Hráz rybníka vydala rouru z roku 1623
Tichá - Starobylý kus dřeva našli rybáři v hrázi rybníka v Tiché.
Tichá - Starobylý kus dřeva našli rybáři v hrázi rybníka v Tiché.
Kladno – Máte kožní problémy a potřebujete ambulantní ošetření nebo dokonce hospitalizaci v kladenské nemocnici? Připravte se na změnu. A to na změnu pozitivní. Kožní oddělení totiž bylo sestěhováno ze dvou pracovišť do přízemí A části takzvaného monobloku, tedy hlavní budovy zdravotnického zařízení. V novém prostředí je více místa a tudíž i více komfortu pro pacienty.
Mladá Boleslav - Část frekventovaného chodníku na třídě Václava Klementa se rozloučí s dírami.
Šumpersko – Cestující, kteří se chystají cestovat od pondělka 23. do čtvrtku 26. května vlakem ze Šumperka do Olomouce přes Uničov, by měli počítat s výlukou a omezením provozu. Důvodem budou práce na údržbě a opravě trati.
Nový Malín – Kvůli opravě bude od pondělí 23. května úplně uzavřena silnice třetí třídy číslo 44632 v Novém Malíně, a to v úseku od obchodu Hruška ke kolejím u dřevoskladu. Motoristé budou muset uzavřený úsek objíždět až do 16. června.
Chodský Újezd - Jaké investiční akce plánuje v tomto roce obec Chodský Újezd?
Štítary /VESNIČKY A MĚSTA/ - Nelze přijet autem na pláž vranovské přehrady ve směru od Znojma a minout přitom Štítary. Jedna z nejstarších obcí na Znojemsku má svůj název odvozen nejspíše od nepřehlédnutelných štítů svých starších domů.
Krucemburk – Životní prostředí na Krucembursku je zase o něco lepší a kvalitnější. Zasloužila se o to právě skončená revitalizace rybníka Pobočný nedaleko Starého Ranska.
Znojemsko – Církevní památky nemají na Znojemsku zrovna na růžích ustláno. Zatímco v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí budou světit příští týden opravený oltář, farníci v Břežanech už léta čekají na opravu střechy, protože do ní zatéká.
Jičín –Jak se potýkáte s novým systémem maturitních zkoušek?
Hořovice - Podle posledních informací Hořovičtí propojí aquapark s krytým bazénem již letos.
Praha - Plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou prohráli s americkou dvojicí na turnaji SP ve dvou setech.
Přerov – Pokud si šéfové přerovských strážníků nahlas postesknou, že už na ně všechno padá, není to vtip ani nadsázka. V jejich kanceláři se totiž začal asi před měsícem propadat strop, který nyní narychlo spravují stavebníci. Kromě narušené statiky trápí strážce zákona i jiný problém – zchátralá kanalizace ve dvoře budovy před časem vypověděla službu a pod strážníky se teď propadá zem.
Brno – Společné pro muže i ženy či oddělené? Sportumilovní Brňané se přou o tom, jak budou vypadat šatny v plaveckém stadionu za Lužánkami.
Václav Šimek - Zdá se, že město Tachov našlo cestu, jak ven z krize.
Plezom – Nového povrchu se dočkala silnice mezi Středním a Horním Plezomem. Cestáři položili nový asfaltový koberec v minulém týdnu.
Olomouc – Další tři miliony zaplatí ze svého rozpočtu město za letošní havarijní údržbu zimního stadionu v Olomouci. O jeho další budoucnosti se podle radních stále jedná.
Blansko - Jednání o převodu blanenských sportovišť spějí ke konci. Podle zástupců sportovních jednot i vedení Blanska by je město mohlo převzít už k 1. červenci.
Brno – Společné pro muže i ženy či oddělené? Sportumilovní Brňané se přou o tom, jak budou vypadat šatny v plaveckém stadionu za Lužánkami. Rozhodnout, na čí stranu se město při plánované rekonstrukci převlékáren zaměří, má pomoci anketa na internetových stránkách bazénu.
Prachatice - Plánovaná oprava Družstevní ulice v Prachaticích, která začala naplno tento týden a omezí dopravu z centra města, by měla být hotova přibližně do poloviny srpna.
Strakonice – Rolba Zamboni, která upravuje led na strakonickém zimním stadionu přes dva roky, odjela týden před začátkem Mistrovství světa v hokeji na Slovensko do Bratislavy.
Vsetín – Sedmatřicetiletá Pavla Melichaříková ze Vsetína má dvě děti. Starší dcera bude mít v srpnu šest let, mladší oslaví za tři měsíce tři roky. Na mateřské dovolené je zdravotní laborantka už šest a půl roku.
Hradec Králové – Lidé se do odpočinkové zahrady dostanou z Gočárova schodiště Na Kropáčce a z druhé strany z první mezipodesty schodiště Bono publico, kde stavební firma vytvoří vstup.
Hrubá Vrbka – Horňáckou obec Hrubá Vrbka zdobí už sto jedenáct let pískovcový kříž. Za ta léta si však vybral čas na jeho vzhledu svou daň a kříž volá po opravě. Alespoň částečné by se mu mohlo dostat už v letošním roce. Hrubá Vrbka totiž získala dotaci pětatřicet tisíc od jihomoravského kraje.
Poděbrady -Originálně vymalovaný podchod u nádraží v Poděbradech prochází po dvou letech rekonstrukcí, lidé se těší na nové malby.
Milavče – Obec finančně podpoří zvelebení církevního stánku zasvěceného svatému Vojtěchovi.
Polička – Radní zmapovali stav chodníků ve městě. Každý rok vyberou ty nejzatíženější a udělají generální opravu.
Chudenice – Zhruba 6,5 milionu korun bude stát přeměna hájovny u rozhledny Bolfánek.
Mikulovice – Veškeré obecní byty chtějí nabídnout k prodeji stávajícím nájemníkům Mikulovice. Metr čtvereční podlahové plochy bytu bude k mání za 3300 korun.
Náchod /ROZHOVOR/ – Radní Města Náchoda a předseda dozorčí rady Správa budov Náchod s.r.o. (SBN) Aleš Cabicar odpovídal na otázky týkající se hospodaření, výhledech a celkové filosofie podniku spravující bytový a domovní fond města Náchoda.
Rožnov pod Radhoštěm – Město Rožnov pod Radhoštěm se letos stalo třetím největším akcionářem vodárenské společnosti Vodovody a kanalizace, a. s. (VaK Vsetín).
Plumlov - Většinu nánosů ze dna plumlovské přehrady, v nichž „dřímají“ živiny pro rozvoj sinic, už náklaďáky odvezly na blízká pole. Těžba má skončit v červnu, lidé se však v přehradě vykoupu až příští rok.
Karlovy Vary - V Císařských lázních bude po opravě umístěna muzejní expozice lázeňství a informační středisko
Pařezov – S penězi na opravu obecního úřadu chtějí naložit co nejefektivněji, proto pečlivě zváží nabídky.
Praha - Pořádat diskotéku v čistírně odpadních vod? Proč ne, když se najdou zájemci. A že se najdou: Ředitel Ekotechnického muzea ve Staré čistírně v Bubenči tvrdí, že kromě diskoték a podobných akcí lehčího rázu se v podzemních prostorách, kde je to ještě stále slabě cítit jejich původním posláním, odehrávají i společenské a charitativní akce a jejich pořadatelé si to nemohou vynachválit.
Bubeneč – Pořádat či nepořádat za zdmi národní kulturní památky komerční akce typu diskoték či večírků pro smetánku? To je otázka, která se už delší dobu vznáší nad Ekotechnickým muzeem, sídlícím v bubenečské čistírně odpadních vod.
Praha – Policie obvinila zpěváka a pražského zastupitele Jana Kalouska (ODS) z pojistného podvodu. Údajně se podílel na velkých machinacích s fakturami, které několik let prováděl jeden autoservis.
Štramberk - Štramberský oddíl Judo uspořádal ve své hale již 3. ročník soutěže v boji na zemi (Ne-Waza) Král zemařů. Pro pořádající oddíl byl turnaj o to víc zajímavý, protože zde domácí závodník Miroslav Bajer obhajoval vítězství z předchozích dvou ročníků.
Znojemsko – Církevní památky nemají na Znojemsku zrovna na růžích ustláno. Zatímco v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí budou světit příští týden opravený oltář, farníci v Břežanech už léta čekají na opravu střechy, protože do ní zatéká.
Karlovice – Obětaví obyvatelé Karlovic přiloží v sobotu 21. května ruku k dílu a pustí se do oprav bývalého hotelu Slezan, ze kterého chtějí mít do budoucna obecní dům a multifunkční centrum volnočasových aktivit.
Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodská společnost ROSS Holding dokončuje v gruzínském hlavním městě Tbilisi jednu ze svých největších zahraničních zakázek.
Seč – Kostel svatého Vavřince na sečském náměstí získá novou fasádu díky tajemnému sponzorovi. Jeden ze sečských občanů totiž přispěje na opravu zhruba milionem korun ze své kapsy.
Deštné v Orlických horách – Aby i letos v létě mohly z pece svaté Máří Magdalény šlehat plameny a v jejich žáru vznikat skleněné nádoby a ozdoby, přijeli už v těchto dnech do horské obce skláři a opravili ji.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Dlouhá léta patřila ke koloritu fryštátského života. Patřila, protože za pár měsíců zřejmě zmizí. Tržnice, kde se dalo koupit čerstvé ovoce nebo květiny, píše poslední řádky své historie.
Nová Paka – Jaké bylo letošní autokrosové republikové mistrovství v Nové Pace?
Děčín - Kromě silničářů dala uplynulá tuhá zima pořádně zabrat i majitelům domů.
Bukvice – V obci se nachází na návsi na vyvýšeném místě krásně opravená kaple.
Znojmo – Prodej městských bytů nájemníkům za třetinu tržní ceny a snížení jejich počtu na polovinu do sedmi let. Tak vypadá v kostce projekt Klíč 2018, který ve středu představil znojemský starosta Zbyšek Kaššai.
Plumlov - Většinu nánosů ze dna plumlovské přehrady, v nichž „dřímají“ živiny pro rozvoj sinic, už náklaďáky odvezly na blízká pole. Těžba má skončit v červnu, lidé se však v přehradě vykoupu až příští rok.
Vyškov – U zdi vyškovského zámku, kterou už několik týdnů podpírají dva mohutné dřevěné trámy zabetonované v zemi, se už brzy objeví dělníci. Město už vybralo firmu, která poškozenou zeď zrekonstruuje.