Za zpronevěru 14,6 milionu korun z účtu jedné z olomouckých základních škol potrestal ve čtvrtek olomoucký krajský soud bývalou účetní školy Helenu Vávrovou čtyřmi lety vězení.
Školákovi vytrhl peníze z ruky. Na ulici před Cityparkem v Jihlavě. O den později kriminalisté pachatele loupežného přepadení zadrželi. Skončil ve vazbě.
Policie hledá muže, který se v závěru loňského roku pokusil vybrat peníze z bankomatu z cizí karty. Platební karta byla odcizena v Kladně, pět pokusů o výběr proběhlo ve stejný den v Postoloprtech. Muž by mohl být z okresu Louny.
Rekordní částkou skončila letošní Tříkrálová sbírka. Nejvíce peněz vybrali koledníci tradičně na Moravě - v Olomoucké arcidiecézi a v Brněnské diecézi. Získané prostředky podpoří třeba činnost pečovatelských služeb.
Plánované až dvojnásobné navýšení daně z nemovitosti v České republice vyvolalo řadu emocí. Vlastníkům domů, bytů či třeba i polí se nelíbí, že by měli odvádět více peněz. Argumentují všudypřítomnou drahotou způsobenou rekordní inflací i vysokými účty za energie. Na jejich stranu se zároveň přidali i někteří Deníkem oslovení ekonomové.
Na lepší hospodaření s vodou a zadržování vody v krajině mohou lidé čerpat dotace. Peníze na taková opatření vyplácejí i některé kraje. Nejznámějším dotačním programem byla v letech 2017 až 2021 Dešťovka, jejímž prostřednictvím zájemci mohli získat až polovinu peněz na využití zachycené srážkové vody na zalévání zahrady či na opětovné využití vyčištěné odpadní vody jako vody užitkové.
Rekordní sumu přinesla letošní Tříkrálová sbírka v ostravsko-opavské diecézi. Lidé darovali k 7. únoru letošního roku 24 226 758 korun, což je již o 2 975 540 korun více než v loňském roce.
Keňské pobřeží společně s tanzanským Zanzibarem se poslední dobou stalo oblíbeným místem českých turistů. Koho by nelákaly překrásné scenérie palmových hájů a zářivé zelenomodré odstíny Indického oceánu. S rostoucím počtem Čechů cestujících do Afriky se v tematicky zaměřených facebookových skupinách často objevuje jedna a tatáž otázka. Co máme přivézt chudým africkým dětem? Bonbony? Omalovánky? Pastelky? Oblečení?
Pachatel zaslal seniorce falešný email se zprávou o napadení jejího bankovního účtu. Při následné telefonické komunikaci ji přesvědčil o tom, že je bankéř a aby rychle převedla své úspory na jiný účet. Další ženu přiměl vložit své úspory do kryptoměn. Celkem je připravil o 4 miliony korun.
Velkou odezvu vyvolal článek Deníku o chudé studentce medicíny. Dívce, která musí mít tři brigády, aby si mohla dovolit studium na vysoké škole, po přečtení článku nabídlo několik lidí peněžní pomoc a lékaři možnosti stáže. „To jsem teda opravdu nečekala. Jsem z toho upřímně dojata a moc vám děkuji,“ reagovala zaskočeně studentka medicíny na vlnu pomoci.
Je to nová zlatá žíla. Hledači pokladů se snaží objevit ukrytou kořist bojovníků Islámského státu. Jde o uloupené mince, ale i dolary či šperky. Díky tomuto trendu vznikají dosud neobvyklé spojenecké vazby mezi bývalými zapřísáhlými nepřáteli. S popisem dobrodružného a hlavně nebezpečného dění přišel deník The Guardian.
Díky prodloužení těžby uhlí do konce roku 2025 si přilepší rozpočty Karviné a Stonavy o desítky milionů korun. Důlní společnost se, stejně jako v předchozích letech, zavázala přispívat do obecní pokladny obcí, na jejichž katastru těží.
Ve sportovním světě jde bohužel o častý problém. Řada fotbalistů, hokejistů a dalších hráčů či závodníků získá během své kariéry vysoký obnos peněz, ten ale kvůli časté finanční negramotnosti po kariéře poměrně rychle ztrácí. Posledním příkladem sportovce, který po kariéře neuspěl v podnikání, je bývalý hokejový obránce a mistr světa z let 1996 a 2000 Michal Sýkora.
/VIDEO/ Neváhal otevřeně říci i citlivé informace, jen žádal, aby se fanoušci zamysleli nad tím, co říká a zkusili ho pochopit. Každopádně sezení Jaromíra Jágra s příznivci středočeského klubu bylo zajímavé. Zhruba sedmdesátka chlapíků, kteří Kladno podporují svými hlasivkami zápas co zápas, se dvě hodiny opravdu nenudila.
/VIDEO/ Neváhal otevřeně říci i citlivé informace, jen žádal, aby se fanoušci zamysleli nad tím, co říká a zkusili ho pochopit. Každopádně sezení Jaromíra Jágra s příznivci středočeského klubu bylo zajímavé. Zhruba sedmdesátka chlapíků, kteří Kladno podporují svými hlasivkami zápas co zápas, se dvě hodiny opravdu nenudila.
Stačilo pár dnů a na účet přišly desítky tisíc korun. Poslali přátelé i příznivci kapely. V článku dále píšeme jak o tomto muži, tak o sbírce a také na co půjdou vybrané peníze.
Město Teplice podpoří letos z vlastních peněz dva kulturní projekty. Podle mluvčího Teplic Robina Röhricha půjde 200 tisíc na podporu akcí v prostorách teplického zámku, kde dosud fungoval Jazz Club a rozjíždí se tu nový navazující program. Další příspěvek ve výši 280 tisíc korun obdrží nový kulturní festival uspořádaný na začátku prázdnin s podtitulem Za hory, za doly. Uvolnění peněz schválili zastupitelé na svém jednání v pondělí 6. února.
Počty podvodných útoků na klienty bank raketově stoupají. Jednou z forem je telefonování a snaha o vyděšení. Poté následuje nabídka řešení. A než se dotyční nadějí, přijdou o peníze.
Tank Tomáš zakoupený z prostředků českých dárců, už byl nasazen v bojích na Ukrajině. ČTK to řekl spoluautor kampaně Dárek pro Putina Martin Ondráček. Projekt ironicky pojmenovaný po ruském prezidentu Vladimiru Putinovi považuje za unikátní svorník mezi českými organizacemi, úřady a ukrajinskou stranou. Na první výročí ruské invaze do sousední země chystá iniciativa průvod Prahou a koncert, připravené už má i projekty pro poválečnou obnovu Ukrajiny.
Zejména sportovci, ale i umělci, lidé ze sociálních a zdravotních služeb, učitelé, turisté nebo ti, jimž záleží na životním prostředí, se podělí o 30,24 milionu korun z deseti dotačních programů, které schválili zastupitelé České Lípy. Pomohou jim s celoročními aktivitami nebo jednorázovými akcemi. Podle mluvčí radnice Kristýny Kňákal Brožové je to o dva miliony korun více než vloni.
Pokud chceš závodit se lvíčkem na prsou, tak zaplať. Tak vnímá situaci, do které se v uplynulých měsících dostala, paralukostřelkyně Lenka Kuncová z Frenštátu pod Radhoštěm.
/ROZHOVOR/ Jindra Zeman se po čtrnácti letech rozloučil s hokejem a se svým týmem. Po celou dobu vychovával mladé Vlky pro tým HC Vlci Jablonec. Jejich poslední sezóna byla nadmíru úspěšná. Dobře znal i A mužstvo.
O bezmála jeden a půl milionu připravil seniorku ze Zlínska podvodník, který se vydával za známého kanadského herce, který podporuje charitu a pomáhá potřebným. Nejprve jí sliboval sňatek a vyléčení syna, potom začal vyhrožovat.
Falešnými euro bankovkami platil za zboží mladý muž, kterého zadrželi pražští kriminalisté. Elektroniku kupoval na internetových bazarech. Policie hledá další poškozené.
Lhala, aby se dostala k penězům. Čtyřiadvacetiletá žena z Budějovicka je podezřelá, že si v letech 2021 a 2022 půjčovala od různých institucí peníze, ačkoli věděla, že nemá na splácení.
/FOTO, VIDEO/ Hromadná procházka lázeňskou částí Teplic včetně zámeckého parku. Běh přes Letnou a okolo Kolostuje zpět k domu kultury. V sobotu 4. února se v Teplicích konala akce Kačky pro Kačku. Zorganizovali ji nadšenci a kamarádi okolo Kateřiny Schiffnederové, která má vazbu na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Startovné bylo dobrovolné. Celá akce se startem i cílem u Domu kultury Teplice měla charitativní podtext. Vybrané peníze pomohou na dobrou věc v rámci aktivit nadace, kam je Katka poskytla. Po startu se na trasu, která v první části vedla Lázeňskou uličkou, vydalo přes 200 lidí.
David Vondráček je oceňovaný novinář, publicista, reportér a režisér. Jeho pozoruhodné dokumenty o trpkých dějinných zkušenostech i lidech z okraje společnosti získaly uznání doma i v zahraničí. Za časosběrný snímek Láska v hrobě dokonce obdržel cenu Český lev. Za obrazem úspěšného tvůrce se však po mnoho let skrýval člověk zcela podléhající alkoholu a hazardu. Prohrál a propil miliony korun, několikrát spadl na úplné dno a ani něco jako suchej únor mu určitě nic neříkalo.
Za děti hradí zdravotní pojištění stát. Jednou ročně (do roka a půl věku častěji) mají nárok na preventivní prohlídky u praktického lékaře. Dále na některá nepovinná očkování. Podle věku jim lékař kontroluje i zrak, sluch, řeč, kůži, chrup či pohlavní orgány.
/FOTO/ Případ proplácených, avšak nikoli prováděných vědeckých projektů v oblasti technologií nanočástic, který kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve spolupráci s analytiky a experty dalších státních institucí rozkryli jako dotační podvod se škodou vyčíslenou na 130 milionů korun, před časem nezaujal jen tím, že trestná činnost měla být podle policejních detektivů páchána dlouhodobě: po deset let.
Tříkrálová sbírka je u konce a organizátoři již znají letošní výsledek. Díky dárcům, kteří přispěli do Tříkrálové sbírky, se letos na Táborsku podařilo vykoledovat rekordních 619 011 korun. Vybrané peníze využije Charita Tábor k několika různým účelům.
Tématem číslo jedna pro domácnosti zasažené růstem cen energií jsou nyní úspory. Stát jim letos pomáhá zastropováním cen elektřiny a plynu. Snaží se ale motivovat také k úsporám a zateplování. Zejména lidem s nižšími příjmy či důchodcům je nově určena podpora z dotačního programu Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light). Peníze jsou určeny na výměnu oken, vchodových dveří či zateplení. A zájem je obrovský. Podle úředníků o tom svědčí stovky žádostí, které jim každým dnem přicházejí. Na co tedy tyto dotace půjdou a co je třeba udělat, aby byly žádosti o ně úspěšné? Deník přináší velký přehled hlavních otázek a odpovědí.
Tlukot lžícemi do starých hrnců a odříkávání básničky, která se v Dluhonicích dědí z generace na generaci. Jako výslužka klobáska a uzené maso, napíchnuté na kovový rožeň, nebo peníze, které koledníkům lidé vhodí do kasičky. Chlapci z Dluhonic se v pátek odpoledne vydali na tradiční Blažejskou obchůzku, která se v obci drží po staletí. Přežila války, přírodní katastrofy, ale i změny režimů.
Sečteno, podtrženo. V pátek 3. února rozpečetili pracovníci charit a úřadů poslední tříkrálové kasičky. Lidé do nich přispěli celkem 155 512 571 korun. Spolu s online koledou (2 438 909 korun), bezhotovostními dary (2 462 720 korun) a Tříkrálovým koncertem (1 526 790 korun) se tak výtěžek letošní tříkrálové sbírky vyšplhal na rekordních 161 940 990 korun.
Policisté z Luhačovic se zabývají krádeží v lázeňském domě. Z bundy na pokoji zmizely peníze. Jejich majitel po návratu z procedur zjistil, že přišel o šedesát tisíc korun.
Další muž z Orlickoústecka naletěl po telefonu neznámému operátorovi z vymyšlené firmy, který mu nasliboval 200 tisíc korun z jeho údajného bitcoinového účtu. Nechal se podvodníkem navést k instalaci speciálního programu do svého počítače a následně se přihlásil do svého internetového bankovnictví. A to byl průšvih…
Stavět nové silnice, případně upravovat ty, které potřebují rekonstruovat nebo přizpůsobit větší dopravní zátěži, začne letos Středočeský kraj jak v dopravně přetíženém okolí Prahy, tak třeba na Mladoboleslavsku nebo na Příbramsku; tamní stavební akce přitom budou patřit k těm spíš nákladnějším.
Upravený billboard rozbouřil v Jihlavě debatu o už tak hojně diskutované stavbě nové multifunkční arény. Změněný předvolební plakát ODS s textem „Zadlužíme Jihlavu“ pustil do světa sociálních sítí opoziční zastupitel Radek Hošek. „Finanční zatížení města bude u Horácké multifunkční arény obrovské. V částce 1,9 miliardy není kompletní stavba včetně vybavení,“ varoval Radek Hošek. Vedení Jihlavy na to reagovalo slovy, že je město schopné splácet až 480 milionů korun ročně. „My budeme mít splátky zhruba sedmdesát milionů korun“, vysvětlil ve čtvrtek 2. února Jiří Pokorný, náměstek jihlavského primátora pro ekonomiku.
Ve středečních odpoledních hodinách se v prostorách městského úřadu v Jičíně uskutečnilo setkání se seniory sdružujících se ve sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Zlepšit stav silnic ve správě Středočeského kraje – jde o 8,5 tisíce kilometrů komunikací II. a III. třídy – se může podařit jedině na dluh. A takové plány spojené s využitím peněz z úvěru se nyní skutečně rodí.
Rekordních téměř 26 milionů korun vynesla letošní Tříkrálová sbírka v hradecké diecézi. Výtěžek pomůže postiženým, nemocným, seniorům, matkám s dětmi v tísni i dalším potřebným v regionu.
Olomoucký vrchní soud potvrdil v úterý 31. ledna rozsudek v případu Jiřího Večeře známého z kauz lehkých topných olejů (LTO), který byl souzen za podvody s půjčkami se škodou 1,2 milionu korun. Podle rozsudku peníze vylákal od roku 2012 pod smyšlenými legendami od svých známých.
Lehce obrat stále dokážou podvodníci na internetu. Dobře to ví i mladá žena z Rychnovska, která se stala jednou z čerstvých obětí. Kvůli koupi hladkosrstého jezevčíka přišla hladce o víc než 34 tisíc korun. Během posledních 24 hodin zaznamenala policie pět podvodů přes internet napříč celým Královéhradeckým krajem se škodou za víc než 120 tisíc korun.
Osm a půl milionu korun se rozdělí z rozpočtu Středočeského kraje na zajištění provozu záchytných stanic. Peníze záchytkám posílá kraj, protože jejich činnost není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, vysvětlil náměstek hejtmanky Pavel Pavlík (ODS), který má na starost oblast zdravotnictví. „Podle zákona za zajištění této služby odpovídá v plném rozsahu kraj,“ konstatoval.
Kam se podělo devět milionů korun, které obec Milý na Rakovnicku potřebuje na zaplacení faktur souvisejících s budováním 50 domovních čistíren odpadních vod, zjišťují rakovničtí kriminalisté. Obec by potřebné peníze měla mít na svém bankovním účtu - jenže tam nejsou.