezi nimiž bylo 15 dětí. Oznámila to s odvoláním na exilovou opozici agentura AFP.
Damašek - Syrská armáda dnes při náletech na povstalecké pozice v Halabu zabila 36 lidí, mezi nimiž bylo 15 dětí. Oznámila to s odvoláním na exilovou opozici agentura AFP.
Jihlavsko – Stříbrná neděle definitivně potvrdila, že jsou letošní Vánoce za dveřmi. Deset dní před svátky znovu praskala ve švech parkoviště u nákupních center.
Peking – Čínská policie při rozsáhlé razii zadržela přes 1300 osob, které jsou podezřelé z prodeje ilegálně vyrobených léčiv. Podle zprávy agentury Nová Čína úřady zabavily velké množství léků a devět tun surovin k jejich výrobě v hodnotě přes 350 milionů dolarů (přes sedm miliard korun). Akce proti podvodným výrobcům trvala podle čínské agentury půl roku.
Osek - Přibližně 250 lidí se zapojilo do dobročinné sbírky pro obyvatele azylového domu v Oseku u Duchova. Sbírku vyhlásilo několik Ústečanů prostřednictvím sociální sítě Facebook, její výtěžek dnes odvezou do Oseka. Zdejší azylový dům obývají většinou ženy s dětmi.
České Budějovice – Českobudějovický rodák Robert Burian se v profesionálních kuchyních pohybuje už dvacet pět let. Za minulého režimu utekl do Rakouska. V současnosti je šéfkuchařem v českobudějovické restauraci Olivier.
Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nevpustila do české obchodní sítě plesnivé potraviny z Vietnamu. Podezřelou zásilku zajistili středočeští celníci. Inspektoři u dvou šarží arašídů a sojového produktu zjistili silné napadení plísní. Arašídy byly navíc naklíčené, sdělil dnes mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
Brno - Česká obchodní inspekce zjišťuje, zda stánkaři na vánočních trzích neokrádají zákazníky. Alkohol kontroluje také hygiena. Kvůli metanolové aféře
Tábor - Teploty pod bodem mrazu zahání lidi bez domova do teplých míst. Aby se alespoň na chvilku zahřáli, schovávají se v hale autobusového či vlakového nádraží či se zamknou na toaletě v kině. Takový případ například řešili táborští strážníci letos krátce po začátku nového roku.
Senožaty – Už začátkem příštího roku se pět nájemníků nastěhuje do nových obecních bytů ve zrekonstruovaném domě v Senožatech.
Kutná Hora - Připomeňte si s Kutnohorským deníkem zajímavé události před deseti lety. Dnes si připomene dobrodružství vodáků Zdeňka Koloucha a Milana Leopolda, kteří před deseti lety sjížděli Volhu.
Kladno - Cukroví, vánočky, čokoláda, bramborový salát a spousta dalšího jídla. Tak vypadají vánoční svátky ve většině domácností. Ovšem jsou i lidé, kteří na nic takového nemají peníze. Jedná se o opuštěné seniory a sociálně slabé rodiny s dětmi.
Klíše - Udělat ze špinavé betonové vitríny bývalého rockového klubu výstavní prostory v Klíšské ulici se rozhodli studenti Fakulty umění a designu UJEP. Přes rok tak má Ústí novou galerii, která nese název Galerie In Vitro.
Strunkovice nad Blanicí – Zhruba šest tisíc korun je škoda, kterou způsobil zloděj v rekreační chalupě ve Strunkovicích.
Kladno – Cukroví, vánočky, čokoláda, bramborový salát a spousta dalšího jídla. Tak vypadají vánoční svátky ve většině domácností. Ovšem jsou i lidé, kteří na nic takového nemají peníze.
Praha – Vznikající trojkoalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL chce postupně dosáhnout potravinové soběstačnosti státu v základních a v Česku běžně produkovaných komoditách. Strany slibují, že budou hájit rovnoprávné postavení českých zemědělců a potravinářů v Evropské unii. Slibují také zavedení přísných pravidel pro obchodní řetězce, čímž chtějí zlepšit kvalitu prodávaných potravin. Vyplývá to z dnes představené koaliční smlouvy.
Příbram - I tento týden jsme připravili několik tipů na víkendové akce.
Praha – Po lupiči, který si pod pohrůžkou použití pistole odnesl z obchodu v centru metropole desítky tisíc korun, pátrají pražští kriminalisté. Obchod s potravinami na Sokolské ulici přepadl pachatel v neděli kolem čtvrté odpoledne. „Dej mi peníze, nebo tě zabiju," hrozil prodavačce, na kterou mířil z bezprostřední blízkosti.
Praha /VIDEO/ – Po lupiči, který si pod pohrůžkou použití pistole odnesl z obchodu v centru metropole desítky tisíc korun, pátrají pražští kriminalisté. Obchod s potravinami na Sokolské ulici přepadl pachatel v neděli kolem čtvrté odpoledne. „Dej mi peníze, nebo tě zabiju," hrozil prodavačce, na kterou mířil z bezprostřední blízkosti.
Stolany, Choltice - Mezi nově oceněnými, kteří se mohou pyšnit titulem Regionální potravina, je od soboty i zemědělec František Mikan ze Stolan. Certifikát na své mléko převzal při slavnostním aktu v Cholticích.
Stolany, Choltice - Mezi nově oceněnými, kteří se mohou pyšnit titulem Regionální potravina, je od soboty i zemědělec František Mikan ze Stolan. Certifikát na své mléko převzal při slavnostním aktu v Cholticích.
Stolany, Choltice - Mezi nově oceněnými, kteří se mohou pyšnit titulem Regionální potravina, je od soboty i zemědělec František Mikan ze Stolan. Certifikát na své mléko převzal při slavnostním aktu v Cholticích.
Nová Paka - Jak hodnotíte letošní Vánoční trhy na Masarykově náměstí?
Olomoucký kraj - ON-LINE rozhovor o vaření, úrovni místní gatronomie i zkušenostech mistra v oboru.
Havlíčkův Brod – Vánoce jsou za dveřmi a hospodyňky mají plné ruce práce a plno typicky vánočních starostí.
Prostějov – Ztráty a nálezy prostějovské radnice se rozrostly o kuriózní nález. Je jím osmdesát centimetrů vysoký model Eiffelovy věže, na který narazili pracovníci prostějovského magistrátu při obchůzce města.
Jeseník – Kousek od radnice se v kotli vaří polévka, v přilehlém stánku nabízí prodejce klobásy či maso. Podoba stánkového prodeje na Masarykově náměstí v Jeseníku je řadě lidí trnem v oku.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Za největší změnu posledních patnácti let v potravinovém právu označují experti novelu zákona o potravinách, kterouve středu schválila vláda. Přináší řadu změn, které by podle obhájců měly spotřebitelům přinést lepší informace o tom, co jedí. Obchodníci však z ní tak nadšení nejsou.
Olomouc – Dobrých skutků není nikdy dost. Kdo v předvánočním čase chce pomoci lidem v nouzi a společně s Olomouckým deníkem podpořit rozjezd potravinové banky Charity Olomouc, má možnost. Zájemci mohou nosit trvanlivé potraviny přímo do Olomouckého deníku v Aksamitově ulici 2, a to do pondělí 16. prosince.
Roudnice nad Labem - V neděli 15. prosince od 10 hodin zaplní roudnické Husovo náměstí stánky, ve kterých prodejci nabídnou kvalitní české produkty a potraviny, živé ryby, adventní dekorace, svíčky, keramiku a další vhodné dárečky.
Ženeva – Spojené národy získaly povolení vlád Sýrie a Iráku, díky němuž bude možné letecky dopravit naléhavou potravinovou pomoc do severosyrské provincie Hasaká osídlené Kurdy. Mluvčí Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dnes v Ženevě oznámil, že letecký most bude otevřen tento týden ve čtvrtek.
Jeseník – Kousek od radnice se v kotli vaří polévka, v přilehlém stánku nabízí prodejce klobásy či maso. Podoba stánkového prodeje na Masarykově náměstí v Jeseníku je řadě lidí trnem v oku.
Prostějov – Ztráty a nálezy prostějovské radnice se rozrostly o kuriózní nález. Je jím osmdesát centimetrů vysoký model Eiffelovy věže, na který narazili pracovníci prostějovského magistrátu při obchůzce města.
Tomice - V úterý 10. prosince v půl páté ráno se na silnici I/3 v šikaně u Tomic na Benešovsku čelně srazily dva kamiony. Jeden z řidičů střet nepřežil. Druhý šofér z protijedoucího tahače utrpěl těžká zranění, s nimiž byl převezený do nemocnice.
Budyně nad Ohří - Proč? Mrtvého psa našel náhodný chodec před několika dny v lese u Budyně. „Uhynulé zvíře bylo uvázáno vodítkem ke stromu a vykazovalo známky dehydratace a vyhublosti," popsala Pavla Kofrová, mluvčí policie.
Tomice /DOPLNĚNÉ O ZPRÁVU ZZS A FOTO/- V úterý 10. prosince ráno v půl páté se na silnici I/3 v šikaně u Tomic čelně srazily dva kamiony. Český řidič střet nepřežil, podlehl těžkým zraněním před příjezdem záchranářů. Doprava byla do 8.30 vedená po objízdných trasách, po odtažení jednoho z vozidel byla řízená votickými a benešovskými policisty kyvadlově.
Újezd u Brna, Lažánky – Špatná zpráva čekala na sedmapadesátiletou majitelku chaty poblíž Újezdu u Brna. Zloděj násilně překonal kovovou bránu a vloupal se dovnitř.
Začal advent. Pojďme si připomenout, co bychom v tomto období měli podle tradic ideálně konzumovat. Advent je totiž původně spojen především s půstem, který měl kromě duchovního rázu i význam zdravotní.
Tábor - O táborské lidi bez domova se postará terénní pracovnice z diecézní charity Jana Pilzová
Návštěva vánočních trhů u našich severních sousedů, v hlavním městě Německa, Berlíně, je pro našince malý šok. První, co zpozoruje, budou asi ceny. Oblíbený „glühwein," svařené víno v nespočtu variací, ale obvykle za tři až čtyři eura? V přepočtu po nedávných intervencích České národní banky, kdy euro levněji než za 27,50 nevyměníte, slušná láce. Dát za kelímek svařeného vína stovku, do toho se nám po příjezdu nechce.
Čimelicko – Majitel nechal nastartované vozidlo před obchodem s potravinami na Písecku a v sobotu kolem poledne se mu to vymstilo.
Praha – Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu zrychlily meziroční růst na 1,1 procenta z říjnových 0,9 procenta. Jejich růst se zrychlil po čtyřech měsících zpomalování. Výrazněji než v říjnu meziročně zdražily hlavně potraviny, zmírnil se pokles cen pohonných hmot. Proti říjnu spotřebitelské ceny v listopadu klesly o 0,1 procenta, informoval dnes Český statistický úřad. Výsledky jsou v souladu s odhadem analytiků, podle kterých se oslabení koruny kvůli devizovým intervencím v inflaci výrazněji projeví až v dalších měsících.
Jaroměř - Bagety či sendviče ze supermarketů a automatů jsou plné chemie nezdravých umělých barviv, sladidel, glutamátů či konzervantů. To není pro školáky, kteří si je mnohdy kupují ke svačině, nic tělu přínosného. Připravovat svačiny doma, na to ale mnozí rodiče nemají čas.
Rakovník – Na půdě Gymnázia Zikmunda Wintra se konala první věděcká chemická konference.
Plzeň - Je to trend poslední doby. V Plzni a jejím okolí se objevuje stále více nekuřáckých hospod. A že by krachovaly, jak mnozí předpovídali? Vůbec ne. Jejich provozovatelé si mnou ruce.
Vápenice – V koutě chodby někdejší vesnické školy v malé vesničce Vápenice stojí vánoční stromeček s blikajícími elektrickými svíčkami. Moderní technika kontrastuje s tím, co se servíruje na stolech uprostřed místnosti.
Jihlava /ROZHOVOR/ - Restauratéři z Vysočiny mohou jen tiše závidět jihlavskému podniku Tři knížata, který se drží poslední léta v první půli výběru nejlepších a nejzajímavějších restaurací v zemi.
Manila - Od řádění tajfunu Haiyan na Filipínách uplynul právě v neděli jeden měsíc, v oblasti ale nadále zůstávají bez domova čtyři miliony lidí a 1700 osob se stále oficiálně pohřešuje.
Otrokovice – Je šest hodin a přesně v tuto brzkou dobu si už kuchařky z otrokovické Základní školy Mánesova mohou o poklidném spánku nechat jenom zdát.
Rakovník – Věděli jste třeba, že zdaleka neplatí argument, že všechny takzvané přírodní potraviny a léčiva jsou zdravé? Přesto si to řada lidí myslí a jsou ochotni do „zdravého" životního stylu ochotni investovat čas i nemalé peníze.
Východní Čechy /NÁZOR/ - Kdo chce dobře jíst, tak se musí naučit také vařit. S jídlem roste chuť, ale jen hrstka to dotáhne až k nálepce od Pohlreicha. Já sám jsem kuchařským individuem, experimentátorem a samoukem, jehož umění by se dalo srovnávat s úrovní vaření radního Atakdále ve filmu Byl jednou jeden král.