Železnice u Jičína - V rekonstruovaných prostorách místní knihovny uspořádala obec besedu se spisovatelem Stanislavem Rudolfem. Přivítal se s početným publikem, mnohé osobně znal – vždyť zde prožil dětství a mládí.
Fejeton - Teorie velkého třesku, která vysvětlila vznik vesmíru, slaví v těchto dnech šedesátiny. V odborném časopise ji prvního dubna 1948 poprvé uveřejnil geniální americký teoretický fyzik a velký vtipálek George Gamow. Byl to nejpovedenější apríl v dějinách lidstva, protože mu postupně uvěřili úplně všichni, a dnes už se dokonce s vážnou tváří vyučuje i ve školách.
Nový Jičín – Brno se může pochlubit rozsáhlou hudebně alternativní scénou. Na Novojičínsku se zní pravidelně objevují kapely Ty Syčáci a právě Květy. Vhudebním klubu Galerka vystoupí tento pátek druzí jmenovaní, nositelé Anděla za alternativu zroku 2004.
SVITAVY - V neděli přijelo do Bílého domu na tradiční regionální sběratelskou burzu několik desítek sběratelů. Nabízeli, prodávali, kupovali a vyměňovali především známky, další materiál včetně pohlednic, dopisnic, obálek, razítek, filatelistických pomůcek a knih.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na pódiu meziříčského M-klubu se dnes večer setkají hudebníci ze skupiny Květy s písničkářkou Lucií Redlovou. Jejich společný koncert začíná ve 20 hodin.
ŽĎÁRSKO - Protichřipková očkovací sezóna začíná a podle slov Květy Benešové ze žďárské lékárny jsou na ni lékárníci v okrese připraveni. Pacienti mohou vakcíny získat buď v lékárnách, nebo přímo v ordinacích.
VÍDEŇ - Po dlouhé nemoci zemřel v noci na pondělí v rakouském městečku Gschwendthof v 67 letech bývalý herec Miloš Welde Zavadil. Česká veřejnost jej zná především ze slavného filmového muzikálu Starci na chmelu. Tam Zavadil ztvárnil sice hezčího, ale méně úspěšného soka Vladimíra Pucholta.
KRALUPY - Průřezová, lehce bilanční, výstava nazvaná „Malé ohlédnutí“ bude v kralupském městském muzeu zahájena vernisáží dnes v 17 hodin.
Úvodní slovo přednese prof. Jiří Davídek. Výstava potrvá do 4. listopadu.
LYSÁ NAD LABEM - Na výstavišti začal jedenáctý ročník tradiční výstavy Květy a zahradnických trhů. Organizátoři letošní výstavy zvou na expozici tisíců květin i bohatý doprovodný program.
LYSÁ NAD LABEM - Na výstavišti v Lysé nad Labem dnes začíná již jedenáctý ročník tradiční výstavy Květy a zahradnických trhů. Návštěvníci se mohou těšit na expozici tisíců květin i bohatý doprovodný program.
HRADEC KRÁLOVÉ - Blahopřání dnes dostanou všechny Květy. Obdoba latinského jména Flora a domácká podoba Květoslavy. Nositelky tohoto jména by měly mít rády květiny, protože právě ony jim daly tak půvabné jméno.
ZLÍN - Ohňostroj, koňské dostihy, výstavu obrazů několikanásobného Zlatého slavíka Karla Gotta nebo koncert Dary Rolins, to vše nabídne návštěvníkům zlínský Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.
ZLÍN - Zatímco hlavní festivalový program se bude točit kolem filmu, řada doprovodných akcí bude zaměřena hlavně na hudební fanoušky.
Zazpívat do Zlína přijede například Dara Rolins nebo dva finalisté soutěže Česko hledá SuperStar. Příznivce alternativní scény jistě potěší například vystoupení kapely Květy, která letos získala Anděla v kategorii nezávislá scéna.
ZLÍN - Ohňostroj, dostihy, výstavu obrazů Zlatého slavíka Karla Gotta nebo koncert Dary Rolins, to vše nabídne návštěvníkům zlínský Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. První doprovodné akce se budou konat už v neděli 27. května. Celkem jich lidé budou moci navštívit na sto padesát.
ZLÍN - Plný zábavy, poučení a recese bude letošní čtvrtý ročník mezinárodní přehlídky studentských filmů Zlínský pes. Konat se bude od úterka do neděle v Masters of Rock Café ve Zlíně a nedalekém stanu.
VALAŠSKO - Pořádně zhořkl první máj většině pěstitelů ovoce na Valašsku. V zahrádkářské kolonii Janišov ve Vsetíně nečekaný květnový mráz spálil květy a plůdky meruněk, raných třešní, ořešáku vlašského a napáchal velké škody i na dalších stromech a jiné vegetaci.
VALAŠSKO - Pořádně zhořkl první máj většině pěstitelů ovoce na Valašsku. V zahrádkářské kolonii Janišov ve Vsetíně nečekaný květnový mráz spálil květy a plůdky meruněk, raných třešní, ořešáku vlašského a napáchal velké škody i na dalších stromech a jiné vegetaci.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ -Schow z vázání květin udělalo místní květinářství. Za doprovodu hudby před očima návštěvníků zruční floristé vázali svatební kytice a další doplňky slavnostního obřadu. Ty posléze předvedly modelky ověšené květy jako na Havaji.