Libor Kozák navštívil opavské P.S. café
Opavská kavárna P.S. café měla zajímavého hosta. Na dobrou kávu se zastavil bývalý hráč Slezského FC Opava a nyní opora pražské Sparty Libor Kozák.
Opavská kavárna P.S. café měla zajímavého hosta. Na dobrou kávu se zastavil bývalý hráč Slezského FC Opava a nyní opora pražské Sparty Libor Kozák.
/FOTOGALERIE/ Tradiční podzimní akce jičínského muzea - Café muzeum, má za sebou další úspěšné pokračování. V sobotu odpoledne se prezentovalo zejména archeologické oddělení a na své si přišli malí i velcí.
/FOTOGALERIE/ Po nedávném vinném koštu se na kolínském Karlově náměstí v sobotu 12. října rozprostřela další příjemná akce spojená s konzumací - pod názvem Street Food festival Kolín. Po celý den se tu nabízely rozličné pochutiny, především pak hamburgery na mnoho způsobů. Nechyběla ale ani nabídka malých pivovarů, kávy, hranolek či sladkého i slaného pečiva.
Brno - Vychutnat si kávu v historických prostorách, dozvědět se něco o architektuře minulého století nebo zavítat do dalších významných staveb v okolí. Konkrétnější obrysy dostala v Brně oprava chátrající Arnoldovy vily. O plánu na zvelebení cenné budovy Brněnský deník Rovnost už dříve informoval. Projekt nyní získal potřebná územní i stavební povolení, vilu také nově spravuje Muzeum města Brna.
František Binka, Gabriela a Michal Kubičkovi a Petr Lebeda jsou už mnoho let aktéři zahájení a ukončení sezony pro motorkáře na Prachaticku. Pro ukončení sezony 2019 vybrali sobotu 12. října a výběr data byl více než výborný. Motorkáři se tradičně sjeli na nástupišti vojáků v bývalém areálu kasáren v Prachaticích, kde František Binka provozuje obchod a servis motocyklů. Tam se posilnili kávou a koupili tradiční placku, která letos jasně avizovala, že jde o „Jízdu pro Lenoru“. Výtěžek totiž půjde prostřednictvím Raduš a Jituš na pomoc postiženým výbuchem bytového domu.
Tradiční podzimní akce jičínského muzea.
U kafe se nemůže přihodit nic špatného. Je to posvátný rituál klidu, míru a pohody. Občas se u něho pustíte i do filozofování a nebo se zaposloucháte do hovorů od okolních stolků… Tak jako v případě představení divadelního souboru MALÉhRY.
Trojice hereček Barbora Seidlová a Daniela a Nikola Zbytovské přivezou dnes večer do kulturního domu v Sedlčanech své nové divadelní představení s názvem Čtení ke kafi.
Dlouholetá členka legendárního divadla Semafor, spolupracovnice a blízká přítelkyně Miroslava Šimka Uršula Kluková byla prvním podzimním hostem tradičního posezení u kávy v Kavárně Chotěboř. Přítomné diváky bavila svými historkami nejenom z divadla, ale i z různých cest po celém světě.
Klasika z nejklasičtějších u Bezručů / my víme, co je pro tebe dobré, dcero naše / cesta z nesvobody? / uvařit kávu / hodně hořkou / děvčico nešťastná, tys ho otrávila?
Devadesát minut neuvěřitelných historekv osobitém podání návrháře Osmana Laffity pobaví každého.
Kdy: V sobotu 19. října od 18 hodin Kde: Kafe & Knihy Jednota Tábor
/FOTOGALERIE/ Mladobosleslavským obyvatelům přinesla sobota 5. října Festival kávy, čokolády a čaje. Ten se konal ve velkém sále Domu kultury.
Brno /FOTOGALERIE/ - Od pátku voní na náměstí Svobody káva. Brno je kavárenská velmoc a potvrdily to i trhy kávy. Ochutnat netradiční druhy či zjistit způsob přípravy přilákalo už stovky lidí z celého kraje. Vychutnat nebo zvolit „miláčka“ veřejnosti mohou lidé do sobotního večera.
Přijďte si dnes do Domu kultury užít vůni a chuť kávy, čokolády a čaje.
V pondělí 7. října se připojí Domácí hospic Athelas v Písku k celostátní akci Papučový den, která má za cíl podpořit mobilní hospice v ČR. Program začne v 7.30 až 9.30 hodin snídaní v hospici, kam zvou pořadatelé veřejnost na kávu a něco dobrého.
Brno /ANKETA/ – Jak chutná káva například z Rwandy nebo Papuy-Nové Guineje zjistí návštěvníci festivalu Trh kávy. Dvoudenní akce se do centra Brna vrátila po roční pauze. Začíná v pátek.
Největší sladká událost Mladoboleslavska v Domě kultury.
Přiblížit milovníkům kávy, jak lahodný nápoj správně připravit, se v úterý rozhodl nadšený barista Lukáš Materna v Trutnově. Na oslavu Dne kávy uspořádal ochutnávku u horolezecké stěny ve Středisku volného času na Nivách.
2,5 roku stará dívenka se ve čtvrtek vpodvečer popálila horkou kávou. K rychlému transportu na popáleninové centrum pro ni spěchala letecká posádka moravskoslezské záchranné služby.
Oslavte Den kávy, těšit se můžete na domácí pražírny, workshopy i brazilské tance.
Beroun – Tři nové výstavy hostí na začátku října berounský Domov TGM.
Přinášíme přehled akcí na nadcházející víkend. Vyberete si přednášku v hvězdárně, výstavu o důstojné práci, houbařskou exkurzi, festival kávy, čokolády a čaje nebo tropickou detektivku?
Znojmo – Jak poznat, kdy je dítě pro školu zralé a jak jej připravit na zápis, respektive na nástup do první třídy? Na tyto otázky odpoví zkušená učitelka a také psycholožka na besedě Poslední rok předškoláka.
Zdobením hrnečků fixy na keramiku zahájili senioři v Muzeu umění a designu v Benešově ve středu 25. září poprázdninové půlroční setkávání na Výtvarce pro nejstarší. Pokaždé si vyrobí či ozdobí něco jiného. Podšálky, lžičky, konvičku nebo si třeba vytvoří podložku pod kávový servis. Z občerstvení byla v nabídce káva nebo čaj a k tomu sušenky a jednohubky.
Průměrná cena za šálek espressa v českých restauracích a kavárnách je 41 korun. O sedm korun více zaplatí lidé v Praze, naopak v Plzni stačí hostům 32 korun. Cappuccino stojí ještě o desetikorunu více. Kávu si nejčastěji objednávají klienti mezi 12. a 14. hodinou, její spotřeba stoupá v letních měsících. ČTK to dnes sdělila společnost Storyous, která zpracovala data z více než 2600 tuzemských podniků.
Virunga do Teplic znovu přiveze nefalšovanou exotiku přímo ze srdce Afriky.
Virunga do Teplic znovu přiveze nefalšovanou exotiku přímo ze srdce Afriky. Ochutnat a koupit si budete moci nejlepší ovoce, které ugandští farmáři vypěstovali.
Talkshow s populárním módním návrhářem Osmany Laffitou, který v poslední době zazářil v pořadech Výměna manželek a Všechnopárty.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Skleničky a šálky, ve kterých budou pracovníci znojemského hematologicko-transfuzního oddělení dárcům při odběrech nabízet nápoje a kávu předali v uplynulých dnech zástupci znojemského Rotary klubu.
Příznivci mezigeneračních setkání v Prachaticích mají další prostor k vyjádření svého rozměru dobrovolnictví. Do kavárny, restaurace, či hospody mohou pozvat ti, co mohou, své o několik let starší „možná“ do budoucna kamarády. Máme seznam seniorů, kteří buď jsou sami, nebo sami nemohou, a tak jim chceme nabídnout především čas a kávu, nebo pivo, sdílení.
O tom, že je káva nejen dobrá a povzbuzující, ale že také rozhodně nemá negativní vliv na náš organismus, jak se někdy tvrdí, svědčí i fakt, že je tento produkt nedílnou součástí nabídky prodejen se zdravou výživou. Například novoměstská Zdravěnka Drahuška má ve svém sortimentu pro zákazníky zařazeno hned několik druhů kvalitních káv.
/FOTOGALERIE/ Festival kávy se potkal se v Krnově se sousedskými slavnostmi Zažít Krnov jinak.
/FOTOGALERIE/ Festival kávy se potkal se v Krnově se sousedskými slavnostmi Zažít Krnov jinak.
Kavárna Hofr v místní části Sněžného Blatiny je ojedinělá zejména tím, že nabízí různé druhy místní kávy značky Hofr, jejíž pražírna se nachází přímo naproti kavárně.
Po krátké pauze se v Chomutově v září opět konají farmářské trhy. Na náměstí 1. máje zahájíte ráno třeba snídaní s dobrou kávou a domácími koláči.
Kde si dáte dokonale černou kávu? Přece v zatemněné kavárně!
Rodiče s dětmi mohou přijít na přátelské rodinné setkání a povídání u kávy.
Kavárna Malé Café přivedla do Krnova kávovou kulturu. Ukázala Krnovanům, že degustace různých typů kávy může být stejně vzrušujícím zážitkem jako ochutnávání vín. Aby se Krnované seznámili se znalci kávy a její rozmanitostí, uskuteční se 13. a 14. září na náměstí Krnov coffee festival.
Třebíč – Třebíčská kavárna se připojuje ke sbírce pro čtyřletou holčičku Gábinku, jejíž rodiče i bratr zahynuli při tragické nehodě cestou na dovolenou. Přežila pouze nejmladší Gábinka.
23.1.2014 Týdeník Květy 22 Lidé a věda
Litoměřická kavárna Káva s párou zve na večer s Josefem Formánkem.
Tábor - Martin Broukal pochází z Plané nad Lužnicí. Ve svých 26 letech již dva roky provozuje na Husově náměstí v Táboře Neputovní pražírnu, která si za dobu své existence získala řadu věrných návštěvníků a fanoušků.
Naproti „pracáku" na Nádražní ulici otevřel teprve před rokem a půl, ale jeho podnik už si v Ostravě udělal jméno a dostal se mezi nejznámější kavárny v centru moravskoslezské metropole.
Litoměřická kavárna Káva s párou zve na další zajímavý program, a tím je diskuze na téma Základ úspěšné podnikatelky, zdraví, krása a sebeláska.
16.1.2014 Týdeník Květy 20 Kronika Země
Na zahradní slavnosti přivítali obyvatelé Domova Barbora v Kutné Hoře své blízké a přátele již popáté. Rozlehlá zahrada se zaplnila návštěvníky, kteří přišli posedět se svými blízkými a společně prožít pěkné odpoledne babího léta. Přítomným hrál a zpíval známý český zpěvák Petr Rezek. Nechybělo ani výborné občerstvení, koláčky s kávou i limonáda.
Dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Lučan. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Co tentokrát nabízí?
Ve středu vychází nejnovější číslo Týdeníku Mostecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.