
Ukázali jsme sílu, nesmíme ale v ničem ani o píď slevit
Soběslav - Přinášíme rozhovor s trenérem fotbalistů Spartaku Soběslav Radkem Hajičem. Zažívají nejelepší umístění v historii.
Soběslav - Přinášíme rozhovor s trenérem fotbalistů Spartaku Soběslav Radkem Hajičem. Zažívají nejelepší umístění v historii.
Mikulčice /FOTOGALERIE/ – Do dob raného středověku se vrátili návštěvníci Slovanského hradiště v Mikulčicích. Historické ležení, kuchyni, nástroje, vojenskou výstroj i výzbroj představili členové Kmenového svazu Styrke a jejich přátelé. „Stali se tak součástí vrcholného programového víkendu s názvem Léto v Rasticově městě Morava, který uzavřel první polovinu 56. návštěvní sezony," uvedl vedoucí památníku František Synek.
Mexiko - Dlouhá léta se nemohla Mexičanka Trinidad Álvarezová domoci u úřadů přiznání seniorských dávek, neboť nedokázala doložit svůj věk. Když jí tento týden konečně na matrice v mexické metropoli dokument vydali, nesl jako rok narození 1898. Tím se na pár dní stala ve 117 letech nejstarší ženou světa. Ve středu však zemřela na selhání srdce, uvedla agentura AP.
Praha - Českým mužům vydrží plavky typicky pět a více sezon, ženám dvě až tři sezony. Nákup plavek je pro Čechy traumatizující, protože 65 procentům zákazníků připomene nedokonalosti jejich postavy a 40 procent volí kompromis v plavkách vzhledem ke své postavě. Vyplynulo to z průzkumu e-shopu Zoot.cz.
Žíteč – Sobotní slunečné odpoledne patřilo v Žíteči na návsi recesi. Konal se zde již 10. ročník Vítání léta.
Chomutov – Dlouhá léta v Chomutově platilo, že když se jde pro kytky, tak k Volaříkovi. Už to neplatí a platit nebude. Známé květinářství v rohu náměstí je prázdné a sousední vinotéka tu bude jen do konce srpna. Radim Volařík končí s podnikáním. „Je tu malá kupní síla. Lidé na náměstí nechodí a já už nepokryji náklady," shrnul pragmaticky v rozhovoru pro Chomutovský deník muž, který v Chomutově podniká 23 let.
Úsobí – Muzika pro mladé i dříve narozené, výstava historického skla i přehlídka veteránů. Program, ve kterém si každý najde, co ho potěší. Úsobské kulturní léto si v kalendáři o víkendu symbolicky odškrtlo už 22. rok.
Chudenice – Jak to vypadalo před 150 lety na zámku v Chudenicích, když přijela šlechta na léto, uvidí návštěvníci 5. července.
Uherské Hradiště /ON-LINE ROZHOVOR/ - Co je vhodné jíst v létě? Čím si zbytečně nezkazit žaludek? Na jaké pokrmy si dát o prázdninách pozor? Nejen na to jste se ptali specialistky v oboru výživa dospělých Jolany Vávrů. Odpovídala vám ve čtvrtek 7. července od 13 do 14 hodin.
Na nudné léto si rozhodně nemohou stěžovat milovníci hudby všech žánrů. V Moravskoslezském kraji se již uskutečnila řada festivalů, další se chystají.
Karlovy Vary - S koncem školního roku se Svět záchranářů nezavírá. Naopak, o tom, jak předcházet nebezpečím a rizikům, která na děti i dospělé číhají v běžném životě, bude informovat i během léta.
Praha - Tuzemský trh s balenou zmrzlinou v uplynulém roce vzrostl podle útrat i prodaného objemu. Lidé za ni od loňského června do konce letošního května vydali 3,19 miliardy korun, což je zvýšení o 10,6 procenta. V obchodech s potravinami, smíšeným zbožím a na čerpacích stanicích jí nakoupili téměř 2,6 milionu litrů, tedy o 7,8 procenta víc. Vyplývá to z údajů analytické společnosti Nielsen. Nárůst zřejmě podpořilo teplé počasí loňského léta.
Praha - Radnice Prahy 4 vydá na opravy mateřských a základních škol více než 60 milionů korun. Nejdražší bude rekonstrukce gastronomického provozu v ZŠ Filosofická, která vyjde na 38 milionů korun. Novinářům to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Většina prací se uskuteční o letošních prázdninách.
Polička – Učitel Petr Mazal se z Poličky dostal až do Jižní Ameriky, Asie i Afriky. Přes léto čtenáře Deníku seznámí se svou cestou kolem světa, kterou na kole podnikl. V prvním dílu vysvětluje, proč se k putování napříč kontinenty rozhodl.
Třinec - Lidé, kteří využívají místní vodovod, se v případě sucha bát nemusí. Budou mít zajištěn náhradní zdroj pitné vody. Majitelé studní však na vodu nárok nemají. V krajním případě si mohou objednat cisternu, budou však za ni muset zaplatit.
Léto je v plném proudu, a tak si můžeme pochutnávat na čerstvé zelenině a ovoci.
Jablonec n. N. - Každý ročník Jabloneckého kulturního léta nabízí v programu něco nového, překvapivého a zároveň kvalitního.
Královéhradecko - Dvě fatální nehody se udály během prvního víkendu letošních prázdnin v Královéhradeckém kraji. Jedna u Jaroměře, druhá ve Starém Bydžově.
Znojmo – Na nezájem radnice narazila v těchto dnech skupina lidí, která se snažila umístit na Komenského náměstí ve Znojmě šachový stolek. Nadšenci ale doufají, že společně s úředníky a představiteli města vhodné místo najdou. Venkovní šachy by také mohly putovat do některé z okolních vesnic či oživit znojemské kavárny či restaurace.
Blansko – Dva měsíce. Tolik zbývá do startu prestižního Půlmaratonu Moravským krasem. Každý rok přiláká do Blanska stovky běžců. Výkonnostních nebo těch, co běhají jen na rekreační úrovni. Pořadatelé lákají na pestrý doprovodný program. Na blanenském náměstí Republiky zahraje například skupina Fleret.
Osoblažské koupaliště letos poprvé otevřelo své brány 22. června. Na letní sezónu se koupaliště chystá společně se Slezskými zemskými drahami, které o prázdninách každý víkend vypravují parní vlaky z Třemešné do Osoblahy a zpět.
/POZVÁNKA/ Také letošní léto na Opavsku bude plné hudebních festivalů. Hradecký slunovrat a Budišovské letnice sice proběhly uplynulý víkend, největší festivalové nálože jsou ovšem před námi.
Olomouc – Ošklivou vzpomínku na závěr loňského léta má dnes už patnáctiletá dívka, kterou srazil na Horním náměstí v Olomouci starší řidič. Mladá chodkyně musela kvůli vážným zraněním na operační sál.
Uherské Hradiště – Diváky doslova našlapané Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti v pátek 1. července večer zahájilo sportovně zábavný festival Slovácké léto 2016.
Domažlice – V úterý bude zahájeno letošní sklářské sympozium Tusta Vitrea.
Semily - Kino Jitřenka Semily mít prázdniny letos nebude.
Znojmo – Rytířský turnaj či závod ve výběhu na věž budou novinkami letošního Znojemského kulturního léta. Chybět ale nebudou ani osvědčené akce, třeba letní kino za Vlkovou věží.
Jablonec n. N. - Pro všechny, kteří rádi tráví letní čas aktivně a chtějí poznat něco nového, si připravil Spolek jabloneckých dam a pánů tradiční dílnu zaměřenou na tanec a hudbu.
Ostravice – Tropické teploty provázely v pátek start 13. ročníku Beskydského hudebního léta. Do areálu penzionu Sluníčko v Ostravici zamířily za kvalitní muzikou stovky lidí. Nejdříve je bavila předkapela Pink Floyd Tribute, poté na pódium nastoupil Václav Neckář s kapelou Bacily.
Praha - Pražské filmové léto, jehož 7. ročník dnes v Biu Oko nabízí přírodovědný snímek Příběh lesa, uvede o prázdninových měsících filmové novinky uplynulé sezony. V srpnu bude akce pokračovat v žižkovském Aeru. Přehlídka se letos opět dočkala své odnože v kinech v Brně a v Hradci Králové. „Diváci mají možnost za symbolické vstupné zhlédnout zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly, nebo kterým propadli a rádi by je viděli znovu," uvedla za pořadatele Radka Urbancová.
TŘIADVACÁTÝ ROČNÍK divadelního a hudebního festivalu přinesl opět zajímavá představení.
Vlašim – Stejně jako v uplynulých letech se mohou o prázdninách těšit děti ve Vlašimi na pohádkové léto. Sobotu co sobotu budou do vlašimského parku s kulisou zámku v pozadí přijíždět divadelníci, aby zpříjemnili dětem jejich letní radovánky. Na červenec přichystal organizátor Vlašimského pohádkového léta, Kulturní dům Blaník, celkem pět pohádkových představení.
Bítov – Bítovští si budou muset od léta pamatovat nové jméno, které povede jejich obec. Současný starosta René Jelínek se totiž před nedávnem rozhodl ze své funkce odejít. „Nejsem už schopný dát obci čas, který je zapotřebí k jejímu vedení a rozvoji. Věřím, že je tento krok pro obec tím nejlepším, jaký mohu podniknout," vysvětlil svůj záměr Jelínek.
Velké Meziříčí – Na obrátkách už nabírá Velkomeziříčské kulturní léto, které koncem června odstartoval koncert žáků místní umělecké školy. Meziříčští si každoroční přehlídku kulturních vystoupení rychle oblíbili, letos pořádají už čtvrtý ročník.
Praha - „Problém je s tím, že takových míst chcete jenom pět, kdežto každý pražský vlastenec jich určitě má desítky a stovky. Jen na Malé Straně předvedla v 80. letech slavná sochařská výstava hezkých pár tuctů kouzelných dvorků, dnes bohužel pečlivě zamčených," říká profesor Jan Sokol, známý filosof, vysokoškolský pedagog a publicista. Už z toho je jasné, že v Praze má nejraději zapadlejší kouty, kde ho neruší jinak všudypřítomné davy.
Vážený pane předsedo Holzingere, nepochybuji, že rozhodnutí zrušit výsledky druhého kola prezidentských voleb nebylo pro Vás a Vaše kolegy z rakouského ústavního soudu vůbec jednoduché.
Liberec - Původní podobu ze 70. let minulého století získávají dva pokoje v horském hotelu a vysílači Ještěd v Liberci. „Jejich obnova bude stát 390 000 korun," řekla tajemnice spolku Ještěd 73 Milena Lánská. Spolek se na obnově interiérů na Ještědu už několik let podílí.
Karviná - Projížďky v kočáře ulicemi Fryštátu nebo Zámeckým parkem, prohlídka zámeckých interiérů ve dne, ale i v noci. Romantické léto ve Fryštátě startuje právě dnes.
Ostrava – Pláž na Masarykově náměstí v centru Ostravy dostala svou větší sestru. U loděnice na břehu řeky Ostravice byla včera za přítomnosti zástupců kraje a města otevřena čtyřicet metrů dlouhá a pět metrů široká ostravská Copacabana.
Příbram - Přinášíme další díl seriálu Rady do zahrady od Petra Kumšty.
Pohádku školačky Elišky Hajné z Města Albrechtic namluví moderátoři rádia. Nahrávku dostanou v září prvňáčci jako dárek při zahájení školního roku.
Jižní Morava – Nehoda nákladního a osobního auta, vykolejená tramvaj a srážka vlaku s autem. První prázdninový den přinesl na jižní Moravě komplikace a omezení. Období prázdnin je pro řidiče obecně nejrizikovější. „Na silnicích v létě zemře až o třetinu více lidí než jindy," vysvětlil jihomoravský šéf BESIPu Pavel Čížek.
Střílky – Mezinárodní den jógy, Střílecké hody či možnost navštívit barokní hřbitov s průvodcem: i takové akce nabízí v letošním roce obec Střílky. Turistickou sezonu obohatí také projekt Otevřené brány.
Hradec Králové - Již v pátek v Hradci začíná Satchmo Open Air festival, který je určen milovníkům jazzové a swingové hudby. Na letní scéně před Klicperovým divadlem se v průběhu léta vystřídá dvacet pět kapel a muzikantů.
Vrchlabí – Projekcí snímku 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází dnes zahájí třetí sezonu letní kino Tripsi, které se nachází v přírodním areálu Morzinské kaple ve Vrchlabí.
Doudleby nad Orlicí – Začíná léto, doba pohody a rodinných výletů.
Rakovník /ROZHOVOR/ - Čas letních prázdnin je tady. Všichni školou povinní obdrželi vysvědčení za uplynulý školní rok. Mnozí rodiče po předložení vysvědčení své ratolesti také rovnou zamířili do obchodů, aby splnili svůj slib týkající se zakoupení dárku.
Hodonín – Do prázdninového režimu vstupují také hodonínské Denní lázně. „I když ne vždycky je v létě krásně, rodiny se dětmi se chtějí koupat. Proto jsme na prázdniny trochu změnili provoz," informovala obchodní náměstkyně lázní Iva Kljunić Briešťanská.
Vilémov – Vážení přátelé kvalitní zábavy a opravdu výborné muziky, Městys Vilémov a Country rádio vás zvou na letošní, v pořadí již šestý ročník festivalu „Country půlení léta".
Berounsko – S příchodem prázdnin se většina z nás, dospělých, nevyhne nostalgii.