Mostecká vyhláška proti hluku ještě není schválená
Most - Hlasování o regulaci rušivých činností v Mostě bude v únoru.
Most - Hlasování o regulaci rušivých činností v Mostě bude v únoru.
Slovácko – I proto, že podobné benefiční sbírky jsou v jiných klubech v republice nebo i po světě standardem, napadlo před rokem fanoušky fotbalového klubu 1. FC Slovácko uspořádat benefiční sbírku na pomoc dětem v Uherskohradišťské nemocnici. Ve čtvrtek 22. prosince tak předali na dětském oddělení už podruhé značný finanční obnos. Celkově vybraná část 25 198 korun navíc téměř zdvojnásobila výdělek prvního ročníku.
Beroun - Marcela Machová se svým rok a půl velkým synem Raudelem prožije letošní Vánoce v berounském Azylovém domě pro matky s dětmi.
Vimperk – Stejnou cenu vody jako v letošním roce budou Vimperští platit i v roce 2017. Po skokovém navýšení vodného a stočného o pět korun v roce 2015 tak zůstává pro obyvatele města voda na stejné cenové úrovni. „V loňském roce došlo k navýšení vodného a stočného o pět korun, v letošním roce zůstává na stejné úrovni pro domácnosti i pro ostatní odběratele. Vodné je navrženo bez 15 procent DPH na 37,78 korun a stočné rovných 33 koruny. Celkem tedy je vodné a stočné navrženo na 70,78 korun," uvedla starostka Jaroslava Martanová.
Jihlava – Předčasný vánoční dárek si ve středu dopoledne rozbalil Dominik, žák deváté třídy na Základní škole Jungmannova v Jihlavě. Po společné vánoční besídce všech tříd dostal elektrický vozík, který si už dlouho přál.
Mutěnice – První svátek vánoční je v Mutěnicích zasvěcený tradičnímu průvodu a živému betlému. „V půl třetí odpoledne vyjdeme od kostela svaté Kateřiny a skončíme u radnice, kde se hlavní část programu odehrává," uvedla Blanka Přidalová z mutěnické kulturní komise, která akci pořádá.
Děčín - Asi máloco rozděluje Děčín jako návrh postavit lanovku na Pastýřskou stěnu. Tady jsou dva protichůdné názory. Proti lanovce se staví student Štěpán Chour, pro lanovku je odborník na cestovní ruch Martin Zika.
Praha - Za dárky objednané a zaplacené kartou přes internet, které e-shopy nedoručily a ani nereagují na žádosti o vrácení peněz, mohou spotřebitelé získat zaplacené peníze zpět od banky obchodníka. Umožňuje to služba chargeback. V tiskové zprávě na to dnes upozornilo Evropské spotřebitelské centrum ČR.
Kolín – Přesně 31 600 korun letos vynesla sbírka na charitativním basketbalovém maratonu. Proti sobě se utkala družstva bojující za nemocnou Lucii a dětské centrum Kolín.
Liberecký kraj - Kraj letos zaplatí téměř 35 tisíc korun korun za ovce, které chovatelům roztrhali vlci. Počet žádostí o náhrady škod ukazuje, že vzácných zvířat na Českolipsku přibývá.
Javorník – Tisíce turistů míjí při cestě na zámek Jánský vrch v Javorníku budovu bývalého soudu. Zchátralá stavba přestane návštěvníkům kazit dojem z města, naopak jim bude sloužit. Samospráva získala peníze na její rekonstrukci.
Nymburk - „Nehorší je bezmoc, když partnerovi vše hladce prochází a nikdo nevidí, jak se ke mně a k dětem skutečně chová," začala svůj příběh Iveta. Pomohlo až Intervenční centrum Respondeo v Nymburce.
Pohořelice – Svérázným způsobem k penězům přišla padesátiletá žena v Pohořelicích na Brněnsku. Před nedávnem se nechala zaměstnat v tamním baru, dlouho ale v práci nevydržela. „Druhý den převzala peníze na výplatu výher z automatů a okamžitě z podniku zmizela," popsal originální způsob, jak si přivydělat třeba na vánoční dárky, policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zaučující se ženu s ukradenými penězi stíhal personál podniku i na ulici, kolegyni však chytit nedokázali.
Beroun - Marcela Machová se svým rok a půl velkým synem Raudelem prožije letošní Vánoce v Azylovém domě pro matky s dětmi v Berouně. Nebo možná v porodnici. Kromě malého syna totiž každým dnem čeká další přírůstek do rodiny.
Londýn - Trenér fotbalistů Manchesteru United Portugalec José Mourinho by se momentálně nenechal zlákat sebelukrativnější nabídkou ze strany čínských klubů. U "Rudých ďáblů" je spokojen a rád by prodloužil stávající tříletý kontrakt.
V předvánoční době se Čejkovští těší hlavně z toho, že jsou všichni pohromadě doma a jsou v rámci možností zdraví.
Nymburk - Další příběh Intervenčního centra Respondeo vypráví o dlouhé cestě za klidným životem bez násilného partnera.
Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) bude pro rok 2018 chtít ze státního rozpočtu pro sport 7,5 miliardy korun. Proti příštímu roku by to znamenalo zvýšení o čtvrtinu, Valachová to dnes řekla u příležitosti otevření nových prostor sekce sportu a mládeže ministerstva školství na Senovážném náměstí. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) záměr na zvýšení peněz pro sport podpořil.
Frýdlantsko - Dozorčí rada Frýdlantské vodárenské společnosti (FVS) projednávala ceny na příští rok. Podle návrhu dojde ke zdražení vodného a stočného.
Teplice - Dvouletý trest odnětí svobody hrozí 42letému muži, který má na svědomí krádež a také zpronevěru. K práci používal dvě bourací kladiva, která měl po skončení zadaných prací vrátit zpět do sídla firmy, jak bylo zvykem.
Plzeň – Mladík se strážníkům sám přiznal.
Sobíňov – Podpořit rekonstrukci domů ve staré zástavbě plánuje obecní úřad v Sobíňově. Jejich majitelé by mohli na opravy dostat obecní příspěvek.
Janová – Bouřlivá atmosféra panovala na úterním zasedání zastupitelstva v Janové. Jedním z projednávaných bodů byla totiž petice, kterou místní lidé sepsali proti stavbě kasina, které chce ve vesnici vybudovat loterijní společnost Synot.
Ústí nad Labem - Rozzářená obloha pomůže rozzářit dětské oči. Osmý ročník akce Rozsviťme Ústí nad Labem se uskutečnil ve středu večer na Lidickém náměstí. Výtěžek akce pomůže pěti nemocným dětem.
Brno /ROZHOVOR/ - Auta, panenky nebo žehlička. Děti z brněnského Dětského domova Dagmar píší Ježíškovi o různé dárky, které se liší podle věku i pohlaví. Ředitel Daniel Kusý upozorňuje, že se děti drží trendů. „Děti hovoří o svých přáních s ostatními, takže letos je zde vlna přání o lego a stavebnice," říká.
Liberecký kraj - Kraj letos zaplatí téměř 35 tisíc korun korun za ovce, které chovatelům roztrhali vlci. Počet žádostí o náhrady škod ukazuje, že vzácných zvířat na Českolipsku přibývá.
Litomyšl – Dotační program na obnovu podloubí na Smetanově náměstí, tak jako v uplynulých dvou letech, poběží i v roce následujícím.
Na chybu v počtech doplatila pracovnice směnárny v havířovském Globusu. Policii se po zveřejnění výzvy přihlásili lidé, kteří si peníze ponechali.
Hořovice - Od zavedení nového parkovacího systému v centru města Hořovice uplyne v lednu přesně jeden rok. A v čem přesně změna spočívala? Z parkovacích ploch,jako je Palackého náměstí nebo proluka v Pražské ulici, odešli výběrčí. Nahradilo je pět automatů.
Ústí nad Labem - Radnice musí najít cestu jak hokejovému klubu poslat peníze.
Vysočina – Kraj Vysočina příští rok utratí 9,7 miliardy korun, v porovnání s výdaji schválenými pro letošek částka stoupne o 12 procent.
Českolipsko - Odškodné za roztrhané ovce, které mají na svědomí vlci, zaplatí dalším chovatelům Liberecký kraj. Letos o odškodnění požádalo pět chovatelů, od kraje dostanou 35 000 korun.
Kostelec nad Černými lesy - V předvánoční době se Čejkovští z Kostelce nad Černými lesy na Kolínsku těší hlavně z toho, že jsou všichni pohromadě doma a jsou v rámci možností zdraví. „Máme rádi předvánoční období," přiznala Petra Čejkovská, která doufá, že letošní Vánoce rodina prožije v klidu a hlavně v pohodlí domova.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi se v posledních pěti letech výrazně změnila. Vyrostly nové budovy, na řadě oddělení je vidět důraz na barevné, otevřené a moderní prostředí. Za většinou změn stojí Luděk Kramář, který po více než čtyřech letech opustil ředitelské křeslo. Byl odvolán, jeho místo zaujal Ladislav Řípa.
Strakonice – Obviněný vybral peníze na koupi a následný prodej ojetých vozidel, což však neučinil a svěřené prostředky nevrátil.
Litvínov – Premiéru jako hrom zažil navrátilec do žlutočerných barev obránce Karel Pilař. Jednou při gólu proti Chomutovu asistoval a nakonec sám derby rozhodl pro Vervu v prodloužení. Nasadil si tak laťku hodně vysoko. Brzy devětatřicetiletý borec zažil skvělý večer. "Bude to klišé, ale já jsem především rád, že jsme vyhráli," oddechl si po zápase v bouřlivé kulise Karel Pilař.
Brusel - Evropská komise dnes navrhla kroky k posílení boje proti financování terorismu a organizovaného zločinu. Zaměřit se přitom nyní chce na tři oblasti - praní špinavých peněz, nelegální přesuny hotovosti a blokování majetku v rámci Evropské unie. Návrhy navazují a prohlubují opatření, která členské země přijaly začátkem roku v akčním plánu proti financování terorismu, uvedla komise v prohlášení.
Borovnice - Komise, která žádost o dotaci Borovnice schvalovala, ji sice posoudila kladně, česko-polský projekt ovšem zůstal mezi náhradníky.
Jindřichohradecko - Od 1. prosince začala v restauracích, hotelech a pohostinstvích fungovat elektronická evidence tržeb, od které si vláda slibuje především více peněz do státního rozpočtu.
Přerov – Ředitel Dětského domova v Přerově Jan Pavlas hraje na kytaru známé koledy. Doprovází ho sbor malých zpěváků, oči jim září nedočkavostí. Za chvíli se budou rozbalovat dárky a děti doufají, že jim Ježíšek nadělil to, co si přály.
Borovnice - Komise, která žádost o dotaci Borovnice schvalovala, ji sice posoudila kladně, česko-polský projekt ovšem zůstal mezi náhradníky.
Valeč - Nevyhovující povrch asi 350 metrů dlouhé obecní cesty byl odstraněn. Hlínu a jíl nahradily kameny a makadam. Cesta Kašpara z Valče není určena primárně pro dopravní obslužnost obce, ale v návaznosti na další tři pěšiny vytváří smyčku pro chodce kolem intravilánu obce, informoval o tom Vojtěch Veselý v závěrečné zprávě.
Znojmo - K žádosti o stavební povolení chtějí v příštím roce dostat představitelé Znojma projekt nového bazénu v Louce. Z lázní v centru zamýšlí posléze udělat sportovní halu.
Hradec Králové - Petr Brož z Havlíčkobrodska, který před hradeckým krajským soudem stojí kvůli rozsáhlým podvodům, včera vypověděl, že věřitele nechtěl poškodit. Podle spisu Brož od roku 2009 do roku 2014 připravil desítky lidí a firem o více než 88 milionů korun. Brož přiznal, že část půjčených peněz investoval do akcií či nemovitostí, u kterých očekával vysoké zhodnocení.
Prostějov – Přibližně 400 tisíc korun přispěje v příštím školním roce všem prvňáčkům magistrát města Prostějova.
Jihlava – Kraj Vysočina příští rok utratí 9,7 miliardy korun, v porovnání s výdaji schválenými pro letošek částka stoupne o 12 procent.
Praha – Za vraždy tří pražských taxikářů, jeden z nich pocházel z Pelhřimovska, si má obžalovaný David Virgulák odpykat doživotní trest vězení.
Chrudim – Policisté a hasiči spolu po celý rok spolupracují, leč to se změnilo v pondělí večer. Na zimním stadionu v Chrudimi se odehrálo vánoční utkání týmů policie a hasičů. Byl to boj, neboť muži zákona obhajovali vítězství a hasiči jim měli co vracet.
Karlovarský kraj – Už více než 200 tisíc korun nashromáždil za dobu své existence Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji od konce roku 2014. Dobrovolnice přitom peníze z větší části získávají pořádáním vlastních akcí, jako jsou benefiční koncerty, recesistické, ale i sportovní akce, autorská čtení nebo třeba Hry bez hranic po vzoru světoznámé soutěže. Peníze pak rozdělují těm, kteří to potřebují.
Praha – Za vraždy tří pražských taxikářů, jeden z nich pocházel z Pelhřimovska, si má obžalovaný David Virgulák odpykat doživotní trest vězení.