Čech zhodnotí britské pivo
České Budějovice - Poprvé v historii zasedne zástupce českého pivovarnictví ve finálové porotě největšího britského pivního festivalu.
České Budějovice - Poprvé v historii zasedne zástupce českého pivovarnictví ve finálové porotě největšího britského pivního festivalu.
Lomnice nad Popelkou - Market v Lomnici bude. ČSAD Semily, investor (firma Penny) a vedení města Lomnice se dohodly ohledně užívání příjezdové cesty k chystanému marketu. To byl poslední problém, kvůli němuž nemohlo začít územní řízení a následná stavba.
Rataje nad Sázavou - O tom, že v malebném městysu se kdysi vařilo pivo možná nevědí mnozí místní obyvatelé, chataři ani výletníci.
Buštěhrad - Snaha občanského sdružení Buštěhrad sobě zabránit současnému vlastníkovi zdejšího pivovaru, firmě Level, v domolici areálu, pokračuje. Jmenovaná společnost se rozhodla objekt, jenž není v dobrém technickém stavu, zbourat a místo něj postavit obytný komplex. Pod sílícím odporem obyvatel Buštěhradu pak svůj původní záměr přehodnotila a podle dostupných informací chce nyní areál prodat.
TRHANOV - Chodské pivo má jasně definované suroviny, ze kterých se vyrábí
Frýdek-Místek - Zásoby krve se ve frýdecké nemocnici krátí a úrazů, při kterých pacienti potřebují transfuzi, během léta přibývá. Dárce krve se teď mohou nechat motivovat dárkem a soutěží.
PLASY - Patnáctý ročník festivalu Czech Rock block potvrdil, že akce směřuje spíše k masové zábavě středního proudu. Pravověrní rockeři jsou zklamaní.
Kutná Hora - Dvacetiletá studentka Kateřina Šibravová z Poděbrad si prohlédla kutnohorský pivovar, který bude reprezentovat v soutěži Miss zlatého moku ČR 2008.
Poděbrady - Kateřina Šibravová není v soutěžicích krásy nováčkem, a i proto si ji pivovarníci vybrali
Pustevny - V Beskydech byla otevřena nově rekonstruovaná naučná stezka, která nese jméno jednoho z vrcholů Moravskoslezkých Beskyd – Čertův mlýn.
CHODOVÁ PLANÁ - V e–mailovém dopise pořadatel Víkendu plného hvězd píše, že východiskem z celé situace je sebevražda
Pustevny - V Beskydech byla včera otevřena nově rekonstruovaná naučná stezka, která nese jméno jednoho z vrcholů Moravskoslezkých Beskyd – Čertův mlýn.
Pustevny - V Beskydech byla včera otevřena nově rekonstruovaná naučná stezka, která nese jméno jednoho z vrcholů Moravskoslezkých Beskyd – Čertův mlýn.
Žatec - Desítky turistů z celého světa míří v těchto slunných dnech do Žatce, aby se seznámily s jeho historií i současností.
Praha - Druhý ročník hudebního festivalu Staropramen SmíchOff Summer se letos uskuteční v areálu pivovaru Staropramen v sobotu 13. září.
Náchod - Rada města znovu jednala o prodeji Pivovaru Náchod, jehož je město stoprocentním vlastníkem. Jednání se konalo na žádost náchodského zastupitelstva, které nesouhlasilo se způsobem, jakým město chtělo původně pivovar prodat.
Strakonice - Otava je hezká, ale chybí přesnější značení.
Česko - Nealkoholické pivo bylo dlouho podceňovaným nápojem. V poslední době už se ale prodává v takovém množství, že se do hostinců a restaurací dodává i v sudech.
Náchod - Rada města včera znovu jednala o prodeji Pivovaru Náchod, jehož je město stoprocentním vlastníkem. Jednání se konalo na žádost náchodského zastupitelstva, které nesouhlasilo se způsobem, jakým město chtělo původně pivovar prodat.
Náchod/ Rada města včera znovu jednala o prodeji Pivovaru Náchod, jehož je město stoprocentním vlastníkem. Jednání se konalo na žádost náchodského zastupitelstva, které nesouhlasilo se způsobem, jakým město chtělo původně pivovar prodat. „Postavili nás před hotovou věc a navíc přišli už i s konkrétní firmou, které ho chtějí prodat. Neměli jsme žádné informace ani o tom, proč by se mělo město prosperujícího pivovaru zbavovat,“ zlobí se zastupitel Karel Petránek.
Protivín - Lyže, sáně, boby, psi, superteplý kabát, rukavice. Tak zněly propozice na výzbroj členů polární výpravy na Mrchovák.
České Budějovice - České pivo se přiblížilo na dosah dalšímu mezinárodnímu uznání. Už jen formality by měly stát v cestě tomu, aby se napříště označení „České pivo“ stalo chráněným zeměpisným označením.
Protivín - Pivovar ani letos nevynechal víkendový program Pod platany
Náchod - Zájemci, kteří by chtěli koupit stoprocentní balík akcií společnosti Pivovar Náchod, vyrábějící zlatavý mok Primátor, mohou ještě do úterní 13. hodiny posílat písemně své nabídky.
Nošovice - Členové Kubina Teamu zvolili před exhibicí v Janovicích nezvyklou přípravu: navštívili pivovar v Nošovicích.
Litomyšl -Dvacátý třetí srpen bude dnem dozajista slavnostním nejen pro jubilanta, akademického malíře Bohdana Kopeckého, ale i pro dlouhou řadu jeho přátel.
KOČOV - Seriál o méně známých, zapomenutých a kuriozních památkách Tachovska
Protivín - Městský pivovar Platan Protivín jako jeden z mála v naší republice vyrábí ve vlastní sladovně jednu z nejdůležitějších surovin při vaření piva – slad.
Žernov - Na konci 1.světové války, v posledních měsících rozpadajícího se Rakousko-Uherska se 21. července 1918 manželům Vítkovým ze Žernova narodila dcera Jiřina. Oba rodiče byli žernovští rodáci, tatínek pracoval jako bednář v pivovaru a maminka se vyučila švadlenou.
GLOSA
Náměšť nad Oslavou - Šlápnout do oranžových pedálů a přispět na charitu.
Lomnice nad Popelkou - Vedení města tvrdí, že dopravní společnost ČSAD Semily blokuje příjezdovou komunikaci k plánovanému marketu.
Hradec Králové - Zřejmě už koncem září bude volný další přístup z třídy ČSA do historického jádra města a na Velké náměstí. Veřejnost bude moci po více než roce opět využít opravené schodiště Kozinka vedle Regiocentra Nový pivovar.
Třeboň - Pivovar Bohemia Regent získal dotace ve výši 4,72 milionu korun z Regionálního operačního programu na projekt Technická infrastruktura pro rozvoj cestovního ruchu.
České Budějovice - Zklamáním některých diváků a předčasným odjezdem kapely MIG 21 skončil festival Summer in the City v Českých Budějovicích. Pořadatelem akce byla agentura 4 PEOPLE PRODUCTION.
Beroun/ Návštěvníci pivovaru byli z výkonů skupin doslova nadšení
Ostrava - Život na obou stranách výčepu – tak se jmenuje zbrusu nová knížka Martina Jaroška, která spatřila světlo světa před nedávnem.
Kutná Hora/ Strach o budoucnost kutnohorského pivovaru přivedl radní města k rozhodnutí pověřit poradenskou firmu jednáním se společností Heineken, která pivovar v současné době vlastní.
Nymburk - Unikátní projekt poberounských ochotníků a profesionálů bude na konci srpna k vidění i v Nymburce. A to přímo v areálu místního pivovaru, kde se děj Hrabalových Postřižin odehrává. Hrát se bude na konci sladovny, zadní část jeviště bude tvořit pivovarský komín.
Kestřany - Ještě před čtrnácti dny nebylo jisté, zda se uskuteční první ročník rockového festivalu u řeky Otavy. Starosta obce Lubomír Málek řekl: „Pořadatelé o zrušení festivalu uvažovali kvůli nízkému předprodeji vstupenek a dalším festivalům v okolí.“
Východní Čechy - Deník pro vás spolu s hlineckým pivovarem Rychtář připravil letní soutěž o nejlepší fotografii/video od grilu Královéhradeckého kraje.
Královéhradecko - Výlet na Sněžku, návštěvy Kuksu, pevností Josefov či Dobrošov, exkurzi do náchodského pivovaru nebo golfové odpoledne v Hrádku u Nechanic – to jsou některé z možností, které nabízí Královéhradecký kraj k využití při návštěvách delegací ze zemí Evropské unie. Nabídka turistických zajímavostí byla připravena v souvislosti s blížícím se předsednictvím Česka v EU. (TISKOVÁ ZPRÁVA KRAJE)
Královéhradecko - Výlet na Sněžku, návštěvy Kuksu, pevností Josefov či Dobrošov, exkurzi do náchodského pivovaru nebo golfové odpoledne v Hrádku u Nechanic – to jsou některé z možností, které nabízí Královéhradecký kraj k využití při návštěvách delegací ze zemí Evropské unie.
V muzikálu hrál Landovský i Rosák
Beroun/ Absolutní špička interpretace irského zpěvu ohromila návštěvníky Rodinného pivovaru Berounský medvěd
Kroměřížsko - Příjemný dárek v podobě nealkoholického piva, stínítka a několika informačních letáčků čekal během pátku na řidiče z Kroměřížska. Pokud totiž měli při silniční kontrole vše v pořádku, dostali od policistů v rámci projektu Léto za volantem odměnu.
Harrachov - Sobota 19. července: Pivovar a sklárna Harrachov: 5. Harrachovské pivní slavnosti.
Vyškov - Mnozí ještě nestrávili pád mužstva Amoru do krajské soutěže a reálný je další šok. Divizi mohl opustit i druhý vyškovský celek.
Chrudim - Před dvěma roky se městem rozletěla zpráva o vstupu prvního investora do velké průmyslové zóny. Pivovar Brewer si tehdy v opci zamluvil pět hektarů pozemků a vysloužil si za to slevu, tři sta dvacet korun za metr čtvereční. Tato cena už ale není aktuální. Pivovaru opce vypršela a pokud by ještě chtěl v Chrudimi v budoucnu podnikat, zaplatí za pozemky stejně jako ostatní.
Vysoké Mýto - Po letech hledání se zdá, že areál bývalého pivovaru za železniční tratí, jenž delší čas chátral, bude konečně využit odpovídajícím způsobem. V místě se brzy „rozjede“ výstavba bytových jednotek.