![](https://g.denik.cz/49/73/vztahy-s-izraelem-ozily-v-knihovne-03_prazena-list-l.jpg)
Vztahy s Izraelem ožily v knihovně
O dějinách vzájemných vztahů Československa a Izraele od Masaryka až po Havla vyprávěla v sále městské knihovny na Masarykově náměstí Věra Tydlitátová.
O dějinách vzájemných vztahů Československa a Izraele od Masaryka až po Havla vyprávěla v sále městské knihovny na Masarykově náměstí Věra Tydlitátová.
Setkání s básníkem a moderátorem Rádia Wave Janem Škrobem se uskuteční ve svitavské knihovně.
V Krnově se v úterý odpoledne sešlo vedení města, aby se poradilo, jak budou městská zařízení reagovat na šíření koronaviru a nová opatření.
Městská knihovna Tábor se těší z další obnovy. Po opravách pobočky na sídlišti zvaném Sojčák se modernizace dočkalo také přízemí hlavní budovy v Jiráskově ulici.
Žáci páté třídy z prvního stupně ZŠ Školní navštívili v Chomutovské knihovně Deskohrátky.
Omezení se dotkne například kulturních zařízení Světlé nad Sázavou, kde měli na březen naplánované téměř tři desítky akcí. „Příští týden jsme měli mít představení Cavewoman, které bylo vyprodané. Bohužel jsme ho museli přesunout až na 25. listopadu. Vstupenky zůstávají v platnosti, je nám ale jasné, že někteří lidé nebudou chtít tak dlouho čekat, takže jim samozřejmě vrátíme peníze,“ uvedla ředitelka KyTICe Jana Kupčíková.
V pátek 6. března v rámci celostátní akce „Březen – měsíc čtenářů“ proběhla v Městské knihovně Louny (MKL) další zajímavá beseda z cyklu „Lounští cestovatelé sobě“.
Pořad Lipno a okolí s Liborem Drahoňovským je na programu Městské knihovny Cheb v úterý10. března od 18.15 v přednáškové místnosti.
Stoupá zájem o městkou knihovnu v Krupce, která nově působí v objektu Mariánské náměstí 22. V průběhu loňského roku ji navštívilo více než osm tisíc návštěvníků, což je přibližně o čtvrtinu víc než v roce 2018.
Městská knihovna Česká Lípa si na úterní odpoledne připravila přednášku s názvem To byla pěkná věc
Ve středu 4. března se v podkroví naší knihovny uskutečnilo první kolo oblíbené čtenářské soutěže Nekoktám, čtu!
V rámci celosvětové akce „Týden uvědomění mozku“ Městská knihovna Louny (MKL) v týdnu od 13. do 22. března pořádá trénování paměti s akreditovanou lektorkou Marcelou Langrovou v termínech: 16. 3. od 13:00 v MKL pro uživatele sociálně-terapeutické dílny (STD), 17. 3. od 9:00 v Domově seniorů v Rakovnické ulici, 19. 3. od 9:30 v MKL, 20. 3. od 17:00 v obci Veltěže (v prostorách Obecního úřadu).
Městská knihovna Blatná připravuje pravidelná setkání všech, kterým je v knihovně dobře. Nesou název Čteme, pleteme…
Děti složily symbolický čtenářský slib a dostaly drobné dárky.
Do místní knihovny v Tvrdonicích zavítaly v úterý děti ze základní školy, aby se dozvěděly zajímavosti o jarních svátcích a vyzkoušely si zručnost.
Městská knihovna Kdyně pořádá přednášku Utajené životy slavných Češek.
Přijďte si dnes do krajské knihovny popovídat o knihách.
Městská knihovna v Klatovech pořádá různé tvořivé dílničky.
Neví si školák rady s matikou? Ve středu 4. března zahájila Městská knihovna Neratovice odpolední Doučování matematiky pro školáky. Nová služba je určena žákům prvního stupně základních škol.
Zajímají vás židovské tradice i svátky? Pak zavítejte na společné purimové posezení se spolkem Hanácký Jeruzalém.
Na další čtenářský maraton jste v pátek 6. března zváni do hornoslavkovské knihovny v městském kulturním středisku.
Všichni zájemci s hravou duší se mohou do 31. března přijít podívat do Městské knihovny v Náchodě na ručně vyráběné netradiční deskové hry a ponořit se tak do tajuplného světa jejich autora Jiřího Šebesty.
Aktuálně běží knižní akce Březen – měsíc čtenářů, do které se zapojila i jablonecká knihovna. Její součástí je vyhlašování Čtenáře roku, toto ocenění letos získala od knihovny Jiřina Faltová.
Poslední únorová sobota v naší knihovně byla spojena s pletenim z pedigu. Jelikož jsme již pokročilé pletařky, naše paní lektorka Liduška se rozhodla, že nás naučí dvoustěnný košík.
Na přednášku vás zve chodovská městská knihovna.
/POZVÁNKY/ Přijďte si ve čtvrtek od 17.30 hodin poslechnout do hořické knihovny přednášku Vladimíra Lemberka o jeho cestě po Altaji, nejkrásnějším pohoří Sibiře. Beseda s dataprojekcí odhalí krásy tajgy, ledovců a divoké přírody plné květů a pasoucích se velbloudů.
Již deset let knihovny každoročně oceňují své nejlepší čtenáře. Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem předala ocenění na svém knihovnickém plese v prvních minutách měsíce března a vyhlášení Čtenáře roku 2020 tak symbolicky zahájilo Březen měsíc čtenářů, který je tentokrát věnován vzdělávání.
Letošní březen - měsíc čtenářů bude v jindřichohradecké městské knihovně zaměřený na 350. výročí od narození Jana Ámose Komenského.„Na našem webu přineseme zajímavosti o této osobnosti, pro nejmenší čtenáře jsme připravili kvíz i tvořivou nebo písařskou dílnu,“ uvedl vedoucí služeb Miloš Dvořák.
Přijměte pozvání do knihovny na sklenku vína.
Máte doma staré knihy, které už nepotřebujete, ale je vám líto je vyhodit? Můžete jim dopřát nevšední využití. Staré svazky se stanou součástí výzdoby nového foyer přístavby mezi červeným kostelem a budovou ředitelství.
Cestovatelská přednáška v hořické knihovně vás zanese na dalekou Sibiř.
Informace o nejzajímavějších knižních novinkách pohledem bookbloggera, autora projektu Kafárna a knihomola Davida Veselého mohou získat návštěvníci knihovny Benešov ve středu 11. března od osmnácté hodiny.
V Mostě sílí kritika budoucího přestěhování městské knihovny do Repre, které se má předtím zrekonstruovat za víc než půl miliardy korun.
Průzkum spokojenosti návštěvníků zahajují tento týden v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově.
/KRÁTKÉ ZPRÁVY/ Osobnost mistryně dřevorytu Anny Mackové je neodmyslitelně spjata s vesničkou Studeňany. Životní družka malíře Josefa Váchala je významnou regionální umělkyní. Přijďte si o ní ve středu popovídat do jičínské knihovny s Marií Rumlarovou. Vstupné je 30 korun.
Básník a autor reklamních textů Petr Soukup zaujme čtenáře svou novou sbírkou Inspekce srdce (když ti láska sedne). Jeho Srdce v kalhotách tour 2020 pokračuje ve středu 4. března březnu od 19 hodin v Severočeské vědecké knihovně v ústecké Churchillově ulici.
Březen - měsíc čtenářů vyvrcholí v mnoha knihovnách oblíbenou akcí Noc s Andersenem, kdy mohou děti přespat přímo mezi knihami. V Kopidlně letos zajdou ještě o kus dál a připravují pro malé čtenáře magickou noc ve stylu Harryho Pottera.
Městská knihovna v Táboře v Jiráskově ulici mimořádně získala na 14 dní unikátní výstavu černobílých fotografií Jana Dobrovského z natáčení filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Prohlédnout si je můžete od úterý 3. do soboty 14. března 2020.
/FOTO/ Březen - měsíc čtenářů právě začal v Městské knihovně Děčín.
Kutnohorská knihovna připravila bohatý program na akci, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníku pro celou republiku. „Březen - měsíc čtenářů zahájíme v úterý 3. března přednáškou Mediální gramotnost v rámci projektu Zvol si info!, jehož cílem je naučit lidi pracovat s informacemi a odhalovat manipulace, které na ně číhají na internetu a v médiích obecně,“ uvedla Martina Bičíková z Městské knihovny v Kutné Hoře.
Ještě do neděle můžete v loketské knihovně zhlédnout výstavu obrazů a uměleckých knižních vazeb Ladislavů Hodných st. i ml.
/POZVÁNKY/ Petra Formánková je autorkou knihy Pojďme spolu na zahradu, v níž odkrývá svět zahradních skřítků a víl, kteří dětem pomohou objevovat zahradu. V úterý od 17 hodin přijede na besedu do hořické knihovny a poradí, jak si zahradničení užijí malí i velcí.
Přednášku na téma botanická ilustrace v sedmnáctém a osmnáctém století pořádá v úterý 3. března Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově.
Nerozlučný a věčný přítel mnoha lidí je kniha. Zvláště předcházející generace tak ke knihám vzhlížely. V posledních letech jsme se z výzkumů v oblasti školství dozvěděli, že klesá u dětí na základních školách a u žáků na středních školách čtenářská gramotnost.
Světový den bez mobilu je sice již na námi, a tak právě proto jsme v naší knihovně zavedli novinku "Jde to i bez mobilu".
Beseda o blahodárných účincích bylinek na zdraví a organizmus.
Přímo pohádkový seminář můžete zažít v šumperské knihovně, už dnes od 18 hodin.
V rámci Března – měsíce čtenářů připravila Moravskoslezská vědecká knihovna (MSVK) v Ostravě pro své návštěvníky několik zajímavých nabídek.
Do 10. března je k vidění v prostorách Středočeské vědecké knihovny v Kladně výstava s názvem Fenomén Tattoo.
V úterý ovládne městskou knihovnu hra Minecraft, ve středu se děti pustí do šifrovačky, trénování paměti, deskových her a vyrazí také ven, za teraristikou. Na jarní prázdniny v knihovně se mohou zájemci hlásit do naplnění kapacity jednotlivých akcí.