
Přeložka U Váhy? Posun je minimální
Kostelec nad Orlicí – Léta volají po přeložce. Zatím však stále marně.
Kostelec nad Orlicí – Léta volají po přeložce. Zatím však stále marně.
Prostějov – V plném proudu je tradiční Prostějovské léto, které letos zahájilo téměř o měsíc dřív, než bývalo zvykem. Spokojená je zatím i patnáctiletá Ivana Soukupová z Prostějova. „Minulý týden jsem si skvěle užila Odpoledne s rockovými kapelami na náměstí TGM. Byl to pěkný nářez," svěřila se hudební fanynka.
Hranice – Tvrzení, že je v létě, co se kultury týče nuda, se bude v Hranicích stejně jako každý rok snažit vyvrátit série koncertů Hranické kulturní léto. Na své si přijdou jak fanoušci toho nejlepšího z české alternativní scény, tak milovníci staré country klasiky.
Stačí jen správně odpovědět na otázku a 3 soutěžící vyhrávají MANA nápoj v hodnotě 1 700 Kč.
Úsobí - V rámci XXIII. Ročníku Úsobského kulturního léta bude od pátku do neděle v úsobském zámku přístupná výstava Sklářská výroba v Úsobí – od počátků k Nové vlně českého broušeného skla.
Klatovy, Sušice - V Klatovské nemocnici bude upraven provoz interny a chirurgie.
Třebíč - Po dlouhém čekání přichází netrpělivý muž na řadu. Přes přepážku předává dokumenty, které mu úřednice obratem vrací. Nesplňují všechny náležitosti. Muž se neudrží a začne hlasitě křičet. Úřednice vyslechne několik nevybíravých nadávek, které ale raději přejde. Je to pro ni jednodušší, než se urážkami zabývat tak, jak to v současné době umožňuje zákon.
Podbořánky – S příchodem léta se na golfové louce v Podbořánkách uskutečnilo několik turnajů, a to jak ve sportovní, tak v rekreační kategorii.
Zlín – /ROZHOVOR/ Magická třístovka je na dosah. Zkušený defenzivní fotbalista David Hubáček se v minulých dnech dohodl s vedením prvoligového Fastavu Zlín na prodloužení spolupráce o další půlsezonu a ve 39 letech může rozšířit svou aktuální statistiku 298 odehraných zápasů v nejvyšší soutěži. „Pro čísla fotbal nehraji, ale bylo by pěkné pokořit tuto magickou metu," usmívá se sympatický odchovanec zlínské kopané.
Břeclav /MAPKA/ – Martin Václavík má plán, jak odlehčit věčně ucpanému centru Břeclavi. Obchvat je totiž v nedohlednu a kolon s létem opět přibývá. Řešení? Devětadvacetiletý Břeclavan navrhuje rozšíření jediné existující silniční spojky mezi centrem a částí Poštorná na čtyřpruh.
Vyškovsko – Přes deset dudáků, kteří hráli svatební pochod. Taková podívaná se minulý týden naskytla lidem ve Slavkově u Brna. Manželství se tam rozhodl uzavřít pár hrající na tento u nás nepříliš typický hudební nástroj. „Všichni byli oblečení v tradičních krojích a nevěsta k obřadu dorazila v kočáru taženým koňmi," popsala mluvčí slavkovského zámku Veronika Slámová. Netypických svateb se ve městě stejně jako ve zbytku Vyškovska ale příliš neodehrává. Stále nicméně platí, že přes léto lidé vstupují do manželství nejčastěji.
Chrudimsko – K létu kromě výletů a koupání patří také letní kina a obyvatelé na Chrudimsku mají hned několik možností, kam si zajít na nějaký snímek promítaný pod širou oblohou.
Brno - Vinařské firmy z jižní Moravy plánují na léto pro turisty bohatý program, lákají je do chladných sklepů nebo na cykloturistiku. Novinkou je výstava k 80 letům vinařského družstva v Čejkovicích na Hodonínsku. Firma očekává, že letos díky ní bude mít vyšší návštěvnost.
Londýn - Pavlína Kratochvílová pracuje ve Velké Británii. Že dojde k brexitu zpočátku nevěřila. Jak vypadaly chvíle Čáslavanky pracující v Londýně v době referenda?
Slovácko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.
Litomyšl – Příchod léta a s ním spojených vysokých teplot nepřivítali pouze na plovárnách.
Jablonec n. N. - Mají pětačtyřicet žáků, léto bude ve znamení přípravy.
Rakovník - Čas letních prázdnin je tu. Všichni školou povinní obdrželi buď včera, a nebo v předchozích dnech vysvědčení za uplynulý školní rok. Mnozí rodiče po předložení vysvědčení své ratolesti také rovnou zamířili do obchodů, aby splnili svůj slib týkající se zakoupení dárku. Jiní rodiče, a mezi nimi je i Pavel Jenšovský, starosta města Rakovník, takovouto motivaci nepraktikují. „Děti vedeme k tomu, že se učí pro sebe, nikoliv pro nás," sdělil Pavel Jenšovský.
Osek - Rozhovor s předsedou TJ Osek Janem Novákem.
Sedmihorky - Jediný koncert v Česku uspořádala kapela Smokie v Sedmihorkách.
Ústí nad Labem - Koncert v pátek 1. července v největším amfiteátru Čech bude bavit napříč generacemi.
Olomouc – Tradiční prázdninové filmové maratony nabízí olomoucké kino Metropol. První startuje už tento pátek 1. července a nabídne 3. řadu seriálu Přátelé.
Sokolovsko – Radost dětí v očích, oddych kantorů a těšení se na letní prázdniny. Tak to včera vypadalo ve školách na Sokolovsku.
Těrlicko - Zbrusu nový motorový člun spustili ve středu na hladinu Těrlické přehrady policisté z místního obvodního oddělení. Společně s pracovníkem plavebního dozoru Státní plavební správy provedli celodenní kontrolu plavidel.
Jihlava – Návštěvníci jihlavské zoo se mohou těšit na nová mláďata. Přírůstky do rodiny se mohou pochlubit karakali, kterým se narodila čtyři mláďata už v květnu.
Praha – Se začátkem prázdnin a letních dovolených tráví mnoho z nás víc času sledováním předpovědi počasí. Měsíc červenec je vrcholem léta a jeho průměrná měsíční teplota bývá v dlouhodobém úhrnu o 1,5 °C vyšší než v červnu. Vůbec nejteplejší červenec byl v pražském Klementinu zaznamenán v roce 2006, kdy průměrná měsíční teplota dosáhla 25 °C. Naopak nejchladněji bylo v tomto měsíci v roce 1844, kdy průměrná měsíční teplota činila pouhých 16,3 °C.
Liberecký kraj - Loni v létě hasiči bojovali s až čtyřikrát zvýšeným počtem požárů, letos by jim měla pomoci nová metodická příručka.
Kolín - Otevřené kino. Tak se jmenoval další večer setkání sousedů v Kolíně. Obyčejně se Otevřená ulice odehrává v Brandlově ulici pod chrámem svatého Bartoloměje, ale už letos několikrát změnila dějiště. Po kolínském nábřeží se tentokrát přesunula do prostor letního kina.
Praha - Na vernisáži komiksu Odtemnění proběhlo ve čtvrtek slavnostní a symbolické spuštění testovacího provozu zákona o registru smluv, podle kterého musí stát zveřejnit na internetu všechny svoje nákupy a prodeje. Komiks představila jeho autorka Lucie Lomová.
Praha - Ve čtvrtek začal projekt Léto pod viaduktem. Prostor pod mostními oblouky Negrelliho viaduktu v Karlíně se na několik měsíců stane rekreační zónou. Pražané si zde budou moci posedět v kavárně nebo zahrát volejbal.
Třinec - Přestože léto představuje pro většinu lidí vrchol roku, lidé s kardiologickými a cévními obtížemi by v tomto období měli být obezřetní. Právě horké letní počasí a aktivní trávení dovolených totiž u pacientů s kardiovaskulárními problémy může vyvolat vážné zdravotní obtíže.
Pikovice /FOTOGALERIE/ - Brány první zastávky ze seriálu festivalů Rozmarné léto se otevřou v sobotu 2. července. V malebném vodáckém areálu Pikovice na břehu řeky Sázavy na zájemce čeká skvělý hudební program pro celou rodinu. Je na co se těšit.
Liberec, Jablonec nad Nisou - Od zítřka lze jízdenku do Jablonce koupit i přes kartu.
Nymburk - Podej mi ruku. To je název projektu Farní charity Nymburk, pod nímž se skrývá dobrovolnická činnost, tedy nezištná pomoc druhým, jíž se vyznačuje vyzrálá společnost. Stát se prospěšným můžete třeba právě vy.
Praha - Už tuto sobotu se otevřou brány první zastávky ze seriálu festivalů Rozmarné léto! V malebném vodáckém areálu Pikovice na břehu řeky Sázavy na vás čeká skvělý hudební program pro celou rodinu. „Pojďte si s námi sednout na trávu k řece, dát dobré jídlo i pití a k tomu poslechnout skvělé kapely!" zvou své návštěvníky pořadatelé.
Olomoucko - Stovky dětí si ve čtvrtek na Olomoucku převzaly vysvědčení a prázdniny začaly!
Pacov – Bláznivou komedií ze školního prostředí Fakjů pane učiteli 2 začne dnes v půl desáté večer prázdninové promítání v zahradě pacovské restaurace Na Maštálkách.
Brno – Razantní změny ve svém fungování provedl v létě basketbalový klub Mmcité Brno. Účastník nejvyšší soutěže se přestěhoval z dlouholetého sídla v hale Morenda do haly v areálu Univerzitního kampusu v Bohunicích, navrch se ještě zbavil veškerých mládežnických celků a zůstal mu pouze tým mužů.
Červen není jen koncem školního roku, končí také zájmové činnosti.
Přijde mi, že to vysvědčení ztratilo část svého kouzla. Může za to, jak jinak, technika.
Brno - Početná rodina bobrů kanadských z brněnské zoologické zahrady se tento týden rozrostla o další čtyři malé členy. Bobři se většinou rodí již v květnu, letos na sebe však čtveřice mláďat nechala čekat až do konce června. Zatím je lidé mohou vidět pouze ve vnitřní expozici. V nejbližších týdnech je čeká trénink potápění, aby se z vnitřního brlohu mohla dostat do venkovního jezírka.
Rychnovsko – Fenomén letních prázdnin spojených s holdováním alkoholu opět přichází.
HOUBAŘSKÁ SEZONA pokračuje v plném proudu. Na Liberecku houby rostou a košíky se jimi znamenitě plní. Zajít do lesa se tak na začátku léta rozhodně vyplatí. V mechu se neschovávají jen snadno přehlédnutelné drobné kousky.
Také devět žáků polské malotřídky ve Stonavě má ode dneška prázdniny.
Kolínsko – Slavnostně oblečení žáci, květiny nebo jiná pozornost. Tak vypadal poslední den školního roku. Děti si od svých třídních učitelů převzaly vysvědčení a hurá na prázdniny. Lavice budou dva měsíce prázdné a žáci si budou užívat léta. Navštívili jsme několik základních škol, abychom sdíleli poslední den společně s žáky.
Harrachov - O letních prázdninách bude každý čtvrtek jezdit minibus s vlekem na kola z Harrachova přes Polsko do východních Krkonoš.
Kolín - Letní prázdniny jsou pro školáky skutečně za rohem a čekají je tak dva měsíce volna. Jenom na základních školách v Kolíně dostane vysvědčení téměř 3,3 tisíce žáků.
Staré Splavy - Jste připraveni na pořádné plachtění na vodní hladině? Nebo ještě váháte a máte strach? Pomoci vám můžou ve Starých Splavech trenéři windsurfingové školy.
Písek – Setkání se zajímavými lidmi a kulturní zážitky v podobě projektu Léto U Slona připravily spolky Přátelé domu U Slona a Přátelé Kamenného mostu. „Všechny akce se budou konat na příjemném dvorku u domu nebo na prostranství před ním.
Blanensko – Syn Heleny Mrázkové chodí do jedovnické mateřské školy i o letních prázdninách. „Jsem ráda, že to jde zařídit. Vymyslet hlídání pro dítě na celé dva měsíce je totiž těžké," řekla žena. Zatímco dveře základních a středních škol se pro tento školní rok ve čtvrtek uzavřou, mateřinky budou otevřené i přes prázdniny.