Fryštátská tržnice to už má spočítané
Karviná /FOTOGALERIE/ - Dlouhá léta patřila ke koloritu fryštátského života. Patřila, protože za pár měsíců zřejmě zmizí. Tržnice, kde se dalo koupit čerstvé ovoce nebo květiny, píše poslední řádky své historie.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Dlouhá léta patřila ke koloritu fryštátského života. Patřila, protože za pár měsíců zřejmě zmizí. Tržnice, kde se dalo koupit čerstvé ovoce nebo květiny, píše poslední řádky své historie.
Nová Paka – Jaké bylo letošní autokrosové republikové mistrovství v Nové Pace?
Děčín - Kromě silničářů dala uplynulá tuhá zima pořádně zabrat i majitelům domů.
Bukvice – V obci se nachází na návsi na vyvýšeném místě krásně opravená kaple.
Znojmo – Prodej městských bytů nájemníkům za třetinu tržní ceny a snížení jejich počtu na polovinu do sedmi let. Tak vypadá v kostce projekt Klíč 2018, který ve středu představil znojemský starosta Zbyšek Kaššai.
Plumlov - Většinu nánosů ze dna plumlovské přehrady, v nichž „dřímají“ živiny pro rozvoj sinic, už náklaďáky odvezly na blízká pole. Těžba má skončit v červnu, lidé se však v přehradě vykoupu až příští rok.
Vyškov – U zdi vyškovského zámku, kterou už několik týdnů podpírají dva mohutné dřevěné trámy zabetonované v zemi, se už brzy objeví dělníci. Město už vybralo firmu, která poškozenou zeď zrekonstruuje.
Praha – Celý měsíc již uniká agresivní násilník, jenž ve středu 20. dubna přepadl 87letou důchodkyni.
Blansko – Oprava mostku dokončí dlouholeté práce na Salmovu jezu na okraji Blanska v blízkosti cyklostezky u řeky Svitavy. Začala před nedávnem a dokončit ji stavebníci chtějí do začátku letošního června.
Klatovsko – Také v letošním roce chystají města i obce rekonstrukce školských zařízení.
Vsetín – Pracovníkům technických služeb ve Vsetíně jde posledních několik dní hlava kolem. Prozatím neznámí darebáci se tady totiž zaměřili na rozebírání a rozkrádání součástí veřejného osvětlení.
Znojmo – Opravené prostory vestibulu znojemské radnice hlídá už více než měsíc vrátný. Díky němu zůstává vchod do pasáže otevřený déle než jen v běžných úředních hodinách. Pronajímatelé obchůdků si ale vrátného musí zaplatit.
Halže – Rozsáhlá údržba obecních bytovek, oprava objektu základní školy a příprava pozemků pro individuální výstavbu rodinných domů – to jsou nejdůležitější úkoly obce Halže pro nejbližší období.
Olbramovice /FOTO/– Z důvodu výstavby koridoru a opravy železničního podjezdu silnice III/11447 do Božkovic je na komunikaci zvláštní režim provozu vozidel.
Blatná – Rekonstrukce tělocvičny – výměna oken, nové osvětlení a vzduchotechnika – čekají během letních prázdnin Základní školu J. A. Komenského v Blatné.
Blanensko – Oprava obecních silnic a chodníků, nové pouliční lampy či modernizace obecního úřadu nebo školy. To je jen ukázka projektů, se kterými pomohou obcím na Blanensku dotace z Jihomoravského kraje.
Holubice – Milion korun, tolik bude stát Holubice rekonstrukce všech lamp veřejného osvětlení v obci. To je částka, kterou si teď obec dovolit nemůže. Bez oprav to však nejde, a tak obec může těšit alespoň to, že získala jako pomoc dotaci od Jihomoravského kraje.
Hořovice – Opravy silnice a chodníku v hořovické Tyršově ulici začnou začátkem června. Po dobu úprav nebude silnice uzavřená.
Slaný – Náročná oprava rozkopané Vinařického ulice ve Slaném u kruhového objezdu U Brodu, tam kde kdysi stávala Pražská brána, se prodraží.
Kutná Hora – Jak do laguny zahučí šoféři do povrchu vozovky v ulici Na Náměti. Zvlněný povrch místní znají a jezdí na dvojku. Kdo to nezná, škrtne vanou nebo výfukem a má pro příště ponaučení. Každopádně s jedním z jevů pro Kutnou Horu charakteristickým bude brzy konec.
Prachatice – Výměna oken a zateplení budovy Základní školy ve Vodňanské ulici v Prachaticích začne už 1. června. „Z tohoto důvodu jsem dětem udělila čtyři dny ředitelského volna a vysvědčení tak žáci naší školy dostanou už v pátek 24. června,“ řekla Deníku ředitelka Základní školy Prachatice, Vodňanská 286 Alena Nachlingerová. Ukončení prací firma plánuje až na 9. září.
Lubná – S nadšením ale i lítostí přijímají v Lubné právě zahájenou rekonstrukci průtahu. Dělníci tam totiž dávají do pořádku jen několik desítek metrů na dvou místech.
Olomoucko - Na konci května zahájí provoz venkovní areál plaveckého stadionu v Olomouci, už nyní však milovníci koupání a slunění mohou využít letní část olomouckého aquaparku. A kdy startuje sezona na ostatních koupalištích v regionu? Podívejte se.
Litoměřice – V posledních dnech litoměřická policie zaznamenala zvýšený počet vloupání do osobních automobilů.
Frýdecko-Místecko - V polovině loňského května udeřily na Frýdecko-Místecku povodně. V Třinci si dokonce vyžádaly oběť, když v Gutech utonula starší žena.
Příbram - Silnice na Příbramsku jsou podle statistik nejnebezpečnější v České republice. Statistiky rovněž konstatují, že o život při nehodě přijde řidič nejčastěji v jižních Čechách. Nejbezpečněji se naopak jezdí v Praze.
Plumlov /PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ – Většinu nánosů ze dna plumlovské přehrady, v nichž „dřímají“ živiny pro rozvoj sinic, už náklaďáky odvezly na blízká pole. „Zbývá odtěžit asi pětadvacet tisíc kubíků sedimentů z původních asi dvou set tisíc,“ informovala v úterý tisková mluvčí Povodí Moravy Veronika Hrdá.
Cottbus/Prostějov – Závodník SKC Prostějov Robin Wagner se s českým reprezentačním výběrem zúčastnil mezinárodního sprinterského mítinku v Cottbusu. Ve sprinterských disciplínách sprint a keirin se utkali junioři z Německa, Polska Dánska, Belgie a České republiky.
Marie Podzimková - Zámecká ulice v Tachově se opravuje a tachovský občan má zas jednou na co nadávat.
Olomouc – Šest soch, ale i schody před vstupem do baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku se dočkají obnovy.
Frýdek-Místek, Třinec – Dopravu ve dvou největších městech regionu komplikují uzavírky. Ve Frýdku-Místku se to nově týká ulice Horní, jejíž část prochází rekonstrukcí. Jedná se konkrétně o úsek kolem fotbalového stadionu Stovky mezi ulicemi Lískovecká a Olbrachtova.
Kardašova Řečice, Jarošov nad Nežárkou – Od dnešního dne do 20. května bude uzavřen železniční přejezd před Kardašovou Řečicí u odbočky na obec Mnich.
Brno – Opravíme více školek, postavíme více hřišť a zkrášlíme více parků. S tímto prohlášením přivítali brněnští starostové úterní rozhodnutí zastupitelstva města Brna o změně takzvaného Statutu města Brna.
Plzeň – Chybělo málo, aby v Aši bojoval o vítězství. Bikový matador Milan Spěšný si totiž při druhém dějství Českého poháru v cross country skvěle rozvrhl síly, ale o šanci na triumf ho nejspíš obral technický zádrhel.
Strakonice – Miroslav Minář si přečetl o prvním dárci a hned měl jasno, jak památce pomoci.
Bernartice /Seriál Deníku/ - Proč jste se do soutěže Vesnice roku přihlásili i letos? Co se u vás za ten jeden rok změnilo? Odpovídá starosta obce Pavel Souhrada.
Mladá Vožice - Sdružení Danar vyhlásilo veřejnou sbírku.
Olomouc – Šest soch, ale i schody před vstupem do baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku se dočkají obnovy. Začátkem tohoto týdne tým odborníků nejprve demontoval sochy a kamenné prvky, na řadu přijdou i balustrádová ozdobná zábradlí a schodišťové stupně.
Tichá – Den otevřených dveří a možnost prohlídky památky využilo několik stovek lidí.
Region /AKTUALIZOVÁNO/ – V polovině loňského května udeřily na Frýdecko-Místecku povodně. V Třinci si dokonce vyžádaly oběť, když v Gutech utonula starší žena.
Krásné Březno – Černé torpédo s ploutvemi a spokojenými očky, dětská radost z cákanců a vlnek na hladině. Tak se představil Moritz, který se v bazénu ústecké zoologické zahrady cítil jako lachtan ve vodě.
Dymokury - Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný. Taková je bilance vážné dopravní nehody, která se stala v úterý ráno nedaleko Dymokur na Nymbursku na hlavním tahu na Jičín.
Karlovy Vary - Škody po velké vodě jsou dva miliony
Jindřichův Hradec – Rekonstrukce lávky přes Malý Vajgar v Jindřichově Hradci pokračuje.
Žďár nad Sázavou – Generální rekonstrukce „výpadovky“ na Havlíčkův Brod za zhruba 18 milionů korun začíná. Od dnešních časných ranních hodin již nemohou řidiči vjíždět na část silnici I/19 v ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou, a to konkrétně v úseku od křižovatky s ulicí Revoluční po křižovatku s ulicí Okružní. Uzavírka má oficiálně skončit posledního červencového dne.
Benešov /FOTO/– Rozhořčený obyvatel města si minulý týden telefonicky postěžoval redakci, že už ho nebaví ničit si v Ulrichově ulici auto na tankodromu, který zůstal po opravě vodovodního řadu.Po havárii vodovodu a následném výkopu zůstala na ulici neoznačená nerovnost.
Olomouc – Řešení budoucnosti zimního stadionu, více míst ve školkách, méně heren, zeleň a světlo na Horním náměstí, on-line přenosy ze zastupitelstva, novou tramvajovou trať či jízdné přes SMS.
Svitavy – Na začátku roku se poprvé uskutečnilo vystoupení zpěvaček ze svitavské ZUŠ na vernisáži Vodní kapky ve Fabrice.
Tábor –V domě čp. 697 nyní koupíte džíny i drogerii.
Rostěnice-Zvonovice – Muzea můžou být různá. Technické muzeum, muzeum věnované pravěkým zbraním, ve světě je dokonce i muzeum podprsenek. V Rostěnicích-Zvonovicích se rozhodli věnovat se celým budovám a domům. Minulý týden tak otevřeli zbrusu nové muzeum lidového stavitelství, které zahájilo provoz expozicí hanáckých hliněných staveb.