Přerov – První dva zápasy ze své herní části zimní přípravy mají za sebou muži 1. Fotbalového clubu Přerov. Chropyňská umělá tráva byla dějištěm souboje s Troubkami, celkem 1.A třídy. Ty se netají snahou pokusit se o postup do krajského přeboru.
Kralice na Hané /ROZHOVOR/ - Mužstvo FC Kralice na Hané zaujímá v tabulce přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu po podzimu 2010 s 33 body velmi pěkné třetí místo. Kdyby získalo o dva body víc, stalo by se, místo Oskavy, podzimním lídrem nejvyšší krajské fotbalové soutěže. O současném dění v kolektivu jsme hovořili s trenérem A-mužstva FC Kralice na Hané, Františkem Jurou.
Prostějovsko /FOTO/ – Při Tříkrálové sbírce letos lidé otevřeli nejen svá srdce, ale výrazněji i své peněženky. Celkem se vybralo přes milion korun. Na Prostějovsku to bylo celkem 659 958 korun, na Konicku pak 407 403 korun.
Plumlov /VIDEO/ – Kulturní dům v Žárovicích se v sobotu otřásal dováděním loupežníků, čarodějek, pirátů, bílých paní, kouzelníků, princezen, rytířů, motýlů a dalších roztomilých postaviček.
Plumlov – Tuny úživného humusu budou mít k dispozici v Plumlově. Bioodpad z městských ploch i zahrad usedlíků, totiž od jara poputuje do místní kompostárny. V ní rostlinné zbytky přemění v tmavou prsť.
Prostějovsko/Praha – Na třináctému ročníku Národního krojového plesu v Praze, který je vyvrcholením folklorní plesové sezony, budou pátého února kralovat Hanáci z regionu. Akce se zúčastní taneční a pěvecký folklorní soubor Klas z Kralic na Hané, soubor Mánes z Prostějova a členové mužského pěveckého souboru Rovina.
Prostějov/Otaslavice – Lidovou muziku, vánoční koledy, ale hlavně živý betlém nabídne poslední předvánoční sobota v Prostějově. Stačí najít cestu do Rajské zahrady za kostelem Povýšení svatého Kříže.
Prostějov/ Sokol z nejznámějších i nejzasloužilejších na Prostějovsku, ale také v celé České obci sokolské, Adolf „Došín“ Vlk, je devadesátiletý. Přezdívku „Došín“ slyšel poprvé kdysi dávno z úst své maminky a jinak ho v našem regionu, už dlouhá léta, oslovuje málokdo z jeho známých. Na otázku, jak se mu daří, odpovídá oslavenec slovy, jak je mu to ostatně vždy vlastní, vtipnými.
Kralice na Hané – Počátkem září začal městys Kralice na Hané s prodejem stavebních parcel v lokalitě Močidla II. Plánuje se tu výstavba padesáti čtyř rodinných domů.
Prostějov – V úterý kolem osmé hodiny ráno odbočoval devětadvacetiletý Ukrajinec s nákladním mercedesem z ulice u spalovny v Prostějově na hlavní tah na Kralice na Hané.
Kralice na Hané - Kralický fotbalový celek nastupoval k utkání předehrávaného jarního 16. kola nejvyšší krajské soutěže s Kozlovicemi s cílem vynahradit svým příznivcům zklamání, které jim připravili před týdnem v domácím prostředí svou hrou i výsledkem zápasu s Litovlí. Tentokrát zvítězili a tříbodový zisk je o to cennější, že jej vybojovali v duelu s kvalitním soupeřem, který rozhodně nebyl fotbalově slabší.
Kralice na Hané - V sestavě kralického celku figuroval v zápisu o utkání pod číslem 11 Zdeněk Petržela naposledy, dlouholetý nejlepší střelec týmu, který patřil k nejúspěšnějším střelcům i v nejvyšší krajské soutěži a v minulé sezóně nejlepším byl. Stěhuje se do Prahy, ale s fotbalem končit nemíní. Favority zápasu byli Kraličtí, vedli tabulku krajského přeboru s tříbodovým náskokem před Oskavou. Litovelští měli na desátém místě o dvanáct bodů méně a navíc přijeli k utkání pouze s dvanácti hráči. Předpoklady jsou ale často pouhou teorií.
Velké Losiny /TABULKA, VIDEO, FOTOGALERIE/ - Vítězství nad lídrem krajského přeboru slaví Velké Losiny. Kralice dokázaly třikrát vyrovnat, na čtvrtou trefu mladičkého domácího týmu v poslední minutě už neměly čas zareagovat.
Prostějovsko /SOUTĚŽ, ANKETA/ -Oblíbená soutěž souboj tváří se opět vrací. I letos se vní utkají výhradně dívky, které se zúčastnily Kurzů tance a společenské výchovy, jenž právě probíhají v TANEČNÍM KLUBU JIŘÍHO ŠINDLERA vOlomoucké ulici.
Kralice na Hané - Před vzájemným utkáním kralických fotbalistů s Oskavou měl domácí celek na prvním místě tabulky přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu 27 bodů, tým Oskavy na třetí příčce žebříčku o tři body méně. Na druhém místě figurovali s 25 body Přerovští. V sázce tedy byly velice důležité bodíky a Kralické varoval počet zatím nejvíc nastřílených gólů hráči Oskavy v soutěži.
Prostějov /FOTKY HRÁČŮ, ANKETA/ - V současnosti stálice I. B třídy. To je také Haná Prostějov. Tým, který ve své soutěži určitě nehraje druhé housle. Kdo A mužstvo Hané tvoří? Jaké mají hráči koníčky a cíle? Vše se dozvíte v našem přehledu. Navíc máte příležitost hlasovat pro nejužitečnějšího hráče tohoto týmu. Těšit se během následujících týdnů můžete i na představení dalších týmů z Prostějovska až po první B. třídu.
Kralice na Hané - Minulá sobota svedla na kralický fotbalový trávník k vzájemnému souboji dva celky z popředí tabulky přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu. Domácím fotbalistům patřila na žebříčku s 21 body druhá příčka, hostujícím s 19 body třetí. Zápas tedy sliboval dobrou podívanou a aktéři střetnutí předpoklady splnili, diváci se rozhodně nenudili.
Hranice – Z nedodržení smlouvy obviňuje hranickou firmu Eurosystémy Group devětapadesátiletá Eva Kvapilová z Hrdibořic u Kralic na Hané. Nechala si od ní zrekonstruovat topení. Samotná zakázka se protáhla o více než dva měsíce a další rok pak zákaznice čekala na předávací protokol. Nyní žádá po společnosti penále.
Lipová – Premiéra jako Martinu Feninovi v Eintrachtu Frankfurt se v neděli povedla Jaroslavu Lehkému. Kmenový hráč Kralic na Hané v týdnu posílil na hostování do konce podzimu celek SK Lipová a hned při prvním zápasu s novými spoluhráči se blýskl třemi brankami.
Kralice na Hané - Vedoucí celek krajského přeboru FC Kralice na Hané, měl v předehrávaném 15. kole soutěže za soupeře nedávno ještě divizní tým SK Hranice. Po sestupu však hrají Hraničtí, zatím figurující v polovině tabulky, pouze s pěti zkušenými fotbalisty. S brankářem Sobkem (41), Wojnarovským (35), Málkem, Ferencem (oba 25), Březíkem který střídal (26) a na lavičce připraveným Zímou (39). Zbývající mají dvacet a méně roků. Přesto v Kralicích pro sebe urvali všechny tři body.
Kralice na Hané - Před zahájením střetnutí Kralických s týmem Ústí byly teoretické úvahy o předpokládaném výsledku jednoznačné, domácí fotbalisté už měli získaných patnáct bodů, hostující sedm. Fotbal je ale někdy nevyzpytatelný a dějí se věci…! Minulou sobotu ale na kralickém fotbalovém trávníku nic nepřekvapilo, z normálu vybočily pouze dvě udělené červené karty hostujícím hráčům.
Určice - U fotbalového trávníku v Určicích se v neděli sešla početná návštěva nejen diváků místních, ale i z Kralic na Hané, Prostějova a také z dalších míst regionu. Hrálo se zde totiž derby o body do tabulky přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu a soupeřili jediní dva zástupci Prostějovska v této nejvyšší krajské soutěži. Dalším přitahujícím faktem bylo současné umístění kralických fotbalistů na špici žebříčku této soutěže a předpoklad, že jim Určičtí nic nedarují a k vidění tak bude zajímavý fotbal. Takový ale musí přinášet góly a ten, bohužel, nebyl k vidění ani jediný…
Prostějov /AKTUALIZOVÁNO, VELKÁ FOTOGALERIE/ - Niva, koláčky, bramboráky, čínské nudle, burčák, pivo. Tuto pestrou směs si pořídil v neděli leckterý z návštěvníků Hanáckých slavností, jak si městští úředníci zvykli přezdívat prostějovským hodům. Z Hané i hor se však do Prostějova stále sjíždí „na hode“.
Prostějov – Čí só hode, naše hode, pojďme stará do Apolla, hojája, hojája, hojajája. Bodem tam do rána, tancovat s Klementama, hojajája. Parafráze na známou hanáckou písničku zve milovníky ostré muziky a folklóru do prostějovského klubu Apollo 13. Sobotní hodové vystoupení tu bude tak trochu jiné. „Kromě skupiny Klementův Lazaret vystoupí i jeden nejmenovaný, ale známý folklorní soubor z Hané,“ dělá tajnosti Miroslav Hasa z klubu.
Určice /FOTKY HRÁČŮ, ANKETA/ - V současnosti stálice krajského přeboru. To je Sokol Určice. Tým, který ve své soutěži určitě nehraje druhé housle. Kdo A mužstvo Určic tvoří? Jaké mají hráči koníčky a cíle? Vše se dozvíte v našem přehledu. Navíc máte příležitost hlasovat pro nejužitečnějšího hráče tohoto týmu. Těšit se během následujících týdnů můžete i na představení dalších týmů z Prostějovska až po první B. třídu.
Prostějov – Hanáckými slavnostmi ožije Prostějov už tuto sobotu a především neděli. Jejich nabitý program odstartuje na náměstí T. G. Masaryka v půl deváté promenádní koncert v podání dechové hudby z Vřesovic, od deseti hodin ve Smetanových sadech práskne do koní majitel muzea kočárů v Čechách pod Kosířem Václav Obr.
Lipník nad Bečvou – Nováček krajského přeboru z Lipníku nad Bečvou je stále bez bodů. V zatím posledním kole je o ně připravily takticky vyspělou hrou Kralice. Domácí si utkání prohráli sami po individuálních chybách.
Němčicko/Pivín – Svůj zbrusu nový komediální kus sehrají recesisté z pivínského Větřáku v cíli sobotní akce Na bicyklech Němčickem. Cykloturisté z výletu po regionu dorazí do Pivína ve 14 hodin a půl hodiny nato divadelníci vystoupí u místní „hasičky“.
Kralice na Hané /FOTKY HRÁČŮ, ANKETA/ - V současnosti stálice krajského přeboru. To je FC Kralice. Tým, který ve své soutěži určitě nehraje druhé housle. Kdo A mužstvo kralic tvoří? Jaké mají hráči koníčky a cíle? Vše se dozvíte v našem přehledu. Navíc máte příležitost hlasovat pro nejužitečnějšího hráče tohoto týmu. Těšit se během následujících týdnů můžete i na představení dalších týmů z Prostějovska až po první B. třídu.
Kralice na Hané /FOTOGALERIE/ – Deset žlutých, tři červené karty a jeden gól. To vše bylo k vidění ve čtvrtém kole krajského přeboru v utkání domácích Kralic s lídrem tabulky z Jeseníku. „Mohl to být slušný zápas, kdyby to pan rozhodčí Machala neovlivnil,“ stěžoval si po zápase trenér Jeseníku Ladislav Krobot.
Prostějovsko – Už jen malá část obilí čeká na polích na lišty kombajnů. Podle posledních odhadů zbývá sklidit šestnáct až sedmnáct set hektarů, což představuje čtyři procenta plochy polí. „Žně se blíží ke konci. Sklízí se teď hlavně ve vyšších polohách, především žito a oves,“ upřesnil Jaroslav Mejstřík z Agentury pro zemědělství a venkov. Zemědělci sváží s polí také poslední zbytky pšenice a ječmene.
Prostějov – Necelých padesát milionů korun zaplatí kupec za pole o rozloze deseti fotbalových hřišť u rychlostní komunikace na severním okraji Prostějova. Je tato suma přemrštěná? „V ceně je stavební povolení a projektová dokumentace pro fotovoltaickou elektrárnu. Je to hotový projekt s možností okamžité výstavby,“ láká klienty na svých webových stránkách jedna z realitních kanceláří.
Kralice na Hané - V Kralicích byly o minulém víkendu hody, ale pro domácí fandy na místním fotbalovém hřišti při utkání Kralických s Přerovany dlouho důvody k pohodě chyběly. Jásalo se teprve v průběhu poslední čtvrthodiny duelu, atmosféru v hledišti změnil z molového do durového nádechu tóniny svými dvěma slepenými góly bezpochyby kralický hrdina střetnutí, střídající Jaroslav Lehký.
Kozlovice, Kralice na Hané – V prvním utkání letošní sezony krajského přeboru v kopané hráči FK Kozlovice přivítali na svém hřišti FC Kralice na Hané. Ač domácí drželi častěji míč, šance si tvořili převážně hosté.
Kozlovice – V prvním utkání letošní sezony krajského přeboru v kopané hráči FK Kozlovice přivítali na svém hřišti FC Kralice na Hané. A ač byli domácí lepším týmem, o body podělili.
Konice – Nepovedenou zápasovou rozlučku s letní přípravou zaznamenali v sobotním podvečeru fotbalisté Konice. Zatímco o týden dříve vyřadili z domácího poháru Zábřeh na Moravě, tentokrát je výsledkově předčil pátý nejlepší tým krajského přeboru 2009/10 – FC Kralice na Hané.
Prostějov – Jan Hubáček z Prostějova, muž odsouzený k jedenácti rokům odnětí svobody, zmizel z databáze hledaných osob. Policisté mu po měsících pátrání nasadili pouta. Odvezli ho do věznice. Za mřížemi měl být od počátku února, trestu se ale vyhýbal.
Prostějovsko – Automaty na mléko se staly běžnou součástí měst i leckterých vesnicích. Po nedávné ráně, kterou jim uštědřila kampaň odstartovaná prohlášením hlavního hygienika Michaela Víta, že pití mléka z automatů může mít zdravotní rizika, k nim zákazníci opět nacházejí cestu.
Kralice na Hané /FOTO/ – Zaměstnanec firmy Sezako, který čistil kanalizační výpust pod ulicí U pivovaru v Kralicích na Hané, zavolal ve středu kolem poledne policii k nálezu podezřelého předmětu.
Kralice na Hané, Issoire /FOTOGALERIE/ – Hanáckou muzikou a pestrobarevnými kroji souboru Klas z Kralic na Hané ožívaly celý minulý týden ulice města Issoire ve střední Francii. Muzikanti a tanečníci z Hané se zde účastnili mezinárodního folklorního festivalu.
Prostějov - Vedoucí činitelé fotbalového 1.SK Prostějov, předseda oddílu Jiří Kocourek, technický ředitel Ivan Polák a sportovní ředitel František Jura, pečují o velmi potřebný výkonnostní růst fotbalové mládeže na Prostějovsku v míře nejvyšší.
Kralice na Hané/ Fotbalovému A-mužstvu FC Kralice na Hané patří po sezóně 2009–2010 v konečné tabulce přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu pěkné šesté místo. Kraličtí nastříleli 52 branek, obdrželi 39 a vybojovali 48 bodů. O pouhé tři méně, než má na čtvrtém místě 1. FC Přerov. Kraličtí mají také ve Zdeňku Petrželovi s dvacítkou zaznamenaných gólů nejlepšího střelce soutěže. „V posledních letech mu tato pocta těsně unikala a také před rokem byl jen o jediný gól lepší Dlouhý z Želatovic,“ připomněl trenér Kralických František Jura a začal odpovídat na otázky.
Kralice na Hané – V sobotu ve čyři hodiny odpoledne se stala kuriózní havárie na cestě mezi Prostějovem a Kralicemi. Řidič při ní sjel se svým vozem ze silnice a skončil v potoce za Kralickým Hájem.