Slovácko – Když dnes dvaasedmdesátiletý Josef Lapčík nastoupil před pěti lety do Domova pro seniory v Buchlovicích, ihned si zamiloval prostředí tamní kantýny. Od té doby jej bylo možné každodenně spatřit s dalšími seniory, jak vysedávají jen tak u stolku a baví se nad půllitrem piva nebo jak si pochutnávají na místních specialitách. Od nového roku má však být seancím důchodců v domově konec. Kantýna totiž i kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) přestane po více než dvaceti letech fungovat.
/FOTOGALERIE/ V Krnově přibývá signálů, že tentokrát už je stavba obchvatu opravdu na spadnutí. Právě začala demolice bytového domu u Řempa, kterou financuje město na podporu státního obchvatu.
Most - To, že se budou opakovat senátní volby, řadu lidí rozčílilo, ale podnikavým přinesou zisk. Magistrát totiž zaplatí dalším stovkám brigádníků, kteří s volbami pomůžou. Bude jich dostatek? „Zatím jsme nezaznamenali žádný problém. Lidé se hlásí," sdělila Mosteckému deníku mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.
Litvínov - Eva Merhautová, která pracuje jako učitelka na základní škole zvané jazykovka, připravila spolu s týmem lidí již druhý charitativní kalendář na pomoc postižené Elišce.
Brno-Židenice - Přestavba přírodovědecké stanice Kamenačky v brněnských Židenicích se blíží ke konci. Návštěvníky čeká nový skleník nebo terária s krokodýly.
Teplice - Největší chystanou investicí v Teplicích na příští rok je vlastní stavba zimního stadionu, na jehož realizaci začaly přípravné práce už letos.
Písková Lhota /FOTOGALERIE/ - Zpronevěra a zneužití pravomoci úřední osoby. To jsou dva trestné činy, z nichž policie obvinila šestačtyřicetiletého starostu Pískové Lhoty na Nymbursku Radovana Staňka. Obecní peníze měl rozkrádat ve spolupráci s účetní obce.
Washington - Ačkoli má kampaň úspěšně za sebou, přišly novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi v posledních třech týdnech miliony dolarů od příznivců. Oznámila to federální volební komise, píše list The Washington Post.
Mnichovo Hradiště - Názory na lesopark v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku se mezi veřejností různí. Nicméně, řada obyvatel se v jednom přece jen shoduje - rádi by na místo se zvláštním geniem loci chodili, ale v brání jim tom obava o život.
Střekov – Zchátralé Lázně Vrbenského na Střekově jsou zase o krok blíže k záchraně. Nevyčerpanou dotaci 2,5 miliónu korun, kterou na výkup lázní získal obvod od magistrátu, zachránili na poslední chvíli zástupci PRO!Ústí.
Podezřelými machinacemi, které se měly dít v mládežnickém hokejovém klubu HC Frýdek-Místek, se v pátek 9. prosince začal zabývat frýdecko-místecký okresní soud.
Bratislava - Bývalého šéfa Matice slovenské Jozefa Markuše dnes bratislavský soud uznal vinným, že této národní a kulturní instituci způsobil vysokou škodu převzetím dluhu za jinou organizaci. Za to mu uložil podmíněný roční trest vězení s dvouletým odkladem. Markušovi původně hrozilo až 15 let odnětí svobody. Verdikt není pravomocný, obhajoba i prokurátorka ohlásily odvolání.
Přerov – Přerovští kriminalisté žádají svědky, kteří by pomohli ke ztotožnění pachatele krádeže. Případ se stal ve středu 2. listopadu v prodejně v Komenského ulici v centru Přerova.
Krkonoše - Správa KRNAP letos na Vánoce nabídla zájemcům smrčky z krkonošských lesů certifikovaných FSC, 150 stromků bylo rozprodáno během jediné hodiny.
České Budějovice - Co zachovat ze současných adventních trhů na českobudějovickém náměstí a jak je případně změnit? To je otázka, kterou řeší radnice jihočeské metropole. Mezi náměty, o kterých se debatuje, patří prodloužení programu na náměstí přes konec roku. Nová podoba trhů se řeší v souvislosti s tím, že nynějšímu provozovateli končí smlouva.
Jindřichohradecko - Před námi je již třetí adventní neděle a přípravy na Vánoce vrcholí. Ke štědrovečerní večeři patří neodmyslitelně kapr, ale také ozdobený stromeček, který příjemně provoní celou místnost.
Znojemsko – Ukrást novou pozinkovanou bránu, která vede na hřbitov, se nedávno pokusili zloději v Hevlíně. Nemilá příhoda přiměla obec k nainstalování kamery, která nyní hřbitov za vesnicí střeží. „Bránu jsme pořizovali loni, je tedy téměř nová. Zloději odšroubovali všechny panty a na jeden ze šroubů jim chyběl poslední klíč. Nejspíš si pro něj odjeli a lidé si mezitím všimli, že jsou panty uvolněné. Vše se stalo kolem Dušiček, kdy byl na hřbitově poměrně velký provoz," sdělil starosta Hevlína Antonín Pichanič. Podle něho tato příhoda urychlila rozhodnutí obce k pořízení další kamery.
Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem bude příští rok hospodařit s příjmy 1,529 miliardy a výdaji 1,572 miliardy korun. Schodek 42,6 milionu korun chce město pokrýt úsporami z minulých let.
Nové Město na Moravě - Biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě je připravený, ideálním podmínkám na trati pomohlo mrazivé počasí posledních dní. Organizátoři už nachystali areál, do kterého se v každém soutěžním dnu chystá na 30 tisíc fanoušků, a v pondělí očekávají příjezd biatlonového cirkusu z Pokljuky, kde se od pátku do neděle uskuteční druhý díl seriálu. Rozpočet českého SP činí rekordních více než 60 milionů korun.
Ústí n. L. /ROZHOVOR/ - Mladý nahrávač Jakub Ulč už nechce zažít strach ze sestupu. Kapitán volejbalistů Ústí nad Labem věří, že jeho tým nezůstane poslední a vyhne se baráži.
Mladoboleslavsko - Nedostatek míst v mateřských školkách. Každoroční evergreen, který se při rozdělování peněz v rozpočtu jeví vždy jako rovnice s nejasným výsledkem. A právě číslo za rovná se hledají v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku.
Praha /RASTR/ - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom v pátek pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat. Za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže jim hrozilo až osm let vězení.
Hodonín – Pohotovost hodonínských policistů a kolemjdoucí ženy zachránila ve čtvrtek v Hodoníně život staršímu muži, který zkolaboval u městského úřadu. Hlídka projíždějící centrem města si všimla člověka, který ležel na chodníku u bankomatu. „Policisté zjistili, že muž nejeví známky života. Zahájili okamžitě jeho resuscitaci," popsal v pátek policejní mluvčí Petr Zámečník.
Praha - Pražský městský soud v pátek vynese rozsudek v případu společnosti Key Investments. Třem bývalým členům představenstva hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Obžalovaní vinu odmítají a chtějí obžaloby zprostit.
Vysočina – Rada Kraje Vysočina na svém posledním zasedání rozhodla o rozdělení 1,3 milionu korun mezi 29 úspěšných žadatelů grantu Fondu Vysočiny Životní prostředí 2016.
Mělnicko - Systém elektronické evidence tržeb prý krade čas hostům i obsluze. „Jsou to vyhozené peníze," řekli o nákladech na kasy k elektronické evidenci tržeb (EET) po prvním týdnu ostrého provozu hostinští na Mělnicku.
Tak jako každoročně i letos se koncem roku v Bruntále sešli poskytovatelé sociálních služeb ve městě a jeho okolí se zastupiteli a vedením města Bruntálu.
Nové Město na Moravě – V dřívějších dobách pořadatelé závodů v lyžařských sportech starostlivě vzhlíželi k obloze, zda ocelové mraky nadělí sněžnou peřinu.
Boskovice – Kolik peněz bude stát centrum polytechnické výchovy v boskovické Slovákově ulici? Když radnice nezíská dotaci, postaví jej z rozpočtu? Opoziční zastupitelé měli k plánované stavbě při zasedání tento týden řadu otázek. „Slyšel jsem, že když město dotaci nezíská, bude se snažit centrum postavit z vlastních peněz, což může být pro rozpočet velká zátěž. Také míra finanční spoluúčasti může být příliš vysoká," uvedl zastupitel Jiří Pevný.
Mladoboleslavsko - Nedostatek míst v mateřských školkách. Každoroční evergreen, který se při rozdělování peněz v rozpočtu jeví vždy jako rovnice s nejasným výsledkem.
Ani v letošním roce nebudou děti kopřivnických základních škol a mateřinek ochuzeny o mikulášské promítání filmových představení v kině. Společnost Brose CZ totiž nadělila městu, stejně jako v předchozích letech, finanční dar v hodnotě pěti tisíc euro, za což si mohou děti v prosinci užít kino zdarma.
Berounsko - Už několik týdnů mrzne a tomu, kdo doma topí dřevem, palivo z dřevníku rychle mizí. Udělat si zásoby dřeva na celou zimu, sice není v současné době žádný problém, ale stojí to dost peněz. I nabídka je pestrá. Finanční možnosti lidí jsou ale někdy velmi omezené.
Hořovice – Stavební práce na hořovické městské sportovní hale za padesát šest milionů korun jdou do finále. Rušno je v samotné hale, která poskytne sportovcům z města i okolí tři víceúčelová hřiště, i v jejím zázemí. Vedle instalatérů a obkladačů zde svou práci odvádějí i malíři a další.
Benešov - Jestliže si fotbalový SK Benešov chce udržet prestižní postavení Sportovního centra mládeže (SCM) a Sportovního střediska mládeže MŠMT i nadále, potřebuje kvalitní zázemí. A to má i díky hřišti s umělou trávou na stadionu u Konopiště.
Karviná – Ligový nováček z Karviné si na sportovním poli vede znamenitě. Jak ale válčí na poli ekonomickém? To už je otázka pro muže číslo 1 v karvinském fotbalovém dění Jana Wolfa.
Kladno – Poldi hutím Kladno ještě umíráček nezvoní. Po vleklých problémech s opožděnými výplatami zaměstnancům, zastavením výroby a podaným insolvenčním řízením za neuhrazené energie a materiál se postupně daří podnik reorganizovat. Poldi se dokonce chystá přijímat další zaměstnance.
Tipnete si, kolik zůstalo v Ostravě veřejných telefonních automatů? Dostanete i nápovědu. V celé republice jich před dvaceti lety bylo přibližně 30 tisíc.