Třicet řidičů muselo sáhnout do peněženky a zaplatit pokutu
Prachaticko – Třicítku blokových pokut rozdali řidičům policisté, kteří v uplynulých dnech kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu.
Prachaticko – Třicítku blokových pokut rozdali řidičům policisté, kteří v uplynulých dnech kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu.
České Budějovice Letní tábory k prázdninám neodmyslitelně patří. Klasická varianta, kdy děti odjedou na týden nebo dva mimo domov, už ale není jedinou možností.
Prachatice – Za pět týdnů již startují krajské fotbalové soutěže. Přestávka v létě je hodně krátká a nyní je ten pravý čas se zahájením přípravy na podzimní část. Včera večer vyběhli k prvnímu tréninku fotbalisté Tatranu Prachatice.
Lovosice - Lovosickým lesoparkem Osmička se rozezní nový multižánrový festival, který bude zaměřený spíše na mladší generace.
Hradec Králové - Původně česko- portugalská, později královédvorská a nyní již hradecká písničkářka Sylvie Šrámková zavítá během letních prázdnin s kytarovým doprovodem některého ze svých přátel do hradeckého studia Ratejna, aby zde nahrála své dvě nové autorské folkové skladby, (prozatím) nazývané „Byla jsem zamilovaná" a „Malovaný obrázky".
Jižní Čechy - Blíží se festivalově nejvíc nabitý víkend jihočeského léta. Dorazí hvězdy mnoha žánrů, zazní rock, folk, klasika, dechovka i jazz.
Karlovarský kraj - Sokolovská nemocnice zaznamenává v těchto dnech zvýšený počet rodiček. Důvod je prostý. V sousední karlovarské nemocnici je toto oddělení zavřené. Následovat budou chebská i ostrovská porodnice či dětská oddělení.
Velká Chmelištná – Novostrašečtí hasiči se na Dancaster vrátili po roční pauze, kdy ve vedení proběhla, dalo by se říci, generační výměna.
Královéhradecko, Krkonoše - Strážci Krkonošského národního parku společně s policií rozdali za pouhé dva dny více než tucet pokut řidičům za nepovolený vjezd do národního parku. V kontrolách hodlají pokračovat celé léto.
Dačice – Parkovací plochu v ulici Boženy Němcové bude realizovat firma Swietelsky stavební. Schválili to radní města.
Lednice – Bohatou divadelní nabídku slibuje po celé léto lednický amfiteátr. V pátek tam v osm hodin večer startuje Festival ochotnických divadel. Na různorodá představení mohou zájemci zavítat až do druhého září.
Praha - Není to tak dlouho: Josef Hušbauer už si jednou zápas proti Levadii Tallinn vyzkoušel. A úspěšně. Dost možná si na to sami vzpomenete: ještě v dresu Sparty pomohl zničit tým z Estonska 7:0. To byl den!
Tábor - Počet lidí evidovaných na Úřadu práce v Táboře opět klesl. Míra nezaměstnanosti je nyní 5,3 procenta.
Královéhradecko, Krkonoše - Strážci Krkonošského národního parku společně s policií rozdali za pouhé dva dny více než tucet pokut řidičům za nepovolený vjezd do národního parku. V kontrolách hodlají pokračovat celé léto.
Královéhradecko, Krkonoše - Strážci Krkonošského národního parku společně s policií rozdali za pouhé dva dny více než tucet pokut řidičům za nepovolený vjezd do národního parku. V kontrolách hodlají pokračovat celé léto.
Heřmanov - Otázku, co s ratolestmi o prázdninách, vyřešili za rodiče v Heřmanově. Kromě prarodičů a klasických táborů se jim nabízí ještě jedna možnost. Tamější komunitní škola Heřmánek nabízí program takřka na celé léto. Od 11. července do 26. srpna v ní na způsob příměstských táborů funguje Minitábor Heřmánek.
Křemže - Dřívější Veletržní pohár mixů se letos bude poprvé hrát jako Křemežský pohár.
Neratovice - Zastupitelé Neratovic na Mělnicku na svém posledním zasedání odmítli pokračovat v jednáních o možnosti prodeje části kulturního domu římskokatolické církvi, která by tam ráda vybudovala komunitní centrum. Nebrání se však další diskuzi na téma využití prostor ve staré části budovy formou dlouhodobého pronájmu.
Trutnovsko - Požáry tvoří na Trutnovsku necelou pětinu všech výjezdů.
Frenštátské kulturní léto na pátek 15. července chystá od 19.30 hodin v místním autokempu český bluegrassový koncert skupiny Cop.
Nový Jimramov - Ve Žďárských vrších budou dobrovolníci o víkendu hrabat a vynášet trávu z chráněných podmáčených luk. Ochránci přírody potřebují pomoci v části území Široké Pole a na loukách poblíž vrchu Pickov, tedy skoro na dvou hektarech luk. S péčí o chráněné louky mohou lidé pomáhat i jinde na Vysočině. Hrabání trávy v přírodní rezervaci Kladinský potok na Pelhřimovsku se uskuteční v srpnu.
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Nová aplikace Vodácká Kilometráž je pro veřejnost přístupná od loňských prázdnin. Tomáš Petržilka se svým týmem na ní pracovali rok a půl. I nyní však ví, že je pořád co zlepšovat.
Brno /ROZHOVOR/ - Stanislava Ševčíková je brigádám nakloněná nejen v létě. Rodiče by podle ní měli své děti motivovat do práce. „Brigády mohou studentům přinést nejen peníze, ale i zkušenosti," říká rodinná psycholožka z Brna.
Praha - Českou armádu v létě čeká personální obměna na velitelských postech. Vzdušné síly od konce července povede Jaromír Šebesta (53), dosavadní zástupce velitele vzdušných sil Libora Štefánika. Ten míří do Švédska jako vojenský přidělenec. Podle mluvčího generálního štábu Jana Šulce má armáda i nového ředitele agentury personalistiky, další generálové odcházejí do velitelských struktur NATO.
České Vrbné /VIDEO/ – V dobré náladě a s úsměvem dorazil na dovolenou vítěz OH ve slalomu na divoké vodě z Barcelony (1992) Lukáš Pollert.
Slovácko - Hned na tři nové seriály se milí čtenáři můžete těšit v prázdninových pátečních přílohách Slováckého deníku - ve Slováckých novinách.
Veselí nad Lužnicí - V letošním roce při přípravě kulturního léta ve městě spojili ruce čtyři pořadatelé. Bavit se můžete hudbou, divadlem i sportem.
Východní Čechy - Nezaměstnanost už nemá kam klesat, firmám už nyní schází volné pracovní síly. O to rychleji se budou zvyšovat mzdy.
Východní Čechy - Nezaměstnanost už nemá kam klesat, firmám už nyní schází volné pracovní síly. O to rychleji se budou zvyšovat mzdy.
Vrchlabí - Klasika a léto k sobě ve městě patří už víc jak dvacet let. Vrchlabské hudební léto totiž vstoupilo do 21. sezóny.
Brno /ROZHOVOR/ – Stanislava Ševčíková je brigádám nakloněná nejen v létě. Rodiče by podle ní měli své děti motivovat do práce. „Brigády mohou studentům přinést nejen peníze, ale i zkušenosti," říká rodinná psycholožka z Brna.
Východní Čechy - Nezaměstnanost už nemá kam klesat, firmám už nyní schází volné pracovní síly. O to rychleji se budou zvyšovat mzdy.
Východní Čechy - Nezaměstnanost už nemá kam klesat, firmám už nyní schází volné pracovní síly. O to rychleji se budou zvyšovat mzdy.
Teplo, slunce, grilování a venkovní posezení s rodinou či přáteli k létu neodmyslitelně patří. V posledních letech se k těmto atributům přidává ještě jeden – orosená sklenice či láhev správně nachlazeného moravského nebo českého růžového vína. Naši vinaři rostoucí oblibu růžových vín vnímají a reagují na ni - ročníku 2015 vyrobili přes 5 milionů litrů, neustále rozšiřují pestrost nabídky těchto příjemně svěžích a aromatických vín.
České Švýcarsko - Již čtvrtou letní kolonii vrápenců malých letos v širším regionu Českého Švýcarska objevili odborníci ze správy národního parku. Početní stavy tohoto kriticky ohroženého druhu v devadesátých letech klesaly téměř k nule.
Police nad Metují - Zhoršené počasí zřejmě odradilo od návštěvy koupaliště v Polici nad Metují i jeho skalní příznivce. Alespoň v úterý 12. července krátce po 16. hodině to tak podle záběrů z webové kamery vypadalo. Možná si ale jen lidé potřebovali od vody po několika parných dnech na chvíli odpočinout.
Východní Čechy – Firmám se daří, ekonomika roste a výsledkem je nejnižší nezaměstnanost od roku 2008.
Berounsko – Léto je v plném proudu a balonáři si nad hezkým počasím mohou jen mnout ruce.
Praha - Veřejnoprávní Český rozhlas (ČRo) plánuje během léta několik personálních změn. Nové vedení budou mít stanice Dvojka, Vltava a Radio Praha. Ve středu to uvedl mluvčí ČRo Jiří Hošna.
Ostrava - Vedení druholigového Baníku Ostrava odmítlo, že se domluvilo s Žilinou na přestupu obránce Filipa Kaši. Slovenský klub v úterý na svém webu uvedl, že dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu do konce roku 2019. Baník ale tvrdí, že Kašovi k odchodu nedal souhlas. Přestup proto považuje za neplatný a zvažuje právní kroky.
Regionální Deník opět vyhlásil soutěž o Kočku léta 2016. Vítězky získají pobyt pro dvě osoby na dvě noci ve Spa**** hotelu Lanterna Velké Karlovice, pobyt na jednu noc pro dvě osoby v novém luxusním penzionu Jurášek v Kunčicích pod Ondřejníkem a volnou vstupenku pro dvě osoby do relaxačního centra Wellnesss Horal Velké Karlovice.
Osek - Město otevřelo veřejnosti na léto další kulturní památku a prostřednictvím Informačního turistického centra v Oseku nabízí návštěvu kostela sv. Petra a Pavla.
Ústí nad Labem - Kdo si už loni díky Hraničáři užil filmy, výstavy, burzy, grilování či workshopy, může se opět zapojit. „Zakončete s námi úspěšnou sezonu 2015/16, užívejte si od 12. do 22. července program Léto na ulici," láká Hraničář na finále své druhé sezony.
Druholigový český celek považuje odchod a přestup mladého obránce na Slovensko za neplatný.
Charitativní akce má opět za cíl pomoci těm, kteří neměli v životě moc štěstí. Už dvakrát jste ukázali, že máte srdce na správném místě. Pojďte s námi i potřetí.
Česká Lípa - O uplynulém víkendu se mažoretky Adelline ze Základní školy Partyzánská ve spolupráci s DDM Libertin Česká Lípa zúčastnily 13. ročníku Mistrovství Evropy, které hostilo Slovensko.
Jablonec n. N. - Prostorná hala je vzdušná a přívětivější také pro obsluhu kasy.
Rožnov pod Radhoštěm - S novinkou pro turisty a návštěvníky města přišli v letošní letní sezoně v Rožnově pod Radhoštěm. Lidé, kteří se ve městě ubytují na dvě a více nocí, obdrží takzvanou Rožnov card, tedy kartu hosta s řadou výhod a slev. Podle sdělení radnice díky ní turisté mohou ušetřit stovky korun.
Žatec - Program pro děti nabídne střelbu z luku i výrobu totemů a lapačů snů.
Zapojte se s DENÍKEM do soutěže a vyhrajte 3 balíčky sušenek OPAVIA Zlaté a nafukovací solární lampičku.