Začínajícího architekta nebo designéra – třeba i studenta, který se jím teprve stane – jenž je ochoten podělit se o svůj tvůrčí talent zadarmo, začal v pondělí 15. srpna hledat Středočeský kraj. Na facebooku na to upozornila hejtmanka Petra Pecková (STAN). S tím, že kraj pátral po člověku, který má nejen dobré nápady, ale také dobré srdce. Jen pár hodin po zveřejnění výzvy se na sociální síti ozvala znovu: stop; kraj už nikoho dalšího nehledá. Zájemců o spolupráci se už ozvalo dost. Dobrých srdcí bylo moc.
I když to občas není zrovna ideální, na život Jitka Smutná žehrat neumí. „Třeba finanční situaci řeším odjakživa tak, že když nemám peníze, uskromním se,“ svěřila se časopisu Story herečka, která je téměř po celý život majitelkou tolik potřebného humoru. Možná proto je jí tak blízká role ve hře Kdokoli může dělat cokoli. Díky ní totiž zjistíte, že s úsměvem lze zvládnout i ty nejtěžší životní situace.
Nejnáročnější měsíc v roce, stěžují si rodiče žáků. V těchto dnech se jim z výdajů na školní pomůcky protáčí panenky. Tím to ale nekončí, na řadu přijdou co nevidět platby za kroužky. I ty mnozí provozovatelé letos navýší. Kvůli rostoucí inflaci, vysokým účtům za energie i válce na Ukrajině. Problém mají především rodiny s nižšími příjmy a samoživitelé. Mnohde jim nově pomůže mimořádný příspěvek z radnice.
Nejnáročnější měsíc v roce, stěžují si rodiče žáků. V těchto dnech se jim z výdajů na školní pomůcky protáčí panenky. Tím to ale nekončí, na řadu přijdou co nevidět platby za kroužky. I ty mnozí provozovatelé letos navýší. Kvůli rostoucí inflaci, vysokým účtům za energie i válce na Ukrajině. Problém mají především rodiny s nižšími příjmy a samoživitelé. Mnohde jim nově pomůže mimořádný příspěvek z radnice.
Nejlepší česká maratonkyně v dnešním závodu na mistrovství Evropy Tereza Hrochová po doběhu neskrývala rozčarování. Kvůli problémům s občerstvováním ve třetím ze čtyř okruhů úplně zastavila a až po pár minutách se znovu rozběhla. Příčinu potíží spatřovala v absenci svého trenéra Vladimíra Bartůňka. Podle svazu mohl její kouč být v Mnichově jako osobní trenér, tedy nikoliv jako člen výpravy, ale tuto roli odmítl.
Od pondělí 15. srpna si rodiny s ročním příjmem do milionu korun mohou požádat o pětitisícový příspěvek na dítě. Žádost lze podat on-line přes web ministerstva práce a sociálních věcí. Žadatelům by k podání mělo stačit přihlásit se přes elektronickou identitu. V tom byl ale kámen úrazu. Mnoha z nich to systém vůbec neumožnil, jen některým se to podařilo po dlouhých minutách čekání.
Již od pondělí 15. srpna 2022 si budou lidé moci požádat o vyplacení jednorázového příspěvku pět tísíc korun. Vláda tak chce rodinám s dětmi ulevit od přílišného zatížení jejich rozpočtů kvůli současné obří inflaci. Těm, které pobírají přídavky na děti, ministerstvo práce a sociálních věcí posílá tento příspěvek automaticky. Všichni ostatní si o něj však musí sami požádat. Deník přináší přehled, kdo má na dávku nárok, a jak si o ni může požádat.
/ROZHOVOR/ Obchvaty Havraně na Mostecku, Klášterce na Chomutovsku, Želkovic na Lounsku, Liběšic na Litoměřicku, rozšíření silnic mezi Mostem a Litvínovem nebo Chomutovem a Kláštercem, Kladrubská spojka u Teplic, tunel v Bílině, děčínský přivaděč k dálnici nebo přeložka mezi Děčínem a Ludvíkovicemi. To je výčet nejvýznamnějších staveb na silnicích prvních tříd v Ústeckém kraji, které chce do roku 2030 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začít stavět.
Osm let žaláře, propadnutí majetku a náhrada bezmála dvousetmilionové škody. Takový je definitivní trest pro Davida Sukupa (47 let), bývalého kapitána klubu Fotbal Fulnek, jenž v oddíle stále figuruje jako místopředseda. Sukup coby ekonom soukromé firmy během téměř deseti let zpronevěřil 300 milionů korun. Peníze prosázel v kurzovních sázkách, část použil i na financování fulneckého fotbalu.
Chceme mít za téměř stejné peníze starý zimní stadion, nebo krajskou multifunkční arénu, která sem dokáže dovézt miliardu až miliardu a půl na příjmech a spotřebě ročně? To je podle jihlavského radního a manažera výstavby Horácké multifunkční arény Davida Beke zásadní otázka, o kterou v krajském městě Vysočiny jde.
Vyšší výdaje domácností mohou ohrozit i docházku dětí do kroužků. Pomoc lze čekat od státu, kraj připravuje novou podporu, města financují organizace volného času.
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl dnes deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru.
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Podle agentury RIA to oznámila ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní větví ropovodu do České republiky už nestojí nic v cestě.
Ještě před deseti lety pardubičtí radní městské byty ve velkém prodávali, nyní si je radnice naopak nechává a chce do nich investovat. Vlastní bydlení je totiž v současné době pro mnohé lidi cenově nedostupné. Od příštího roku město zvýší lidem nájem, všechny vybrané peníze ale už nyní začalo vracet skrze rekonstrukce zpět do bytů. Za poslední čtyři roky nechalo opravit 360 z nich, a to za 300 milionů korun.
Jen přes silnici u parkoviště na Maliníku na okraji Bedřichova projíždí těžký válec. Připravuje plochu pro otočku autobusů. Ty sem budou zajíždět z Jablonce, dosud otáčí u centrálního parkoviště v centru obce.
Chtěl zhodnotit peníze prostřednictvím nákupu akcií známé společnosti. Kvůli podvodníkovi ale přišel o více než dva miliony korun. Další případ podvodníků, kteří útočí na osoby pod legendou „výhodného zhodnocení peněz“ řeší kolínští kriminalisté.
Chtěl zhodnotit peníze prostřednictvím nákupu akcií známé společnosti. Kvůli podvodníkovi ale přišel o více než dva miliony korun. Další případ podvodníků, kteří útočí na osoby pod legendou „výhodného zhodnocení peněz“ řeší kolínští kriminalisté.
Chtěl zhodnotit peníze prostřednictvím nákupu akcií známé společnosti. Kvůli podvodníkovi ale přišel o více než dva miliony korun. Další případ podvodníků, kteří útočí na osoby pod legendou „výhodného zhodnocení peněz“ řeší kolínští kriminalisté.
Dočkat dříve nemocenské se v budoucnu mohou lidé, kteří se kvůli nakažlivému onemocnění, jako třeba žloutence, dostanou do nařízené karantény. Zároveň budou o jejich omezení vědět úřady prakticky hned. Úředníci ministerstva práce a sociálních věcí totiž navrhují pro podobné případy plnou elektronizaci. Ze šanonů a dopisů putují data do digitální podoby ve stále více oblastech v sociálních a zdravotních službách.
Důchodkyni z Orlickoústecka zbývají na každý měsíc necelé tři tisíce korun. Většinu peněz dá za nájem a energie, na potravinách musí výrazně šetřit. Na dávky ale nedosáhne. I kvůli nestandardní smlouvě na byt.
Levnou elektrickou energii z vlastní solární elektrárny by mohli zanedlouho čerpat obyvatelé, podnikatelé, ale i obce v okolí Jevišovic na Znojemsku. Tamní představitelé radnice plánují zastavět solárními panely plochu po bývalé skládce odpadu. „Co si vyrobíme, spotřebujeme. Jen za peníze, rovnajícím se nákladům,“ plánuje starosta Jevišovic Pavel Málek.
Rychle rostoucí inflace zvolna mění návyky českých střadatelů. Zatímco dosud si úspory drželi zejména na běžných účtech, nyní kvůli mírně rostoucím úrokovým sazbám přecházejí k těm spořicím. Vzhledem k tomu, že i na nich je o uspořené peníze připravuje inflace, doporučují odborníci více investovat do jiných finančních nástrojů. Například do peněžních fondů.
Vedení Jihočeského kraje překvapilo: hejtman Martin Kuba (ODS) ohlásil vlastní sociální program, který má v době krize pomoci nízkopříjmovým skupinám obyvatel zvládat dopady inflace a ceny energií během podzimu a zimy 2022 –2 023. Finanční podpory jsou podle jeho slov určeny zhruba 30 procentům obyvatel kraje s nejnižšími příjmy. Konkrétně cílí na rodiny s dětmi, seniory a invalidní důchodce. Nikoli na všechny, ale na ty nejchudší. Obyvatelé dalších regionů se nyní ptají: a co u nás? Ve středních Čechách se vlastní krajské podpory nechystají, odpověděla na dotaz Deníku hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Zaměstnanci Dopravního podniku Mladá Boleslav podpořili finančním darem Dětské centrum Klaudiánovy nemocnice, tedy dětský domov pro malé děti. Jednatelé podniku Marek Džuvarovský a Tomáš Pacák společně s předsedou odborové organizace Petrem Ceralem předali do rukou primářky dětského centra Heleny Tomanové 31 tisíc korun.
Až desítky milionů korun by mohly zamířit jako mimořádné odměny k dobrovolným i profesionálním hasičům, kteří zasahují při likvidaci lesního požáru ve Hřensku. V pondělí 8. srpna to řekl ministr vnitra Vít Rakušan. Ten přislíbil také pomoc s financováním poškozené techniky a vybavení. Řada dobrovolných jednotek totiž přišla třeba o všechny hadice. Ty jim nyní musí dokupovat jejich zřizovatelé, tedy obce. To ale může být především pro ty menší neufinancovatelné.
Za loňské přepadení banky v Teplicích si lupič z Bíliny musí odpykat pět let ve vězení. Trest mohl mít o rok kratší, ale to by musel respektovat teplický soud. Ten mu letos na jaře původně vyměřil pouze čtyři roky. Dotyčný lupič se ale domáhal nižšího trestu u krajského soudu, který po přehodnocení všech okolností namísto uznání námitky připočítal ještě další rok ve vězení navíc. I na základě podnětu, který mu dal státní zástupce, jenž se případem zabýval.
Soud čeká mladíka, jemuž středočeští kriminalisté z oddělení kyberkriminality „spočítali“ jeho snadný přivýdělek. Nechal se nalákat na provizi za to, že peníze zaslané na jeho účet bude přeposílat dál – pouze se postará o jejich převedení na elektronickou měnu bitcoin. Policie před lákavým bezpracným ziskem tohoto typu důrazně varuje: zapojit se znamená, že kryjete záda internetovým podvodníkům. A sami se stáváte pachateli trestného činu.
Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda před pár dny upozornil na to, že se v červnu v tuzemsku opět citelně propadly maloobchodní tržby. Meziročně dokonce o šest procent. Tvrdí, že propad odráží klesající důvěru českých spotřebitelů v domácí ekonomiku a ve vlastní finanční budoucnost. Lidé utrácejí svoje peníze pouze za nezbytné zboží, které k životu potřebují. Cokoli navíc, byť s těžkým srdcem, odmítají.
Stovky kyberpodvodů za desítky milionů korun vyšetřují od začátku roku policisté v Královéhradeckém kraji. Podvodníci různými fintami ovládnou účet oběti a následně ho vyluxují. Podle policie je za podvody organizovaný zločin, který své postupy stále zdokonaluje. Nenaletět je čím dál těžší.
Stovky kyberpodvodů za desítky milionů korun vyšetřují od začátku roku policisté v Královéhradeckém kraji. Podvodníci různými fintami ovládnou účet oběti a následně ho vyluxují. Podle policie je za podvody organizovaný zločin, který své postupy stále zdokonaluje. Nenaletět je čím dál těžší.
Do dalšího dílu videocastu a talkshow Deník s nadhledem přijali pozvání známý český fotbalista i bývalý reprezentant David Rozehnal a také talentovaný hráč Olomouce Filip Uriča. Došlo tak k zajímavému porovnání pohledů generací, které moderoval ve videocastu Deník s nadhledem Roman Štěpánek.
Řadě rodičů se při pohledu do peněženky již nyní protáčejí panenky. A to ještě nezačal školní rok. Právě září bývá obávaným měsícem, kdy se rozpočty rodin se školáky každoročně nejvíce prohnou. Platí totiž za různé kroužky a mimoškolní aktivity. Mnohé maminky a tatínkové přitom netuší, že náraz do rodinné kasy nemusí být tak velký. Se zaplacením kroužků mohou pomoci úřady nebo radnice. „Většinou se ale rodiče stydí o takovou pomoc požádat,“ uvedl předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže Libor Bezděk.
Chtěly místo, kde by si hrály jejich děti. Místo, kde by byl klid a možnost odpočívat. V okolí, kde bydlí, nic podobného nebylo. A tak si jednoho dne řekly, že si takovou relaxační oázu vytvoří samy. Vedle Úřadu práce.
Současná inflace nejvíce zasáhla ty nejchudší domácnosti, právě jim nejvíce vzrostly životní náklady. Obyvatelé s vyššími příjmy mají více možností, jak její následky krotit. Ukázala to studie Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí „Inflační nerovnost v České republice“, jíž exkluzivně získal Deník.cz.
Neobyčejná solidarita lidí pomáhá rodině ženy, kterou v květnu v herně v Olomouci střelil z revolveru do hlavy recidivista. Ten je ve vazbě, zatímco sedmapadesátiletá žena stále bojuje o život. Příbuzní se chtějí obrátit na úřady, aby prověřily, zda se dalšímu zločinu tohoto kriminálníka nedalo zabránit.
O půl milionu korun přišel v tomto týdnu pětatřicetiletý muž z Litovle, který se stal obětí internetových podvodníků. Ti se vydávali za pracovníky banky a později také za kriminalisty a měli mu pomoci zachránit peníze z jeho účtu. Během krátké doby ho však přesvědčili o tom, že si má v bance vzít úvěr ve výši půl milionu korun, všechny peníze pak na jejich pokyn vložil do bitcoinmatu a tím o ně přišel.
Veřejná finanční sbírka Pomáhající Plzeň, kterou město vyhlásilo na začátku letošního března, stále pokračuje. Aktuálně je na kontě přes 3,3 milionu korun a mezi posledními velkými příspěvky jsou dary od partnerského města Takasaki.
Všebořičtí policisté pátrají po pachateli, který v úterý 2. srpna kolem třetí hodiny odpoledne v ulici Zahradní vnikl do neuzamčeného nákladního vozidla, kdy si řidič na pár sekund odběhl. Z vozidla následně odcizil z příruční brašny větší obnos peněz a z místa bez povšimnutí zmizel.
O tom, že je láska láska mocná čarodějka, která dokáže mimo jiné vybílit i bankovní účty, se přesvědčila žena z Uherskohradišťska, která se na jaře letošního roku seznámila prostřednictvím sociálních sítí s údajným americkým lékařem pracujícím u armády v Sýrii.
Fulnek je vedle Nového Jičína dalším městem na Novojičínsku, které vložilo část svých peněz na účty ve Sberbank a nyní se k ním zatím nemůže dostat. Město má ve Sberbank zhruba 25 milionů korun. Někteří zastupitelé kvůli tomu nešetří kritikou.
Jak co nejlevněji uvařit, nakoupit na dlouhou dobu za co nejméně peněz nebo pořídit věci za hubičku? Krize dopadá už i na rodiny se středními příjmy a také na rodiče samoživitele, kterým se až dosud dařilo držet určitý standard. Mnozí se přitom obávají příchodu podzimu, kdy se zvednou ceny za energie, ale mnohdy i za bydlení, peníze navíc poputují i na platby ve školkách a školách. Lidé si navzájem radí, jak a na čem šetřit.
O nádražní budovu v Náměšti na Hané, na kterou byl vydaný demoliční výměr, je nečekaný zájem. Správa železnic obdržela ve veřejné soutěži na prodej objektu celkem pět nabídek.
Hřiště, kde by si společně mohly hrát děti zdravé i děti s handicapem, ať už tělesným, mentálním či zrakovým nebo děti s poruchou autistického spektra. To je sen spolku Opavskem bez bariér. O jeho realizaci se členové snaží už rok a půl, zatím ale neúspěšně, hlavním problémem je nedostatek financí.
Jak co nejlevněji uvařit, nakoupit na dlouhou dobu za co nejméně peněz nebo pořídit věci za hubičku? Krize dopadá už i na rodiny se středními příjmy a také na rodiče samoživitele, kterým se až dosud dařilo držet určitý standard. Mnozí se přitom obávají příchodu podzimu, kdy se zvednou ceny za energie, ale mnohdy i za bydlení, peníze navíc poputují i na platby ve školkách a školách. Lidé si navzájem radí, jak a na čem šetřit.
Váš bankovní účet je napaden a je nutné si převést uložené prostředky na jiný. Tak zní jeden z triků, jak mohou podvodníci připravit lidi o peníze. Policisté varují před programy, které umožní vzdálenou správu počítače. „Jsou dobrý sluha, ale zlý pán,“ glosovala jejich existenci mluvčí Dana Čírtková.
S Martinem Babákem se setkáváme v dílně uprostřed areálu v Nemyčevsi, kde se za necelý měsíc uskuteční další ročník oblíbené rallye show. Závodník autokrosu a jeden z pořadatelů show pro jezdce z široké veřejnosti v rozhovoru vypráví o svých začátcích na trati, o úspěších a o tom, jak se v dnešním provozu na silnicích často zbytečně riskuje. "Autokros je hodně o rukách a o technice jízdy. Kluci na silnicích často machrují, ale na trati toho moc nepředvedou," říká.